Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Цени на технически профилактики


JsP

Препоръчано мнение

  • преди 2 седмици ...
  • Отговори 146
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Иде време за смяна!

 

 

Айде като минеш през сервиза пиши, колко ти струваше. Моята първа смята е септември и трябва да се настройвам :)

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде като минеш през сервиза пиши, колко ти струваше. Моята първа смята е септември и трябва да се настройвам :)

Първата смяна ми излезе под 300 лв. Сега ще съм за втори път в "бокса" и се надявам да не е повече от 400 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече го смених. На 60 000км в Дарс Ауто Бургас. 137лв ми струваше маслото и филтъра.

Говорих с Дарс Ауто за смяна на маслото след 20 000км и ми казаха, че няма проблем.

Аз мисля, че ако си караш с хубави масла и на 25 000км да го смениш, няма да е проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След седмица сменям маслото и аз(първа смяна). Казаха че ще е около 250. Това е в БС Пловдив. Като е готово ще пиша.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След седмица сменям маслото и аз(първа смяна). Казаха че ще е около 250. Това е в БС Пловдив. Като е готово ще пиша.

 

Поздрави

Ама по-добре се разходи до Бургас. Там в Дарс Ауто е 137лв тая гимнастика и я правят без предварително записване и за максимум 30-40мин. БСП да се Е..т в г..ъ!!! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен дойде време за 1-во обслужване на новия лансер 2.0DI-D. Обадих се в БСС - там ми казаха, че ще ми излезе между 350 - 500лв. :icon_doh: (и споделиха че те са единствения оторизиран сервиз за извършване на такива действия и за гаранционни ремонти) Луда работа... Неможели да ми кажат колко струва маслото и за това е такъв голям интервала в цената. Реших, че това са твърде много пари за масло (все пак неискам да ми сменят двигателя). Обадих се в БСП - отговора беше 250лв. +-10лв. :good: Това звучеше доста приемливо (сравнение със София). Реших обаче и да се обадя в Благоевград, че ми е по-близо от Пловдив - цената там беше 470лв.

Вече беше решено: Отивам до Пловдив да си сменя маслото на нормална цена! Но се сетих, че във форума съм чел, че Ратола са гаранционен сервиз също. Минах направо през сервиза в София - направиха ми оферта за смяната - 254лв. (масло, маслен филтер, въздушен филтер и филтер на купето). Вчера го смених! Много доволен останах!!! :icon_clap: Браво на момчетата! Повече в БС няма да ходя! Мойта кола ще се гледа само в Ратола вече! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен дойде време за 1-во обслужване на новия лансер 2.0DI-D. Обадих се в БСС - там ми казаха, че ще ми излезе между 350 - 500лв. :icon_doh: (и споделиха че те са единствения оторизиран сервиз за извършване на такива действия и за гаранционни ремонти) Луда работа... Неможели да ми кажат колко струва маслото и за това е такъв голям интервала в цената. Реших, че това са твърде много пари за масло (все пак неискам да ми сменят двигателя). Обадих се в БСП - отговора беше 250лв. +-10лв. :good: Това звучеше доста приемливо (сравнение със София). Реших обаче и да се обадя в Благоевград, че ми е по-близо от Пловдив - цената там беше 470лв.

Вече беше решено: Отивам до Пловдив да си сменя маслото на нормална цена! Но се сетих, че във форума съм чел, че Ратола са гаранционен сервиз също. Минах направо през сервиза в София - направиха ми оферта за смяната - 254лв. (масло, маслен филтер, въздушен филтер и филтер на купето). Вчера го смених! Много доволен останах!!! :icon_clap: Браво на момчетата! Повече в БС няма да ходя! Мойта кола ще се гледа само в Ратола вече! :icon_thumbup:

Какво масло сложихте?

В БС са ти казали толкова пари, защото зависи дали ще сменят горивния филтър, който си е сума... Моето обслужване също варираше в такива гранци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво масло сложихте?

В БС са ти казали толкова пари, защото зависи дали ще сменят горивния филтър, който си е сума... Моето обслужване също варираше в такива гранци.

Маслото е "оргинално на Митцубиши" 5W30 - 22,50лв/л. (без ДДС).

Горивния филтер е 65,00лв (без ДДС).

Аз моя не го смених - мисля да го направя в края на лятото или на другата смяна на масло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Маслото е "оргинално на Митцубиши" 5W30 - 22,50лв/л. (без ДДС).

Горивния филтер е 65,00лв (без ДДС).

Аз моя не го смених - мисля да го направя в края на лятото или на другата смяна на масло.

