Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

Според мен нека да се дава инфо само като ориентир, а не да си мерим п.....е. Това, че гори малко е в плюс на собственика. Колкото и да сложим в резервоара няма да ни го върне. Има и алтернативни горива, които също са тънкана като сума. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

До Пловдив по магистралата със скорост 130км/час и климатик ми даде разход 6.1, на връщане по стария път 4.3 без климатик, като движението беше натоварено. На места почна да показва и разни работи като 3.8 но бързо го качи, като взе да свършва равното... В самия Пловдив даде разход 7.6, после го качи на над 8 като се забутах из уличките по центъра...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги .. , както бях обещал , а и специално за колегата dark :

Разхода Стара Загора - София със същата скорост на двежение (а именно 100-110 км/час) и с включен климатроник на 20,5 градуса на режим 'Eco' е 5.2л/100 км ... или осредненото София-Стара Загора(5/100) / Стара Загора-София(5,2/100) Е 5,1 л/100.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) ти много лично го прие :)

:D Нееее , няма такова нещо .... просто се закачам :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви попитам следната гатанка: резервоара на каризмата е 55 л., отивам на бензиностанцията на дълбока резерва, да кажем 40 км съм карал откак е светнала лампата, зарежда бензинджията и събита 56 л. Не е ли малко странно, ако е имало 3-4 л. значи резервоара ми става около 60 л. Къде е уловката???

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Завърнах се от морето, естествено разхода е засечен. С 75 л. бензин изминах ~ 1200 км. и заредих пак веднага след като ми светна, демек още 100 км. ще ги минех. Кажи речи 1270-80 км. със 75 л. Не ми се смята колко е компютъра отчете 6.2 среден разход за целия преход. Аз съм си доволен и то много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажи речи 1270-80 км. със 75 л. Не ми се смята колко е компютъра отчете 6.2 среден разход за целия преход. Аз съм си доволен и то много.

 

Ми разходът ти излиза 5,9 за 1270 км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е някъде там е, просто не го изхабих до край, няма смисъл да чакам да ми угасне колата. Но като се върнах бяха 1187 км. изминти и таман светна резерва. Затова ги слагам поне още 80-90 км, да измина ~ 1250

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е някъде там е, просто не го изхабих до край, няма смисъл да чакам да ми угасне колата. Но като се върнах бяха 1187 км. изминти и таман светна резерва. Затова ги слагам поне още 80-90 км, да измина ~ 1250
А преди да ги сипеш тези 75 л. беше ли изчакал да ти угасне колата, та ги смяташ и тези 7-8 л. които са резерва...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Що бре шефче, може да се каже, че преди да заредя и да се докопам до бензиностанция преди да тръгна усетих, че колата почна да придърпва, карах я 2 дена на резерва. Събра ми 56 л. гориво, 4 да е имало, станаха 60 л., после на връщане сложих след Пловдив на магистралата още 15 л. и си дойдох. Занулих още на бензиностанцията, като си стигнах в гаража показваше изминати 1187 км. и още не светеше резервата, ама беше на кантар днеска сутринта си светна след изминати вчера 80 км градско така де 1257 беше, като заредих днес на обяд. Но на теб какво да ти обяснявам, нали си параход :sunrise2:

 

Айде да не е нито 5.9 л/100 км, нито 6.2, нека е 6.5, все тая.

Редактирано от Pepper
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......

Айде да не е нито 5.9 л/100 км, нито 6.2, нека е 6.5, все тая.

 

Илиане засичането ти не е много правилно, за да е точно. Така и така си тръгнал на дълъг път - като напълниш резервоара до капачката, зануляваш километрите. После когато горивото ти е към минимума, пълниш пак до капачката и на колонката си пише какво е влязло. Гледаш си изминатите километри и смяташ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте и от мен колеги, :mitsu-smiley:

 

Да споделя и моя опит с Каризмата 1.8 GDI 2000 год.

 

Градско винаги ми се е въртяло около 10/100.

Преди 4 седмици ми показа 14.4/100. Сега в момента е на 12/100 (като въртях доста вечер-без задръствания). Слагам бензин веднъж в седмицата и всеки път си нулирам километрите и разходомера. Наистина във въпростната семица с 14.4 разход имаше много задръствания, но все пак ми се струва много. Може би и по-студеното време оказва влиение, но отдавна не съм виждал разход градско под 10, а и зимните ми гуми (185/65/15) са по-малък размер от оригиналния (195/60/15). Говоря за София.

 

На дълго до 110 км/ч ми показва 5.5/100. А миналата седмица минах цялата магистрала с 4 човека и 140 - 150 км/ч, на някои места 180 км/ч и ми показа 7.5/100.

 

На дълго съм доволен, но в града нещо се "излага" Каризмата.

