Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Интересна информация за "лекуване" на AVIC-и. http://avic411.com/forum/

и по специално за пример http://avic411.com/forum/viewtopic.php?f=3...art=135#p178706

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • Отговори 103
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Хардуерно имат различия Американските и европейските модели. Преди около няколко месеца стана една простотия с един AVIC-D3 (американски) и само искаше да му се постави правилния диск. То не бяха фирмуери, софтуери, навигационни дискове и каквото се сетите - нищо не помогна. Това ДВД обиколи половин БГ и от официалния представител на Пайнер в Пловдив казаха: Май е от процесора, но той е американски и няма европейски аналог. Не пожелаха да поръчат от САЩ каквото е необходимо, защото можело и да не е от това (да искаш пари да им даваш, а не ги взимат) И така туй нещо работеше кога си иска и проблем не се намери.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хардуерно имат различия Американските и европейските модели. Преди около няколко месеца стана една простотия с един AVIC-D3 (американски) и само искаше да му се постави правилния диск. То не бяха фирмуери, софтуери, навигационни дискове и каквото се сетите - нищо не помогна. Това ДВД обиколи половин БГ и от официалния представител на Пайнер в Пловдив казаха: Май е от процесора, но той е американски и няма европейски аналог. Не пожелаха да поръчат от САЩ каквото е необходимо, защото можело и да не е от това (да искаш пари да им даваш, а не ги взимат) И така туй нещо работеше кога си иска и проблем не се намери.

Би ли ми дал повече подробности какво и как е станало. Точно D3 се лекува и това е описано в онзи форум, просто моето е модел от юли 2009 г. и е твърде ново, иначе използва същия фирмуеър като европейският.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хардуерно имат различия Американските и европейските модели. Преди около няколко месеца стана една простотия с един AVIC-D3 (американски) и само искаше да му се постави правилния диск. То не бяха фирмуери, софтуери, навигационни дискове и каквото се сетите - нищо не помогна. Това ДВД обиколи половин БГ и от официалния представител на Пайнер в Пловдив казаха: Май е от процесора, но той е американски и няма европейски аналог. Не пожелаха да поръчат от САЩ каквото е необходимо, защото можело и да не е от това (да искаш пари да им даваш, а не ги взимат) И така туй нещо работеше кога си иска и проблем не се намери.

Би ли ми дал повече подробности какво и как е станало. Точно D3 се лекува и това е описано в онзи форум, просто моето е модел от юли 2009 г. и е твърде ново, иначе използва същия фирмуеър като европейския.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знае ли някой размерите на шейната за 2din, че моята на pioneer-а е малко по-голяма и не влиза в таблото?

Все засечки с тази кола, от 2 седмици каквото и да хвана все накриво ми върви :icon_n_furious:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знае ли някой размерите на шейната за 2din, че моята на pioneer-а е малко по-голяма и не влиза в таблото?

Все засечки с тази кола, от 2 седмици каквото и да хвана все накриво ми върви :icon_n_furious:

2 DIN е стандарт, който всички производители спазват. Захващането на оригиналното радио на Галант е със странични планки, заради които отстрани имаш два изпъкнали чопа. Възможно е шейната на радиото, което слагаш да опира в тях и затова да не влиза. Опитай се да сложиш шейната без пластмасовия панел и ще видиш къде опира/кое пречи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слави, pioneer-ската шейна не влиза през отвора на панела (махагоновия). По висока е и по широка, ще купя една обикновена 2din да пробвам с нея и ще видя как ще го доизкусоря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слави, pioneer-ската шейна не влиза през отвора на панела (махагоновия). По висока е и по широка, ще купя една обикновена 2din да пробвам с нея и ще видя как ще го доизкусоря.

[/quote

Колега подобре вземи си свали панела (махагоновия) и го направи като хора с оригиналната шейна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свалях го, (махагоновия) с оригиналната шейна НЕ става, поръчах обикновена 2din и утре ще го слагам.

...Рioneer-ска му работа, всичко се продава отделно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свалях го, (махагоновия) с оригиналната шейна НЕ става, поръчах обикновена 2din и утре ще го слагам.

...Рioneer-ска му работа, всичко се продава отделно.

А дали изобщо трябва да има шейна това радио?

Някои се монтират без шейна, като се укрепват странично с видии...

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здр.колеги.

Някой може ли да ми каже как се свалят предните пищялки на галант 2000г., че са ми изгорели и искам да ги смена.

Трябва ли да свалям кората на вратата за да махна триъгълната капачка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здр.колеги.

Някой може ли да ми каже как се свалят предните пищялки на галант 2000г., че са ми изгорели и искам да ги смена.

Трябва ли да свалям кората на вратата за да махна триъгълната капачка?

