Премини към съдържание

Антена на комби


mmotors

Препоръчано мнение

Люде, тъй като вече комай 3 години карам галант комби, тъй да се каже имам бегли впечатления от модела, мога да заявя: обхвата на радиото е пълна умрялка. Впечатленията ми са от 3 вида радиоприемници:

оригиналното сиди

едно не лошо JVC

едно съвсем не лошо PIONEER.

Антената си е оригиналната, на тавана, закачена е буксата, естествено.

Някаква заигравка да ми убягва? Четох в чужд форум, че имало някаква допълнителна жица, която вървяла заедно с коаксиалния кабел(или както там му е наименованието) на антената, и която се закачала за захранването на радиоприемника...нещо от сорта :icon_blush:

 

Някакви идеи :please: :tok:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Люде, тъй като вече комай 3 години карам галант комби, тъй да се каже имам бегли впечатления от модела, мога да заявя: обхвата на радиото е пълна умрялка. Впечатленията ми са от 3 вида радиоприемници:

оригиналното сиди

едно не лошо JVC

едно съвсем не лошо PIONEER.

Антената си е оригиналната, на тавана, закачена е буксата, естествено.

Някаква заигравка да ми убягва? Четох в чужд форум, че имало някаква допълнителна жица, която вървяла заедно с коаксиалния кабел(или както там му е наименованието) на антената, и която се закачала за захранването на радиоприемника...нещо от сорта :icon_blush:

 

Някакви идеи :please: :tok:

сложи си УКВ усилвателче на антената.........във всеки телевизионен сервиз могат да ти сложат......то на твойта кола би трябвало да има...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А какво мислите за онлайн радио в колата :icon_rock: http://www.vivacom.bg/bg/residential/prices_and_services/mobilni_uslugi/mobilni_abonamentni/_data с Андроид телефон необходима скорост за http://80.72.68.217:80/veronika.ogg 90-120 Kbps

Качеството е поносимо а реализацията мисия невъзможна ли е, че няма как да пробвам :)

 

И колкото и да е странно никога не ползвам сим-MB само Wi-Fi и не съм запознат с мега яката скорост на мобилния Интернет на Глобул/абонат съм им/ и как са в движение.

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз така на бившия Галантец си правих опити с различни антени, укв усилване и накрая стигнах до извода, че оригинално както са го измислили е най-добре и спрях с пробите. Просто има места, където обхвата се губи, но за там съм има сд-та и усб-та. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не може ли да смениш кабела, който води до антената? Става въпрос за оригиналния.

Като сменях антената на моя седан видях, че фабричните жички са като косъм. Ако някъде се е прекъснала връзката на тази сериозна жичка ще намалее сигнала. Няма логика в комбитата да са по-различни.

 

Със старото СД обхвата ми беше гОла вОдъ, но след смяна на плеъра и антената (с неоригинална, щото искат много $$ за нея) където е по-силен сигнала хваща и без антената за сметка на степента на усилване, иначе качеството е същото. Установих го навръщане от Плевен. Бях си пуснал радио фреш, но бях забравил да изкарам антената (имам си ключе за нея отделно че плеъра я избутваше още с поставяне на ключа на АСС) и си слушах почти до нас. При нас е котловина и там фреш йок, само на места. Понякога съм шемет. Карал съм и на климатик с отворен джам... и мани ми хем климатик бях пуснал, хем прозореца отворил и па ми беше жега ее :icon_dance: . Смени целия кабел и трябва да се получи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смени целия кабел и трябва да се получи.

 

¨трябва да се получи¨ Колко обнадеждаващо звучи..... Аз не бих го сменил. Незнам как е при комбито, но седана има антенен усилвател, който за да работи, трябва да свържеш един син кабел, излизащ от радиоприемника. Ако ползваш евробукси, при тях кабела за този усилвател също е син.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех за наличието на антенен усилвател. Някой да каже къде се намира при комбитата.

