Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, искам да попитам нещо за което немога да си го обясня.

 

Направи ми впечатление, че моите гуми ( вече на 5 месеца модел CF1) не свирят при остро влизане в завой или при превъртане. Все едно си търкам с гумичка по лист хартия. :)

 

Дали това се дължи на факта че са нови ?

 

И още един глупав въпрос, нормално ли е едната гума да превърта повече ( тази от страната на пътника) от другата когато съм сам в купето?

 

П.П. Моля не ми се смейте за глупавите въпроси но не мога да си ги обясня сам :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама смяташ, че трябва да свирят ли? Свирят принципно по-меки гуми или при по-високи температури - нагряти гуми, асфалт...

А превъртането мисля, че е нормално заради асиметричния дизайн на двигател, скорости... затова и полуоските са различни :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали това се дължи на факта че са нови ?

 

И още един глупав въпрос, нормално ли е едната гума да превърта повече ( тази от страната на пътника) от другата когато съм сам в купето?

 

П.П. Моля не ми се смейте за глупавите въпроси но не мога да си ги обясня сам :icon_n_king:

Това че не свирят, се дължи на факта че караш Галант.....Качи ги същите гуми на Колт, Лансер или Каризма, и ще просвирят... :icon_dance: ... А по вторият въпрос - нормално е ако си тежка категория.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хаха! Гумите не свирят защото били на Галант! Аз ти гарантирам, че на каквато и кола да ги качиш няма да свирят! Моите Yokohama Sport Advan също не свирят докато ги паля или суркам спирачки... Започват да пищят когато вече са загряли! Това си го пише и в характеристиката на самите гуми и всичко си е от тях, а не от колата!

 

"Преди появата на AVS Sport, натискът, който мощните спортни коли упражняваха върху гумите си предизвикваше неприятен, свистящ шум. Новият дизайн на AVS Sport включва малки канали, разделящи широките раменни блокове, като по този начин значително намалява шума и придава на мощното спортно купе комфорта на лимузина."

 

Пък Марио сложи си едни корморанки на Галанта и нека да не свирят :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пък Марио сложи си едни корморанки на Галанта и нека да не свирят :D
Емо! Опитвал съм го и с корморанки, и с Дебика и с кво ли не.......Е, свирят в завоите, но при скорост с 20км повече от на жената Колта.......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До сега от както съм сложил тия гуми, в завой са ми свирили само един път, като се връщах от Стара Загора предния път, но бях с 150 км/ч вътре в завоя и Колта едвам седеше на пътя :) В града като правя обратен с ръчна, при 180 градуса суркане пак не свирят...за мен лично всичко е до гумите....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До сега от както съм сложил тия гуми, в завой са ми свирили само един път, като се връщах от Стара Загора предния път, но бях с 150 км/ч вътре в завоя и Колта едвам седеше на пътя :) В града като правя обратен с ръчна, при 180 градуса суркане пак не свирят...за мен лично всичко е до гумите....
Прав си.....Много зависи и от гумите, но при едни и същи гуми, голямо значение има и тежестта на колата и най-вече конструкцията на окачването.........А при Галанта окачването е невероятно.......Както казват тинейджърите, просто не е истина...... :P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То ако става дума и на колта окачването е мн. добро, за ниските си килограми се държи много добре на пътя и в завоите и в този клас е просто лидер...Но това е един друг въпрос...Това което искам да кажа на колегите които си слагат Toyo или Yokohama, да не се учудват от това, че не пищят на умряло и се държат адски по-добре от много други :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Клебер и пищенето на гумите зависи освен от качеството и температурите, и от пътната настилка :)

В един момент пищят, в друг не се обаждат, някъде са супер тихи, а някъде са шумни.

Нека асфалта е с температура 40 - 45 градуса и ще видим кои са тия гуми дето няма да пищят и каква ще е тая кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги,

 

Днес ходих до Радиал на Шипченски проход (понеже ми е най-близо), да взема гуми за бащата. Оказа се че доста неща са се променили само дето на нас никой не ни казва:

  1. Отстъпката за клуб Мицубиши важи САМО И ЕДИНСТВЕНО ако закупим гумите от Радиал под моста Чавдар. Другите магазини вече не предлагат отстъпка, въпреки че се водят към веригата магазини
  2. Закупуването на гуми от Радиал вече НЕ включва безплатно поставяне в техния център. Заплаща се на гума, според цолажа и според това колко грама (да, на грамаж таксуват!) тежести са ти сложили.

Да ни е честито дето се вика ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А под моста Чавдар има ли отстъпки...?

Някой ходил ли е?

Аз минах вчера през Шипченски и питах за гуми Тойо и се оказа, че са без отстъпка... А за моя Галант като взимах гумите оттам бяха с отсъпка 10%.

Има промени така е. Но явно само от един техен магазин дават отстъпки, което ако имаш много магазини в София е малко нелогично... но Радиал си знаят най-добре! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А под моста Чавдар има ли отстъпки...?

Някой ходил ли е?

