Премини към съдържание

А сега на къде?


Препоръчано мнение

Няма нищо по-хубаво от това човек да отиде да работи в друга държава, да види, опознае и научи нещо ново и полезно, пък нека после сам да си прецени къде се чувства по-добре и там да остане. На запад няма лесно, всичко постигнато е с много труд и ВЯРА, това което липсва в България. Няма ВЯРА И ОБЕДИНЕНИЕ, как да има нещо добро и как да започнат да се случват нещата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 287
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

В голяма грешка си, точно тези страни от т.н. запад които са си стояли по родните места и сега за зле и са почти като на нашия хал, добре са тези страни които са забягвали на някъде и са грабили като за световно ..

А ние през това време когато те са грабили, сме били роби на Турските чиновници, сега сме си роби на нашите чиновници, за това баба ти те е карала да учиш за чиновник ..;)

Това е сега най големия проблем на държавата ни, чиновниците са няколко пъти повече от работниците, заплатите им са няколко пъти по високи от тези на работниците, за това последните не могат да смогнат, дори и денонощно да работят ..:)

Е да, тук си прав, погледнато исторически си много прав,няма друга държава която е била под турско робство и да са се ограбвалли така нещата както в Бг.........

.........и за това не съм чиновник ,а бачкатор......какъвто винаги съм си бил.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо по-хубаво от това човек да отиде да работи в друга държава, да види, опознае и научи нещо ново и полезно, пък нека после сам да си прецени къде се чувства по-добре и там да остане. На запад няма лесно, всичко постигнато е с много труд и ВЯРА, това което липсва в България. Няма ВЯРА И ОБЕДИНЕНИЕ, как да има нещо добро и как да започнат да се случват нещата.

Нямам нищо против отделните хора, работещи в чужбина, но такова определение ".........ако си в чужбина ,отодавна да си направил милионите..." за разлика от други, аз предпочитам тук да се реализирам, така че да остане тук ,в Бг постигнатото,........... и не ми трябват милиони,малко са ми......... :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По какво се ценят хората?

Ами в нормалните държави имуществения ценз отговаря на възможностите на човека. Знаеш, можеш, имаш - къща, кола, самолет, яхта и т.н. По този начин въздействаш респектиращо на околните.

Какво е положението у нас?

Направил далавера и се сдобил със скъп джип или Мерцедес 600, но живее в четиристенна хралупиниера в Дружба 2.

Закичил се с 2 кг. златни ланци, а кара кола на 20 години. Говори по i-Phon за 1000 лв., а носи дрехи от магазин ІІ-ра употреба.

У нас всичко е показност без покритие, а на Запад тази показност има покритие. Отделно там, ако имаш разминаване между имущество и платени данъци става страшно, докато в България, ако измамиш данъчните с няколко десетки бона си национален герой.

У нас всичко е обратно. Искаме да сме богати, но да не работим. Стоим по кафенетата и чакаме правителството да ни "оправи". Белгия 2 години стоя без правителство и какво от това? Сигурно там никой не чака на правителството да го нахрани, да му намери работа и т.н.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коренът на злото е, че у нас е икономически по-изгодно да не се спазват законите. В момента, в който държавата започне да изпълнява основната си функция, т.е. да следи за спазването и да гарантира спазването на законите, ще стане икономически изгодно да се спазват законите.

Тогава нещата ще дойдат по местата си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коренът на злото е, че у нас е икономически по-изгодно да не се спазват законите. В момента, в който държавата започне да изпълнява основната си функция, т.е. да следи за спазването и да гарантира спазването на законите, ще стане икономически изгодно да се спазват законите.

Тогава нещата ще дойдат по местата си.

 

Съгласен съм, но това трябва да почне от високите етажи.. Едва когато там се стегнат нещата, и управляващите започнат да работят, ще има надежда и за останалата част..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, но това трябва да почне от високите етажи.. Едва когато там се стегнат нещата, и управляващите започнат да работят, ще има надежда и за останалата част..

Вики,позволи ми да не се съглася с теб.Според мен не е възможно да имаме честно и почтено управление,докато ние,народът,сме затънали в корупция.Когато се дават 20 лв на подкупен служител на МВР,виновен е колкото той,толкова и ти.Трябва да бъдем непримирими и безкомпромисни към всякакъв акт на беззаконие на всяко ниво.Незнам дали знаете(аз лично доскоро не),че Швейцария и България нямат почти никаква разлика в законите.Значи явно законите са ни добри и проблема е другаде-в спазването им.Държавата-това сме ние.Политиците,както каза колегата Минтов,са представителна извадка от народа.Докато не се променим ние,народа,един по един,няма как да очакваме,че нашите управници ще се променят.

