Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Цени на технически профилактики


JsP

Препоръчано мнение

Ratola -София

 

сервиз на 1 година/20000 км

 

Без ДДС:

 

Филтър купе - 55 лв.

Въздушен филтър - 60 лв.

Маслен филтър - 15 лв.

Масло 5W30 1 литра(22.50) x 4 = 90 лв.

Труд - 12.50 лв.

--------------------------------

Тотал с ДДС - 279 лв.

 

Доволен съм , бързо си свършиха работата момчетата.

 

Благодаря на Миро за съдействието за запазване на час. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • Отговори 146
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Колеги, здравейте!

Скоро колата става на 3г. и идва ред за профилактиката. Въпросът ми е колко пари излиза. Става въпрос за Пловдив, БС или Ратола.

Мерси предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка пратиха SMS, че във връзка с предстоящото излизане от гаравция на автомобила ме канят на БЕЗПЛАТЕН преглед в най-близкият офис на БС.

На мен се пада София!:D

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да питам какви ако изобщо някакви от консумативите по време на гаранциония срок мога да си ги купувам, включвам и дискове, накладки? Визирам Ево Х.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да питам какви ако изобщо някакви от консумативите по време на гаранциония срок мога да си ги купувам, включвам и дискове, накладки? Визирам Ево Х.

Можеш да си копуваш всичко. Само да се смени в оторизиран сервиз.

Съветвам те да избереш Ратола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Можеш да си копуваш всичко. Само да се смени в оторизиран сервиз.

Съветвам те да избереш Ратола.

 

Аз съм с Lancer X D-ID и ми предстои смяна скоро. От Балкан Стар Варна обаче заявиха, че профилактиката може да се извърши само с консумативи, закупени от тях. Дадоха ми ориентировъчна цена от около 450 лв. Ще пиша след около 2 седмици разбивка и по-точна сума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам същия Лансър, отиди в Ратола, ще ти излезе по-евтино :)

 

Във Варна Ратола нямат сервиз - трябва да ида до Пловдив или до София, което обезмисля цялата история.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте,

 

Както писах преди 2 седмици, общо 440 лв. за годишно техническо обслужване на Mitsubishi Lancer DI-D в Балкан Стар Варна.

 

http://www.minus273.org/files/mitsu_lancer_faktura.jpeg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо са почнали да взимат такива суми за работа, в гаранция ли си ?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо са почнали да взимат такива суми за работа, в гаранция ли си ?!

 

Да, това е първи годишен преглед. Защо "започнали"? Преди не са взимали пари за работа ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е първи годишен преглед. Защо "започнали"? Преди не са взимали пари за работа ли?

 

Ми единият Колт, предните два пъти, за труд за сервизирането му не бяха много парите....

 

За сметка на това точно преди да му изтече гаранцията ни поканиха да ни го прегледат безплатно, след което смениха маслата,филтри, накладки, крушки и ни натресаха над 100 лв труд.

 

От тогава казах , че при тях няма да стъпя, но го отдадох на това , че гаранцията му изтичаше...

 

Лансера ми 2008 -> първо обсулжване в Ратола, 12.50 лв за труд!!! (малко по нагоре съм писал), на тебе 53.20 лв + нещо наречено "Сервизно обслужване" + 18.86 лв. ?! ЩО ?!?!?!

 

Три нови Митцубишита имам от Блакан Стар, и трите никога няма да видят части и масла от там, зашото тия са абсолютни МУТРИ.

 

Единствено и само ще ходя да сменят дефектирали части докато имам гаранция, за да ги набутвам с труда (ако ми вземат пари за труд за смяна на дафектирала част ще стане много сериозен панаир тогава).

 

.....

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми единият Колт, предните два пъти, за труд за сервизирането му не бяха много парите....

 

Дори и при бензиновите Лансъри обслужването е по-евтино - както се вижда в тази тема, на цени между 220 и 270 лв.

 

 

За сметка на това точно преди да му изтече гаранцията ни поканиха да ни го прегледат безплатно, след което смениха маслата,филтри, накладки, крушки и ни натресаха над 100 лв труд.

 

При ставката от моята фактура това трябва да са към 3 часа работа.

 

Лансера ми 2008 -> първо обсулжване в Ратола, 12.50 лв за труд!!! (малко по нагоре съм писал), на тебе 53.20 лв + нещо наречено "Сервизно обслужване" + 18.86 лв. ?! ЩО ?!?!?!

 

Това за 18.86 е маслен филтър. Сервизното обслужване е 1.4 часа и струва 53 лева.

 

Три нови Митцубишита имам от Блакан Стар, и трите никога няма да видят части и масла от там, зашото тия са абсолютни МУТРИ.

 

За мутри - не знам, но категорично ми отказаха да си купя части от другаде и да ги сменя при тях. Питах в Ратола Варна, но пък те нямат сервиз тук. И така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Дори и при бензиновите Лансъри обслужването е по-евтино - както се вижда в тази тема, на цени между 220 и 270 лв.