Аз минах вчера през Шипченски и питах за гуми Тойо и се оказа, че са без отстъпка... А за моя Галант като взимах гумите оттам бяха с отсъпка 10%.

Има промени така е. Но явно само от един техен магазин дават отстъпки, което ако имаш много магазини в София е малко нелогично... но Радиал си знаят най-добре! :)

Аз миналата година питах за гуми Тойо под моста Чавдар и ми казах, че за гуми който са на промоция в момента няма отстъпка.

Когато казах че от Мицубиши фен клуб България имаме отстъпка при тях се направиха на чукнати в първия момент и казаха: Няма такава работа, обаче после за да излязат от положение ми обясниха така :)

Впоследствие си купих Сава с отстъпка от центъра на Радиал на Симеоновско шосе защото нямаше Тойо моя размер в нито един от центровете им.

Преди това (2 години) си бях купувал Малоя за стария Колт от магазина зад Технически университет отново с отстъпка.

Не знам точно каква им е политиката, ама за сега съм доволен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Центъра до Техническия у-ни не е от веригата Радиал при които имаме отстъпка. Там се казват Радиал 2000 и са друга фирма.

@Дани: момчето в магазина на Шипченски проход ми каза че само под мост Чавдар имаме отстъпка вече .. надали ще си измисля.

@пилота: гуми/части/аксесоари на промоция никога не са с отстъпка в която и да е верига!

Нека не оспамваме темата кой от къде какви гуми си купил .. тази тема е за гуми Toyo.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Центъра до Техническия у-ни не е от веригата Радиал при които имаме отстъпка. Там се казват Радиал 2000 и са друга фирма.

@Дани: момчето в магазина на Шипченски проход ми каза че само под мост Чавдар имаме отстъпка вече .. надали ще си измисля.

@пилота: гуми/части/аксесоари на промоция никога не са с отстъпка в която и да е верига!

Нека не оспамваме темата кои от каде какви гуми си купил .. тази тема е за гуми Toyo.

ОК, мерси за забележката!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Центъра до Техническия у-ни не е от веригата Радиал при които имаме отстъпка. Там се казват Радиал 2000 и са друга фирма.

Между другото точно там си сменях гумите миналата година. Според вас нормално ли е вентил и баланс на гумата да е 10 лв. при положение че купувам гумите от тях? Повече не бих отишъл там (и не само заради цените). Лично мненеие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • Admin

Има промяна в политиката на "Радиал". Говорих със собственика преди малко.

Както по-горе писа Стефчо:

Намаление на гуми и всички неща за автомобилите при показване на клубна карта САМО в магазина под моста Чавдар - 10%.

Всичко друго се заплаща.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Това е за София.

В Стара Загора имаме хора, на които разчитаме да уреждат и там за намаления.

След това подписваме договор с определената фирма. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
  • преди 6 месеца ...

Колеги, някой има ли актуална информация относно цените на TOYO за - Garit G4, че никъде не мога да намеря?!? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
Колеги, някой има ли актуална информация относно цените на TOYO за - Garit G4, че никъде не мога да намеря?!? :icon_hmm:

 

http://www.radial.bg/

Тук за Плевен знам къде се намират, за София виж от сайта им. Навремето си бях купил от тях TOYO Vario V1 - бях страшно доволен от тези гуми. Общо взето като цени не са много евтини, но са перфектни.

Редактирано от Mitovbishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте,

Искам да презентирам два нови модела на TOYO.

TOYO PROXES T1 SPORT, като искам да вмъкна, че това е наследника на PROXES T1R. Навлизането на модела ще става постепенно, като за сега идва в някои размери успоредно с Т1R.

TOYO PROXES C1S. Най-ново поколение UHP гума с последно поколение технология за ниско съпротивление при търкаляне с цел спестяване на гориво и намаляване на отделянето на изгорелите газове, тиха гума и УНИКАЛЕН дизайн. Това е Бъдещето в гумите и тук Тойо са се постарали МНОГО.

 

За цени и наличности звънете на тези телефони:

02/946 10 99 ;

0897 944 830

 

P.S. Да добавя, че сега имаме страшни намаления на нови гуми с по-стар ДОТ в най-различни размери. Звънете и питайте!!!!

Редактирано от TOYO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте,

Искам да благодаря за бързото и професионално обслужване на екипа на Радиал в София(под моста Чавдар). :) В постовете по-назад прочетох, че вече нямало отстъпки при закупуване на 4 броя гуми, но дефакто не е точно така. Явно има някакви промоции, защото днес си купих PROXES CF1 - 195 x 65 x 15 ДОТ 320510 на цена от 109 лв. (в сайта цената им е 129лв. - явно не е актуализиран...), като ми направиха отстъпка от 10% за закупуване на 4 броя гуми. Всичко ми излезе 392.02лв.+24лв. за монтаж и баланс, та остана и за едни секретни гайки - 25лв... :D Сега остават другите болежки на Мицуто да оправя, но всяко нещо с времето си... Успешен ден ви желая! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги просто информативно, за тези Радиал, мнението е паднало доста.

Вижте тази тема: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=13&t=197690

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...