Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Мерси за изчерпателните отговори но истината е че всичко зависи от кинтите с който разполага, а те не са повече от 600-700лв.

за сега сам се спрял на Alpine SPX-177R

вукомпонентна система с пикова мощност-300W • RMS-75W • диаметър на нискочестотния говорител-16,5 см(DIN) •диаметър на високочестотния говорител-32мм. (DIN) • честотен диапазон 35Hz-60Khz • чувствителност-87db • самостоятелен cross-over с корекции на: фазата и нивото, LPF и HPF за ниско и високочестотния говорители, предпазител за високочестотния говорител

 

499,00 лв.

Нека по запознатите да кажат изобшо струва ли си да се занимавам или да си оставя заводското Audio което наистина не е никак лошо.

Но май една от задните колонки е отишла или има студена спойка още не сам проверил от 2 дни се появи и онзи дразнещ звук от избилата колона, и понякога прекъсва.

Малко отклонение от темата някои да е пробвал чип тунинг или турбо за :mitsu-smiley: Galant 99г. 163 Hp.

Че сам се навил да тунинговам малко зверчето не че сега върви зле нали все пак е :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 103
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Определено тези колони са класи пред всякакво заводско аудио. Слушал съм Alpine SPX серията - не знам дали са същите, които ти си харесал, но звукът им е невероятен. Няма да сгрешиш, определено. Имай предвид, че ще ти трябва и усилвател за тях, а и добър плейър, за да им подаде качествен сигнал. С какъв плейър си в момента. Имай предвид, че за да усетиш истинското качество на звука е доста важен и монтажът. Ще трябва да се изработят джобове за тези колони, а пищялките да се сложат на най-подходящото място, което едва ли е заводското ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бързо намесване и от моя страна по темата + допълнителен въпрос накрая... По отношение на колоните в Галант 98г - мога да кажа, че звукът е достатъчно чист и силен за непрофесионално ухо... Аз лично не обичам да ми подскачат чистачките от силата на звука, нито да чувам когато красивата блондинка на виолата прискръцва с прашки на столчето си! Музиката е за кола в крайна сметка, не за концертна зала. По отношение на изказването за Ситроен и Мерцедес и колко по-добри са - ами в семейството, по-голяма случайност, има именно две такива коли и смея да твърдя, че френското свири МНОГО по-зле, а става дума за Ксара от 2000г с най-висок клас на обзавеждане... а при Мерцедес - само сигналът на радиото е по-добър! Иначе звукът от тон колоните определено е по-зле... чува се припукване на висок звук...

 

Та така от мен по темата ;) А сега да си кажа питането:

 

Моят самолет е 2.5 Галант комби 98г. Забелязах, че има проблем с антената отзад при багажника... като си отида към квартала, започват да се губят всички радио станции... забелязах, че явно е прекъсната антентата в нейната мека част, защото като я прегъна и започва да лови брилянтно! Проверих и с волтмер за съпротивление от буксата при касетофона до винта за антената - по веригата няма прекъсване.

Та питането е - откъде мога да си намеря нова антена? Те са на винт, тоест лесно би трябвало да може да се смени :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично си взех от Практикер за 54лв, и засега втори месец работи, но има и по хубави. На винт е, и не е трудна смяната.

http://www.electron.bg/product_info.php?cP...products_id=538

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е за седан, защото е с двигателче... аз съм комби и тя просто се навива отгоре... Наистина като се огледах се оказа, че лесно се намират... ще видя тези дни да взема от някъде. Дори сега ми хрумна да пиша на колегите с колите на части - може да намеря оригинална Галант, пък и по-евтина :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Звънни ако искаш на 0889609807-Марин.Занимава се основно с Pioneer, но няма проблеми да ти намери и монтира каквато и да е свирка и то с много добри отстъпки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Междодругото аз препоръчвам R&B audio за мене тея са наи добрите за сега.Штото тоягата вече за ни6то не стават.Ето сайта им http://www.rnb-audio.com/ :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • преди 1 месец ...

Искам да попитам какво стана с Аудиото на въпросния Галант ,че не разбрах?

Има ли резултат или нещо такова?

