Премини към съдържание

Кажете ми какъв размер зимни гуми да сложа на Galant


Opticalssue

Препоръчано мнение

Взех си Галант прекрасен :) И сега бързам да му сложа зимни гуми,че си няма.Някой може ли по-скоро да ме посъветва какъв размер ще е подходящ.Мисля да ги сложа на джанти 17ки кой е максимално допустимия размер без да опират в подкалниците примерно? Само знам,че по тясната зимна гума се държи по-добре на сняг,обаче незнам каква е максималната допустима височина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Взех си Галант прекрасен :) И сега бързам да му сложа зимни гуми,че си няма.Някой може ли по-скоро да ме посъветва какъв размер ще е подходящ.Мисля да ги сложа на джанти 17ки кой е максимално допустимия размер без да опират в подкалниците примерно? Само знам,че по тясната зимна гума се държи по-добре на сняг,обаче незнам каква е максималната допустима височина.

Препоръчвам 205/50/17

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ок тенкс за съвета,а в повече ли ще му дойдат едни да кажем 195/60/17,дали 60 ще опира ми е голямата загадка :confused1:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че има такъв размер? Да не е за бус или малък камион този размер 195/60 17. Ма па чак 17 цола да имат ... Хм.

17-ките са много скъпи. Ще ти отрежат главата до кръста с такива. По-добре 4 железарки 15 цола и обувки 195/65, което е най-евтиният вариант. Ще вози много по-приятно.

Иначе размерът 195/60 17 излиза твърде висок. За ставането - ще стане, но ще е голяма грозотия. Твърде големи са като диаметър, но галанта е сериозна кола и ще ги приюти под арките си. Съветвам те да се насочиш към варианта с 15-ки.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

15-ки или 16-ки. 195/65R15 - по-евтин и по-комфортен вариант, варианта "по книга". 205/60R16 - по-скъп, но и по красив. От там нататък всичко е изгъзица, от която страдат бъбреците, стабилността и окачването... Не е за нашите зимни условия R17. Поне не и на Галант. Виж Паджеро може... Това е моето лично мнение.

:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се.15ки си взех 195/60/15 - чудесен размер.Колата все повече почва да ме радва,много читава GDI-ка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Някой друг колега да сподели мнение за зимна гума 17-ка на джанта 7J размери и марка? 205/55/17 мисля е добър вариант ?

Редактирано от KrumBo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой друг колега да сподели мнение за зимна гума 17-ка на джанта 7J размери и марка? 205/55/17 мисля е добър вариант ?

Дънлоп 4д или бриджстоун близак. 205/50/17

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Dunlop 4D. С 17-ки съм, 225/45. Вече минах 1 сезон и съм много доволен! Тиха и стабилна гума, на сухо, на мокро, на сняг...

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Дънлоп 4д или бриджстоун близак. 205/50/17

 

Подкрепям за размера. Който каквато марка иска зимна гума може да си избира. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено 225/45/17 не е моята гума. Максимума широчина, според мен, е 205.

Сложиш ли 225, колата определено вече не е галант. Води, дърпа, подскача по неравностите, отврат...Инак не мърда в завоя, все едно си на релси.

Лично мнение - не, благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено 225/45/17 не е моята гума. Максимума широчина, според мен, е 205.

Сложиш ли 225, колата определено вече не е галант. Води, дърпа, подскача по неравностите, отврат...Инак не мърда в завоя, все едно си на релси.

Лично мнение - не, благодаря.

 

Не съм карал с 205/50. Ако имаше този размер когато взимах зимни гуми, определено щях да ги пробвам! Имаше само едни Vredestein с 1.5 - 2 кг по-тежки (на гума!) и бяха само 2 бр.

 

Нека само да отбележа, че в зависимост с какво окачване си - твърдо/стандартно/меко, усещането и реалността са различни. Същото важи и за самата гума, както и комбинацията!

