Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Как ни лъжат по бензиностанциите


ipj

Препоръчано мнение

Днес за пореден път се опитаха да ме излъжат с горивото, в конкретния случай газ пропан-бутан.Сутринта отивам на Еко Резбарска и винаги ги карам да пуснат налягането преди да ми пуснат пистолета към бутилката, защото забелязах от година може би,че като пуснат налягането и веднага отчита около 500 до 900 гр преди да са пуснали пистолета, оказа се,че им се били изпразвали маркучите. Аз всеки път им обеснявам,че това не е мой проблем и за мен си е кражба, защото аз го плащам това, то си личи и при литрите , които влизат в бутилката ми(събира 12,5 л а винаги ми вкарват над 13). Та тази сутрин пускат налягането и хо 0,89 л преди да са ми закачили пистолета, казах им,че така не може и да изичстят показанието, извадих тел и снимах показанието.Ето и снимката http://ipj73.snimka.bg/automobiles/eko.835061 .Идва управителя и в место да ми се извини и да изчистят колонката да ми заредят и да мине мирно, той ми се кара защо съм снимал и това е било частен имот.Попитах го изрично ще ли ми изчистят данбите и да ми заредят, а той ми обеснява за снимката и дрън-дрън закони и т.н.Пожелах им приятен ден и си тръгнах.Та така, внимавайте и винаги искайте да ви пускат налягането преди да ви закачат пистолета за пълначката.Сега не знам колко ще има резултат но ще пиша и в други форуми, в Комисия защита на потребителя и мисля и в Господари на ефира да им изпратя снимчицата с пояснението.

Лек и успешен ден на всички !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега много добре си направил... обаче на тоя малоумните обеснения за частен имот за бензиностанция направо ме шашнаха :)

Отделно си мисля, че снимката не би била никакво доказателство... хубавото обаче е, че тоя номер със спиране/пускане на налягането не го знаех... и аз лично ще го следя вече (предполагам и други).

А още по фрапиращо е, че има стикет "проверено" и отдоло табелка, на която пише че не лъжели... Аз ли да им патя всеки път газта дето е избягала от маркуча им? Нагла работа... няма оправия в тая държава ;(

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега много добре си направил... обаче на тоя малоумните обеснения за частен имот за бензиностанция направо ме шашнаха :)

Отделно си мисля, че снимката не би била никакво доказателство... хубавото обаче е, че тоя номер със спиране/пускане на налягането не го знаех... и аз лично ще го следя вече (предполагам и други).

А още по фрапиращо е, че има стикет "проверено" и отдоло табелка, на която пише че не лъжели... Аз ли да им патя всеки път газта дето е избягала от мъркуча им? Нагла работа... няма оправия в тая държава ;(

Това им го казвам от близо година,че единия път момчето ме пита кой ще плати 0,60 лв, аз му казах че не ме касае и си тръгнах.Удобна ми е бензиностанцията им, хубави са им горивата, но така с тая кражба няма да им мине номера.

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега.... Дай пак от начало че нещо не схванах. Как и от къде се се изпуска налягането? Аз като един нормален потребител правя следното 1. Отварям капачката и казвам "Газ до горе" 2. Направо отивам да плащам. 3 паля и тръгвам. Сега искаш да ми кажеш че всеки път им оставям по 1 лв. ... Баси мамата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега.... Дай пак от начало че нещо не схванах. Как и от къде се се изпуска налягането? Аз като един нормален потребител правя следното 1. Отварям капачката и казвам "Газ до горе" 2. Направо отивам да плащам. 3 паля и тръгвам. Сега искаш да ми кажеш че всеки път им оставям по 1 лв. ... Баси мамата!

Налягането се спира от бутон или ръчка,т.е. като се се пусне ръчката се качва налягането в колонката , трябва да мине 10 атмосфери и след това тръгва по маркуча ,когато е изпразнен маркуча преди да ти влезе газ в колата се пълни маркуча и докато се създаде налягане отчита от 0,5л до близо 1 л както е видно от снимката. А и това ми се е случвало само на няколко газстанция в Бг.Но тук при тези е рецидив и е проблема от повече от година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пусни едно лично на SLX-а, че може да не е видял темата.