И друго интересно има ли хотя в този форум които се инересуват от такива неща

като качествен звук и прочие ,че да покоментираме :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
И друго интересно има ли хотя в този форум които се инересуват от такива неща

като качествен звук и прочие ,че да покоментираме :)

Аз :)

В интерес на истината съм лаик по електроника и параметрите там, поназнайвам нещо все пак де... В галанта единственото, което добавих в купето са 2 пищялки, които монтирах вътре на триъгилниците на страничните огледала (на вратите). Вързани са към говорителите в предните врати. Определено без тези пищялки звукът нямаше толкова пълна картина, според мен. Видях, че на Галантите 2.5 такива пищялки има монтирани заводски...

В багажника си возя усилвател (Crunch PZ 225.4) банд-пас каса (Crunch FatBoy X-Fat 400). Силно препоръчвам на всеки, който не слуша само най-ниските честоти на woofer-a точно такъв тип: банд-пас. Разликата е огромна при всеки стил музика. При рок и старите "денс тупалки" :icon_blush:

е особено осезаема. На този етап съм на търсене на кондензатор, защото ми направи впечатление, че ми премигва таблото, когато усиля. Моля ако някой е купувал да ме ориентира, че малко започнах да се притеснявам, а аз обичам да слушам силно :)

Или да слагам още една батерия?

Само да уточня- ако ще говорим за "качествен звук" в смисъла на това, което се обсъжда в bgaudio.org, направо си излизам :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз :)

В интерес на истината съм лаик по електроника и параметрите там, поназнайвам нещо все пак де... В галанта единственото, което добавих в купето са 2 пищялки, които монтирах вътре на триъгилниците на страничните огледала (на вратите). Вързани са към говорителите в предните врати. Определено без тези пищялки звукът нямаше толкова пълна картина, според мен. Видях, че на Галантите 2.5 такива пищялки има монтирани заводски...

В багажника си возя усилвател (Crunch PZ 225.4) банд-пас каса (Crunch FatBoy X-Fat 400). Силно препоръчвам на всеки, който не слуша само най-ниските честоти на woofer-a точно такъв тип: банд-пас. Разликата е огромна при всеки стил музика. При рок и старите "денс тупалки" :icon_blush:

е особено осезаема. На този етап съм на търсене на кондензатор, защото ми направи впечатление, че ми премигва таблото, когато усиля. Моля ако някой е купувал да ме ориентира, че малко започнах да се притеснявам, а аз обичам да слушам силно :)

Или да слагам още една батерия?

Само да уточня- ако ще говорим за "качествен звук" в смисъла на това, което се обсъжда в bgaudio.org, направо си излизам :)

 

Е, чак пък втори акумулатор...

Слагай един кондензатор (някакъв 1F до 100-ина лв.) и си пей. За един усилвател със субуфер не ти трябва повече :)

 

Евала за крънча :icon_thumbup: , аз съм с малко по-малкия модел субуфер - FatBoy 10" с рефлекс и с усилвател Pioneer GM-5200T, без кондензатор и с гаден захранващ кабел 4 мм2 и пак ще ми падне огледалото от стъклото като понадуя. И то без кривочи и бози... Така че не му се притеснявай, слагай един кондензатор за да не ти мигат фаровете и таблото и си в играта.

 

P.S.: Леле колко "и"-та сложих в тоя пост!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пищялките ги има не сямо при 2.5 мотора, ако става въпрос за Галант след 97г.

Относно това, колко е хубава заводската музика на Галанта мога да кажа, че съм чувал доста по-добри заводски музики, но всеки си има мнение.

Аз доскоро слушах един бас Pioneer 305С в бокс с инвертор, стъпало Kenwood 200 вата и ниска серия Pioneer за плеър. Сега събирам компоненти за нова система, която ще включва два DLS W612 , стъпало за тях - някакъв Crunch 2х250, прилична предна линия, Kenwood-a ще е за нея. За head съм избрал това - няма СД, но и без това слушам само мп3. Разбира се ще има и демпване на вратите и багажника. :icon_n_walkman:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, чак пък втори акумулатор...

