Премини към съдържание

Как ни лъжат по бензиностанциите


ipj

Препоръчано мнение

Днес за пореден път се опитаха да ме излъжат с горивото, в конкретния случай газ пропан-бутан.Сутринта отивам на Еко Резбарска и винаги ги карам да пуснат налягането преди да ми пуснат пистолета към бутилката, защото забелязах от година може би,че като пуснат налягането и веднага отчита около 500 до 900 гр преди да са пуснали пистолета, оказа се,че им се били изпразвали маркучите. Аз всеки път им обеснявам,че това не е мой проблем и за мен си е кражба, защото аз го плащам това, то си личи и при литрите , които влизат в бутилката ми(събира 12,5 л а винаги ми вкарват над 13). Та тази сутрин пускат налягането и хо 0,89 л преди да са ми закачили пистолета, казах им,че така не може и да изичстят показанието, извадих тел и снимах показанието.Ето и снимката http://ipj73.snimka.bg/automobiles/eko.835061 .Идва управителя и в место да ми се извини и да изчистят колонката да ми заредят и да мине мирно, той ми се кара защо съм снимал и това е било частен имот.Попитах го изрично ще ли ми изчистят данбите и да ми заредят, а той ми обеснява за снимката и дрън-дрън закони и т.н.Пожелах им приятен ден и си тръгнах.Та така, внимавайте и винаги искайте да ви пускат налягането преди да ви закачат пистолета за пълначката.Сега не знам колко ще има резултат но ще пиша и в други форуми, в Комисия защита на потребителя и мисля и в Господари на ефира да им изпратя снимчицата с пояснението.

Лек и успешен ден на всички !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега много добре си направил... обаче на тоя малоумните обеснения за частен имот за бензиностанция направо ме шашнаха :)

Отделно си мисля, че снимката не би била никакво доказателство... хубавото обаче е, че тоя номер със спиране/пускане на налягането не го знаех... и аз лично ще го следя вече (предполагам и други).

А още по фрапиращо е, че има стикет "проверено" и отдоло табелка, на която пише че не лъжели... Аз ли да им патя всеки път газта дето е избягала от маркуча им? Нагла работа... няма оправия в тая държава ;(

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега много добре си направил... обаче на тоя малоумните обеснения за частен имот за бензиностанция направо ме шашнаха :)

Отделно си мисля, че снимката не би била никакво доказателство... хубавото обаче е, че тоя номер със спиране/пускане на налягането не го знаех... и аз лично ще го следя вече (предполагам и други).

А още по фрапиращо е, че има стикет "проверено" и отдоло табелка, на която пише че не лъжели... Аз ли да им патя всеки път газта дето е избягала от мъркуча им? Нагла работа... няма оправия в тая държава ;(

Това им го казвам от близо година,че единия път момчето ме пита кой ще плати 0,60 лв, аз му казах че не ме касае и си тръгнах.Удобна ми е бензиностанцията им, хубави са им горивата, но така с тая кражба няма да им мине номера.

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега.... Дай пак от начало че нещо не схванах. Как и от къде се се изпуска налягането? Аз като един нормален потребител правя следното 1. Отварям капачката и казвам "Газ до горе" 2. Направо отивам да плащам. 3 паля и тръгвам. Сега искаш да ми кажеш че всеки път им оставям по 1 лв. ... Баси мамата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега.... Дай пак от начало че нещо не схванах. Как и от къде се се изпуска налягането? Аз като един нормален потребител правя следното 1. Отварям капачката и казвам "Газ до горе" 2. Направо отивам да плащам. 3 паля и тръгвам. Сега искаш да ми кажеш че всеки път им оставям по 1 лв. ... Баси мамата!

Налягането се спира от бутон или ръчка,т.е. като се се пусне ръчката се качва налягането в колонката , трябва да мине 10 атмосфери и след това тръгва по маркуча ,когато е изпразнен маркуча преди да ти влезе газ в колата се пълни маркуча и докато се създаде налягане отчита от 0,5л до близо 1 л както е видно от снимката. А и това ми се е случвало само на няколко газстанция в Бг.Но тук при тези е рецидив и е проблема от повече от година.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пусни едно лично на SLX-а, че може да не е видял темата.

Мисля, че той може да реагира с интересен съвет по случая...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пусни едно лично на SLX-а, че може да не е видял темата.

