Премини към съдържание

Какъв дизел ползвате


Препоръчано мнение

Здравейте,

моля споделете какъв дизел ползвате и иматели ли проблеми с някой от тях през студените дни

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

моля споделете какъв дизел ползвате и имате ли ли проблеми с някой от тях през студените дни

 

Аз ползвам на ОПЕТ, на - 20 градуса пали от 3-4 път с подаване на газ. Ако е до -10 градуса пали от първия път без проблеми. Не съм сипвал никакви добавки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Провери да не ти е изгоряла някоя свещ, този двигател е изключителен и ако всичко е наред пали без проблеми и не е капризен към горивата.

 

Добре,

Ще проверя, благодаря ти за съвета :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не веднъж съм писал за това, но пак ще кажа, и аз като колегата зареждам само от Опет (разбира се когато имам тази възможност). Изключително доволен съм от горивото им и това ми мнение се затвърди през зимата. :mitsu-smiley: пали без никакъв проблем, ако искате ми вярвайте. При първото палене сутрин, когато е стояла цяла вечер или един-два дни, просто включвам 2-3 пъти подгряващите свещи и чак тогава въртя. Пали като....през август :icon_rock:

Това е дизел номер едно ........и колата и горивото :icon_clap:

 

Между другото отстъпките, които ползваме на техните бензиностанции фиксиран процент ли са или фиксирана сума. Защото гледам че веднъж ми правят отстъпка от 2,25 % а друг път 1,85 %.

Не че има значение, но просто ми направи впечатление. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Опет", също и на "Роомпетрол" им е добър дизела. Също сипвам и по малко добавка, най често на "Castrol" - TDA. До колкото съм запознат - горивата на "Опет" са от "Лукойл", но им слагат специална добавка и това ги прави по-добри, а тези на "Роомпетрол" ги карат директно от Румъния - за тяхната рафинерия има отзиви че е по добра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Почти от всички изброени, но никога от OMV!

 

А би ли се обосновал защо не от OMV? Никой нищо не каза за Лук Ойл, аз мисля, че там са също добри горивата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Веднага искам да отбележа, че не знам как е с дизела!

НО - мои бивши ученици (бях даскал едно време) сега работят на бензиностанцията на ОПЕТ в Сливен - те ми казаха, че горивата се доставят директно от Турция. Аз карам на газ, когато сипвам в ОПЕТ - имам чувствително по-малък разход, доста по-добре е. Дано и дизелът им е добър, пожелавам ви го

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо не зареждам на OMV ? Ами заради високите цени, отвратителното обслужване, ниското качество на горивата, понижената мощност на автомобила... и няколкото случаи на замръзнал АЛПИН ДИЗЕЛ. Нещо пропуснах ли? :icon_hmm: А да, и SHELL не са ми любимци.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Шел мога да кажа "не" - един приятел зареди 20 л. чиста вода преди време и знаете от това какво следва ....

Един колега хвали много Еко - но не мога да кажа нищо от собствен опит.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм...странно! Аз до преди няколко месеца (преди да си взема митцу-то) карах само дизелови автомобили и винаги съм зареждал само от ОМВ...Не съм имал абсолютно никакви пролбеми с нафтата и колите са си вървели супер...Мое лично мнение е че тук във Варна ОМВ са в топ 3 на най-качествените горива! От Shell съм патил и аз, и от една друга верига чието име в момента не се сещам но тогава баща ми точи горивото от резервоара!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

до зимата на 05/06 ОМВ алпин дизел беше много добра алтернатива, но сега не става за нищо (качими разхода с около 1 - 1,5л) а на магистралата еджам вдигнах 140

а откакто зареждам в ЕКО сам страшно доволен. никакав проблем с паленето на студено и добър разход

 

един приятел работеше в темпо(ползваше някаде кам 20 - 25% отстъпка) и пак зареждаше в ЕКО

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Веднага искам да отбележа, че не знам как е с дизела!

НО - мои бивши ученици (бях даскал едно време) сега работят на бензиностанцията на ОПЕТ в Сливен - те ми казаха, че горивата се доставят директно от Турция. Аз карам на газ, когато сипвам в ОПЕТ - имам чувствително по-малък разход, доста по-добре е. Дано и дизелът им е добър, пожелавам ви го

 

 

В една друга подобна тема Биг Боса също казваше че "Опет" ги зареждат директно от Турция. Тук в Бургас има една тяхна бензиностанция и другата е до Ахелой. И на двете съм питал пълначите от къде им карат горивата - разправят че е от "Лукойл", но пък още там се смесват с тяхна добавка.

 

Мой съсед пък работи в управлението на "Лукойл" /достоверен източник/ и от него знам, че "Опет" също от тях взимат горива, но си имат квота за количество, което явно е по малко от цялото необходимо за цялата страна. Така че някъде вероятно зареждат и с турски горива.