Слагай един кондензатор (някакъв 1F до 100-ина лв.) и си пей. За един усилвател със субуфер не ти трябва повече :)

 

Евала за крънча :icon_thumbup: , аз съм с малко по-малкия модел субуфер - FatBoy 10" с рефлекс и с усилвател Pioneer GM-5200T, без кондензатор и с гаден захранващ кабел 4 мм2 и пак ще ми падне огледалото от стъклото като понадуя. И то без кривочи и бози... Така че не му се притеснявай, слагай един кондензатор за да не ти мигат фаровете и таблото и си в играта.

 

P.S.: Леле колко "и"-та сложих в тоя пост!!!

Мхм, мерси за инфото, ще проверя още утре в конрад, че вчера ми се наложи да почакам в колата една приятелка и имах повече време да наблюдавам как мигат.. на усилен касетофон до 40 мигат, все едно давам къси-дълги, а като изляза от Сф (да не преча много на околните :) )въртя до 60... малко ме притесни тая работа.

Преди да взема тази комбинация бас+амп бях с по-малък крънч с бас рефлекс и сони xplod, разликата беше фрапираща. Че се тресе всичко- тресе се, че през месец си завивам профилактично всички болтове в купето- правя го, но нито веднъж не съм успявал да прегрея усилвателя и да се включи защита на новия. С предишния ми се случваше по 2-3 пъти при всяко ходене до Пловдив :icon_blush: А от заводските говорители във вратите аз съм доволен.

За втория акумолатор попитах, защото наскоро четох разни коментари, че кондензаторът не върши работа дори при системи с 200w усилвател. Но ще пробвам и ще докладвам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам какво стана с Аудиото на въпросния Галант ,че не разбрах?

Има ли резултат или нещо такова?

И друго интересно има ли хотя в този форум които се инересуват от такива неща

като качествен звук и прочие ,че да покоментираме :)

 

Пешо, има, има :) Ти да не си минал на мицубиши :) Ще се сетиш. Сега по кар аудио състезания поне ще стоим в един отбор :D

 

Аз :)

...

е особено осезаема. На този етап съм на търсене на кондензатор, защото ми направи впечатление, че ми премигва таблото, когато усиля. Моля ако някой е купувал да ме ориентира, че малко започнах да се притеснявам, а аз обичам да слушам силно :)

Или да слагам още една батерия?

 

Първо сложи кондензатор няколко фарада и ако не стане мисля, че по-дебели кабели за таблото ще ти трябват. При мен също примигва леко, а съм с 5 фарада кондензатор и не чак толкова мощна музика + неони.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо сложи кондензатор няколко фарада и ако не стане мисля, че по-дебели кабели за таблото ще ти трябват. При мен също примигва леко, а съм с 5 фарада кондензатор и не чак толкова мощна музика + неони.

М, то таблото "лесно", а фаровете? :rolleyes:

Извинявам се за питането, ама кондензатор 1 фарад, или няколко фарада да взема е по-добре?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Но преди да се престъпи към кондензатор бива да се провери как зарежда Алтернатора и в какво състояние е акомолатора :) Лео нз дали при теб има файда от CAP-а ама при мен никой батко и купих един хубав ексайд (не максима де :) ) и всичко заспа малко примигваме на по високо ,но е от алтернатора :)

А вече ако много мислите да слушате на угасена бива да има кондензатор :)

Лео иначе да батко минавам полека на :mitsu-smiley: взехме на сестра ми :) тей де аз ибрах колата тей като бях мераклия отдавна за галант :) и викам ейго първия иде :) и ми се ще да събера лев за един 6 цилиндров :icon_dance:

Галанта много ми се иска да се заиграя с един :) и като взема ако взема ,но дано взема ще пусна инфо (спокойно ще мине поне година )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

E, da...ексайда си е ексайд. Като порасна голям и аз ще си взема един :) Напролет трябва да стягам музиката за състезанията, че втора година ги пропускам та тогава ще взема един

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да попитам дали някой има представа дали е добър този DVD player

 

 

 

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мани базика ма верно като се огледаме бая народ от аудйо маняците се прехвърля в мицу сектата .... което много ме радва !!! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравеите искам да попитам дали има облегалки за глава на галат с вградени монитори и дали може дасе монтира такова нещо на таблото

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е само за монтирането - може, това е двоен ДИН и пасва идеално, но трябва да се простиш в джобчето под радиото. Облегалки не съм виждал с вградени монитори, но и това се прави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...