Премини към съдържание

Лукойл... поредно разочарование


Препоръчано мнение

Убедих се за пореден път, че Лукойл лъжат в количеството гориво! Как може при резервоар 60л. и при останало гориво 7-10л (колата ми беше пред светване на лампата на бензина) да ми заредят 61.50л.?! 8-9 литра отгоре. И какво излиза, че при цена на бензина 2.56лв /л. реално излиза около 2.90-3.00лв /л.!!! Е,направиха ми "отстъпка" 8ст/л. на един резервоар - 4.90лв, ама какво от това като са ми взели 20 лв. повече! Да не би пък да ми се е разширил резервоара от жегата с 10 литра?

Някой да е имал подобни преживявания?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Убедих се за пореден път, че Лукойл лъжат в количеството гориво! Как може при резервоар 60л. и при останало гориво 7-10л (колата ми беше пред светване на лампата на бензина) да ми заредят 61.50л.?! 8-9 литра отгоре. И какво излиза, че при цена на бензина 2.56лв /л. реално излиза около 2.90-3.00лв /л.!!! Е,направиха ми "отстъпка" 8ст/л. на един резервоар - 4.90лв, ама какво от това като са ми взели 20 лв. повече! Да не би пък да ми се е разширил резервоара от жегата с 10 литра?

Някой да е имал подобни преживявания?

Пазиш ли си касовата бележка? Каква е колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен до Пловдив на магистралата така ми заредиха няколко отгоре. На Лукойл тогава заредих за първи и последен път.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

На мен до Пловдив на магистралата така ми заредиха няколко отгоре. На Лукойл тогава заредих за първи и последен път.

 

Лъжат и то доста нагло. Отписал съм ги отдавна. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пазиш ли си касовата бележка? Каква е колата?

Да все още си пазя касовата бележка. Карам мицубиши каризма. Иначе бензиностанциите от коите съм се опарил са в София. Последната беше на "Шипченски проход" малко по- нагоре от Дунев сервиз. Иначе и от тази в Младост 4 имам подобни спомени. В Дружба 1 пък на старата ми кола бяха сипали 7-8 литра газ отгоре - пак от същата фирма...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Убедих се за пореден път, че Лукойл лъжат в количеството гориво! Как може при резервоар 60л. и при останало гориво 7-10л (колата ми беше пред светване на лампата на бензина) да ми заредят 61.50л.?! 8-9 литра отгоре. И какво излиза, че при цена на бензина 2.56лв /л. реално излиза около 2.90-3.00лв /л.!!! Е,направиха ми "отстъпка" 8ст/л. на един резервоар - 4.90лв, ама какво от това като са ми взели 20 лв. повече! Да не би пък да ми се е разширил резервоара от жегата с 10 литра?

Някой да е имал подобни преживявания?

Не ти се е разширил резервоара, а просто не са изчистили показанията на колонката от предишния клиент, който е сипал 9-10 л.

Това се случва на всички вериги бензиностанции не е само при Лукойл .. Трябвало е да вдигнеш пара на момента и да им докажеш, че резервоара ти не събира толкова, сега вече и да предявиш претенции могат да се измъкнат с оправданието, че може да си бил с друга кола ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека споделя и аз нещо което ми бяха казали, а доколко е вярно нямам представа. От около 6 години, от както съм с :mitsu-smiley: -то зареждам само на една и съща бензиностанция. Един единствен път ги усетих как ми таксуваха 5-6 литра от горе и това беше в ранните сутришни часове. Разказаха ми как посред нощ, маркучите на колонките се изпразвали. Сутрин когато си първи, изкарваш въздуха докато текне горивото, и този въздух върти брояча. Направих си преценка, че ако това е технически възможно и е истина, сумата която се получава не е малка. Няколко колонки с по няколко маркуча...А факт е и, че след теб колонката ще работи нормално...Какво мислите по този въпрос?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нека споделя и аз нещо което ми бяха казали, а доколко е вярно нямам представа. От около 6 години, от както съм с :mitsu-smiley: -то зареждам само на една и съща бензиностанция. Един единствен път ги усетих как ми таксуваха 5-6 литра от горе и това беше в ранните сутришни часове. Разказаха ми как посред нощ, маркучите на колонките се изпразвали. Сутрин когато си първи, изкарваш въздуха докато текне горивото, и този въздух върти брояча. Направих си преценка, че ако това е технически възможно и е истина, сумата която се получава не е малка. Няколко колонки с по няколко маркуча...А факт е и, че след теб колонката ще работи нормално...Какво мислите по този въпрос?

Възможно е,също така и при малко количество на гориво в цистерните.Скоро един приятел ми разказва как спрял на една малка бнзиностанциика и искал да му сипят за 20 лв.,момчето започнал да му сипва и като стигнал 3-4 лв. и спрял с думите: - Отивай на другата че тук ти сипах само въздух :icon_crying: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На теория в колонката трябва да има система за отделяне на въздуха, за газовите - и на газова фаза. На практика ... божа работа.