Щом аз съм свързал тези кабели (не им помня цветовете), не вярвам mmotors да ги е оставил несвързани. От друга страна ако наистина има проблем с кабела или усилвателя на антената, може да свързваме каквото искаме и сигналът все ще е пълна умрялка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си играй с кабела. На всички коли е толкова тънък, но е направен така че не може лесно да се скъса. Но ако има усилвател и той не работи, може само да влоши сигнала.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

¨трябва да се получи¨ Колко обнадеждаващо звучи..... Аз не бих го сменил. Незнам как е при комбито, но седана има антенен усилвател, който за да работи, трябва да свържеш един син кабел, излизащ от радиоприемника. Ако ползваш евробукси, при тях кабела за този усилвател също е син.

 

Не е антенен усилвател при седана, а антената е моторизирана, за това се ползва ремоута на радиото :icon_bye: . При комбито не се ползва, а антенния кабел и при двете си е най-обикновен. Сменяхме на приятел моторизираната антена с обикновена, та знам. Разлика в чувствителността на радиото не се забеляза, или дори имаше подобрение с новата антена.

 

Според мен Илия да си развие антената и да си почисти и напръска резбата, може да има ефект. При мен на комбито чувствителността си е нормална. Провери си и масата към радиото - до колкото си спомням на оригиналната букса няма маса, ами се вземаше с отделен кабел тръгващ от зад жабката(може и да се бъркам с на баща ми Маздата). Все пак виж дали на прехода ти масата не "виси" или тоя кабел дето влиза в него да не е закрепен като хората и радиото да си взема от къде намери (примерно през антената).

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е антенен усилвател при седана, а антената е моторизирана, за това се ползва ремоута на радиото :icon_bye: . При комбито не се ползва, а антенния кабел и при двете си е най-обикновен. Сменяхме на приятел моторизираната антена с обикновена, та знам.

 

 

Толкова знаеш и ти.... Да беше отворил антената, вътре има една малка платка, която играе ролята и на усилвател http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_bye.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_bye.gif. И да, ремоута се ползва за управлението на задвиждащия мотор на ел. антената, но освен това има един постоянен плюс и един през контакта ( АСС). Възможно е, точно този последния да захранва усилвателчето, защото и аз карам 99% със свалена антена и си хващам FM много добре.

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Толкова знаеш и ти....

 

Това не знам защо го каза, ама ме подразни! Няма да ти отговарям в тоя дух, макар че идеи ми идват доста...

 

Относно твърдението ти, схема имаш ли да покажеш или просто си видял една платка там и си решил че е усилвател.. ? Каква връзка има наличието на постоянен плюс някъде си с наличието или липсата на антенен усилвател? Докато някой който не го мързи не отвори схемите, само си говорим...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Старият плеър не можеше да приема без разгъната антена. Знам, защото беше блокирала на 1/3 и ловеше само хоризонт със смущения. Явно значение за сигнала има и плеъра. В гаража пазя оригиналната антена, но сега не ми се отваря да видя има ли усилвател.

Не може ли с мултицет да се премери свързаността на кабела на антената до плеъра? Всъщност ако с изпъната антена хваща по-добре, значи кабелът си е наред, както и закрепването на антената.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи, тука в тази тема могат да се изкажат собственици на комбита.

Антените сравнение със седановите са доста по - различни, неуместно е да ги сравняваме :rulez:

Кабела от антената ми е здрав! Антената си контактува с поставката, чрез един болт, Контакта им е без забележки! Сигнал имам, не е като да нямам, просто извън града не се лови друго освен хоризонт и христо ботев. Напр. пътувайки към Сф.

Казвам какво съм прочел, но дали има допълнителна жица от антената към радиото, това не знам :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш проблем с антенния усилвател. Или се е повредил, или има студени спойки, или ... не знам какво друго :icon_refuse:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е ти да не мисли,че по другите магистрали или към Варна примерно,ще хванеш нещо по-различно? Най-добре,ако пътуваш с някой друг,където няма сигнал спирате и сравнявате дали в двете коли няма сигнал и така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имаш проблем с антенния усилвател. Или се е повредил, или има студени спойки, или ... не знам какво друго :icon_refuse:

 

Абе стига с тоя антенен усилвател. Измислихте си го и зациклихте. Комбито гаранция няма антенен усилвател. Разглобявал съм си тавана и от антената директно зад радиото отива един антенен кабел.