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вики,позволи ми да не се съглася с теб.Според мен не е възможно да имаме честно и почтено управление,докато ние,народът,сме затънали в корупция.Когато се дават 20 лв да подкупен служител на МВР,виновен е колкото той,толкова и ти.Трябва да бъдем непримирими и безкомпромисни към всякакъв акт на беззаконие на всяко ниво.Незнам дали знаете(аз лично доскоро не),че Швейцария и България нямат почти никаква разлика в законите.Значи явно законите са ни добри и проблема е другаде-в спазването им.Държавата-това сме ние.Политиците,както каза колегата Минтов,са представителна извадка от народа.Докато не се променим ние,народа,един по един,няма как да очакваме,че нашите управници ще се променят.

 

Ако управлението е читаво и се следят за нередности и виновните се наказват, това ще се разпространи като вълна и към обикновения гражданин. А сега какво правим, ти няма да дадеш 20лв на полицайте, още 1000 души няма да дадат. Но бълха ги ухапала, даренията в полицията ще си продължат, списъците с номерата на колите, които да не се закачат ще продължат да се обновяват.

Проблемът никога не е бил в кокошкарите, а при тези, които въртят милионите на гърба на народа.

 

То не са незаконни подслушвания, то не бяха изтривани тия подслушвания и наказани пак няма.. защо ли?

Или Бойко, това което ставало в тях си е лично негова работа, той утре и канабис може да си гледа в тях, това оправдание ли е?

 

Като говорехме за нарушаване на закона: http://e-burgas.com/archives/49511 , предполагам и че за това не са виновни партиите и управляващите ги.

"Купуването и продаването на гласове е противозаконно"

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вики,позволи ми да не се съглася с теб.Според мен не е възможно да имаме честно и почтено управление,докато ние,народът,сме затънали в корупция.Когато се дават 20 лв да подкупен служител на МВР,виновен е колкото той,толкова и ти.Трябва да бъдем непримирими и безкомпромисни към всякакъв акт на беззаконие на всяко ниво.Незнам дали знаете(аз лично доскоро не),че Швейцария и България нямат почти никаква разлика в законите.Значи явно законите са ни добри и проблема е другаде-в спазването им.Държавата-това сме ние.Политиците,както каза колегата Минтов,са представителна извадка от народа.Докато не се променим ние,народа,един по един,няма как да очакваме,че нашите управници ще се променят.

 

Абе, и ти не си много прав - поне за примера. При заплата 300 лева има глоби х100, х200, х300 лева. Ми затова хората дават рушвет. А там горе 500000 подкуп ги нямат за нищо. Щот печели поръчка за няколка милиона. И кво непримиримо да му направя? Да не гласувам за него? Нали се сещаш кое го боли!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато има глоби,хората в "белите"държави какво правят!?Да не би да търсят начин да ги заобиколят.Независимо от социалното положение всеки си носи отговорността-нарушил си закона,следователно си носиш последствията.Защото думата Демокрация,не означава само права и свободи.Също така означава и отговорност за собствените си действия и бездействия.Но тази дума така и не я разбрахме през целия преход-за повечето означаваше свободия и анархия.Сега с ЕС пак същата история-приеха ни по милост,без да сме осъзнали какво всъщност е ЕС и какви ценности изповядва.За нас отново това беше още един източник на далавери и т.н.Така става когато нещата са ти подарени,а не извоювани.

Проблема при нас е много сериозен-и той не е от липса на пари и т.н.Липсата на морал и размиване на това кое е добро и кое е лошо стои в основата на нашето нещастие.

За мен в примера с учителката,тя носи същата наказателна отговорност както и този който и е предложил някаква облага!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе, и ти не си много прав - поне за примера. При заплата 300 лева има глоби х100, х200, х300 лева. Ми затова хората дават рушвет. А там горе 500000 подкуп ги нямат за нищо. Щот печели поръчка за няколка милиона. И кво непримиримо да му направя? Да не гласувам за него? Нали се сещаш кое го боли!

 

При заплата от 300лв. нормалните хора не карат коли, а се возят на колело или градски транспорт. Само дето чудото на природата "Българинът" не може да го разбере това.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато има глоби,хората в "белите"държави какво правят!?Да не би да търсят начин да ги заобиколят.Независимо от социалното положение всеки си носи отговорността-нарушил си закона,следователно си носиш последствията.Защото думата Демокрация,не означава само права и свободи.Също така означава и отговорност за собствените си действия и бездействия.Но тази дума така и не я разбрахме през целия преход-за повечето означаваше свободия и анархия.Сега с ЕС пак същата история-приеха ни по милост,без да сме осъзнали какво всъщност е ЕС и какви ценности изповядва.За нас отново това беше още един източник на далавери и т.н.Така става когато нещата са ти подарени,а не извоювани.