Няма да сваляш кората. Триъгълната капачка се състои от две части(триъгълна основа и триъгълна капачка)и излиза много лесно, като започнеш от горната й страна, между двете части. После остава да развиеш гайките, които държат пищялките(ключ 10). А ако издърпаш кабелчето още малко навън, ще видиш и самата буксичка, от която можеш да изключиш говорителчето.

 

Преди да ги смениш с други, провери дали наистина са изгорели!!!!!

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знае ли някой размерите на шейната за 2din, че моята на pioneer-а е малко по-голяма и не влиза в таблото?

Все засечки с тази кола, от 2 седмици каквото и да хвана все накриво ми върви :icon_n_furious:

Здрасти.Преди време в тази тема се продаваше оригинално 2ДИН ЦД за Галант.Разгледай снимките(има много неща,но ти намери СД-то за Галанта - то е по-назад,с махагонов панел) и ще ти стане ясно как се захваща.Самият аз щях да го взимам но ми се видя прекалено сложна операцията.Обаче изглежда страхотно и най-важното -няма го досадното сваляне и слагане на панела всеки път.А тук се краде яко - при вас не знам. http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...c=10101&hl= Редактирано от brad
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А бе и тук се краде но не като в БГ и не съм особено притеснен, относно снимките там не се вижда как е хванато радиото към таблото, май оригинално 2din-a е със странични планки които ги издирвам ако има някой да ми пусне една офертичка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А бе и тук се краде но не като в БГ и не съм особено притеснен, относно снимките там не се вижда как е хванато радиото към таблото, май оригинално 2din-a е със странични планки които ги издирвам ако има някой да ми пусне една офертичка.

Мой познат продава оригинално радиоCD + навигация (двоен DIN, цветен дисплей) на Галант след 97-ма, но софтуера му е на японски, защото Галанта идва от Япония. Иначе цената е 150 лева за целия комплект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слави това да не е онзи сивия GDI на който му взех панела с централните дулахки? На мен ми трябват само планките за захващане на радиото а не цялото радио.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слави това да не е онзи сивия GDI на който му взех панела с централните дулахки? На мен ми трябват само планките за захващане на радиото а не цялото радио.

Точно за него писах. Не зная дали човека ще даде само планките, но нищо не пречи да попитам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А бе и тук се краде но не като в БГ и не съм особено притеснен, относно снимките там не се вижда как е хванато радиото към таблото, май оригинално 2din-a е със странични планки които ги издирвам ако има някой да ми пусне една офертичка.

Абе, Тоше, защо така при теб, моят двоен дин влиза като у тях си.Ето му захващането...

post-1199-1254169751_thumb.jpg

post-1199-1254169772_thumb.jpg

post-1199-1254170260_thumb.jpg

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роска, моето е същото в гол вид т.е. без шейната. Я направи едно сравнение м/у твоята шейна и моята Ако не ти е проблем снимай твоята шейна както е сложена в таблото (без радиото)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роска, моето е същото в гол вид т.е. без шейната. Я направи едно сравнение м/у твоята шейна и моята Ако не ти е проблем снимай твоята шейна както е сложена в таблото (без радиото)

Ще го направя... само че към края на седмицата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би ли ми дал повече подробности какво и как е станало. Точно D3 се лекува и това е описано в онзи форум, просто моето е модел от юли 2009 г. и е твърде ново, иначе използва същия фирмуеър като европейския.

 

 

Ами като вкараш диска и пишеше вкарайте коректния диск. Случи се 20-ина пъти да тръгне и бачкаше супер, докато не се изгаси. Като го изклщчиш пак същото. Моля вкарайте коректния диск. Четох из доста форуми, свалях доста софтуери, фирмуери и какво ли още не, но така и не можах да го закрепя да работи постоянно. Бях го дал на едно момче в хасково, което твърдеше, че при него работило цяла седмица безотказно, но накрая пак спряло(не знам какво е правил).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами като вкараш диска и пишеше вкарайте коректния диск. Случи се 20-ина пъти да тръгне и бачкаше супер, докато не се изгаси. Като го изклщчиш пак същото. Моля вкарайте коректния диск....

А ти какви дискове го караш да чете? Може и да си казва истината радиото - да не може да чете дисковете, които ти искаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя DVD-RW не чете, ако не са затворени дисковете също не ги чете. Възможно е и при теб да е нещо такова.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя DVD-RW не чете, ако не са затворени дисковете също не ги чете. Възможно е и при теб да е нещо такова.

 

Моят пък никакви видео неща не чете, но аз затова го и купих... Чак сега телевизии и филми в колата не гледам. Искам 3 неща- приличен саунд с USB, блутут за телефона и навигация. Имам ги в този юнит, остана да подкараме навигацията...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...