Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Цени на технически профилактики


JsP

Препоръчано мнение

Здравейте,

не открих никаде следната информация:

1. През колко време са тип А и Б обслужванията на бензиновите мотори на :mitsu-smiley: - предполагам на 15 000 км ( изключение обслужването на 1000 км)

2. Цени на нещата които се заменят и цена на труда....

 

Никъде не открих систематизирана информация по темата. Говорим за цените на официалния вносител - Балкан Стар.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 146
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

То като се замислих, на въпроса ти могат да отговорят малко колеги.

Все пак Лансера още няма и година от както се продава в България и сигурно малко хора са навъртяли над 15 000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. На дисплея пише 15000 км или 12 месеца, което дойде първо.

2. За цена на консумативите не знам, далече са ми все още 15000 км :) За труд май не се плаща докато е в гаранция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. На дисплея пише 15000 км или 12 месеца, което дойде първо.

2. За цена на консумативите не знам, далече са ми все още 15000 км :) За труд май не се плаща докато е в гаранция.

Досега не съм срещал сервиз на представител, който не ти взима пари за труд докато колата ти е гаранционна. Ако БС предлагат такава услуга получават един огромен "+" от мен :icon_thumbup:, но си мисля, че само първият преглед за 15 мин. е безплатен.

 

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям!

И аз не съм чувал да не вземат пари за труд. Представителите дори на загуба да продадат един автомобил (което не се случва, разбира се) - после си го избиват от сервизирането! Моя приятелка от Търговище си сервизира ....-то тук в София - лизинг, гаранция..... И не е много щастлива от факта..... Не от пътните, че е почти всяка седмица тук, от цените....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам още няма сред нас колега, който е навъртял 15000 километра с новия Лансър. На дисплея си пише, че точно на тази цифра трябва да стане обслужването, същото казаха и от Балкан стар. Всяка повреда в гаранционния срок би трябвало да се отстранява безплатно, но точно смяната на масло и други технически профилактики, са си за сметка на притежателя на автомобила и обикновено са на завишени цени. Поне такъв е моя опит, но с нов автомобил от друга марка. Ще поживеем и ще видим с каква сума ще ни сюрпризират при достигането на 15000 км . :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Леля ми ми каза за една своя позната, която си е купила Мерцедес във Варна. От БС са й казали за смяна на масло на 15000 км. скромната сума от 450 лв.!!! Та тя се вдигнала и отишла до БС Бургас на двойно по-ниска тарифа... доста странно, нали.

 

Не знам дали има връзка между обслужванията на Мицубиши и Мерцедес, но силно се надявам да няма.

 

От друга страна, един колега с колт казваше тук във форума, че му взели 130 лв., което си е поносимо направо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още преди да вземем моя Лансър питах колко струва смяната на консумативите. Казаха ми, че смяна на масло и всички филтри е около 300 лева. За 2 месеца минах 1400 километра така, че след една година цените сигурно ще бъдат съвсем други.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още преди да вземем моя Лансър питах колко струва смяната на консумативите. Казаха ми, че смяна на масло и всички филтри е около 300 лева. За 2 месеца минах 1400 километра така, че след една година цените сигурно ще бъдат съвсем други.

За сравнение - TMA за Corolla за масло и филтри и труд - 180 лв. Филтър на климитика - нещо под 40 лв беше.

StarMotor за Mazda 6 - за същото като на королата описана по-горе - 480 лв. Друго не знам - последното го разбрах случайно.

 

Аз разбира се ще задам този въпрос като отида на "сериозния" разговор при дилъра - при еднакво харесване на двете коли почват да натежават разни такива неща.

 

BTW: Можете ли да кажете колко време сте чакали да ви дойдат колите от момента на капарирането - говоря за лансер вероятно сребрист цвят ( стандартно май най-много такива зареждат ) 1.8 механична кутия - дето е кам 34500 лв цената му.

Има ли някой да си е взел най-евтиния възможен с CVT и голямо чакане ли е паднало? В ценовата им листа е поставена звездичка срещу него и пише само по-поръчка се доставя....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Еура Тек (Шкода) всички масла с филтъри към 200лв. 1,9 TDI, после като ми свърши гаранцията си викам дай да отида на по тънко и хоп 300лв. без труд, че малко се по изложиха и им беше неудобно да ми вземат пари и за труд.

В Автомотор(Ситроен) преди 2 месеца всичко с някакъв филтър за климатика и диагностика на двигателя май беше към 250 лв. за 2,0 HDi.

В БС очаквам цена от около 350 - 400 лв. за Outlander-a 2,2 HDi.