Проблема при нас е много сериозен-и той не е от липса на пари и т.н.Липсата на морал и размиване на това кое е добро и кое е лошо стои в основата на нашето нещастие.

За мен в примера с учителката,тя носи същата наказателна отговорност както и този който и е предложил някаква облага!

 

Надявам се не си ме разбрал погрешно, аз не казвам, че само едните трябва да спазват законите. Аз казвам, че едните законите изобщо не ги достигат, дори и по-лошо.. те нареждат, кой да си носи отговорност за действията си и кой да минава гратис. Законите са за това, който ценностната му система е увредена и прекрачва тези граници, да понася отговорността си. Докато се манипулират нещата.. няма да има управия. А как да стане това, като органа, който трябва да следи за реда и да прилага законите.. участва в рушветите..

 

Както ти каза, учителката е също толкова виновна, колкото и този пред нея във веригата. Но или само тя ще отнесе всичко или никой, колкото и грозно да звучи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ние българите винаги си търсим оправдание в някаква външна причина. Все някой друг ни е виновен. Ако всеки има принципна позиция и не нарушава законите, без значение дали е ЗДвП или някой друг, то бабаитите ще останат в изолация и ще се виждат като светната крушка в безлунна нощ.

За съжаление е лесно да имаш принципи, но е трудно да се живее по тях!

Ето няколко добри примера за подръжание.

Редактирано от Николай Николов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е какво лошо има в това, някой друг да ти извърши услугите на счетоводител или хигиенист? Няма фирми за тази цел? Или предпочиташ сам, за да спестиш? На практика, доброволно склоняваш да извършиш този труд сам и това е по-скоро психология, отколкото разходи. Правилният подход, би бил - всяка дейност, която може да се извърши от друго лице за сума по-малка от приходите, които пропускаш докато правиш тази нетипична дейност (или пропускаш почивка), трябва да се възложи. Това е и важен принцип в мениджмънта. Който прави всичко (дори да е най-добрия във всичко...) накрая постига по-малко и се съсипва, в дългосрочен план това е грешна стратегия защото крайната цел би следвало да е подобрен живот, а не спестени пари от чистачка.

:-)

Прав си, психологическо е и въпрос на манталитет :-)

Както казва кумът ми, ние не си ценим труда. Не го разглеждаме като средство за печалба, а като средство да спестим. И докато разглеждаме трудът си като средство за пестене - ще го духаме.

А разделението на труда е измислено преди почти 400 години....

А сега накъде?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:-)

Прав си, психологическо е и въпрос на манталитет :-)

Както казва кумът ми, ние не си ценим труда. Не го разглеждаме като средство за печалба, а като средство да спестим. И докато разглеждаме трудът си като средство за пестене - ще го духаме.

А разделението на труда е измислено преди почти 400 години....

А сега накъде?

Разделението на труда е второто по важност откритие на човечество, след огъня :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разделението на труда превърна хората от изследователи и откриватели в консуматори и материалисти.

Не че съм против разделението - само така може да има професионализъм, а оттам и икономическо и соц. развитие.

 

В общи линии, разделям нещата така:

1. Ако приоритет номер 1 е бързо натрупване на финанси (друг е въпросът колко бързо и дали реално ще се натрупат), човек трябва да бъде строго специализиран в определена област, да се развива в нея, да се занимава само с това, да бъде конкуретоспособен на пазара в тази област в своя регион.... Негативните последици са, че след време, от това, че се занимава с едно и също (евентуално супер скучно) нещо постоянно, изкрейзва... или получава нервни кризи в най-добрия случай; или просто не му остава време за нищо друго и финалният въпрос е "абе, наистина ли трябваше това нещо да е приоритет номер 1".

2. Ако приоритет номер 1 не са парите, а по-скоро любознанието и откривателството, непрекъснатото търсене, човек може да си позволи да не бъде чак такъв голям специалист. Вярно е, че рутината на живота и задължителната работна позиция ще го направят такъв, но важното е той как гледа на нещата и неговият стремеж за знания и усъвършенстване. Негативните последици в този случай са, че има вероятност накрая съвсем да се обърка, дори да се побърка :D

 

И идваме до оптималния вариант - съчетание на горните два :). Строго специализиран в едно нещо (по възможност интересно) и отворен към света с любознателен поглед.

Аз от кой типаж съм, не знам, но ми се иска да съм от последния. Винаги съм бил привърженик на принципа "Ако можеш да направиш нещо сам, не търси друг". Вярно е, губи се време, а както знаем мотото на 21 век е "времето е пари", но аз мисля, че си заслужава.