 

При мен дърпането е по-малко с 225/45 сравнено с предишните 215/45. Няма подскачане и въобще не е отврат. Грипа е добър, да. Нещата са просто case by case. Със старото окачване и мека (високопрофилна) гума - супер, с твърда (нископрофилна) - отврат. С Tein/UltraSR нещата са наопаки!

 

Поздрави!

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://media.snimka.bg/s1/4892/036028885.jpg?r=0

 

 

Да виждате 17" или 205 или нещо подобно :mad:

Редактирано от Bogdan Hlebarov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да виждате 17" или 205 или нещо подобно :mad:

Има, има. Туй, че ти не виждаш... :icon_bye:

 

http://www.img-share.eu/f/images/106/Galant-EAJPGIjz1Vgc_thumb.jpg

:mitsu-smiley:

Редактирано от Threatmore
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има, има. Туй, че ти не виждаш... :icon_bye:

 

 

Много моля не цитирайте немски измишльотини

Германците да си оправят техните автомобили!

 

По принцип можеш да сложиш и 19" джанта и да ги оставиш без гуми просто си какулираш какво влиза на празното място :icon_thumbup:

 

ПП. Ако пробваш 19", поствай малко снимки да се порадваме на визия :)

Редактирано от Bogdan Hlebarov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК

На човека какъв е? Или няма значение :icon_doh:

Показана е табелка - на всеки модел има такава - чете и преценява кои да избере.

 

Елементарно е - хората са го написали и сложили не за укрепване на ламарината.

 

Вече повечето уважаващи себе си производители на консумативи са направили електронен каталог на сайта си не по вид а по марка/ модел/ модификация (най-често се среща при гуми и масла). Там ти препоръчват според изискванията на производителя и техните параметри точните консумативи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

дали 60 ще опира ми е голямата загадка :confused1:

Колега точно затова хората са изобретили рулетката-това изобретение ще разреши голямата загадка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега точно затова хората са изобретили рулетката-това изобретение ще разреши голямата загадка.

Абе в интерес на истината рулетката са я изобретили за да прибират парите на хората в казината, :D за мерене са изобретили ролетката, но в случая не му върши работа .

Докато не монтира гумите на колата и не намери 2-3- ма юнака да седнат на задната седалка и да ги повози по някоя неравност, на дали ще разбере дали ще опират .

И ако няма юнаци под ръка, на помощ идва едно друго изобретение, 3 торби цимент в задния край на багажника .:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най - добре е да се придържаме към предписаните от производителя размери. А те варират от 14" до 17" джанти...Зависи от модификацията на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на спорта на табелите има за 17 цола. На всички спорт едишън и авансе от Германия са сложили 17-ки. Точно моят размер 205/50 17 не съм сигурен дали го имаше.

Фабричният 195/60 15 на галант с нормални пружини изглеждат смешно малки. Имаш големи арки, висока кола и някакви гумета се мъжделеят отдолу...

Само аз май не разбрах колко е ЕТ-то на тези 17-цолови джанти. Под ЕТ35 7J 205 ще подстрижат веждите отзад с трите торби цимент. Против съм 17 цола за зимата заради гадната возия и многото ледени неравности. Голямо тръскане, скърцане и кукуригане ще пада, но на така поставения въпрос и аз препоръчвам 205/50.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе в интерес на истината рулетката са я изобретили за да прибират парите на хората в казината, :D за мерене са изобретили ролетката, но в случая не му върши работа .

Докато не монтира гумите на колата и не намери 2-3- ма юнака да седнат на задната седалка и да ги повози по някоя неравност, на дали ще разбере дали ще опират .

И ако няма юнаци под ръка, на помощ идва едно друго изобретение, 3 торби цимент в задния край на багажника .:icon_thumbup:

Прав си,извинявам се за грешката.Проверих в правописния речник и за моя голяма изненада наистина е рОлетка ,макар да няма логика.Думата би трябвало да произлиза от руло-рулетка,ама щом казват големите умове ще трябва да им повярвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ето 6 цилиндровия Аванс с какви гуми е по данни на производителя:

 

http://media.snimka.bg/s1/4901/036046110.jpg?r=0

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...