Премини към съдържание

Mitsubishi Old School


Препоръчано мнение

post-3397-1214053323_thumb.jpg

Вижте какво "деди" на колтчетата ни! :D Мицубиши Колт от 68-ма година без тунинг печели :first: на рали в Южна Африка и подобрява досегашния рекорд! Тук пише, че "клокнат" двигателя на това зверче става от 58к.с. на 84к.с. !!! Няма какво да добавя....само :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още малко информация за това колтче... :rolleyes:

Значи това е Mitsubishi Colt Fastback и е модел от периода 1966-1970 година. Мотора е 1.1, 4-цилиндров, 8 клапана, 6500rpm, снабден е с 4-степенна скоростна кутия (ръчна). От 0 до 100 км/ч ускорява за 11.4 сек. Максималната скорост е 160 км/ч.

През тези години компанията пуска и седан и комби...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искаше ми се да кача снимки, ама явно имам право на 50К прикачени файлове, и то за цялата тема а само първата снимка и то като намалих резолюцията е 46К. :icon_hmm: ...да слагам линк не е удобно защото снимките са събирани...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

mitak на картинката пише, че двигателя който е с 58 конски сили, движи колата до 84 мили в час :)

Иначе е впечатляващо за времето си с този малкия двигател тази динамика ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искаше ми се да кача снимки, ама явно имам право на 50К прикачени файлове, и то за цялата тема а само първата снимка и то като намалих резолюцията е 46К. :icon_hmm: ...да слагам линк не е удобно защото снимките са събирани...

Направи си галерия в отдела "Гараж", там може да се качват снимки :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

mitak на картинката пише, че двигателя който е с 58 конски сили, движи колата до 84 мили в час :)

Иначе е впечатляващо за времето си с този малкия двигател тази динамика ;)

 

:icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направи си галерия в отдела "Гараж", там може да се качват снимки :)

 

Доколкото виждам "гаражът" е за лични снимки на потребители, а аз искам просто да допълня темата... :icon_angel: Виж ако имах колт от 68-ма вече щеше да е там... :rolleyes: А моя колт бих го качил, но сега не е в много цветущо състояние и снимки само застрахователите му правят... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно темата става "ретро мицубишита" ама няма лошо... :icon_dance: Който има впечатления от стари модели и ги има снимани, нарисувани и пр. да качва тук с коментар... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми това има линията на Мисубиши Сапоро, но не съм виждал такъв модел. Би трябвало да откъде 65-та 68-ма година май.

Отстрани предния ръб е като на Колт от 70-72 година.

 

Божо, какво е това и най-важното, в БГ ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хех, като се замисли човек - Колт-а не е като да няма родствена линия (или ДНК), все пак пра-пра....прадядо му гони петдесетака ( първия модел е от 1962г.) :rolleyes:

В този линк има малко снимчици на ретро Колтчета :rulez: :

http://www.cardomain.com/ride/660840

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прадядото на Галанта е това :) Доста добре позна ;)

 

1979 Mitsubishi Galant Lambda

http://flickr.com/photos/8967242@N08/sets/72157605783358260/

 

http://flickr.com/photos/8967242@N08/26062...57605783358260/

 

Ето това е култова снимка! Предницата има същия неизменен стил, и само виж логото :D :D

Просто колата е надминала времето си поне с 10 години, също както стана с Галантите след 97г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

post-4607-1229624966_thumb.jpg

А това е Galant Turbo.Правили са го от 1980 до 1985 година.Двигателят е 4g63t (170коня).Впрочем моята кола е такава, но с дизелов двигател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А това е Galant Turbo.Правили са го от 1980 до 1985 година.Двигателят е 4g63t (170коня).Впрочем моята кола е такава, но с дизелов двигател.

Дааам, за времето си е била като изтребител с тия 170 коня.

 

Надявам се в скоро време да излезе в серийно производство някой заместител на Галант или Сигма та да има за какво да си мечтая. :icon_rock: :mitsu-smiley:

П.П. Не си милете, че не харесвам другите модели, но явно съм мегаломан :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дааам, за времето си е била като изтребител с тия 170 коня

 

Ами че той все още е.Мощността спокойно се качва на 250-300коня. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ето една стара позабравена тема. :icon_thumbup:

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...opic=686&hl

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...