Премини към съдържание

Хайде и аз в кюпа


Препоръчано мнение

Здравейте ,

Да се похваля и аз вече съм в :mitsu-smiley: сектата

-- 1.8 115 к.с. 96 г. тъмно синя , доста време търсих , но накрая я намерих :)

Само я регистрирах, даже не съм я обслужил ,но и това ще стане !

 

Е , като всяка стара кола и тази си има косури , но не са болка за умиране.

Та, за тях ако ми позволите ще ви потормозя с въпросите си :rolleyes:

 

 

Основното което ме притеснява е примерно на ( при по ниска предавка няма проблем ) 4 -та или 5-та и скорост от 70 - 80 км/ч , ако подам малко по рязко газ ( т.е. и при по висока скорост 110 -120 пак ) като започне да ускорява започва едно тресене/вибрации на цялата кола .И това трае само като има ускорение , ако подържам постоянна скорост няма проблем.Интересното е че, се случва и да изчезнат тези вибрации. Не съм я карал на сервиз да видят тампоните на двигателя , но ако може да ме насочите какво може да е :icon_blush:

 

Другия проблем е със задната врата - ключалката!

Не иска да се заключва, иначе централното си работи и от задната врата може да се заключват другите врати, само задната не иска.

Отворих да видя какво е положението и мисля че ключалката е наред , само долу където е блокировката, май не задейства!

http://picbg.net/u/8846/5222/156671.jpg

Мерих има съпротивлението м/у 1 и 2 един път ми даде 60-70 ома , а после нищо :(

Някакви идеи ?

Как вървят като цена такъв механизъм ( и има ли ги и ) ?

 

Много благодаря че ме изтърпяхте :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е , като всяка стара кола и тази си има косури , но не са болка за умиране.

Та, за тях ако ми позволите ще ви потормозя с въпросите си :rolleyes:

Основното което ме притеснява е примерно на ( при по ниска предавка няма проблем ) 4 -та или 5-та и скорост от 70 - 80 км/ч , ако подам малко по рязко газ ( т.е. и при по висока скорост 110 -120 пак ) като започне да ускорява започва едно тресене/вибрации на цялата кола .И това трае само като има ускорение , ако подържам постоянна скорост няма проблем.Интересното е че, се случва и да изчезнат тези вибрации. Не съм я карал на сервиз да видят тампоните на двигателя , но ако може да ме насочите какво може да е :icon_blush:

Провери свещите и кабелите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно ключалката, проблемът може да има лесно решение. Провери кабелите, които излизат от купето и влизат във вратата на багажника, ако си с 5 врати. Може някой да е прекъснат. Това е един сноп с кабели в гумен маншон горе в дясно на петата врата.

 

Аз имах аналогичен проблем със задната чистачка (ту работеше, ту не) и причината се оказа точно тази.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравй,

Да ти е честита новата придобивка!!! :)

Та да ти кажа за тресенето при ускоренито... Аз имах същия проблем :( Отидох при Пламен (DJ_Tymbi) и след като ми смени тампона на скоростната кутия всичко се оправи :) Съветът ми е възможно най-бързо да го смениш, защото това ще ти рзбие цялата предница!!! От опит го знам, а ремонта е скъпичък :(

 

Виж и за другите вероятности като свещи, кабели, тампони на двигател..., но при мен това беше проблема със същите симптоми.

 

Успех!!! След като я направиш, ще видиш какъв кеф е да караш тази колица :) :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със здраве да си я караш новата бегачка :icon_clap: ,а ,,,и колкото по малко гледаш под капака толкова по добре ,наи много да ти се прецака ключа на алармата от това че не го отваряш :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравй,

Да ти е честита новата придобивка!!! :)

Та да ти кажа за тресенето при ускоренито... Аз имах същия проблем :( Отидох при Пламен (DJ_Tymbi) и след като ми смени тампона на скоростната кутия всичко се оправи :) Съветът ми е възможно най-бързо да го смениш, защото това ще ти рзбие цялата предница!!! От опит го знам, а ремонта е скъпичък :(

 

Виж и за другите вероятности като свещи, кабели, тампони на двигател..., но при мен това беше проблема със същите симптоми.

 

Успех!!! След като я направиш, ще видиш какъв кеф е да караш тази колица :) :mitsu-smiley:

 

MMM :) Мнооогооо Благодаря за пожеланията :icon_clap:

Това и ще направя , както казваш!

Относно свещите - не са в много добро състояние , но не са и толкова зле , но все пак ще ги сменя заедно със кабелите!

:icon_thumbup:

 

 

Относно ключалката, проблемът може да има лесно решение. Провери кабелите, които излизат от купето и влизат във вратата на багажника, ако си с 5 врати. Може някой да е прекъснат. Това е един сноп с кабели в гумен маншон горе в дясно на петата врата.

 

Аз имах аналогичен проблем със задната чистачка (ту работеше, ту не) и причината се оказа точно тази.

 

Предполагам че няма да е от кабелите , защото на клемата която се закачва на извод 1 на снимката по горе има 12 V .Не знам самата блокировка как е вътре ( предполагам ел. магнитно реле ) може да е заминало.... за марс

 

 

Малко старничен въпрос ...

ще споделите ли какъв данък плащате за този двигател?

В данъчното малко ме стресираха като до края на годината (за 7 месеца ) ми зеха 122 лв и казаха че за цялата година можел да надхвърли 200 лв .А аз като си го смятах целия трябва да е към 140 лв

 

Поздрави на всички !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със здраве да си я караш новата бегачка :icon_clap: ,а ,,,и колкото по малко гледаш под капака толкова по добре ,наи много да ти се прецака ключа на алармата от това че не го отваряш :icon_dance:

Даа това ми хареса :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко старничен въпрос ...

