Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Ключ с чип ?


Препоръчано мнение

Колеги възможно ли е ключа да има чип които случайно да се намира в пластмасата ? Тъй като онази вечер ключа излезе от пластмасата и го закачих на халката с други ключове. И от тогава колата неще да пали. След 30 40 мин. мъчене я запали я не запали тя и да запали ми се виждаше тромава. Един познат сложи ключа обратно в пластмасата и всичко се оправи. Пали си както винаги от раз и пак си стана както обичайно пъргава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги възможно ли е ключа да има чип които случайно да се намира в пластмасата ? Тъй като онази вечер ключа излезе от пластмасата и го закачих на халката с други ключове. И от тогава колата неще да пали. След 30 40 мин. мъчене я запали я не запали тя и да запали ми се виждаше тромава. Един познат сложи ключа обратно в пластмасата и всичко се оправи. Пали си както винаги от раз и пак си стана както обичайно пъргава.

 

Има чип, разбира се! И точно там е, в пластмасовата дръжка на ключа! Без него не става, няма как да запали, точно това му е ролята на чипа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Има чип, разбира се! И точно там е, в пластмасовата дръжка на ключа! Без него не става, няма как да запали, точно това му е ролята на чипа!

 

Има заготовки за ключове , които имат място за чипа . Вадиш чипа от стария ключ и го слагаш на новия и съответно ти нарязват новия. На мен ми струваше 35 лв. цялата работа . Като ключаря си прави цялата процедура .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Здравейте колеги,

от скоро имам Спейс Стар 2000 г 1.3. Реших да си направя втори ключ, че казват ключ се прави докато има от какво да се копира /че иначе ти режат главата през кръста/. Много неприятно ме изненадаха с цената - ключ с ампула/място за чип/- заготовка и нарязване 35 лв., но за обучение ми казаха минимум 100. Само на мен ли ми се вижда множко това и ако знае някой къде могат да ми го обучат на по-човешка цена? Става дума за гр. Шумен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В гр.Русе цената за нов ключ с кодировка Texas Crypto варира от 100-125 лв. Желателно е да се ползва новия ключ, а оригиналния да остане за резерва. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

от скоро имам Спейс Стар 2000 г 1.3. Реших да си направя втори ключ, че казват ключ се прави докато има от какво да се копира /че иначе ти режат главата през кръста/. Много неприятно ме изненадаха с цената - ключ с ампула/място за чип/- заготовка и нарязване 35 лв., но за обучение ми казаха минимум 100. Само на мен ли ми се вижда множко това и ако знае някой къде могат да ми го обучат на по-човешка цена? Става дума за гр. Шумен.

В Смолян ми го обучиха за 20 лева, така че 100 лева си е доста. Всичко отнема пет минути, а самия чип не е скъп.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При кой си ходила,че ти е искал 100 лева, ако не е тайна ?

Не съм ходила лично, ключаря с който говорих ми каза че струва минимум 100 лева и го правел този който е до бившата военна болница. Ако имаш друга информация ще съм благодарна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде това в Смолян колега? А ключа там ли ти го направиха? :drinks:

Ключ заготовка си купих от колегата Curna Zvezda 3-4 лева.

За 10 лева ми го наряза ключаря Здравко срещу ДНА.

Чип и програмиране - 20 лв. - Светльо има офис на ул. Кап.Петко Войвода/над "2000 обувки".

Той самия кара тъмно син Спейс стар. Занимава се с диагностика и ремонт на електронна апаратура.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Все се каних и вече се наложи да си ремонтирам ключа. Вчера вечерта стигайки до колата гледам стърчи нещо от ключалката. Брех викам, кой я напъвал с отвертка? Вглеждайки се по-внимателно виждам, че това си е моя ключ. Просто като съм я заключвал (не я оставям на аларма в другата улица през деня) и като съм дръпнал ключа, последният си е останал там, а аз съм си взел пластмасата. И моя ключ в пластмасата има чип и само с желязото не иска да запали. Един ключар ми каза преди, че с негова заготовка и нарязване и с преместване на чипчето в нея, всичко ще ми струва 50 лв и под 30 мин време. Днес е събота и бе затворил, но имах късмет и намерих друг ключар. За 30 лв направи акробатиката, пробва 3-4 пъти и колата запали нормално. Е, ключа не влиза така перфектно и мазно както оригиналният, но е бял кахър. Става дума за Пловдив от Бул.Руски в пресечката на 30 метра към Пожарната и Гроздовия пазар. Втория ми оригинален ключ ще си го пазя, въпреки че е в още по-окаяно състояние. Има толкова малко пластмаса по него, че някъде там трябва да е едно зрънце чип. Така и разбрах че има такъв вътре. Изхлузи се пластмасата, викам много важно, но къл-къл няма никой ;)

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте,

Да се включа и аз.Отскоро съм собственик на звезда. При закупуването я получих с 2 ключа/ на снимката/. Единият е с чип, другият явно няма. За какво може да послужи вторият/ с малкото бакелит/ ключ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

.. Единият е с чип, другият явно няма.

 

Сигурен ли си, че наистина няма чип във втория?

На моя ключ чипът е точно в "малкото бакелит", който после влиза в "голямото" - има си легло вътре.

Това го разбрах, когато моето "голямото" се разпадна и останах само с "малкото". Та си издялках от дърво едно "голямо", понеже имах мерак и сега съм с дървена дръжка на ключа ... резбовах и звездичка даже :-)

Редактирано от Trasti
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравеите а какво ще стане ако чипът се залепи някъде по пластмасите до гнездото за контактният ключ, тогава би трябвало да можеш да си направиш наи обикновен авто ключ и колкото искаш на брои, нетитрябва бучение качваш се и палиш

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...