Засега рекорда ми е 10литра по брояч, под литър реално ... усетих го, когато колата започна да гасне след 4 (четири) километра, добре, че имаше друга бензиностанция на близо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Един интересен факт. Когато зареждам извън България веднага разхода на колата пада драстично, което го отдавам на факта, че не сипват въздух.

Освен това качеството на горивото е доста по-добро и колата върви осезаемо по-добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един интересен факт. Когато зареждам извън България веднага разхода на колата пада драстично, което го отдавам на факта, че не сипват въздух.

Освен това качеството на горивото е доста по-добро и колата върви осезаемо по-добре.

 

Така е, горивата при нас са ужасни, но пък добре ги плащаме. Аз помня като взех колата още с австрийска нафта как ходеше.. и как се усети веднага разлика след като заредих от нашето безценно гориво.. :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така е, горивата при нас са ужасни, но пък добре ги плащаме. Аз помня като взех колата още с австрийска нафта как ходеше.. и как се усети веднага разлика след като заредих от нашето безценно гориво.. :icon_censored:

 

 

Точно така, за голямо съжаление плащаме за менте гориво, почти на същата цена от Западна Европа . Но няма как да е иначе ,почти всички знаем каква е разликата от ОМВ рафинерията във Виена и LUK Бургас ., казано с поговорка Нерде Ямбол нерде Стамбул . :icon_crying: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ти се е разширил резервоара, а просто не са изчистили показанията на колонката от предишния клиент, който е сипал 9-10 л.

Това се случва на всички вериги бензиностанции не е само при Лукойл .. Трябвало е да вдигнеш пара на момента и да им докажеш, че резервоара ти не събира толкова, сега вече и да предявиш претенции могат да се измъкнат с оправданието, че може да си бил с друга кола ..

Да, сега се сещам че на колонката имаше показание от предишният клиент, но точно колко не забелязах. Не би трябвало да може да ми дозареди, преди да изчисти старото показание. Ама то в булгаристан всичко можеш да очакаваш и трябва да мислиш като крадец и престъпник, за да можеш да предвидиш кой от къде може да ти го натресе.:(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един интересен факт. Когато зареждам извън България веднага разхода на колата пада драстично, което го отдавам на факта, че не сипват въздух.

Освен това качеството на горивото е доста по-добро и колата върви осезаемо по-добре.

+1000000000000000 процента от мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам съмнение, че и мен ме прекараха онзи ден на Лук Ойл-а в Люлин, минах едва 30 км а вече стрелката доста падна, значително по-ниско от обикновенно след 30 км. При положение, че не съм давал никакви ръчки е просто необяснимо за мен. Може и аз да си внушавам, но едно е сигурно повече няма да зареждам там (на въпросната бензиностаниция) никога. Иначе много харесвам горивото на Лук Ойл, особено 98 и ще продължавам да зареждам от други техни бензиностанции.

Редактирано от EvgeniR
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да споделя следното за газта,където и да зареждам,вече не спира да ми зарежда,а продължава бавно да пълни,незнайно до кога. Като видя,че е така ситуацията и ги карам да спират малко след като започне бавно да зарежда и съм сигурен,че не ми сипват толкова газ,колкото трябва. Не харесвам OMV,но единствено в Казанлък на същата зареждат на 12 атмосфери и като се напълни спира за един път. Дали е така,ами зареждам на друга,след това веднага отивам на OMV-то и ми дозареждат още 3-4 литра,като съм карал 1-2 километра.На OMV-то в Шумен,обратната работа и там е на 12+ атмосфери,но пак ми заредиха по-малко газ. Бутилката ми събира 38 литра (80%),а на единия път на едното ЕКО в Шумен,показанието мина 40 литра и там вече не ходя. Както ми каза едното момче,което работи там:Абе,дойде шефа,прави нещо на колонките и вече не са като преди да "изчаткват" и да спира пълненето на газта".С две думи,не че ни горят колите много,просто ни сипват по-малко гориво. Така като ми напълнят бутилката и заредя после пак по същия начин,не можах да повярвам,как ми даде разход от 8.7 !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=28574&st=20

 

Колега напьлно ти вярвам че е така.....льжат в Лукойл за количеството гориво.

Прочети ми пост 39 от тая тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Факт е, че вече може би почти навсякъде лъжат, къде по-малко, къде повече. Обаче има и нещо друго, може от един Лукойл да сте доволни а от друг не. Това се отнася и за другите вериги бензиностанции. Общо взето вече почти навсякъде зареждането в БГ е въпрос на късмет. Аз гледам да следвам правилото, като съм доволен от точно определено място да зареждам там, но дори някой път пак съм оставал разочарован. :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да вземем 3 туби по 10 литра, да ги напълним с вода до някъде, да бележим, и да замерим обема колко точно е (примерно се оказва,че е 10,3литра).После пълним с бензин на бензиностанцията и гледаме показанието спрямо зареденото количество.

Утре е събота, ден за проверка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...