Седана може и да има, а може и тая въпросната платка да е просто управлението на мотора - докато не се види схема, не е ясно, а и не е по темата..

 

Илия, толкова се хваща по магистралата, ти какво очакваш. В която и кола да съм пътувал, все това се хваща. Пак добре. Щом хващаш Хоризонт и Хр.Ботев извънградско, сигнала си ти е Ок...

 

 

edit: Ето я принципната схема:

http://195.149.248.189:8080/2013-01-13/9cdaa27c9b2bd928abd3d42f005f93f9_120x90.jpg

 

Вижда се, че при комбито кабела е директно в радиото, при седана също не ми изглежда да има усилвател - ремоута и плюса през контакт са сигнали към управлението на мотора, постоянния плюс е за самото задвижване.

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Ремоут има всяко радио. Служи за сигнал за включване на "периферия" от рода на електрическа антена или усилвател/активен бас. При радиата с ISO букса, това е пин номер 5 на конектор А (обикновено кабелчето е синьо). Ето го пинаут-а. Там излизат 12 волта като се пусне радиото, но изхода е високоомен, т.е. не може да захрани директно нещо много по-мощно от реле.
Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това не знам защо го каза, ама ме подразни! Няма да ти отговарям в тоя дух, макар че идеи ми идват доста...

 

Относно твърдението ти, схема имаш ли да покажеш или просто си видял една платка там и си решил че е усилвател.. ? Каква връзка има наличието на постоянен плюс някъде си с наличието или липсата на антенен усилвател? Докато някой който не го мързи не отвори схемите, само си говорим...

 

Добре че не си го приел много навътре, това мое изказване..... Беше отговор в шеговита форма на по-горния пост, в който ти написа "та знам". Нищо повече http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_bye.gif.

При първа възможност (стига да намеря антената, която имах повредена) ще направя снимки и ще ги коментираме.

И да, извинявам се, че се отклонихме от същността на темата, свързана с Галант комби.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква драма за една антена, пък била тя и на Галант комби :icon_doh: !!! От близо 5 години вече движа с фабричната антена на комбито и нямам ядове. Един път съм я развивал да проверя резбата ... и толкова пипане по антената. Кабелът от нея до радиото (Alpine) даже не знам какъв цвят е. Просто при монтажа на радиото внимавах буксите да са добре захванати една в друга и така до ден днешен. Извън големите градове радиото ми лови де що има сигнал, при това с отлично качество и без грам усилвател. Ако има проблеми с качеството на сигнала, възможните варианти за действие (според мен) са:

1. Проверка на връзките от антената до радиото.

2. Смяна на радиото.

3. Монтиране на допълнителен усилвател (както вече каза DJ-я).

Другото са свободни словестни упражнения.

 

Успех на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извън големите градове радиото ми лови де що има сигнал

 

Поясни "де що има сигнал" ...

 

... конкретно за участъка на автомагистрала Хемус, посока София, до преди последния тунел.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поясни "де що има сигнал" ...

 

... конкретно за участъка на автомагистрала Хемус, посока София, до преди последния тунел.

Там комай нищо не улавям :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там комай нищо не улавям :)

 

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Иди край Дунава или по морето и ще хванеш 172829919191 румънски и турски радиостанции, само не и българските. Такива са ни смотани радиата. Зи рок тук, в Плевен дори на домашната уредба слабее сигнала. А на селцето, на около 30км. от Дунава само БНР се хваща чисто, за разлика от влашките радиа...

По Хемус само Хоризонт и то с пропадания тук-там.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там комай нищо не улавям :)

 

През повечето време при мен лови Хоризонт и Хр.Ботев, на места със смущения, понякога изцяло изчезва... и аз съм с Alpine...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...