Премини към съдържание

Проблем, помощ!


Препоръчано мнение

Здравейте,

имам следният проблем! става въпрос за :mitsu-smiley: ECLIPSE 94-та година, паля си колата сутринтта и си тръгвам към работа всичко точно нормално се като покарам известно време 1-ва 2-ра и т.н. нормално каране след което ми се налага да спра я на светофар я на задръстване.. колата намалява от високите обороти 3000 изкл'чвам от скорост и спирам оборотомера падя разко и не се връша на 1000 оборта ами се опитва да загасне(сякаш губи обороти) това го прави само като е загряла и примерно си карал с 120 и решиш да спреш на някой светофар :))) смених свещи, Въздушен филтър, масло маслен филтер остава ми само горивен да сменя (майсторите ми казаха че може да е от свещите след като ги смениха започна колата да се държи по-добре от към загасването) ..... ако някои има идея от какво е или и на него му се е случвало нека сподели нешо че се чудя вече от какво може да е :icon_crying: ???

Благодаря!!! :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 71
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте,

имам следният проблем! става въпрос за :mitsu-smiley: ECLIPSE 94-та година, паля си колата сутринтта и си тръгвам към работа всичко точно нормално се като покарам известно време 1-ва 2-ра и т.н. нормално каране след което ми се налага да спра я на светофар я на задръстване.. колата намалява от високите обороти 3000 изкл'чвам от скорост и спирам оборотомера падя разко и не се връша на 1000 оборта ами се опитва да загасне(сякаш губи обороти) това го прави само като е загряла и примерно си карал с 120 и решиш да спреш на някой светофар :))) смених свещи, Въздушен филтър, масло маслен филтер остава ми само горивен да сменя (майсторите ми казаха че може да е от свещите след като ги смениха започна колата да се държи по-добре от към загасването) ..... ако някои има идея от какво е или и на него му се е случвало нека сподели нешо че се чудя вече от какво може да е :icon_crying: ???

Благодаря!!! :rolleyes:

Пф, абсолютно същия проблем имам :)) ,но още не съм я водил никъде ,даже на диагностика не съм ходил, но мисля сесията като ми остане пове4е време да го проверя това! Много е дразнещо ,и наистина като позагрее тогава гасне на свободна студена като е няма проблем. Мислех ,4е само моята кола е така ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва диагностика. Може да е от моторчето за празния ход, температурен датчик, развален или неправилно регулиран потенциометър на дросела. Може да смуче въздух. Вариантите са много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам следният проблем! става въпрос за :mitsu-smiley: ECLIPSE 94-та година, паля си колата сутринтта и си тръгвам към работа всичко точно нормално се като покарам известно време 1-ва 2-ра и т.н. нормално каране след което ми се налага да спра я на светофар я на задръстване.. колата намалява от високите обороти 3000 изкл'чвам от скорост и спирам оборотомера падя разко и не се връша на 1000 оборта ами се опитва да загасне(сякаш губи обороти) това го прави само като е загряла и примерно си карал с 120 и решиш да спреш на някой светофар :))) смених свещи, Въздушен филтър, масло маслен филтер остава ми само горивен да сменя (майсторите ми казаха че може да е от свещите след като ги смениха започна колата да се държи по-добре от към загасването) ..... ако някои има идея от какво е или и на него му се е случвало нека сподели нешо че се чудя вече от какво може да е :icon_crying: ???

Благодаря!!! :rolleyes:

 

 

 

Само ми кажи дали не са ти по твърди спирачките ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем на Пежото, оказа се че след като поработи и загрее, комутаторът се бъгва и не подава както трябва. Като изстине пак работи нормално. Другия възможен вариант е да смуче въздух наистина.....Опитай се да диагностицираш сам за по елементарните неща, ако не намериш откъде е тогава търси специалист.....Иначе с Еклипса не съм имам подобен проблем

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ivoVartanian

Какво имаш в предвид да са ми по-твърди спирачките?? :) И Друго като започна да спирам се чува един свук дззздззззззззз и спира майстора го чу това и ми каза че било нормално активирали се механизма машинките и т.н. ::) иначе спирачките не мога да определя дали са по твърди сякаш да ги натискам по-трудно ли или да ме бие педала ::)???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

имам следният проблем! става въпрос за :mitsu-smiley: ECLIPSE 94-та година, паля си колата сутринтта и си тръгвам към работа всичко точно нормално се като покарам известно време 1-ва 2-ра и т.н. нормално каране след което ми се налага да спра я на светофар я на задръстване.. колата намалява от високите обороти 3000 изкл'чвам от скорост и спирам оборотомера падя разко и не се връша на 1000 оборта ами се опитва да загасне(сякаш губи обороти) това го прави само като е загряла и примерно си карал с 120 и решиш да спреш на някой светофар :))) смених свещи, Въздушен филтър, масло маслен филтер остава ми само горивен да сменя (майсторите ми казаха че може да е от свещите след като ги смениха започна колата да се държи по-добре от към загасването) ..... ако някои има идея от какво е или и на него му се е случвало нека сподели нешо че се чудя вече от какво може да е :icon_crying: ???