Леля ми ми каза за една своя позната, която си е купила Мерцедес във Варна. От БС са й казали за смяна на масло на 15000 км. скромната сума от 450 лв.!!! Та тя се вдигнала и отишла до БС Бургас на двойно по-ниска тарифа... доста странно, нали.

Напълно възможно мой приятел си обслужваше гаранционата кола, някъде на майната си, защото с пътя излизаше с около 250 - 300 лв. по малко.

...

BTW: Можете ли да кажете колко време сте чакали да ви дойдат колите от момента на капарирането - говоря за лансер вероятно сребрист цвят ( стандартно май най-много такива зареждат ) 1.8 механична кутия - дето е кам 34500 лв цената му.

Има ли някой да си е взел най-евтиния възможен с CVT и голямо чакане ли е паднало? В ценовата им листа е поставена звездичка срещу него и пише само по-поръчка се доставя....

 

Официално чакаш 5 месеца и някои колеги си чакат 5 месеца. Ние за Outlander-а чакахме 4 месеца точно толкова колкото каза и дилърът.

Стига да няма някакво забавяне трябва да почакаш 4 - 4,5 месеца, но чакането си заслужава.

 

 

Поздрави

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След няколко дена ще ви кажа как стоят нещата със сервизните услуги!

Днес нашите ми се обадиха и ми се похвалила,че ударили колата в Несебър , в едно от тези железа дето се слагат за запазане на мястото за паркиране :icon_crybaby: . Последствията усуркана боя и изкривена ламарина отпред :icon_n_furious: . Колата няма и месец :icon_crybaby:

Сега тъкмо ще пробваме каското.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....

Сега тъкмо ще пробваме каското.

Колега,

вижте клаузите за дозастраховане и след ремонта си доплатете определената сума, защото ако не я платите колата вече не е застарахована на 100%, а примерно на 96% зависи от стойността на щетата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

вижте клаузите за дозастраховане и след ремонта си доплатете определената сума, защото ако не я платите колата вече не е застарахована на 100%, а примерно на 96% зависи от стойността на щетата.

Ок мерси за инфото.

Притеснява ме колко ще се постараят и колко качествено ще я оправят!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги, според моя информация от БС се извършва смяна на масло,маслен филтър, филтър на климатика и мисля още нещо.

Казаха че всичко ще струва 300 лева.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, според моя информация от БС се извършва смяна на масло,маслен филтър, филтър на климатика и мисля още нещо.

Казаха че всичко ще струва 300 лева.

:mitsu-smiley:

 

мерси, колега! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, според моя информация от БС се извършва смяна на масло,маслен филтър, филтър на климатика и мисля още нещо.

Казаха че всичко ще струва 300 лева.

:mitsu-smiley:

 

За кой двигател става въпрос?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

САМО ЗА СЛУЖЕБНО ПОЛЗВАНЕ!!!

 

75 000 км

1 819,87 лв

 

36 лв.

Описание на операциите Пробег (км)

15 000 30 000 45 000 60 000 75 000 90 000

Смяна на масло в двигател (1) С х х х х х х

Смяна на маслен филтър (1) С х х х х х х

Смяна на въздушен филтър (2) С х х х х х х

Смяна на филтър климатик С х х х х х х

Смяна на спирачна течност (2) С х х х

Смяна на запалителни свещи С х х

Смяна на масло в трансмисия - Механична С

Измерване и регулиране халбина на клапани Пр

Смяна на охл. Течност (4) С х

Смяна на ангр. Ремък С х

 

Стойност на части и консумативи (лв) 203,08 235,50 231,20 276,50 203,08 540,92

Стойност на труд (лв) 43,20 86,40 72,00 122,40 43,20 252,00

 

Общо (лв) 246,28 321,90 303,20 398,90 246,28 792,92

Общо лв с ДДС 295,54 386,28 363,84 478,68 295,54 951,50

 

 

(1) - На всеки 12 месеца

(2) - На всеки 2 години

(3) - На всеки 3 години

(4) - На всеки 4 години

(5) - На всеки 5 години

10 Юли 2006 г.

 

 

 

 

 

Ето това е информацията с която разполагам аз

Даде ми я диларът в Балкан Стар :mitsu-smiley: :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото, колега!

 

Можеш ли да ме ориентираш малко... Тези неща, срещу които няма цифра, кога се сменят? Примерно, филтър на климатик. Още, това 1819 лв на 75000 км предполагам, че е сумата на всички прегледи до тогава. И последно, значи сега на 15000 км ще ми вземат 295 лв., на 30000 - 386 лв. и т.н., нали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря - това беше нещото което май вълнува всички! :)

 

САМО ЗА СЛУЖЕБНО ПОЛЗВАНЕ!!!

