Премини към съдържание

За Новият Mitsubishi Mirage 2013


tonino_g3

Препоръчано мнение

А защо го сравнявате с Голф, вместо с Поло или Корса?

Аз ли не съм в час с класовете или нещо друго?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тодор е прав, идеята е колата да бъде и красива освен всичко останало, а за да бъде една кола красива или поне не толкова грозна както в случая с Мираж, трябва да има универсален дизайн, прост, и лесно да се приема от всички хора по света, затова дадох Голф за сравнение а не защото са в един клас или нещо друго, просто можеше да кажа и Фокус например. Да оставим Голфа за другият форум да го коментират, той си е добре и още държи първото място в класа си, а това не е лесна задача. Ако трябва да сравним с близнаците които колегата спомена в предишен пост или дачия сандеро аз си мисля че мираж ще изгуби доста само заради външен вид, а той наистина продава една стока. :)

 

 

ей тук хората как се опитват да довършат недовършеното като има доста голяма разлика според мен, от преди обвивката и след:

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Нещо хич не ми харесва :icon_doh:, малко като лада "Калина" :(

И да им се чудиш, защо не продължиха развитиетo на Galant и Carisma ?!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо хич не ми харесва :icon_doh:, малко като лада "Калина" :(

И да им се чудиш, защо не продължиха развитиетo на Galant и Carisma ?!?

И аз мисля така, дано си остане само концепт.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че е малко по-добро от хеч бека мираж, но силно азиатските черти присъстват и тук. На скоро видях новият Мираж на живо, беше черен и да ви кажа не е чак толкова грозен колкото изглежда на снимките и по телевизията, но си е просто безличен, и без да видиш емблемата няма как да разбереш че е Мицубиши. Това искам да кажа и за новият Аутлендър, не е лош , но не е и хубав въобще, за резил са направо с този нов безличен дизайн, евтини изработки. В Англия все повече дилъри се отказват да продават Мицубиши, просто няма кой да ги купува, и даже си мисля, че в близко бъдеще тази марка ще изчезне от местния пазар. Миражът е с огромен потенциал при нас на острова понеже е с много нисък СО2 и е изключение от пътна такса и то при всичките нива на оборудване, що годе добра цена,икономичен и евтин за застраховане, но при положение че има много по-добре изглеждащи малки коли, които също са много икономични, и най-малкото което е по-достъпни с по-добра дилърска мрежа и обслужване всеки сам може да си направи изводите. Колко жалко за любимата марка. :mitsu-smiley:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много зле този Мираж, не ми харесва. Какви са тези дизайнерски решения? Няма никаква база за сравнение с другите японски марки, че дори от Киа и Хюндай е на светлинни години. Четох статия в последния автобилд за новия Спейс Стар, който ще е градска количка на мястото на Колт. Колта го спират от производство. Накъде върви любимата марка просто не знам :icon_crybaby:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още едно такова показало се на европейския пазар творение и с право ще използват "оризарник" като нарицателно за японските автомобили. По-добре да се занимават в другите отрасли и между другото да продължат разработките на електрически и хибридни модели, но от ниския клас. Бъдещето на мъниците изглежда многообещаващо. В горните сегменти и особено в луксозния, никога няма да станат сред първите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хоп и днес видях още един мираж, пак беше черен(може би най-добрия избор за цвят при този модел) и имаше паркирана пред него най-новата микра на нисан, доста си приличат, но и двете са си грозноваци :icon_clap: Малко като че ли не им достига да изглеждат добре.

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Концепцията "G4 Compact Sedan" - след седмица - http://www.cars.bg/news/review/view/7218/Mitsubishi-pokaza-koncepciyata-G4-Compact-Sedan

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Концепцията "G4 Compact Sedan" - след седмица - http://www.cars.bg/n...4-Compact-Sedan

 

Това прилича на концепция на антикола. Като ще е за нискобдюжетни пазари, значи ли, че колата трябва да е умопомрачително грозна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми харесва отговаря на името си ;) Ако има и съвременно красиво осветление ще е супер :) Почвам да събирам 15 000 :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми харесва отговаря на името си ;) Ако има и съвременно красиво осветление ще е супер :) Почвам да събирам 15 000 :)

И като ги събереш, се огледай за нещо по-добро :)

Наистина прилича на концепция за антикола, не ми допада. Но пък никой не може да стигне по грозота моя фаворит- Fiat Multipla

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И като ги събереш, се огледай за нещо по-добро :)

Наистина прилича на концепция за антикола, не ми допада. Но пък никой не може да стигне по грозота моя фаворит- Fiat Multipla

И все пак, при Фиата аз лично забелязвам една доста по-ясна концепция. Концепция за насекомо-извратеняк. Ако беше картина, бих го нарекъл кубизъм, ако беше архитектура - деконструктивизъм.

А при Мираж Седан наблюдаваме творчеството на едни много объркани дизайнери-инженери. Все едно тази кола се е правела от 50 човека последователно, като всеки следващ е добавял по нещо ново... и накрая се е получило това творение. Вярно - изглежда футуристично, но не и привлекателно.

И помнете - колкото по-просто, толкова по-добре. Важи и за дизайна :)

Затова съм фен на Лада :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"И помнете - колкото по-просто, толкова по-добре. Важи и за дизайна

Затова съм фен на Лада " Браво колега, подкрепям те в това мислене с малка разлика, че аз харесвам стила и дизайна на ауди и компания. Последният Лансер за разлика от предпоследния е направо голяма крачка напред и последната в правилна посока, само че там други недъзи та пак осъкътени продажби иначе е много красива кола със собствен стил и излъчване а не като новите безлични муцуни.А това за антиколата звучи яко :robot: :mitsu-smiley:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

След ревюто на Боса за новия Колт/Мираж/Спейстар и т.н., мисля, че мнението ми за мъника, и за дизайна на мъника, се променя към положително :). На първоначалните снимки (да кажем тук в темата) изглеждаше "недъгаво", но Боса го изкара доста... красив :). Може да го е снимал с някоя специална камера. Има доста специфична "навъсена" стойка, дори и фейс, които ми допадат.

Тези благи мисли се опитват да ми вдъхнат надежди за бъдещите му продажби. Дано тези надежди не се окажат напразни.

И все пак, ако трябва да бъдем педантични... могло е да се поработи още, или по-скоро да се помисли повече в началото :)...

Ревю за Мираж/СпейсСтар 2013

Ревюто също ми харесва, оценката е максимално обективна :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми допада колицата, и много се радвам, че са се върнали на кожата около скоростния лост, че след 2003-та са мега грозни с тия гумени маншони :icon_blush: Единственото което не ми допада е, че няма вариант с по-изпомпан мотор както при предните версии 1.5 турбо мотора :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми допада колицата, и много се радвам, че са се върнали на кожата около скоростния лост, че след 2003-та са мега грозни с тия гумени маншони :icon_blush: Единственото което не ми допада е, че няма вариант с по-изпомпан мотор както при предните версии 1.5 турбо мотора :)

Май ще има и с по изпомпан мотор,защото ще пускат и в рали версиите на които съм голям привърженик,ама за нормалните версии не се знае дали ще има турбо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Силно се надявам да пуснат едно такова в RALLI ART версия или направо EVO. На реалните снимки изглежда много добре!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...