5W30 е редичко за нашия мотор (вискозитета при висока темп.) Аз не бих сложил такова, че ще го гори много.... Съвсем друг въпрос е, че при нас маслото трябва да е по-скоро "оригинално на VW" :icon_blush: Аз слагам Castrol Magnatec 5W40...по-скъпо е, но за мен е по-добро и не го гори....Скоро ще излезе Castrol Edge 5W40 и ще мина на него следващия път....но не и 5W30!

Спазихте ли този индекс 505.01???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

5W30 е редичко за нашия мотор (вискозитета при висока темп.) Аз не бих сложил такова, че ще го гори много.... Съвсем друг въпрос е, че при нас маслото трябва да е по-скоро "оригинално на VW" :icon_blush: Аз слагам Castrol Magnatec 5W40...по-скъпо е, но за мен е по-добро и не го гори....Скоро ще излезе Castrol Edge 5W40 и ще мина на него следващия път....но не и 5W30!

Спазихте ли този индекс 505.01???

Това масло ми беше препоръчано от приемчика в Ратола. Този индекс трябва да е спазен (все пак не е 1вия Лансер който правят). Доверих се на тяхната преценка. В момента немога да видя какво пише на тубичката от маслото, но утре ще проверя и ще пиша! Ако харчи масло... няма да е добре, но поне ще знам следващия път какво да сипя (ако не остана доволен) :) С маслото, което взех колата никакви проблеми не съм имал! Взех я с масло малко под мах-а и на 15к беше почти на мин. За мен това е добре. (нали сега уж се разработва двигателя - нормално да изгори нещо малко)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също дълго се чудих какво масло да сипя на моя лансер.Препоръките за 5W40 бяха в пъти повече отколкото за 5W30,въпреки че на капачката е написано за моята кола 5W20!Доколкото успях да разбера,най-подходящото е 5W40 поради климатичните условия у нас(температурите).Вече три пъти го смених на 10К. километра,сипвам една идея под максимума и след 10К. си е на същото ниво!Само не разбирам,защо при теб го харчи толкова???На 15К.от допустимият максимум до допустимият минимум .Служебната ми кола е с двигател също на VAG групата дизел ,също се обслужва на 15К. и въпреки,че събира в картера 7.8 литра,и въпреки че е служебна(КАРА СЕ В ПОВЕЧЕТО ПЪТИ ДУШМАНСКИ) разликата по пръчката на маслото от смяна до смяна е не повече от 5мм.

Редактирано от tzenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си слагам 0W40 на Mobil-1. От смяна до смяна разликата е невидима за окото, но според мене не е повече от 100-200 грама.

Аз карах 3г Polo 1.9 tdi, на което му мавъртях 130 000 за това време. Слагах му 0w40 пак на Mobil-1, правих смените на 12-15 000км и не ми е харчило повече от 500 грама, при положение че от това масло се смазва и турбината. В момента колата е на 340 000км и продължават да я карат с такова масло, а показателите не са се променили.

Това ме навежда ма мисълта, че немците са продали на японците най-скапаният си дизел. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз си слагам 0W40 на Mobil-1. От смяна до смяна разликата е невидима за окото, но според мене не е повече от 100-200 грама.

Аз карах 3г Polo 1.9 tdi, на което му мавъртях 130 000 за това време. Слагах му 0w40 пак на Mobil-1, правих смените на 12-15 000км и не ми е харчило повече от 500 грама, при положение че от това масло се смазва и турбината. В момента колата е на 340 000км и продължават да я карат с такова масло, а показателите не са се променили.

Това ме навежда ма мисълта, че немците са продали на японците най-скапаният си дизел. :icon_rock:

 

Ми май не е баш така.Имам доста приятели и познати с този двигател и направо го боготворят!Динамиката,икономичността и големият ресурс са били винаги изстъквани от тях.А това са огромнни плюсове!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми май не е баш така.Имам доста приятели и познати с този двигател и направо го боготворят!Динамиката,икономичността и големият ресурс са били винаги изстъквани от тях.А това са огромнни плюсове!

За ПД мотора на ваг е нормално да си хапва около 1 литър масло на смяна , скапан дизел няма има скапана подръжка , но ваг се отказаха от ПД моторите , и минават на комън рейл , Помпа Дюза (ПД) ........ но новото си е ново , имам ваг голф но със стария тди 110 коня ахф мотор 99 година , доволен съм , не си взех ваг отново заради ПД а комон рейла им беше по скъп от аутлендера на панаира ......... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях забравил да похваля хорицата от БС Севлиево, но като видях темата, се сетих.