Благодаря!!! :rolleyes:

Диагностика ................свети ли ти чек енжина?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ivoVartanian

Какво имаш в предвид да са ми по-твърди спирачките?? :) И Друго като започна да спирам се чува един свук дззздззззззззз и спира майстора го чу това и ми каза че било нормално активирали се механизма машинките и т.н. ::) иначе спирачките не мога да определя дали са по твърди сякаш да ги натискам по-трудно ли или да ме бие педала ::)???

 

 

Имах подобен проблем с една кола , и майстора ми зададе тоя въпрос за спирачките , аз му казах че не съм усетил и той се учуди след което смени някакви маркучета по системата от спирачната машинка към двигателя / не разбирам много от коли , за това така пиша/ и след това колата тръгна като " Макуин Светкавицата"

 

дано ти помогна с това , а не те объркам повече

Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Една жълта лампа която има нарисуванa количка с хлъзгав път ли ::)?

Не едно двигателче е нарисувано и пак е жълта. И задължително ако свети отиваш на диагностика. Тази с хлъзгавия път е на ABS-a.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Galant2002

това ми го прави с лампата само когато ми загасне колата и когато примерно сутринтта не съм я изчакал да загрее и минавам 3-4 метра и ми се включва иначе като си загрее и си я карам и не ми изгасне сичко си е ок ::)? Значи на диагностика да я заведа ::)???? да я закачат на компютъра и да покаже от какво е проблема ??? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Galant2002

това ми го прави с лампата само когато ми загасне колата и когато примерно сутринтта не съм я изчакал да загрее и минавам 3-4 метра и ми се включва иначе като си загрее и си я карам и не ми изгасне сичко си е ок ::)? Значи на диагностика да я заведа ::)???? да я закачат на компютъра и да покаже от какво е проблема ??? :)

Да, и ако искаш утре с Милен ще работим заедно - ела да го видим този проблем...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само като идейка да добавя бобината. Вече имаше 2 такива случая. Май си е стандартна болест. Но все пак, най-добре е първо диагностиката. Иначе на Еклипс G1, check engine-a не е моторче със светкавичка, а светлинна индикация с надпис ... "check engine" :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

shades

Все пак според теб от какво идва това загасване сега се прибирам и ми загасна 2-пъти :( ще видя тази седмиза да я закача на диагностика иначе питам дали има някой друг с подобен проблем и го е разрешил за да мога и аз да го оправя ::) иначе колата е супер всичко друго и е наред ::)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам пшодобен проблем. Водих е на диагностика, но единственото, което успяха да извадят като информация е код на грешката 44. И нищо повече ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

shades

Все пак според теб от какво идва това загасване сега се прибирам и ми загасна 2-пъти :( ще видя тази седмиза да я закача на диагностика иначе питам дали има някой друг с подобен проблем и го е разрешил за да мога и аз да го оправя ::) иначе колата е супер всичко друго и е наред ::)

Аз го написах горе, мисля, че може да е бобината, голям проблем им е на нашите машинки. Но най-добре мини през DJ-я за да не си говорим наизуст.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

shades

Ами добре на него каде му е сервиза ?? ::))) искам да си я оправя че :mitsu-smiley: машината е невероятна ::) там предполагам че ще могат да ми направят диагностиката :)?

DJ Tymbi

Къде ти е сервиза и кога ще си по-свободен да я погледнем ::)??? Ще почерпя ако я оправим :icon_n_king: ::)))))

ааа и друго иска ми се да идвам на срещите на клуб, че нали си имам :mitsu-smiley: машинка вече ;::)) :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сервиза на DJ-я е на ул."Плана планина" 24 А - където има повече от 3 :mitsu-smiley: да знаеш, че е сервиза :icon_blush:

Ето линк за BGmaps-а => http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=51605890...e=&size=5x4

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

еееееееееееее супер яко значи аз съм много близо ::))) на мен работата ми е на Плачковица ::)))))))))) само трябва да видя кога ще може да си запиша час и какви пари ще ми излезе и разбирасе кога са свободни ::)?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Работиш на плачковица ? Защо не съм виждал еклипса там ? :)

 

Sorry за "OFF-Топика" :ph34r:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е бубина или моторчето на пр. ход, но без да я видя не мога да кажа............. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам пшодобен проблем. Водих е на диагностика, но единственото, което успяха да извадят като информация е код на грешката 44. И нищо повече ...

Бубината е фира............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...