Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Как ни лъжат по бензиностанциите


ipj

Препоръчано мнение

Някой може ли да каже как е възможно в 33 л. бутилка да се "натъпчат" 38 л. газ? Никога до сега не съм успял да събера повече от 34 (в един или два случая). Ако с газта по някакъв начин е възможно, много ми е интересно как го правят с течните горива. В бензиностанция от същата верига преди повече от година в 40 л. резервоар (при напълно изпразнен и с пълнене до гърловината събира 45), са ми слагали 48 л. дизел.

Преди да започна да си "общувам" с управителите, бих желал да чуя и вашето мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

УправИя с управителя няма да има, но поне сподели коя е бензиностанцията, че да се избягва. И да ги глобят, после глобата си я вадят пак от нашия джоб. Докато не стане като в Китай, "за провинения до стената", няма да се оправим.

И аз съм забелязал, че във Варна разхода ми се движи между 12.5-15/100 газ, в зависимост от превеса извънградско до градско, а като изляза на юг към Бургас, или на запад след Шумен, пада на 11/100.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За Шел става дума, но целта ми не е да ги заливам с негативни коментари, дори напротив, от техните горива, съм получавал най-нисък разход. В конкретната бензиностанция където успяха да ми натегнат толкова газ съм зареждал най-често, защото ми е на удобно място. Повдигнах темата, не за да събираме негативизми, а ако има някой компетентен да обясни възможно ли е да се случи това по някакви причини. Като попитах момъка как аджеба успя да разшири бутилката от 33 на 38л, започна "компетентно" и пелтечейки да обяснява че първо нямало 33л. бутилки, а също че зависело И от атмосферното налягане. Ама странното е че от година и 3 месеца и 30 хил. изминати километри само оня ден ми случи такова атмосферно налягане.:😐

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като ми се развали сондата на бутилката и при мен вече взе да влиза не 80 %, а 100 % от възможното гориво,затова зареди пак на друга бензиностанция и ще разбереш. И съдейки по километрите,наистина ми зареждат повече газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

За сведение на всички колеги: мерителните съдове на контрольорите на бензиностанциите са с вместимост точно 20 (двадесет) литра!!!. Поради тази особеност, бензиноколонките (бензин и дизел) са настроени да сипват 20 литра гориво с точност, съобразена с изискванията на Агенцията за метрологичен и технически контрол. След това количество бензиноколонката започва да работи за собственика на бензиностанцията, обикновено за ваша (т.е. наша) сметка.

 

20 литра - запомнете добре това количество! Препоръчвам на всички колеги да сипват само по толкова, било то и по няколко пъти, за да ни лъжат по-малко!!!

 

Поздрави!

Редактирано от наката
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Управия няма. Всеки път зареждам на една и съща бензиностанция и на една и съща колонка от нея. Последният път се улисах с миенето на предното и задното стъкло, после гледам влезнали 24 литра газ при бутилка от 25 литра с полезен обем 20л (на 80%). Трябваше да си изрепитирам фразата "До горе, но не повече от 20 литра", но бе вече късно. Можах само да кажа на момчето: "Ей, паднаха цените на горивата и почнахте с далаверите". Той ми усмихна съчувствено и до там. И да ритам и да не ритам, теглим им една ... и си тръгнах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да са те излъгали. 20 литра не е полезният обем на бутилката, а обемът, при който трябва да затвори клапана на сондата. Най-вероятно клапана не е затворил, или поне не напълно. На мен много често ми се случва 42 литрова бутилка да я пълнят с 38-40 литра газ, и то не само в България. Навсякъде. След 35-я литър просто продължава да се пълни по-бавно, защото явно клапана на сондата не затваря напълно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз успях да заредя на 44 литрова бутилка, с развалена сонда 46 литра. Не лъжат кой знае колко :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...
  • преди 1 година ...

Не бих вярвал много на човек, решил в такова шише, да сипе толкова бензин/дизел :). Още от тук е в нарушение, а най-обичам хора в нарушение да съдят други хора :). Това не изключва да лъже бензиностанцията, както най-вероятно всички останали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...