 

Колега звънях им миналата седмица да ги питам колко ще ми искат за обслужването и ми обявиха цена от "около 330лв" без това освежаващото нещо дето ти го имаш във фактурата. Пожелах им "много здраве и щастие" и им затворих. Понеже ми изтече вече гаранцията и си мисля, че може пък да има някакви по нормални цени, но уви. Та не мисля повече да стъпвам там. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, преди седмица бях в Ратола Пловдив

225 лв. като това е за второ обслужване(тоест смених и филтър на купето)

за работа нищо не ми взеха. Имаха и всичко налично та за 1 час бях готов.

Предния път БС Пловдив ми взеха 90 лв за работа.

Без коментар, познайте къде ще отида следващия път :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Скоро ще направя 90 000км и ще трябва да влизам в бокса. Прозвъних софийската и пловдивската Ратоли и БС. Доста противоречива информация. На едно място ми предлагат смяна на ремък и ролки, на друго не са и чували за подобна процедура. За цените няма да говорим, те са в полза на Ратола. Гледам, че повечето сипвате 5w30. Дизеляци ли търкаляте?На мен ми препоръчаха 5w40.

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

 

Скоро ще направя 90 000км и ще трябва да влизам в бокса. Прозвъних софийската и пловдивската Ратоли и БС. Доста противоречива информация. На едно място ми предлагат смяна на ремък и ролки, на друго не са и чували за подобна процедура. За цените няма да говорим, те са в полза на Ратола. Гледам, че повечето сипвате 5w30. Дизеляци ли търкаляте?На мен ми препоръчаха 5w40.

 

Тази дилема я имам и аз все още 5W30 или 5W40?

 

Доста изчетох по въпроса и все още нямам точно и ясно мнение!Карам само с 5W40 по-подходящо било според някои по-разбиращи от мен предвид нашите климатични условия!

Въпреки,че на капачката дори ми пише 5W20(масло,което не се предлага у нас) с 5W40 нямам никакви проблеми,но го сменям на всеки 10к. км.,а не на 15к.!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Някой знае ли, колко литра и какво масло побира CVT кутията на Lancer 1.8 при смяна.

Сменя се някакъв филтър и някаква гарнитура, която струва 40лв.

От БСП ми направиха оферта за 700-800лв, а от ДА Бургас 560лв. :icon_doh:

БСП твърдят, че кутията побирала към 10-12л масло, а ДА Бургас казаха 7,5-8л, като казаха че маслото е оригинално :mitsu-smiley: и струва 35лв за литър. От БСП не направиха никакви уточнения.

Та някой има ли идея за какво масло точно става дума и колко литра? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На колко километра стана, че ще сменяш маслото? На ръчната се сменя на 105 000 или 7 години беше!

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли, колко литра и какво масло побира CVT кутията на Lancer 1.8 при смяна.

Сменя се някакъв филтър и някаква гарнитура, която струва 40лв.

От БСП ми направиха оферта за 700-800лв, а от ДА Бургас 560лв. :icon_doh:

БСП твърдят, че кутията побирала към 10-12л масло, а ДА Бургас казаха 7,5-8л, като казаха че маслото е оригинално :mitsu-smiley: и струва 35лв за литър. От БСП не направиха никакви уточнения.

Та някой има ли идея за какво масло точно става дума и колко литра? :icon_hmm:

[/quote

 

 

 

 

На Дарс Ауто е верният отговор!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На колко километра стана, че ще сменяш маслото? На ръчната се сменя на 105 000 или 7 години беше!

На ръчката си нямам идея кога се сменя, но на нашите е на 90 000км, а Аз съм на 87 000км вече. :icon_n_king:

Сега в четвъртък и петък слагам BRC Sequent plug&drive LPG, и до края на сезона ще подмина и 105те хиляди км. :icon_thumbup:

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера посетих Ратола София, защото наближавам 90 000км. Смениха въздушен, маслен и на климатик филтри, масло двигател, антифриз (-25) и свещи. 475 лв тотал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера посетих Ратола София, защото наближавам 90 000км. Смениха въздушен, маслен и на климатик филтри, масло двигател, антифриз (-25) и свещи. 475 лв тотал.

Скъпи са тея иридиеви свещи, 47лв за бройка. попитах за смяната на маслото на CVT кое колко струва (ДА Бургас) и цените са следните:

масло 8л.х 36,90лв = 295,20лв.

филтър 1бр. х 170лв.

гарнитура 1бр. х 39,80лв.

труд 55лв

всичко 560лв

 

След тази сметка се оказва, че БСП товарят с 140лв, ако ти вземат 700лв за всичко, ама със сигурност ще искат и за още нещо. Там винаги изниква нещо странично, което се прави без да те питат! :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...