Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Цени на технически профилактики


JsP

Препоръчано мнение

Предупреди ги, че си искаш всички филтри, които ти свалят от колата и си подготви здрави торбички за тях. Софиянци ги прибират, въпреки че ги предупредих миналата година да ми ги оставят в багажника, а от Дарс Ауто специално те питат искаш ли си ги или да ги изхвърлят, като при това ти ги носят чинно опаковани в торбичка и подредени в една обща.

 

Като се видим ще ти ги покажа. Както са ми ги дали така съм ги сложил в мазето. Много са точни, чак педантични.

 

Ще го имам предвид. А маслото? Какво масло сложи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 146
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Вчера пак ходих в Дарс Ауто Бургас, за да ми сменят единия болт на предна дясна главина, че го скъсах докато свалях гумата да си сменя кривите дискове. Цялата процедура трая 30мин и ми струва 24лв. 8 кинта болта и 16 за труда. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще го имам предвид. А маслото? Какво масло сложи?

За съжаление не намирам фактурата, но по спомен бе 20лв/литър без ДДС.

От по-скъпо няма смисъл и без това го сменям на 8000 - 8500 км. За една година двигателя не успява да го близне дори, а камоли да го сасипе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Пристигнаха ми спортните дискове от UK . :icon_dance:

С доставката до мене около 600лв. :icon_thumbup:

http://gallery.lancerix.com/main.php?g2_itemId=5875

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С масло 5W40, маслен и въздушен филтър - около 140лв, с 5W30, маслен и въздушен филтър - 176лв. Това са цени с оргинални части и масло Mitsubishi - какво е това "златното" масло по 42лв литъра?

http://i.data.bg/08/11/12/1242399_orig.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Вие сте луди хора бе, какви са тези суми за тези масла. Нямате ли някой приятел представител на масла да ви ги дава на нормални цени?

 

Следващата седмица ми пристигат и керамичните накладки за новите дискове. :icon_dance: :icon_dance: :icon_dance:

Дано се оправят спирачките. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето и новите ми керамични накладки. 220лв от UK до мене.

http://gallery.lancerix.com/main.php?g2_itemId=5903

На Ликса му побеля косата, всеки ден да ми праща линкове с дискове и накладки.

Ама нали сме от един отбор, та върши работа момчето.

Едни и същи линкове по 100 пъти ми праща.

Като му пиша: Ликсе, дай ПАК линка, 2 пъти главата в стената и ми ги пуска за пореден път.

А Веско от Бяла Слатина човека, с едната дума ми ги поръча.

:icon_dance: :icon_dance: :icon_dance: :icon_dance: :icon_dance: :icon_dance: :icon_dance:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Момчета, искам да попитам за първата смяна на масло (на 15000 км.), каква е процедурата и къде е най-изгодно? И освен масло какво друго трябва да се сменя? Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, искам да попитам за първата смяна на масло (на 15000 км.), каква е процедурата и къде е най-изгодно? И освен масло какво друго трябва да се сменя? Благодаря предварително!

Отивай в Ратола масло+филтри 185 лв.,а в БС 300лв. ако имаш въпроси пиши лс

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отивай в Ратола масло+филтри 185 лв.,а в БС 300лв. ако имаш въпроси пиши лс

Значи да първо за Ратола, къде се намира, дали отпада гаранцията защото говорим за първата смяна на маслото?

А въпроса ми за БС е дали има разлика в цената от БС София и БС Пловдив?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи да първо за Ратола, къде се намира, дали отпада гаранцията защото говорим за първата смяна на маслото?

А въпроса ми за БС е дали има разлика в цената от БС София и БС Пловдив?

 

И при мен дойде време за 1-во обслужване на новия лансер 2.0DI-D. Обадих се в БСС - там ми казаха, че ще ми излезе между 350 - 500лв. :icon_doh: (и споделиха че те са единствения оторизиран сервиз за извършване на такива действия и за гаранционни ремонти) Луда работа... Неможели да ми кажат колко струва маслото и за това е такъв голям интервала в цената. Реших, че това са твърде много пари за масло (все пак неискам да ми сменят двигателя). Обадих се в БСП - отговора беше 250лв. +-10лв. :good: Това звучеше доста приемливо (сравнение със София). Реших обаче и да се обадя в Благоевград, че ми е по-близо от Пловдив - цената там беше 470лв.

Вече беше решено: Отивам до Пловдив да си сменя маслото на нормална цена! Но се сетих, че във форума съм чел, че Ратола са гаранционен сервиз също. Минах направо през сервиза в София - направиха ми оферта за смяната - 254лв. (масло, маслен филтер, въздушен филтер и филтер на купето). Вчера го смених! Много доволен останах!!! :icon_clap: Браво на момчетата! Повече в БС няма да ходя! Мойта кола ще се гледа само в Ратола вече! :icon_thumbup:

 

Много се радвам, че си прочел цялата тема! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи да първо за Ратола, къде се намира, дали отпада гаранцията защото говорим за първата смяна на маслото?

А въпроса ми за БС е дали има разлика в цената от БС София и БС Пловдив?

Гаранцията не отпада така че отивай без притеснения.Преди да отида там съм питал в БС

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Ето новите ми задни дискове. 320лв с доставката до мен. http://gallery.lancerix.com/main.php?g2_itemId=6023 :icon_dance:

Сега поръчах и чакам да ми пратят стоманени мъркучи за спирачките. Като пистигнат ще пиша колко са ми стрували. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Преди 2 седмици смених отново в БС Севлиево (след като останах много доволен предния път) и отново не ме подведоха: масло + маслен + въздушен + реглаж преден и заден мост = 256 лв.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Идва време за първа смята и при мен.

