Премини към съдържание

Поредната тема за ГИ


scarlum

Препоръчано мнение

Здравейте.

Да повдигна темата за газта и аз.

 

Колко Ви горят колите на газ в града и извън него?

 

Защо питам?

Моята я засичам градско - бабешко каране(смяна на предавките до 2000-2500 rpm) разход около 10-11л/100км.

Извън градско шофиране 120 км/ч, обороти към 3000-3500 разход 11-12л/100 км, скорост 150-160 км/ч разход .... изтървах му дирята.

 

Как са вашите вашите на газ? Не трябва ли извън града разхода ми да пада? Поне така беше на старото Ауди 80 кардуратор(Б3).

 

П.С

 

Или да търся газаджия?

 

ПОздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Здравейте.

Да повдигна темата за газта и аз.

 

Колко Ви горят колите на газ в града и извън него?

 

Защо питам?

Моята я засичам градско - бабешко каране(смяна на предавките до 2000-2500 rpm) разход около 10-11л/100км.

Извън градско шофиране 120 км/ч, обороти към 3000-3500 разход 11-12л/100 км, скорост 150-160 км/ч разход .... изтървах му дирята.

 

Как са вашите вашите на газ? Не трябва ли извън града разхода ми да пада? Поне така беше на старото Ауди 80 кардуратор(Б3).

 

П.С

 

Или да търся газаджия?

 

ПОздрави

 

Ако наистина ти дава разход 10-11л./100км. градско трябва да си много доволен. А това, че ти гори и толкова извънградско е може би свързано с по-високата скорост. Пробвай да караш до 90км.ч. не повече от 2500оборота и трябва да ти падне разхода на 8-9л./100км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извън градско със 120 ми е около 11-12.

Градското ако уцеля на трафик 10-11, но ако ме изнервят някои участници в движението и разхода отива по дяволите.

С две думи да не я бутам, явно така си горят повечето.

Иначе как се кара такава кола с 90 извън града.. намам нерви за такова шофиране, майната му на разхода.

 

Благодаря Ви колеги за инфото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извън градско със 120 ми е около 11-12.

Градското ако уцеля на трафик 10-11, но ако ме изнервят някои участници в движението и разхода отива по дяволите.

С две думи да не я бутам, явно така си горят повечето.

Иначе как се кара такава кола с 90 извън града.. намам нерви за такова шофиране, майната му на разхода.

 

Благодаря Ви колеги за инфото.

И аз отивам на 12 при 160.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз с 40 литра градско минавам 240 км и съм доволен. :)

Извънградско въобще не засичам, защото слагам круза на 160 и оттам си е... Майката. Една бутилка не ми стига до Бургас. Така, че над 140 разхода си е кажи - речи колкото градския ако не и повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз с 40 литра градско минавам 240 км и съм доволен. :)

Извънградско въобще не засичам, защото слагам круза на 160 и оттам си е... Майката. Една бутилка не ми стига до Бургас. Така, че над 140 разхода си е кажи - речи колкото градския ако не и повече.

Ти си любимец на бензиностанциите. Аз преди малко заредих газ 304 км с точно 30.4 литра, градско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм изключително доволен, че вече градския ми разход е малко под 15/100, е, Милен пипна малко :) Инак извън града ако я карам с до 110 харчи към 10/100 без климатик...Разход - приказка :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

С тези разкопани улици в Габрово и факта, че през седмицата предимно жената кара колата ... имам чувството, че ми "удря" 200лт/100км разход :D :D :D и все още не съм разбрал кое от двете е проблема :D

 

Иначе ~100-110km/h ми дава ~7-9лт разход (зависи къде заредя).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм изключително доволен, че вече градския ми разход е малко под 15/100, е, Милен пипна малко :) Инак извън града ако я карам с до 110 харчи към 10/100 без климатик...Разход - приказка :D

 

Какво пипна? :)