Мисля, че той може да реагира с интересен съвет по случая...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пусни едно лично на SLX-а, че може да не е видял темата.

Мисля, че той може да реагира с интересен съвет по случая...

Ще, вече писах на Господарите, както и до КЗП.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко жалко, че всички тези инспектиращи органи в БГ, са една парлама, и работата им гледана отстрани е жива пародия...Последния път дори съм се смял на инспекция по труда като ги гледам как си затварят очите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко жалко, че всички тези инспектиращи органи в БГ, са една парлама, и работата им гледана отстрани е жива пародия...Последния път дори съм се смял на инспекция по труда като ги гледам как си затварят очите...

Да, ама нас - малките мишки ни мачкат - там им е силата да знайш :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе продължават с рекламите колко са били проверени и точни........ :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво прочетох тази сутрин: http://news.plovdiv24.bg/515100.html

Аз от кога ви приказвам че в Стара Загора дизела е с 15-20 ст. по евтин от навсякъде в България.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе продължават с рекламите колко са били проверени и точни........ :icon_censored:

 

Отговори си на следните въпроси!

1. Кой плаща за рекламата?

2. Кой извършва проверката - бензиностанцията или метрологията?

3. Кого обслужва рекламата?

4. Кой присъства при поставянето на стикера на колонката?

5. Дали всичко не е като фокусите по телевизията с изчезването на слонове и танкове?

След метрологичен контрол никога не се слагат подобни стикери, а пломби (около 20-тина са в колонката) и едни малки хорограмни лепенки на стъклото с датата до която важи проверката.

Просто рекламата атакува болното място на потребителите - ударите в количеството и качеството на горивата. Подобна реклама имат и "Била"! Контролирали качеството 4 пъти в годината, а през останалото време можем да си представим какво правят.

Във Видин потребителите отказахме един такъв мошеник от петролния бизнес. След като целият град разбра, че лъже в количеството и качеството и никой не стъпваше на бензиностанцията му.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера имам отговор от КЗП, но искат касов бон, който аз нямам и отново снимката .Изпратих я и им обесних отново подробно случая, надявам се да им направят проверка(ако не са им направили де, или ако ония не са си оправили вече колонката), а ако има и други такива случаи нека да се свържат с мен.Иначе всичко е доказуемо, все пак имат и доста камери, на които се вижда кво се случва .

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

ЕКО са адските измамници. За 3 месеца 2-ри път ми се случва да ми напълнят газовата бутилка до 40л., при положение, че събира 43л (нормално се пълни винаги до 33л). Днес беше втория път и странно как жената с мерцедеса на газ (:-)) преди мен, беше забравила да си плати. Това се случи точно на ЕКО-то на Резбраска. Първият път беше на бул. Владимир Вазов. Тъпото е, че няма Лукойл до нас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали няма да минеш километри като за 40 литра защото някой път не изключва на 80 %.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен днес така ме заредиха,че после не ми се вярваше как може толкова малко да гори колата,просто не спря да зарежда,а продължи много бавно и съм сигурен,че ми заредиха доста над 80-те процента.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки е патил поне веднъж от прекомерно ужким вкарано гориво. Моята бутилка е 25л и винаги влизат около 20л. Затова аз съм си изградил система и като зареждам казвам: "До горе, но не повече от 20 литра".

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Получих отговор на 5,11 в официално писмо, което ще се опитам да прикрепя или ще кача в някой сайт .

Опитах, но явно е трудно с PDF файловете.Накратко проверили са ги, съставили са им акт но за друго нарушение, това е малко не доказуемо ако не стане пред тях. А и твърде вероятно да са го оправили докато е дошла проверката.Ако някой може да помогне с публикуването ще му го изпратя като файл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Конвертирай го ТУК и после го прикачи като обикновен текстови файл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По молба на ipj:

 

http://valboss.snimk...04.34595851.big

Благодаря за съдействието !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Да не пускам нова тема. Има ли някой касова бележка за зареждане на дизел, без оглед на вида и количеството, издадена в периода между 20.01.2015 г. и 22.01.2015 г. включително?

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема. Има ли някой касова бележка за зареждане на дизел, без оглед на вида и количеството, издадена в периода между 20.01.2015 г. и 22.01.2015 г. включително?

Имам от 18.01.15 ако ти върши работа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...