Мисля, че той може да реагира с интересен съвет по случая...

Ще, вече писах на Господарите, както и до КЗП.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко жалко, че всички тези инспектиращи органи в БГ, са една парлама, и работата им гледана отстрани е жива пародия...Последния път дори съм се смял на инспекция по труда като ги гледам как си затварят очите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко жалко, че всички тези инспектиращи органи в БГ, са една парлама, и работата им гледана отстрани е жива пародия...Последния път дори съм се смял на инспекция по труда като ги гледам как си затварят очите...

Да, ама нас - малките мишки ни мачкат - там им е силата да знайш :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе продължават с рекламите колко са били проверени и точни........ :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво прочетох тази сутрин: http://news.plovdiv24.bg/515100.html

Аз от кога ви приказвам че в Стара Загора дизела е с 15-20 ст. по евтин от навсякъде в България.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иначе продължават с рекламите колко са били проверени и точни........ :icon_censored:

 

Отговори си на следните въпроси!

1. Кой плаща за рекламата?

2. Кой извършва проверката - бензиностанцията или метрологията?

3. Кого обслужва рекламата?

4. Кой присъства при поставянето на стикера на колонката?

5. Дали всичко не е като фокусите по телевизията с изчезването на слонове и танкове?

След метрологичен контрол никога не се слагат подобни стикери, а пломби (около 20-тина са в колонката) и едни малки хорограмни лепенки на стъклото с датата до която важи проверката.

Просто рекламата атакува болното място на потребителите - ударите в количеството и качеството на горивата. Подобна реклама имат и "Била"! Контролирали качеството 4 пъти в годината, а през останалото време можем да си представим какво правят.

Във Видин потребителите отказахме един такъв мошеник от петролния бизнес. След като целият град разбра, че лъже в количеството и качеството и никой не стъпваше на бензиностанцията му.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера имам отговор от КЗП, но искат касов бон, който аз нямам и отново снимката .Изпратих я и им обесних отново подробно случая, надявам се да им направят проверка(ако не са им направили де, или ако ония не са си оправили вече колонката), а ако има и други такива случаи нека да се свържат с мен.Иначе всичко е доказуемо, все пак имат и доста камери, на които се вижда кво се случва .

Редактирано от ipj
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

ЕКО са адските измамници. За 3 месеца 2-ри път ми се случва да ми напълнят газовата бутилка до 40л., при положение, че събира 43л (нормално се пълни винаги до 33л). Днес беше втория път и странно как жената с мерцедеса на газ (:-)) преди мен, беше забравила да си плати. Това се случи точно на ЕКО-то на Резбраска. Първият път беше на бул. Владимир Вазов. Тъпото е, че няма Лукойл до нас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали няма да минеш километри като за 40 литра защото някой път не изключва на 80 %.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен днес така ме заредиха,че после не ми се вярваше как може толкова малко да гори колата,просто не спря да зарежда,а продължи много бавно и съм сигурен,че ми заредиха доста над 80-те процента.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всеки е патил поне веднъж от прекомерно ужким вкарано гориво. Моята бутилка е 25л и винаги влизат около 20л. Затова аз съм си изградил система и като зареждам казвам: "До горе, но не повече от 20 литра".

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Получих отговор на 5,11 в официално писмо, което ще се опитам да прикрепя или ще кача в някой сайт .

Опитах, но явно е трудно с PDF файловете.Накратко проверили са ги, съставили са им акт но за друго нарушение, това е малко не доказуемо ако не стане пред тях. А и твърде вероятно да са го оправили докато е дошла проверката.Ако някой може да помогне с публикуването ще му го изпратя като файл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Конвертирай го ТУК и после го прикачи като обикновен текстови файл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По молба на ipj:

 

http://valboss.snimk...04.34595851.big

Благодаря за съдействието !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Да не пускам нова тема. Има ли някой касова бележка за зареждане на дизел, без оглед на вида и количеството, издадена в периода между 20.01.2015 г. и 22.01.2015 г. включително?

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не пускам нова тема. Има ли някой касова бележка за зареждане на дизел, без оглед на вида и количеството, издадена в периода между 20.01.2015 г. и 22.01.2015 г. включително?

Имам от 18.01.15 ако ти върши работа

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...