Премини към съдържание

Colt 1.3 - Проблем с харченето на гориво


Препоръчано мнение

аз с моята КАРИЗМА нямам такъв разход на гориво градско /с ГДИ двигател съм/ , а си мислех да взимам малка кола сиреч КОЛТ за градсо каране, но се е видяло ,че ще си джиткам със скутера :icon_rock: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А как да няма връзка боксуването на съединителя с разхода на гориво? Ако ти е яко сдухан съединителя, на всеки баир ще боксува, а и на равното в по-високи обороти...това неминуемо вдига разхода на колата!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

SlowDead-Стояне как е аз сам Иван от Асеновград дето ти купих компютара.И аз сложих 195/55/15 и ми гори горе долу 10 ама я стапвам почти винаги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте колеги тъй като си взех моя Колт преди месец и малко и не съм имал пари да сипя до горе и да го засека както си трябва не мога да го хвана както си трябва, за това да ви питам знаете ли колко литра е резервоара на Колт 94г. 1.6 16. Ако някой знае ще съм благодарен да каже да знам колко пари да приготва за пълнене :huh: :huh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ми се вижда 12 л /100 км бензин ( в ръководството го даваха около 9 л/100 км градско за 1.3 двигател) - аз съм с Колт 99' над 130 000 км и ми харчи градско в зимни условия 10-11 лв/100 км ГАЗ + бензин ( газовата ми е обикновена). С едно зареждане на газовата 15 литра и 1-2 литра бензин минавам 170 км спокойно. И аз подгрявам колата преди тръгване, а също и профилактично я запалвам, ако не съм я карал ден - два.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

аз карам колт 85 година 1500 кубика отскоро забелязах че разхода на бензин е висок.

Може ли някой да ми каже има ли винт на карбуратора от който да променя качеството на сместа(по бедна смес) или да ми подскаже какво да направя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здр.на всички да ви кажа честно оплаши ми се окото за тия разходи дето ги правите

моето колтче е 1.3 99г естествено гумите ми са 195/50R15(абе да си призная доста често го пържа,то само си иска :icon_angel: )-често минавам 5000 оборота да не кажа винаги,мисля че е нормално все пак не съм душманин :icon_thumbup:

и да чукна на дърво по вече от 9л. не съм минавал,градско де-бензин

дори не съм махнал катализатора ама почнах да се замислям вече,незнам само ламдсондата дали е преди или след катализатора

ако е след лошо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз от както сложих 15"-ките карам по бавно да не смачкам джантите и сякаш по малко ми гори ахахаха :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
Аз от както сложих 15"-ките карам по бавно да не смачкам джантите и сякаш по малко ми гори ахахаха :)

Ами да слагаме 17" направо :D съвсем ще падне разхода.

От 2000г приятелката ми кара Колт`95 1.3 12V и мога да споделя че това е всичко друго, но не и икономичен автомобил. Много зависи от темперамента на каране и в комбинация с пътните условия разхода се движи извънградско - 5.5л/км до 8.5л/км и градско 7.5л/км до 11-12л/км. а този разход е много близък до този на моя автомобил който е комби(1360кг) с 2.0 16V мотор.За това скоро ще влиза в бокса за тотална профилактика и ако открия нещо ще споделя.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ами освен и аз да се изкажа :)

аз съм с 16" джанти.

Извън Градско ми гори към 7 при нормално каране (120-130км/ч)

В града нямам идея колко гори но в никакав случай не е по-малко от 12л.

Но разбира се аз не карам икономично :icon_rock:

освен това карам само с v-power или 98 от Лук-а

 

до сега не съм карал бензинова кола, която да е харчила по малко от 10л.

който иска икономична кола за града да си вземе дизел!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се вижда множко 12/100... Миналия месец си дадох колта на нашите, щото си купих новия Лансър, но такива разходи не съм си и помислял за :mitsu-smiley: Моят е 1.5 89-та, инжекция и харчи 8 - 10 в града и 5 извънградско, а говорим за автомобил на 20 години все пак! Струва ми се малко вероятно да е нормален разход 12/100 за по-нов от моя колт. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Интересно защо, мой познат с колт също се оплакваше от разхода, а Лансерите харчат мноого малко ! Със същите двигатели. Защо ли ? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен проблема с харченето на гориво се състои главно в увеличаващия се трафик, най-вече в София, а оттам и по-голямото висене по задръстванията.

От няколко месеца насам поне 10 човека се оплакаха от висок разход, почти всички отчитаха само разхода на градско, без значение каква кола карат, какво гориво и т.н.

Това си е лично мое наблюдение!

И при мен има леко повишение , от около 7 на 100 се качи на около 8 градско при зимни условия.

 

Все пак наистина при някои колеги може да се дължи и на някакъв проблем по колата, няма лошо да се погледне.

Другият вариант е всички бензиностанции да са влошили качеството на горивата, което мен лично ме съмнява.

Специално за дизела знам, че от началото на годината задължиха всички бензиностанции да слагат 5% биодизел в нафтата. Дали това може да доведе до повишен разход, аз не съм компетентен да кажа :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карам Галант 1.8i - 91г.

ЕКУ-то му е на Lancer 1.5 - оригинала дефектира безвъзвратно.

Сутрин до работа - 3 км.и вечер обратно във Варна.

Градски разход с 95 октана - 8.9л/100, а с 98 октана - 8.1

Извън града разхода е 6.4 на 100.

Карането ми е динамично, колата е много запазена откъм мотор, но споделям мнението, че със засилването на трафика напоследък ще сме свидетели на много голям разход на гориво каквато и да е колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Нов съм тук :icon_blush:

Скоро взех книжка и наближава момента с купуването на кола :icon_blush:

Насочил съм се към :mitsu-smiley: COLT 93-96 г.

Та въпроса ми е колко относително харчат 2-та двигателя и подходящи ли са за газификация :icon_blush:

 

 

Благодаря много за отговора :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Убеден съм, че ако използваш търсачката, ще намериш повече от изчерпателни отговори по тематиката. :)

И все пак: аз карам Колт 1,3 и в София ми гълта 9-10/100. За извънградско може да падне и до 6/100. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами да слагаме 17" направо :D съвсем ще падне разхода.

От 2000г приятелката ми кара Колт`95 1.3 12V и мога да споделя че това е всичко друго, но не и икономичен автомобил. Много зависи от темперамента на каране и в комбинация с пътните условия разхода се движи извънградско - 5.5л/км до 8.5л/км и градско 7.5л/км до 11-12л/км. а този разход е много близък до този на моя автомобил който е комби(1360кг) с 2.0 16V мотор.За това скоро ще влиза в бокса за тотална профилактика и ако открия нещо ще споделя.

Поздрави!

Профилактиката мина успешно, разгобиха главата заради гумичките на клапаните, че беше взела да дърпа масълце и пропушва. Това което откриха е че имало лошо изгаряне заради липсата на правилна регулировка на клапаните ( това при пробег 120 000 км). След смяна на гумичките напасване и регулиране на клапаните мотора работи значително по добре Сложих ме нови свещи Denso Iridium и Shell V Power Racing и колата полетя ,по пъргава ,по еластична и определено по мощна.Като направим точна засечка на разхода ( то трябва да се поразработи малко) ще го споделя веднага. но съм сигурен че ще е по нисък от досегашния. На другата кола разхода ми падна с около 1 л/100 само то комбинацията Denso Iridium и Shell V Power Racing.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...