Звънях в Севлиево, доста учтиви бяха. След като им издиктувах номера на шасито, човека сподели следното:

Маслен филтър - 20 лв

Въздушен филтър - 78 лв

Филтър купе - 56 лв

Castrol 5W40 пълна синтетика 4 л х 27 лв - 108 лв

Труд - 43 лв

Всичко става - 305 лв

Евентуално и преден реглаж още около 30 лв.

 

Звънях и в Евростарс Русе, където споменаха 350-360 лв , без да изпадат в подробности.

 

Като чета из темата има и по-евтини варианти, но за съжаление Русе е малко далечна точка и за по-евтините дестинации не си заслужава пътя и времето.

 

Ще звънна и във Варна, да видя как стоят и там нещата с първа смята.

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега колко ще те набутат само от тези неща гадните педали! :icon_rock:

Маслен филтър - 20 лв - струва 10лв ако го купиш не от тях

Въздушен филтър - 78 лв - между 30-50лв

Филтър купе - 56 лв - между 25-40лв

Айде кажи ми що го правят? Даже и пари за труд ще ти вземат!

А реглажа, ако ти са износени неравномерно гумите, трябва да ти е безплатен!

Аз вече почвам да си копувам консумативите и само ще ходя в Дарс Ауто да ги смяням! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Определено в Дарс Ауто се държат по-добре с клиентите.

Предлагат ти избор от 2-3 вида масло в зависимост от това с какво разполагат в момента.

Питат те искаш ли свалените филтри да ти ги дадат или да ги изхвърлят и т.н.

В БС никой нищо не те пита. Дори да ги предупредиш, че си искаш свалените от колата филтри, никой не ти обръща внимание. Точна това ми се случи, когато сменях за първи път масло и филтри. Специално ги предупредих и им показах торбичките в багажника и им казах къде и как да ги сложат. Глас в пустиня! Все пак исках да си запазя монтираните в завода филтри, но не ми е било писано. Слагат ти масло каквото те преценят и ако може от най-скъпото.

Бе имам още 8 месеца гаранция и ги пращам в трета глуха.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пдерполагам, че докато колата е в гаранция не дават ти да си купуваш филтрите и маслото и да идеш при тях и те да ти ги сменят. Та да спеспи човек, някой друг лев от надценките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Регистрирах и аз първа смяна на консумативи.

В Евро Старс Русе.

Цялата процедура ми струваше 290 лв - смятана на маслен, въздушен и прахов филтър, масло и труд.

Останах приятно изненадан от бързото обслужване и учтивостта и най-вече от цената, тъй като по телефона ми съобщиха приблизителна цена от 380 лв.

Оставиха ми въздушния и праховия филтър в багажника, в опаковките на новите филтри.

Като се позагледах в тях имаше доста пухчета и други такива по-едри боклуци.

Живот и здраве следващата година пак при тях (не че в Русе има друг избор http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif )

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Сега си взех колата от Ратола. Смениха ми МАСЛО- 5л х 14.17=70.85лв, МАСЛЕН ФИЛТЪР 15.83лв, ВЪЗДУШЕН ФИЛТЪР 65.00лв. - цените са БЕЗ ДДС, общо ми взеха 188лв с ДДС и ТРУД /5лв./. Доволен съм.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Да допълня темата :

 

БС София , колата L200 DI-D

 

Понеже не споделям сервизните интервали които са дадени ..според тях на 20 000 км при положение ,че предишното обслужване е било на 5700. Сега пикапа е на 14 800 .

 

Междувременно си смених въздушният филтър..та то е безумие да се кара 20к по нашите пътища.После пак си е за наша сметка.

 

Техническо обслужване Асист Б. 2 х 38 =76 лв.

 

Измерване преден мост 2 х 38 =76 лв

 

Масло 5w-30 ( марка не знам) 8 х 22.47 =179.76 лв.

 

Масл . филтър 34.31 лв.

 

Горвен (по мое желание) 69.13 лв.

 

 

Тотал 524 лв с ддс.

 

Мисля да ми е за последно ходенето Цените са безобразни според мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега си взех колата от Ратола. Смениха ми МАСЛО- 5л х 14.17=70.85лв, МАСЛЕН ФИЛТЪР 15.83лв, ВЪЗДУШЕН ФИЛТЪР 65.00лв. - цените са БЕЗ ДДС, общо ми взеха 188лв с ДДС и ТРУД /5лв./. Доволен съм.

Това са нормални цени, като изключа въздушния филтър. Още малко остана да излезнат от гаранция колите и тогава всичко това няма да струва повече от 130-150лв! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз наскоро минах през Ратола - Пловдив.

 

-Масло Мицубиши 5w30 4x22.50 = 90 лв.

-Въздушен вилтър 60 лв

-Маслен филтър 16.70

 

Общо 166.70 , с ДДС 200 лв.

 

Добре е да се обадите 2 3 дни предварително, за да ви доставят консумативите от София.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

И аз наскоро минах през Ратола - Пловдив.

 

-Масло Мицубиши 5w30 4x22.50 = 90 лв.

-Въздушен вилтър 60 лв

-Маслен филтър 16.70

 

Общо 166.70 , с ДДС 200 лв.

 

Добре е да се обадите 2 3 дни предварително, за да ви доставят консумативите от София.

 

Поздрави!

 

Аз пък днес бях в Ратола-София

 

-Масло Мицубиши 5w30 5x22.50 = 112.50 лв.

-Въздушен вилтър 60 лв.

-Маслен филтър 15 лв.

-Труд 10 лв.

 

Общо 197.50 , с ДДС 237 лв.

От последния литър останаха около 700 мл. защото двигателя събира 4.3 л.(така е и по книжка)

На линка може да видите снимки от маслото.

Цък 1 Цък 2 Цък 3

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...