 

Есента ходих на 30000 км да ми сменят маслото и бях очарован от обслужване. Първото, което ме попитаха по телефона, беше дали искам да ми сменят филтър на купето (предния път от БС София хич не се загрижиха дали искам!) и казаха, че е по мое усмотрение. Като отидох в Севлиево, ми погледнаха бележката от предната смяна и какво се оказа... тези п.....сти от София са ми наляли по-евтиното масло, а са ми взели пари за по-скъпото. Пичът в Севлиево ми каза, че е трябвало да ми налеят от 42 лв литъра, но са ми наляли от 27 лв и ме попита кое искам да ми сложи. Естествено, сложих от по-евтиното - някакъв кастрол беше. До тук всичко в рамките на любезното обслужване.

 

Това, което наистина ме впечатли беше друго - по едно време идва шефът и започва да ми се извинява, че имали някакъв вирус в компютъра и затова нямало да могат да ми нулират ремайндъра на бордовия... и за причиненото "неудобство" не ми начислиха пари за труд.

 

Да не говорим, че в София ми отиде цялата сутрин, а в Севлиево за 30 мин бях готов. На следващото минаване се отбих да ми нулират еку-то и това беше.

 

Цялата сума беше 210 лв., което е доста приемливо, като се има предвид, че това са 4 литра масло и маслен и въздушен филтър.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какви безумия говориш колега....42лв. литър масло за най-обикновен бензинов мотор 1,5 (съдейки по написаното в профила ти)! Че и на всичко отгоре "е трябвало да ти налеят" такова...глупости

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що бе колега, ти не си ли сменял маслото до сега.

Като си вземеш фактурата и виждаш какви са цените.

Не са приятни, но все пак фирмен сервиз.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що бе колега, ти не си ли сменял маслото до сега.

Като си вземеш фактурата и виждаш какви са цените.

Не са приятни, но все пак фирмен сервиз.

Сменял съм тъкмо 2 пъти...Castrol Magnatec 5W40 - доста хубава синтетика за 28лв. литъра!

До 42лв. за литър остават доста... А онзи "пич" както се изрази колегата дето твърди, че е трябвало да му налеят от 42 лв... а после му е дал да си избира :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

 

Днес смених маслото е БС Пловдив – 250 лв. Castrol Magnatec 5W40 + маслен и въздушен филтър.

Имах и десен праг за боядисване(само декоративната пластмаса). Справиха се за ден и половина така че съм доволен :rolleyes: :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хора наддумвате се с празни приказки.........Павката сменил масло за по 28 лв. литъра,някой друг за по 40,трети за по 15.............аз,пак от същото масло.Всеки си прави сам сметката,въпросът е къде ще ви се свърши оптимално работата-цена,качество,бързина!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 28.05.2010 смених маслото и останалите подробности за 303.97 лв. в Сливен и дори получих подарък ето това:ЦЪК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменял съм тъкмо 2 пъти...Castrol Magnatec 5W40 - доста хубава синтетика за 28лв. литъра!

До 42лв. за литър остават доста... А онзи "пич" както се изрази колегата дето твърди, че е трябвало да му налеят от 42 лв... а после му е дал да си избира http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

 

Колега, май не си разбрал какво съм написал - когато сменях в БС София, ми взеха пари за 42 лв/литъра, а са ми сложили масло за 27!!! "Пича" от Севлиево просто ми каза какво е трябвало да са ми сложили, а какво всъщност имам в двигателя и ми предложи да си избера - по фирмено предписание било онова от 42 лв, за което съм си платил, но не съм получил.

 

Практически, и ти си сложил същото, което и аз съм наливал последните два пъти, но на мен първия път са ми го таксували по 42 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 28.05.2010 смених маслото и останалите подробности за 303.97 лв. в Сливен и дори получих подарък ето това:ЦЪК

 

Колега, какво масло ти сложиха? Моята първа смяна наближава, септември месец е. Ще ги пробвам тези в Евро старс Русе, какво масло предлагат и колко ще ми излезе смяната. Та ако не ми хареса може една екскурзийка другаде да си направя и да съчетая работата с удоволствието.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предупреди ги, че си искаш всички филтри, които ти свалят от колата и си подготви здрави торбички за тях. Софиянци ги прибират, въпреки че ги предупредих миналата година да ми ги оставят в багажника, а от Дарс Ауто специално те питат искаш ли си ги или да ги изхвърлят, като при това ти ги носят чинно опаковани в торбичка и подредени в една обща.

 

Като се видим ще ти ги покажа. Както са ми ги дали така съм ги сложил в мазето. Много са точни, чак педантични.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...