Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Кой от форума държи рекорд за километри


Препоръчано мнение

Днес по неволя следобяд ми се наложи да пътувам с такси - емоция, каквато не бях изживявал от месеци насам. И за добро или за лошо ми се падна един шофьор на 91280 таксита с автомобил Опел Вектра, който изглеждаше меко казано изтормозен. Понеже бях на предната седалка, нямаше как да не забележа, че на таблото, което имаше дисплей за изминати километри, показва 1'340'000км... след като го погледнах си избърсах очилата, реших, че ми се размазва... пак си беше толкова. И оттам като подхванахме една тема с шофьора, та стана една!

 

В общи линии, становището на таксиметровия беше просто: "Туй само стара пушка като Опела може да го постигне!" на което аз контрирах с разказ за моята половин милионна Бабичка Лансер, но си дадох сметка, че това са 2-3 пъти по-малко километри.

 

И ето, че реших да разпитам - на кой колата на колко километра и години е? За да видим някаква равносметка - какъв живот на крак имат диамантите :)

 

Моята е 314'000км. по табло, но злите езици твърдят, че може и да е почти двойно, като когато е купувана да е била превъртяна (купихме я на 50-60хил км)... годинки - доста, 1991 набор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1'340'000км, но тази кола почти не е изстивала т.е няма "сух старт" => по-малко износване на двигателя. Според мен е нормално постижение за такси, но все пак опелите имат доста добри двигатели.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1'340'000км специално за Опел според мен е трудна задача предвид че е такси, всеки знае че такситата се поддържат колкото да се движат, възможно най-евтино, този пробег е убииствен за тази кола и такси на всичкото отгоре. Карал съм такава вектра Б около 18 месеца и впечатленията не са ми нито лоши, нито много добри.

Аз не изключвам и таблото да е от старо такси което си е изпяло песента и да е прехвърлено на този автомобил, това е най-логичното обяснение за мен.

Карал съм и Колт на над 400'000км служебен и вървеше като самолет, не му беше сменяно абсолютно нищо в продължение на над 3 год. даже и масло и филтри! При един колега му изчезна задната, карахме още към 6-7 месеца и го продадохме за скрап на едни роми. А без да имаш задна срокост си е супер тъпо все се съобразяваш къде и как паркираш и в кой улици влизаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя дядо на галантите - по километраж 488 500 км, но реално е над 600 000 км поради това, че не е работил километража няколко години :)

На другия галант Е34 - 345 000 км , зимата при -15 градуса пали от раз, а е дизел и се държи само навън ;-)

Въобще много здрави машини, малко други автомобили съм виждал на такива километри в това състояние :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубвава тема сте подхванали... ама дали можем да определим един автомобил на колко километра е само от показанията на километража??? :)

Виж ако можехме да го хипнотизираме и да си признае... ама ... :)

Всички знаем, че в БГ колите идват между 130000 и 165000 км, нито по-стари, нито по-млади! :)

Тук участник в това "съревнование" може да е човек, който е притежател на автомобила си още от години близки на производството му, друго нищо не е сигурно! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубвава тема сте подхванали... ама дали можем да определим един автомобил на колко километра е само от показанията на километража??? :)

Виж ако можехме да го хипнотизираме и да си признае... ама ... :)

Всички знаем, че в БГ колите идват между 130000 и 165000 км, нито по-стари, нито по-млади! :)

Тук участник в това "съревнование" може да е човек, който е притежател на автомобила си още от години близки на производството му, друго нищо не е сигурно! :)

 

Аз точно затова казвам аз и баща ми колко сме навъртяли на Лансера ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че и на моята Каризма километража е "баран" но съвсем наскоро и навъртях 100 000км.

Преди 4г. я купих на 125 000км. Сега е на 225 000км. :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Виждал съм Мерцедес 190Д 91,-ва мисля ... на малко над 700 000 съвсем реални километри :) По външния му вид обаче никой не би заподозрял какво е видяла тази кола. Изглеждаше като нова. Тойота Каринa 2.0Д съм виждал на подобна цифра и също съм онемявал :huh:

 

Като бачках в Австрия бая автомобилчета съм виждал по на 350-400 000 km (VW, Opel, BMW, Nissan, Mitsubishi, Toyota ...) ... до тогава живеех с мисълта, че наистина повечето автомобили пристигат в Бг на 100-150 000 км ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Неможах да разбера за какво става въпрос ? Кой колко километра има изминати с автомобили ( камиони , автобуси ) или колко километра е изминал с собствената си кола .