 

ПП: И като вярвате в разделението на труда, защо си проектирате къщите и интериорите сами, м? :)

Може би по същата причина, поради която аз си ремонтирам колата сам? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разделението на труда е второто по важност откритие на човечество, след огъня :)

Лошото е, че после има и трето откритие, разделението на трудещи се и лапачи и последните изяждат трудът на първите ..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ПП: И като вярвате в разделението на труда, защо си проектирате къщите и интериорите сами, м? :)

Може би по същата причина, поради която аз си ремонтирам колата сам? :)

Еееее, чак пък къщите..... Само навеса с барбекюто си проектирах сам, ползвайки Питагоровата теорема :-) И го строихме с един комшия :-) И по колата си правя разни неща, също така лепя фаянс, теракот и други строителни работи.... И от една комадировка във Виена си купих гедоре - мнооооого хубаво. (хората на жените си Сваровски, аз мъкна железа)....

За интериорният дизайн се разбери с жената. Ако можеш. :-)

 

Кеф ми е, и аз обичам да се човъркам, признавам си. Не знам, обаче, ако и да бях израстнал в друга държава - дали щях да го правя - тук сме пенкилери, можем всичко, има кого да попитаме, има откъде да се научим... Не знам как е навън. Но преди повече от 20 години започнах да се боря с едно трабантче. Покрай него, разбира се и покрай кръстник ми (лека му пръст) започнах да се интересувам и понаучих доста неща. После и покрай кума ми, и покрай форума... И не, никога няма да ида да ми сменят термостата в сервиз. И дисковете, и накладките, и още куп неща, които мога спокойно да си направя сам. И ремонта вкъщи.

 

Може би, защото през това време няма да изкарам поне парите за тези дела, не знам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еееее, чак пък къщите..... Само навеса с барбекюто си проектирах сам, ползвайки Питагоровата теорема :-) И го строихме с един комшия :-) И по колата си правя разни неща, също така лепя фаянс, теракот и други строителни работи.... И от една комадировка във Виена си купих гедоре - мнооооого хубаво. (хората на жените си Сваровски, аз мъкна железа)....

За интериорният дизайн се разбери с жената. Ако можеш. :-)

Между другото, предстои ми лепене на гранитогрес 60х60 на стени. Че ще се пробвам сам, туй е ясно, дано не стане твърде ужасно :)

Кеф ми е, и аз обичам да се човъркам, признавам си. Не знам, обаче, ако и да бях израстнал в друга държава - дали щях да го правя - тук сме пенкилери, можем всичко, има кого да попитаме, има откъде да се научим... Не знам как е навън. Но преди повече от 20 години започнах да се боря с едно трабантче. Покрай него, разбира се и покрай кръстник ми (лека му пръст) започнах да се интересувам и понаучих доста неща. После и покрай кума ми, и покрай форума... И не, никога няма да ида да ми сменят термостата в сервиз. И дисковете, и накладките, и още куп неща, които мога спокойно да си направя сам. И ремонта вкъщи.

Някой беше споменал за "всичко наготово" в чужбина - май го има този фактор още отначало - при отрастващото поколение. И така децата не си правят труда да се "кахърят" за ежедневни нужди или други проблеми, а се специализират строго в определена посока. И така трябва да е, ако искаме бърз напредък с видими резултати. Типичен пример - хАмериканите. Едно от малкото неща, които ме карат да се гордея, че съм българин, е именно тази прословута наша черта "специалист във всичко", което не значи нищо по-различно от "човек с широк кръгозор, много знания, интереси, воля и любопитство". А вече парадирането или самонавиването го превръща в "специалиста".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би, защото през това време няма да изкарам поне парите за тези дела, не знам

Тука си много прав :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:0cf33d8364 - те ви една реч, на един бая луд :), обаче пък всичко което им наговори - е самата истина!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темата е поразчистена от странични мнения.

 

Който се интересува от плочки, фуги, мазератита и други подобни - не е тук мястото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес близо час и половина слушам какъв цирк си спретнаха тези. Ужас, загубени сме.

Слушаш, защото нямаш планирана профилактика на енергомрежата. :tok:

 

За второто - по-загубени щяхме да бъдем, ако Боко и Цуки бяха продължили да дерибействат още един мандат, тъй мисля. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слушаш, защото нямаш планирана профилактика на енергомрежата. :tok:

 

За второто - по-загубени щяхме да бъдем, ако Боко и Цуки бяха продължили да дерибействат още един мандат, тъй мисля. :)

дали щяхме да сме по зле е се тая и тея са същите като тея преди тях, все сме си губещи докато избираме по-малкото загубените :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...