Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Дойде време да си осакатя миличкята ми колица, въпроса е с какво?


star

Препоръчано мнение

Моето е комбинирано, комп. Тамона, дюзи Валтек, изпарител Томасето. Излезна ми 1550лв. март тази година.

Според мен си дал много пари за този збирток.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 102
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Как имаш сърце този почти нов автомобил да го осакатяваш с газова ъредба,пък било то и газов инжекцион. :callgsm: Шегичка слагай газ и си свиркай,ако не знаеш при кой да отидеш във Варна ми пиши на лични.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата SNS e на 6 цилиндъра, затова му е такава сумата за газовото.

И пак е много за тази комбинация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И пак е много за тази комбинация.

Е значи съм се прецакал, :icon_doh: Пиши другия път, къде да отида във Варна да ми сложат нещо по-добро и по-евтино. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е значи съм се прецакал, :icon_doh: Пиши другия път, къде да отида във Варна да ми сложат нещо по-добро и по-евтино. :icon_thumbup:

ок!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още еднин глас за ГИ пълен комплект BRC и само да има кой да зарежда. Разлика във вървежа както казват колегите почти никаква а на колконката като почнеш да зареждаш друго казва. :) :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно обратното е колега, метана е по-тежък, а пропан-бутана е по-лек от въздуха. Иначе и двете са газ, която се втечнява под налягане :) Принципно аз карам на метан (такси Хюндай елантра, която по принцип е 90% патент на Мицубиши), колата вече е на 580000км и по мотора нищо не е пипано (дори гумички на клапаните). Във вървенето има потресаваща разлика, но това е за сметка на цената... На Галанта съм замислил ГИ (но като го оправя документално), метан мисля че ще бъде гавра с марката :)

Надявам се да съм бил полезен.

 

Поздрави!!!

Привет,що се отнася до пропан-бутана той си е бил винаги по-тежък от въздуха,а за метана е ясно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Младежи браво на вас, докато се разберете за тези Газове :D :D , кой бил по лек кой по тежък ще изпишем темата, така като гледам за една година ехеее колко добри газаджий са се навъдили из Варна, само после да не ми светка чека през 5 мин, че доста зор ще видят с мен :giggle:

Метана ми стана ясен вече, ама май от към марки газови нямам голям избор, за BRC и аз съм чувала хубави неща, ама няма ли и някоя друга опцийка, то и без това газ газ ама пак си даваш едни яки пари и за отпадъчен продукт като нея, за жалост :blink:, чакам още предложения и после пускаме конкурса за избор на газаджия :giggle: :giggle: , току виж съм попаднала на правилния най накрая :first:

Ииии все пак да ви благодаря, че ми помагате с мнения :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа и аз съм на това положение, в момента съм дал параметрите на колата на един сервиз, официален представител на ZAVOLI, като изрично им казах, че не искам да виждам жълтата лампа на таблото да свети :) Чакам да видя какво ще се случи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със безупречно BRC вече 2 година 40-000 километра,без проблем.Разхода ми е извън града е 7-9 смесено 10-11 във града е 14-16.Може да се постави във Бургас.Но работат е около два дена,за добре поставено ГИ.Цената тогава беше 2500лв за всичко!сега може и да е по-евтино,мога да запитам.Имам приятели които сложиха Ланди Ренцо и през седмица са във бокса,причината досвидя им се 600-700 лв повечко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със безупречно BRC вече 2 година 40-000 километра,без проблем.Разхода ми е извън града е 7-9 смесено 10-11 във града е 14-16.Може да се постави във Бургас.Но работат е около два дена,за добре поставено ГИ.Цената тогава беше 2500лв за всичко!сега може и да е по-евтино,мога да запитам.Имам приятели които сложиха Ланди Ренцо и през седмица са във бокса,причината досвидя им се 600-700 лв повечко.

Само да вметна, че аз съм със Ланди Ренцо и вече близо 70 000 км не съм я виждал да светва тази лампа освен когато е на контакт колата без да е запалена :icon_dance:( но може би това не се отнася за двулитровите галанти)

Редактирано от seducer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От юни месец тази година съм с BRC и съм много доволен.Сложиха ми я в официалния сервиз на BRC в Пловдив. Мога да кажа,че са страшно пекани и си разбират от работата. Никога не ми е светвал чека . Колата върви перфектно на газ - вдигна си 200 на магистралата без да се замисли и имаше още аванс около 1300 оборота ама ме достраша :icon_clap: Всичко по уредбата е оригинално BRC и ми струваше 1350 лв. с монтажа и 2 години гаранция . Аз си поисках да ми изведат пълначката до капачката за бензина за което платих още 50 лв. . До момента само сипвам и карам без да ми светват чекове и мекове :rolleyes: . Тази сутрин в големия студ (-10 беше в Хасково)никакъв проблем проблем при газта,колата си вървеше както винаги :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При каква отрицателна температура газта може да направи проблем?

Може ли да препоръчате сервиз за ГИ на БРЦ в региона на моя град и каква е нормална цена за 6 цилиндъра? Ориентирал съм се към Ловеч при Слави (не го познавам). Трябват ли тези бързодействащи инжектори и защо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При каква отрицателна температура газта може да направи проблем?

Може ли да препоръчате сервиз за ГИ на БРЦ в региона на моя град и каква е нормална цена за 6 цилиндъра? Ориентирал съм се към Ловеч при Слави (не го познавам). Трябват ли тези бързодействащи инжектори и защо?