Аз с моята имам изминати около 25 000 , но имам много изминати километри с други автомобили .

 

А иначе съм виждал съм автобус с километраж 2 000 000 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://media.snimka.bg/6657/019568791-big.jpg

 

Вече хванахме пътеката към 300 хиляди.

 

П.П. Като си гледам поста от 17-05-2008 излиза, че за 2 години съм минал само 20 000 км. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тъй и тъй изтупахте праха от темата, да похвалим и нашето ранърче, с което първата година навъртяхме 45 000 км, а за следващите 2 по 20 000, та за 3 години близо 85 000 км вярна служба. На километраж е на 235 000, ама Роско не му вярва.... все пак е кола на 17 год. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и 27 годишния прадядо Галант: :D

 

http://img3.imageshack.us/img3/2545/dsc04164yc.jpg

 

Преди няколко години в Аутобилд имаше статия за едно Паджеро на около 900 000 км :o Сега ще я потърся...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моят малко по-млад дядо Галант показва 297000 км, ама реално е поне на 600х.км. Просто като го взех преди 3,5 години беше на 54000, което за 17 годишна кола е просто абсурдно. Ама си върви и няма проблеми и дори скоро да си има внуче, пак Галантче бая път още ще види.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малеее, и аз съм бил напред с материала, сега си видях километража и се оказа , че съм навъртял 35к за 20 месеца. :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малеее, и аз съм бил напред с материала, сега си видях километража и се оказа , че съм навъртял 35к за 20 месеца. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gif

Аз пък на 3 галанта за 2 години и малко имам под 30 000 кмhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif Награди за най-малко каране и най-много правене дават ли се?http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_n_king.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Награди за най-малко каране и най-много правене дават ли се?http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_n_king.gif

Ааа,тук борбата за приза ще е оспорвана. :icon_n_king:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ааа,тук борбата за приза ще е оспорвана. :icon_n_king:

Аааа, напротив ... Тук Роската е едноличен лидер ..:P И в момента Галанта му е в бокса, за подмяна на чисто здравото му окачване и перфектна спирачна система ..

Просто няма кой да го бие в тази дисциплина..:lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахахаха, така е.... Най-много правене на здрав автомобил..... Прави ги повече от счупениете...... И аз съм съгласен, там призът е ясен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-много правене на здрав автомобил....

Да,тук Росен е фаворит....Аз имам претенции за приз в категория - "Най-много правене на счупен автомобил",въпреки че се сещам за някои силни конкуренти... :lol: :lol: :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,тук Росен е фаворит....Аз имам претенции за приз в категория - "Най-много правене на счупен автомобил",въпреки че се сещам за някои силни конкуренти... :lol: :lol: :lol:

Здрав нанайси, задните амортисьори относително здрави, но пружините от кашкавал, как да я търпя. Спирачите вярно си бяха безупречни и чисто нови барабар с дисковете и накладките, ама както около 73 пъти съм писал в тоя форум най-новите спирачки на галант след 2001 г. еднобуталните са пълна измама. Просто колата спира много зле с тях, макар и нови, а брембо:icon_thumbup: е съвсем, съвсем друга работа, нали така. Марин ви будалка нещо, не се връзвайте.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрав нанайси, задните амортисьори относително здрави, но пружините от кашкавал, как да я търпя.

Марин ви будалка нещо, не се връзвайте.

Как няма да са от кашкавал, да изброявам ли колко железа караш в този багажник - още половин Галант..:lol:

Изобщо не ги будалкам, само един такъв ДИСК тежи 10 кила, а още колко шукарийки има в багажника, няма да казвам..:P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как няма да са от кашкавал, да изброявам ли колко железа караш в този багажник - още половин Галант..:lol:

Изобщо не ги будалкам, само един такъв ДИСК тежи 10 кила, а още колко шукарийки има в багажника, няма да казвам..:P

 

Ох на батя арните спирачки, ох, ох:icon_clap:И наистина един диск тежи точно 10 кила, двата са 20. Бъзикахме се с един приятел с еволюшън, че де галантът да вървеше така, както спира, а? И тая тема окензахме...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...