Моята гледам в града да не я засичам, че да не ми става лошо. :D

Иначе и аз до 110км.ч. съм там някъде, около 10л./100км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Градския ти разход е супер,но извън града със 110-120,трябва да ти дава 9/100 разход.Много зависи как изпреварваш и колко рязко използваш педала на газта. А от най-голямо значение е,от къде зареждаш. В това последното се убедих,след като намерих газстанция,която зарежда,изтраква и изключва,а не продължава да ти сипва бавно,до не знам кога,такава видя ли и вече не зареждам там. Аз също си мислех,че много ми гори колата,а то било от магариите на шефовете на бензиностанции.Можеш ли да си представиш колко бях учуден,след като отидох да дозаредя след като бях карал само с 90 на темпомат и с 3-4 много културни изпреварвания и на колонката разхода ми излезе 7,8/100 газ (най-ниския ми досега) !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Градския ти разход е супер,но извън града със 110-120,трябва да ти дава 9/100 разход.Много зависи как изпреварваш и колко рязко използваш педала на газта. А от най-голямо значение е,от къде зареждаш. В това последното се убедих,след като намерих газстанция,която зарежда,изтраква и изключва,а не продължава да ти сипва бавно,до не знам кога,такава видя ли и вече не зареждам там. Аз също си мислех,че много ми гори колата,а то било от магариите на шефовете на бензиностанции.Можеш ли да си представиш колко бях учуден,след като отидох да дозаредя след като бях карал само с 90 на темпомат и с 3-4 много културни изпреварвания и на колонката разхода ми излезе 7,8/100 газ (най-ниския ми досега) !

Колега забравяш, че ние с Илийката имаме още две гладни гърла. :D Иначе и аз на времето с двулитровия Галант постигах разход от 8л/100км газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ми харчи 10/100 извънградско автомата с движение 120км/ч си е песен, Светльо :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и на колонката разхода ми излезе..

 

Газова не се ли засича празно-празно (свършва, наливаш, караш докато пак свърши)?

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Габрово-Варна ~10/100, при положение, че на магистралата съм 140-200 мк/ч ... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Да ми харчи 10/100 извънградско автомата с движение 120км/ч си е песен, Светльо :good:

 

При положение, че е газов инжекцион, не трябва ли да харчи колкото на бензин?

Тоест близо повече от 2 литра по-малко....:icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че е газов инжекцион, не трябва ли да харчи колкото на бензин?

Тоест близо повече от 2 литра по-малко....:icon_hmm:

Няма как да харчи колкото бензин, някой път нас габровци в джоб ни слагаш...:-)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Газова не се ли засича празно-празно (свършва, наливаш, караш докато пак свърши)?

 

Ами не мога да я свърша всичката на извънградско,затова допълвам. А ако я чакам да свърши,пак има 1-2-3 литра,които няма как да се изгорят,поради вече ниското налягане в бутилката.

Ицо,140-200 и да ти гори -10-чекай малко,чували сме за габровските лафове,ама тия са направо рибарско-авджийски :D.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен извън градско 110-120 ми гори 9.5/100, а градско 13.3/100. При положение, че ми гореше 12/100 бензин ................(градско) много съм доволен. Само ме дразни, че си мени оборотите когато е на свободна и от скоро забелязах, че когато карам с 80 на около 2000об. колата ми придърпва, когато ускорявам няма проблем ама когато я "гъделичкам" прекъсва. Май пак ще трябва да ходя на газаджия :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

На мен извън градско 110-120 ми гори 9.5/100, а градско 13.3/100. При положение, че ми гореше 12/100 бензин ................(градско) много съм доволен. Само ме дразни, че си мени оборотите когато е на свободна и от скоро забелязах, че когато карам с 80 на около 2000об. колата ми придърпва, когато ускорявам няма проблем ама когато я "гъделичкам" прекъсва. Май пак ще трябва да ходя на газаджия :icon_censored:

 

Обикновено това придърпване идва от проблем в ел.системата (кабели, свещи и т.н.).

Трябва внимателно да ги провериш преди да ходиш при газаджията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ицо,140-200 и да ти гори -10-чекай малко,чували сме за габровските лафове,ама тия са направо рибарско-авджийски :D.

 

Преди магистралния участък, си карам с около 90-100 км/ч.

Няма ли движение да правя изпреварвания, при които естествено се вдига разхода, точно толкова си ми гори, а и на магистралата не карам целия участък с 200, да кажем 140 средна магистрална скорост.

Периодично пътуваме с бащата до Варна, и такива са моите наблюдения, ти да видиш.... :)

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така като намали рибата на 140,вече няма да избивам училището,имаме сделка :drinks:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...