 

Еми,сам си избери от списъка с оторизирани сервизи,къде да отидеш,в Ловеч или във Враца. И какъв проблем да ти направи,колите ни загряват за отрицателно време,на 40 градуса ти прехвърля,така че не се притеснявай.Все пак се пали на бензин,знаеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Момци, голяма разлика в управлението на двигателя, касаещо отработените газове има м/у В6 след 2000 и В6 или 2.0 преди това... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Андиии недей да спамиш ей момченце ( шегувам се )

Колега NSN защо си предпочел да комбинираш няколко марки пред това да си вземеш BRC примерно, сега се по разтършувах в нета има интересни предложения за газови примерно ето ви една gaz ,не знам марката колко допринася за качеството, но май най - големия фактор е майстора, не че подценявам и марката но все пак.

Сега ще видя майсторите, които сте ми казали, обаче марката ми е доста голям Х :icon_hmm: :icon_hmm:

Аз така исках от тати бензиностанция за рождения ден, ама на няма и няма :D :D

А какъв прецак е с данъците за тази кола ей това ми е най голямата болка егатиии данъка егати чудото, и то сега ако не си го платил няма технически преглед от там не ти важи и гражданската при удар в който си виновен ти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми скъпо е удоволствието да ти пише В на колата. А за марката има значение,като се почне от качеството и бързодействието на инжекторите,през добрия изпарител (редуктор) и да не забравяме не на последно място,гъвкавия софтуер. Но,дори и много скъпа газова да избереш,с това качество на газта в България,пак няма да постигнеш работа на двигателя като на бензин и естествено същата консумация :icon_blush:.

А газов инжекцион за 6 цилиндъра,за 800 лева даже не бих си и помислил да си го монтирам,сигурно частите в него са турски. Колегите не искат да си признаят,ама евтината уредба,накрая излиза скъпо,най-малкото от към нерви.

Редактирано от stevensgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Андиии недей да спамиш ей момченце ( шегувам се )

Колега NSN защо си предпочел да комбинираш няколко марки пред това да си вземеш BRC примерно, сега се по разтършувах в нета има интересни предложения за газови примерно ето ви една gaz ,не знам марката колко допринася за качеството, но май най - големия фактор е майстора, не че подценявам и марката но все пак.

Сега ще видя майсторите, които сте ми казали, обаче марката ми е доста голям Х :icon_hmm: :icon_hmm:

Аз така исках от тати бензиностанция за рождения ден, ама на няма и няма :D :D

А какъв прецак е с данъците за тази кола ей това ми е най голямата болка егатиии данъка егати чудото, и то сега ако не си го платил няма технически преглед от там не ти важи и гражданската при удар в който си виновен ти.

 

Предполагам мен имаш предвид въпреки, че си ми сгрешила никчето. :D

Ами казах на моя човек, искам да ми сложиш възможно най-доброто в съотношение цена-качество с което няма да имам проблеми занапред. Той ми изброи няколко варианта и се спряхме на този. Не твърдя, че е най-доброто, но се надявам да нямам проблеми занапред. Досега съм минал почти 15000км. без никакви проблеми.

 

При каква отрицателна температура газта може да направи проблем?

Може ли да препоръчате сервиз за ГИ на БРЦ в региона на моя град и каква е нормална цена за 6 цилиндъра? Ориентирал съм се към Ловеч при Слави (не го познавам). Трябват ли тези бързодействащи инжектори и защо?

 

 

Ако във Враца сервизът е добър отивай там, че ти е по-близо. Не знам за колко време ще ти го сложат, но на мен ми отне 3 дена. Но имах много претенции и всичко е скрито така, че не можеш да познаеш, че съм на газ. Нормално се слага за 2 дена. Но имай предвид, че после поне веднъж, ще трябва да минеш за донастройка след едни 2000км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:

Ами казах на моя човек, искам да ми сложиш възможно най-доброто в съотношение цена-качество ... Той ми изброи няколко варианта и се спряхме на този.

Това му е било залежало на човека... :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При каква отрицателна температура газта може да направи проблем?

Може ли да препоръчате сервиз за ГИ на БРЦ в региона на моя град и каква е нормална цена за 6 цилиндъра? Ориентирал съм се към Ловеч при Слави (не го познавам). Трябват ли тези бързодействащи инжектори и защо?

 

По т.1: според мен зависи от самата газ, т.е. съотношението на пропан и бутан в горивото, но мога да споделя, че до -20* не съм имал проблем с вървенето (просто при по-ниски Т не съм карал).

По т.2: предлагам да направиш и една консултация с колегата miki от Плевен, знам поне 2 6-ка, които лично той ги е газифицирал и които и до ден днешен нямат проблем с вървенето на газ.

 

Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много ме кефи колко кооперативни са всички, когато пита руса мацка http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_clap.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Роскааа не саботирай, ще вземеш да стресираш колегите после кой ще ми отговаря на въпросите :giggle:

Явно и най якого газово да сложа пак няма да стигне, това си е факт, защото газта ни е гадна и това си е факт, а ако искам колата да си върви както трябва трябва да се кара на бензин.

Удоволствие да ти пише V на колата колега беше когато бензина беше 1,50 сега си е мазохизъм а малко преди това беше лукс.

Днес посъбрах малко данни и се оказа, тук основно се работи с БРЦ, LANDIRENZO,ROMANO

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Явно и най якото газово да сложа пак няма да стигне, това си е факт, защото газта ни е гадна и това си е факт, а ако искам колата да си върви както трябва трябва да се кара на бензин.

 

Звезди, те и бензините ни не са по-хубави..... Нищо и няма на газта, слагай и си свиркай.... Ще пробваш няколко газстанции, ще си намериш твоята и те така.... Щото бензинът беше 1,50, а сега газта е толкова.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...