Пак скоро съседчето спомена че може би "Опет" няма да си подновяват договора за доставка с "Лукойл" - така че занапред навсякъде в нашите Опетски бензиностанции горивата ще са гарантирано директно от Турция.

 

Иначе всички големи вериги бензиностанции, който купуват от "Лукойл" горива - ползват собствени добавки. Но това за дизела, за бензина нямам представа.

 

Много често се получава и следното - от определени бензиностанции, които са под шапката на голяма верига просто клиентите не са доволни от качеството на горивата. Ами как няма да е така като са ги дали под наем /различни франчайзинг схеми/ и който менажира конкретния обект си мисли че може да прави каквото си иска, естествено за лично облагодетелстване. Шофьорите на цистерни си крадват, за компенсацията по липсващото количество всеки се досеща как става, после далаверата с конкретна бензиностанция става естествено със знанието на шефа. В крайна сметка кой е потърпевшия - мислим си че като зареждаме не на някоя малка частна бензиностанция а от сериозна фирма и всичко да е О.К. Да ама за съжаление не винаги.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

аз сипвам само петрол или лукоил и нама никакув проблем при -20 пали от първия път ;) ! а и тогава ако има проблем с паленето зна4и двигателчето мойе да се е износило и отиваш на основен ремонт дано не му се случва на никои

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

аз сипвам само петрол или лукоил и нама никакув проблем при -20 пали от първия път ;) ! а и тогава ако има проблем с паленето зна4и двигателчето мойе да се е износило и отиваш на основен ремонт дано не му се случва на никои

Колега как така реши, че ако не запали при -20 градуса е за основен ремонт :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега как така реши, че ако не запали при -20 градуса е за основен ремонт :icon_doh:
Ами не е чел че при -15/16 градуса, повечето нафти замръзват..... :lol:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега как така реши, че ако не запали при -20 градуса е за основен ремонт :icon_doh:

ами колега дизела като се износи губи компресия и пали по трудно , та като започнеш да въртиш като откачен зна4и сещай се за кво става вапрос

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е чел че при -15/16 градуса, повечето нафти замръзват..... :lol:

между другото и аз съм голям фен на галанта евалата пич! а твоя с кои двигател е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а вие за добавки чували ли сте
Абе ние сме чували за добавки, ама сме и виждали нови дизелови коли, при -20 да не палят.....Така че не стресирай колегите които не разбират, че току виж някой им направил ремонт на здрав двигател......Дизела е за ремонт, когато не пали и при + сови температури.....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе ние сме чували за добавки, ама сме и виждали нови дизелови коли, при -20 да не палят.....Така че не стресирай колегите които не разбират, че току виж някой им направил ремонт на здрав двигател......Дизела е за ремонт, когато не пали и при + сови температури.....

пич са нема да ти казвам какво съм виждал! нисан съни 2.0 дизел лятото пали на чукване кибрит ти казвам! но когато отворих двигатела буталата така бяха задрали в цилиндъра че треаше да се прават съхи втулки! значи тва зимата ще се чудиш и ще се маеш що не пали!

 

Модераторски контрол!!!

Колега, пишете по-книжовно!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Лукойл - ясно.

Опет - турски много добри горива, или Лукойл-ски.

Ромпетрол - румънски добри горива.

Еко - гръцки горива. Газта им не струва.

OMV - по-ясно от Тодор не мога да ко кажа!

 

Shell - някой зарежда ли още при тези в София?

В интерес на истината, на Shell-a при изхода на Пловдив, посока София, съм сипвал страшна нафта.

Не беше скоро, но атмосферката се разсипа от вървене.

 

:offtopic:

пич са нема да ти казвам какво съм виждал! нисан съни 2.0 дизел лятото пали на чукване кибрит ти казвам! но когато отворих двигатела буталата така бяха задрали в цилиндъра че треаше да се прават съхи втулки! значи тва зимата ще се чудиш и ще се маеш що не пали!

Колега нищо лично, но правописа Ви е под всякаква критика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас мисля,че дизела на Еко е най-добър,макар не мога да си обясня защо само цигани работят там.Ромпетрол е на най-неудобното место - на входа от София и да зареди човек там трябва да обиколи чак до разклона за НХК.Бих попитал къде са направили Опет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас мисля,че дизела на Еко е най-добър,макар не мога да си обясня защо само цигани работят там.Ромпетрол е на най-неудобното место - на входа от София и да зареди човек там трябва да обиколи чак до разклона за НХК.Бих попитал къде са направили Опет.

 

Другата бензиностанция на "Роомпетрол" е в к/с "Славейков", до бл. 72 и ресторант "Чарли". На "Опет" бензиностанцията е в края на ул. "Индустриална", точно до "Яна Лъскова".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...