ще споделите ли какъв данък плащате за този двигател?

В данъчното малко ме стресираха като до края на годината (за 7 месеца ) ми зеха 122 лв и казаха че за цялата година можел да надхвърли 200 лв .А аз като си го смятах целия трябва да е към 140 лв

 

Честито и от мен и да си я караш безаварийно.

Мойта 1.6 96г Май месец като я регистрирах в данъчното в Бургас ,ми взеха до края на годината 25.40 лв с 5 %-то намаление. :icon_dance: :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А бре колеги, има ли такъв данък(200лв.) бреее... Не ставайте спонсори на данъчното, те не го заслужават. До колкото знам 50%-тната отстъпка,за кола с вграден катализатор все още важи. Така че ви съветвам:-вземайте си документ от -оторизираните за преглед-сервизи, и си търсете правата. Не че ще ви върнат това което сте "снесли", но са длъжни да ви го приспаднат, при следващо "кихане" КАЖЕТЕ НЕ НА КОРУПЦИЯТА И БЮРОКРАЦИЯТА. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

от този саит за изчисляване на данъка за моята ГДИ излиза 151,56 лв (яко ще кихаме)

Онзи ден по новините казаха ,че от догодина данъка за стари автомобили над 5 одини и за тези над 75 киливата мощност става солен!

Както и за новите ни джипове-ще трябва да плащаме от порядъка на 600лв :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Калкулаторът е точен!

122 к.с., над 14 год, В. Търново, катализатор - 98 лв

Какъв е тоя данък 200 лв, направо ме шашнахте!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Данъчен калкулатор за изчисляване размера на данъка върху превозните средства за леки автомобили.

мощност на автомобила 115 к.с.

адрес на собственика (община) Бургас

автомобилът е над 5г. до 14г.

катализатор Да

размер на данъка 209.28 лева

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Данъчен калкулатор за изчисляване размера на данъка върху превозните средства за леки автомобили.

мощност на автомобила 90 к.с.

адрес на собственика (община) Бургас

автомобилът е над 5г. до 14г.

катализатор Да

размер на данъка 40.21 лева

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

егати разликата,добре че взех 90к.с. :worthy: :bowi: :fool: :icon_n_giljotiini:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

така е колега има бая голяма разлика!

Преди 2 седмици плащахме с брат ми данъците на колите ни -моята е Митсубиши GDI 125 к.с , неговата не е:) (няма да споделям марката за да не обиждам никой - 90к.с) и разликата беше огромна - той плати 25 лв , а аз 150лв - лошо но е факт!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Данъчен калкулатор за изчисляване размера на данъка върху превозните средства за леки автомобили.

мощност на автомобила 115 к.с.

адрес на собственика (община) Бургас

автомобилът е над 5г. до 14г.

катализатор Да

размер на данъка 209.28 лева

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Данъчен калкулатор за изчисляване размера на данъка върху превозните средства за леки автомобили.

мощност на автомобила 90 к.с.

адрес на собственика (община) Бургас

автомобилът е над 5г. до 14г.

катализатор Да

размер на данъка 40.21 лева

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

егати разликата,добре че взех 90к.с. :worthy: :bowi: :fool: :icon_n_giljotiini:

Момчета !!! Оказва се че живеем в различни "щати" ??? 115к.с-от5 до14г. -Пловдив- със/без катализатор-139лв. На печелившите честито! на останалите "съболезнования"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде ние с по-големите двигатели няма да ви казваме на къде отиват нещата - на моя Галант данъка му са скромните 240 лв с катализатор, от догодина сигурно ще е цяла заплата и нагоре само за преференциите, че карам кола. :icon_doh: :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера само каква е логиката - колкото по бедна е общината толкова по висок е данъка. Ясно е че се опитват да уморят хората но се питам дали за този вид геноцид не може да осъдим "държавата" в частност смотаните управници....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета !!! Оказва се че живеем в различни "щати" ??? 115к.с-от5 до14г. -Пловдив- със/без катализатор-139лв. На печелившите честито! на останалите "съболезнования"

 

И аз съм пловдивско , ама община карлово и там ми сервираха 200-те кинта спонсорство на господата управляващи ( да са живи и здрави да си ги харчат :D ) :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз очаквах по-скъп данък,но ми заявиха:156 лв и стотинки за моя Галант :rolleyes:

Колега!! Честито. Ти си от печелившите. Т.е. -Живееш в някакъв по-цивилизован щат. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета !!! Оказва се че живеем в различни "щати" ??? 115к.с-от5 до14г. -Пловдив- със/без катализатор-139лв. На печелившите честито! на останалите "съболезнования"

 

Тия разпоредби са от началото на годината, всяка община сама има правомощия да си определя колко да са местните данъци. По какви критерии са ги определяли общинските съветници не е ясно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти е честита придобивката, колега. Имаме еднакви машини.

Приготви си 140 лв. само за данък :(. Така е за съжаление.

И пожеланието за вдигането на капака и прекъсвача за алармата и от мен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Данък за моето МПС е 200 кинта точно!!!!

Община Варна,район Младост!!!Там си го платих!!!

Колата ми е Каризмичка 1.8 16в 96 година с катализатор.

 

(Да ги **** и общинарите,къде са ни европейските пътища????? )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

(Да ги **** и общинарите,къде са ни европейските пътища????? )

Явно европейските НИ пътища са си още в европа , та затова си караме по българските :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...