 

75 000 км

1 819,87 лв

 

36 лв.

Описание на операциите Пробег (км)

15 000 30 000 45 000 60 000 75 000 90 000

Смяна на масло в двигател (1) С х х х х х х

Смяна на маслен филтър (1) С х х х х х х

Смяна на въздушен филтър (2) С х х х х х х

Смяна на филтър климатик С х х х х х х

Смяна на спирачна течност (2) С х х х

Смяна на запалителни свещи С х х

Смяна на масло в трансмисия - Механична С

Измерване и регулиране халбина на клапани Пр

Смяна на охл. Течност (4) С х

Смяна на ангр. Ремък С х

 

Стойност на части и консумативи (лв) 203,08 235,50 231,20 276,50 203,08 540,92

Стойност на труд (лв) 43,20 86,40 72,00 122,40 43,20 252,00

 

Общо (лв) 246,28 321,90 303,20 398,90 246,28 792,92

Общо лв с ДДС 295,54 386,28 363,84 478,68 295,54 951,50

 

 

(1) - На всеки 12 месеца

(2) - На всеки 2 години

(3) - На всеки 3 години

(4) - На всеки 4 години

(5) - На всеки 5 години

10 Юли 2006 г.

 

 

 

Ето това е информацията с която разполагам аз

Даде ми я диларът в Балкан Стар :mitsu-smiley: :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето опитах се да го кача като файлченце за да може да го видите както е на таблицата .

Надявам се да съм успял и да ви е в полза :icon_hmm:

Lancer_TO_Sales.zip

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
Здравейте,

не открих никаде следната информация:

1. През колко време са тип А и Б обслужванията на бензиновите мотори на :mitsu-smiley: - предполагам на 15 000 км ( изключение обслужването на 1000 км)

2. Цени на нещата които се заменят и цена на труда....

 

Никъде не открих систематизирана информация по темата. Говорим за цените на официалния вносител - Балкан Стар.

Днеска 11.07.2008 сменях масло,маслен филтър и въздушен в Дарс ауто Бургас и ми взеха 215лв с ДДС

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сравнение - TMA за Corolla за масло и филтри и труд - 180 лв. Филтър на климитика - нещо под 40 лв беше.

StarMotor за Mazda 6 - за същото като на королата описана по-горе - 480 лв. Друго не знам - последното го разбрах случайно.

 

Аз разбира се ще задам този въпрос като отида на "сериозния" разговор при дилъра - при еднакво харесване на двете коли почват да натежават разни такива неща.

 

BTW: Можете ли да кажете колко време сте чакали да ви дойдат колите от момента на капарирането - говоря за лансер вероятно сребрист цвят ( стандартно май най-много такива зареждат ) 1.8 механична кутия - дето е кам 34500 лв цената му.

Има ли някой да си е взел най-евтиния възможен с CVT и голямо чакане ли е паднало? В ценовата им листа е поставена звездичка срещу него и пише само по-поръчка се доставя....

Колега Аз вече навъртях 16 000км. Колата е взета от паркинга на Б.С. Пловдив на 13.03.2008г на 4 километра пробег . На 14 500км електронният сервизен асистент на колата ми написа на дисплея -----км и -----месеца до сервиз. После като ми смениха маслото, масления и въздушния филтър асистента ми добави 400км към новите 15 000км и те станаха 15 400км + 12 месеца. Сервизирането ми излезе 214.90лв с ДДС в Дарс Ауто Бургас, защото работя в Слънчев Бряг и това е най близкия техен представител. По въпроса с чакането за доставка, направих поръчката за Lancer 1.8 CVT Intens /черен металик/ на 21.02.2008 в Б.С. Пловдив срещу 2000лв капаро и на 13.03.2008 си взех колата от Балкан Стар Пловдив срещу 41 500лв /с много допълнителни глезотийки/ . Исках бяла но трябваше да чакам до средата на Май а Аз исках да го имам Лансера , колкото може по бързо. За сега други плащания не съм правил, но си поръчах още аксесоари и ще чакам да доидат за да ви кажа цените. В договора за поръчката на колата Ми бе опоменат и срока за доставка - 21 работни дни от подписването,което ми беше казано и от моята дилърка преди да поръчам колата. Ако поръчката закъснее повече имаш право да си изискаш капарото а те са длъжни да ти го върнат и да правят с автомобила каквото си искат. Това всичко го пише в договора за поръчка на автомобила.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Здравейте, аз днес минах първия технически преглед в БС - Пловдив. Цената на услугата тук е 267лв, включва смяна на масло, маслен и въздушен филтър. :)

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...