Премини към съдържание

Цени на технически профилактики


JsP

Препоръчано мнение

Здравейте, аз днес минах първия технически преглед в БС - Пловдив. Цената на услугата тук е 267лв, включва смяна на масло, маслен и въздушен филтър. :)

 

Поздрави!

Ами филтъра на купето(климата)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 146
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Във вторник вкарвам моя Лансер в Интер Ауто-Бургас за пълно обслужване. Разбирайте смяна на масло, филтри (горивен, въздушен, маслен), антифриз, спирачна течност и накладки, преглед на тампони и амортисьори и честно казано не знам колко ще ме изтърсят. Надявам се да е нещо нормално, като се има предвид, че ползваме отстъпка. Ще споделя след 25.11, така че стискайте палци . :good:

Имайте предвид че все пак карам Лансер от '95 год.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Във вторник вкарвам моя Лансер в Интер Ауто-Бургас за пълно обслужване. Разбирайте смяна на масло, филтри (горивен, въздушен, маслен), антифриз, спирачна течност и накладки, преглед на тампони и амортисьори и честно казано не знам колко ще ме изтърсят. Надявам се да е нещо нормално, като се има предвид, че ползваме отстъпка. Ще споделя след 25.11, така че стискайте палци . :good:

Имайте предвид че все пак карам Лансер от '95 год.

 

Очаквай сериозна сума, но му припомни на Борко за отстъпката. Тя е за вложените части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами филтъра на купето(климата)?

 

Във фактурата не пише че са го сменяли, ще им звънна да ги питам. :huh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво ми разпечатаха на мен за обслужването на автомобила но трябва да се гледа за през 20 000 км. а не както е показано в табличката за през 15 000 км.

 

http://piatnik.hit.bg/Tablica.jpg

 

Не доумявам обаче едно, в 6-ти период или 90 000 (100 000) км. има смяна на ангренажен ремък обаче на мен ми се струва че 1.8 CVT е с верига, някакви идеи ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 90000 не е смяна на ангренажа, а най-вероятно смяна на маслото на автоматика, то вдига много цената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Писах и в темата за гаранционното обслужване, но за да сме пригледни, ще напиша и тук:

 

Днес бях на смяна на масло на 15000 км. - взеха ми 343 лв., като смениха маслен, въздушен и филтър за прах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Писах и в темата за гаранционното обслужване, но за да сме пригледни, ще напиша и тук:

 

Днес бях на смяна на масло на 15000 км. - взеха ми 343 лв., като смениха маслен, въздушен и филтър за прах.

Нормално де. Той този на купето е скъпичък(110-120лв), но се сменя на 2 смени на маслото. Що са ти го сменили? Не те ли питаха дали искаш?

Иначе е толкова да се сменят тези работи. Без този на купето ми взеха 218лв с масло на Мобил 0-40.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен също не ми смениха филтъра на купето, нито ме питаха, в БС Пловдив. Щях да им се обаждам, ама забравих, сигурно е със втората смяна. При мен излезна 267, както вече писах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нормално де. Той този на купето е скъпичък(110-120лв), но се сменя на 2 смени на маслото. Що са ти го сменили? Не те ли питаха дали искаш?

Иначе е толкова да се сменят тези работи. Без този на купето ми взеха 218лв с масло на Мобил 0-40.

Не знам защо са ти сипали Мобил 0-40 на мен ми казаха , че слагат Кастрол , или това е само за Бургас Може ли всеки град да си слагат каквото имат ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам слагат, каквото имат в наличност, но надявам се, достатъчно качествено за автомобилите ни. На мен ми сложиха Magnatec Prof 5W40.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо са ти сипали Мобил 0-40 на мен ми казаха , че слагат Кастрол , или това е само за Бургас Може ли всеки град да си слагат каквото имат ?

Иво стига бе.

Аз нали в Дарс Ауто в Бургас го смених лятото.

Имаха Мобил, Кастрол и още някво там, и ония пич ме пита какво искам да ми сложат.

Бяха супер любезни и коректни и ми взеха 218лв както писах.

Незнам на колегата защо 267 са му взели. Хем по-малко масло са му сипали, хем по-евтино?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз следващия път май ще отскоча до Бургас :) За разликата в цената поне разходка ще си направя.

 

В събота погледнах под капака и видях, че някакво етикетче са ми сложили и на него пише, че са налели Магнатек.

 

А забелязах нещо друго - на фактурата се оказа, че съм се подписал под някакво съгласие да участвам в маркетингови проучвания на БС! Не, че имам против, ама все пак да не ми ги пробутват така мазно тези съгласия, а?! Предполагам става дума за статистика за влизания в сервиз на марката и модела, но могат да го споменат все пак.

 

В същото време на фактурата не пише за какво по-точно им давам тези пари... само обслужване и това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Горкия! Сега ще ти досаждат с въпроси от сорта - "Доволни ли сте от обслужването?" и т.н.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно. Това е анкета от :mitsu-smiley: . Ще ти я пратят на имейла и толкова. Ако искаш я попълваш, ако искаш не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вчера бях в БС и ми казаха, че вече сервизното обслужване за нови автомобили ще бъде на 20 000км. Досега винаги са ми казвали, че на дизелите маслото се сменя на 8 - 10 хил. км. Нормално ли е да има толкова голяма разлика. Друг е въпроса, че досега сам ползвал само минерални масла, а сега ще ми наливат синтетични.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вчера бях в БС и ми казаха, че вече сервизното обслужване за нови автомобили ще бъде на 20 000км. Досега винаги са ми казвали, че на дизелите маслото се сменя на 8 - 10 хил. км. Нормално ли е да има толкова голяма разлика. Друг е въпроса, че досега сам ползвал само минерални масла, а сега ще ми наливат синтетични.

 

От много време на дизелите маслото се сменя на 20 000 км или една година, което настъпи първо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

'

Добре, а за нашите, които са взети няколко месеца по-рано, си остава на 15000, така ли? :icon_hmm:

Когато взех моя Лансер юни специално ме предупредиха,че смяната ще е на 20000км. нищо,че на таблото е залегнало на 15000км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 1 година обаче си важи нали? Защото при мен ще дойде по-рано 1 година от колкото 15000 км, за 20000 да не говорим :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За 1 година обаче си важи нали? ...
Колеги, ако мислите да карате колите си повече от 4-5 години, внимателно проверявайте какви масла ви се слагат преди да се съгласите с удължаване на сервизните интервали. Не е достатъчно маслото да е синтетично, а за дизеловите двигателите на VW трябва да се използва масло със спецификация VW507.00 (заменя старите 506.00 и 506.01) или най-малкото да има упоменато LongLife в описанието на маслото? VW505.00 и 505.01(или липса на LongLife в описанието ) са само подходящи при сервизни интервали до 15к км
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Американците сменят маслото на 15000 мили, което са си 24000 км...
Първо, американците не карат дизелови Лансери и второ, сменят маслото на 5000 мили.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Американците сменят маслото на 15000 мили, което са си 24000 км...
Американците имат синтетични масла, които се сменят на 20-хиляди мили, но те нямат нищо общо с маслата на нашият пазар......И най гадното е че 946-милилитра масло, струва 1-долар.....Ей това "малко" камионче, го кара един приятел, и за 14-долара му сменя маслото...... :icon_doh:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...