 

Имам един приятел със Сивик 1.5 VTEC и ми говори за разход извън градско 5/100 и градско 7-8/100. На мен лично не ми се вярва VTECа да е по икономичен от GDI Каризмата, но се разбрахме някой ден да си сменим колите за една седмица, пък тогава да видим.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако я караш на къси разстояния (стигаш горе-долу по времето когато загрее в нормална температура двигателя) е нормално. Моето ГДИ реколата '99 е между 8,2 и 9,3 нормално градско каране (без много задръствания и с доста светофари) с 95. Като отсечките са ми между 5 и 15 км в едната посока.

 

На магистрала не съм успял да сляза под 6,8 ама и рядко слизам под 150. :)

Редактирано от dark
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Kill-Joy на мен ми се струва , че разхода ти е такъв понеже и двата модела гуми , които си посочил не отговарят на оригиналния размер за Каризма Гди (185/65/14)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен колеги, :mitsu-smiley:

 

Да споделя и моя опит с Каризмата 1.8 GDI 2000 год.

 

Градско винаги ми се е въртяло около 10/100.

Преди 4 седмици ми показа 14.4/100. Сега в момента е на 12/100 (като въртях доста вечер-без задръствания). Слагам бензин веднъж в седмицата и всеки път си нулирам километрите и разходомера. Наистина във въпростната семица с 14.4 разход имаше много задръствания, но все пак ми се струва много. Може би и по-студеното време оказва влиение, но отдавна не съм виждал разход градско под 10, а и зимните ми гуми (185/65/15) са по-малък размер от оригиналния (195/60/15). Говоря за София.

 

На дълго до 110 км/ч ми показва 5.5/100. А миналата седмица минах цялата магистрала с 4 човека и 140 - 150 км/ч, на някои места 180 км/ч и ми показа 7.5/100.

 

На дълго съм доволен, но в града нещо се "излага" Каризмата.

 

Имам един приятел със Сивик 1.5 VTEC и ми говори за разход извън градско 5/100 и градско 7-8/100. На мен лично не ми се вярва VTECа да е по икономичен от GDI Каризмата, но се разбрахме някой ден да си сменим колите за една седмица, пък тогава да видим.

Цвика с този мотор е доста икономичен,но той не се нарежда до класа на Каризмата, а на Колта..........

Имам поне два Колта от 87-89 година карбуратори при това и 1.5 мотори ,след като им оправих карбураторите и зап. системи тези коли в града дават разход от порядъка на 7-8 литра/100км............... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Kill-Joy на мен ми се струва , че разхода ти е такъв понеже и двата модела гуми , които си посочил не отговарят на оригиналния размер за Каризма Гди (185/65/14)

 

 

Моята е фейс лифта и оригиналния размер е 195/60/15.

Редактирано от KILL-JOY
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цвика с този мотор е доста икономичен,но той не се нарежда до класа на Каризмата, а на Колта..........

Имам поне два Колта от 87-89 година карбуратори при това и 1.5 мотори ,след като им оправих карбураторите и зап. системи тези коли в града дават разход от порядъка на 7-8 литра/100км............... :icon_thumbup:

 

Сивика е 4(5) врат (англииските) и е доста по-голям от Колта. А и все пак е 115 коня.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте колеги, :mitsu-smiley:

 

След разходка до Пловдив (Milen_z) май разбрах защо колата не работеше добре и защо имаше такъв разход.

Вижте снимката и сравнете оригиналната лула с направената от някой "велик" майстор. Предполагам ще разберете кое е оригиналното и кое е "великото" изобретение. :icon_clap:

 

post-4489-1260797889.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, :mitsu-smiley:

 

След разходка до Пловдив (Milen_z) май разбрах защо колата не работеше добре и защо имаше такъв разход.

Вижте снимката и сравнете оригиналната лула с направената от някой "велик" майстор. Предполагам ще разберете кое е оригиналното и кое е "великото" изобретение. :icon_clap:

 

post-4489-1260797889.jpg

Перфектна е........... :icon_thumbup: Запазихте ли я , че ми трябва да я сложа на един друг мотор .............. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Перфектна е........... :icon_thumbup: Запазихте ли я , че ми трябва да я сложа на един друг мотор .............. :D

 

 

Е запазаихме я, разбира се. На някоя среща ще ти я дам. :icon_thumbup: Това "чудо" може някой ден да измести оригиналните лули. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги, :mitsu-smiley:

 

Вижте снимката по долу какво ми показва борд компютъра. Дали е възможно показанията да не са верни, защото си е стряскащ този разход. От понеделник насам всеки ден "расте". :icon_crying:

 

Споделете, Каризми 1.8 ГДИ в София какво ви показва разходомера.

 

post-4489-1261127222.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...