Премини към съдържание

Зимни гуми


Препоръчано мнение

Моите ми ги доставя приятел, и той изрично се уговаря да са "пресни" :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 253
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

...от днес съм с чисто нови Бриджстоун ДМ-В1 Близак,японско производство са,не дочаках по "пресен " ДОТ, тъй като досегашните ми Тойо-та ме предадоха много бързо, в понеделник едната отиде, днес другата , сигурно до края на седмицата и другите две, а и го даваха много скапано време иде и аз айде,на хорото......гумите са с ДОТ 3713 ,което не е много,но все пак си е една година....искам да кажа че съм карал с такава гума и карам и в момента едната ми кола,и мога да кажа само суперлативи за тях....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой да е пробвал Dunlop 4D MO?

И аз съм се насочил към Dunlop 4D, само че не конкретно MO (Mercedes fit). Размера е 205/50/17. Не намирам обаче с теглови индекс 91, а само с 93. Бих се радвал да прочета отзиви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DM-V1 е УНИКАЛНА ЗИМНА ГУМА, за съжаление я няма за кола. Пламен ще се убеди за какво става въпрос. Много мека, за скорости до 170 км/ч - абе просто уникална гума. Само да внимава докато още градусите са такива през деня, защото ще я съсипе за отрицателно време. Но що се отнася за джипова гума - за мен това е един от най-добрите избори на пазара.

 

За новите ДОТ-ове, трябват НОВИТЕ ДОСТАВКИ, на повече места още не са дошли, а за да дойдат при тях - трябва да дойдат при ДИАНА, почти на всички сайтове съм засичал бусовете при центровете на ДИАНА. Говоря за марките на които те са вносител разбира се.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не са ниски. Освен това доста хора се оплакват от стар ДОТ.

 

Хе и аз си взех от тях гуми,ама и четирите криви.Та втори месец чакам техния отговор на рекламацията ми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DM-V1 е УНИКАЛНА ЗИМНА ГУМА, за съжаление я няма за кола. Пламен ще се убеди за какво става въпрос. Много мека, за скорости до 170 км/ч - абе просто уникална гума. Само да внимава докато още градусите са такива през деня, защото ще я съсипе за отрицателно време. Но що се отнася за джипова гума - за мен това е един от най-добрите избори на пазара.

 

За новите ДОТ-ове, трябват НОВИТЕ ДОСТАВКИ, на повече места още не са дошли, а за да дойдат при тях - трябва да дойдат при ДИАНА, почти на всички сайтове съм засичал бусовете при центровете на ДИАНА. Говоря за марките на които те са вносител разбира се.

....аз карам другата джипка с тях и съм изкл. доволен, да не говорим, че карах и Грандиса за около 3 седмици с тях и знам много добре за какво става въпрос......меки са да, това малко създава усещаен че е нестабилна в завоите, но си държи добре.....сега чакам да се сговни времето и да ходя малко оффроад да видим как се държат.....мислех Мишелин да взема, но не знаех какво ще е поведението им,за това реших да не рискувам,а и то м/у тези марки разликите са много малки.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....днес карах колата с чисто новите ДМ-В1 гумета в кал, отдидох над с. Локорско и там намерих един черен път,който по принцип води ( ако не объркаш нещо ) до Ботевград по черен път.......тръгнах на позиция само 4Н, и извода е , че тези гуми не стават за кал......бързо се пълни грайфера с кал и колата ставаа неуправляема,въпреки моите трикове да почистя грайфера на твърда почва като форсирам ммотора на твърд път с цел пребуксуване на гумите... :rolleyes: ....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....днес карах колата с чисто новите ДМ-В1 гумета в кал, отдидох над с. Локорско и там намерих един черен път,който по принцип води ( ако не объркаш нещо ) до Ботевград по черен път.......тръгнах на позиция само 4Н, и извода е , че тези гуми не стават за кал......бързо се пълни грайфера с кал и колата ставаа неуправляема,въпреки моите трикове да почистя грайфера на твърда почва като форсирам ммотора на твърд път с цел пребуксуване на гумите... :rolleyes: ....

Бе момче, то си има гуми за кал за офф:-)

За мен 4д на дънлоп е великолепна гума, категорично я препоръчвам.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе момче, то си има гуми за кал за офф:-)

За мен 4д на дънлоп е великолепна гума, категорично я препоръчвам.

.........бе знам че има бре, аз само да пробвам до къде и какво може конкретната гума.....Дънлопа каква му е цената?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко по-скъпа от Бриджстоуна и по-евтина от Гудиър и Мишлен, поне така ми казаха последно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе мая времето си стана за зимни гуми. Някой има ли идея, какво ще е времето за напред. Някоя прогноза да е гледал? Моите летни гуми, станаха като кънки :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, дойде. През деня няма да надвишава 10 градуса, а през нощта ще е под нулата следващите две седмици. А след това вече си е съвсем късна есен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех да избутам още малко с летните, но го дават сняг по планините, а имам път и снощи качих зимните

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой с мнение за зимни гуми Gislaved и Viking. Сега карам летни от първите и се чудя как са зимните им. А за Viking един приятел ми ги хвали. Все пак смятям да изчакам малко да отмине навалицата по гуми центровете и тогаз ще ги мисля. :) :) :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой с мнение за зимни гуми Gislaved и Viking.

Тези само като ги чуеш и ги вземай без да чакаш мнения ..:icon_thumbup:

То на скандинавците зимните гуми ако не са добри, на кого ли ще са ..;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз се чудих чудих и до последно си бях набелязал Nokian WR D3 225/45/17 на 212 лева за бройка, но като разбрах че в Русия са им заводите и се отказах пък цената си е над 200 лева, а и като разбрах че Firestone Winterhawk 3 същият размер, ще ми излезе от Диана-та на 178 лева за бройка със карта за намаление и веднага се отказах от Nokian-а http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drive.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_doh.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези само като ги чуеш и ги вземай без да чакаш мнения ..:icon_thumbup:

То на скандинавците зимните гуми ако не са добри, на кого ли ще са ..;)

 

In 1992 Gislaved became a wholly owned subsidiary of the German Continental AG,[1] which moved production to Portugal based on EU subsidies. Production is also in Germany.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Gislaved Eurofrost 5 и са много зле - особено в сняг. Миналата зима без кой знае колко сняг се пързалях и буксувах почти навсякъде. Преди това бях с едни Lassa - старички бяха, но бяха в пъти по-добри.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо което доста хора пропускат, СКАНДИНАВСКИТЕ ГУМИ от която и да е държава имат едно много малко уточнение, за да работят дорбе... това са едни -15 градуса поне! Това вече съм го тествал с НОКИАН, много е важно - да е много студено! За мен не са добър избор за време като в България. Иначе НОКИАН-а ми беше на 3тата или 4тата година когато беше голямата зима безобразно добър, през другото време изобщо не го харесвах, чудесен за киша и вода, но за сняг не ставаше, паднаха някви темп до -22 и всичко заспа, станаха страхотни гуми, а вече бяха на години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо което доста хора пропускат, СКАНДИНАВСКИТЕ ГУМИ от която и да е държава имат едно много малко уточнение, за да работят дорбе... това са едни -15 градуса поне! Това вече съм го тествал с НОКИАН, много е важно - да е много студено! За мен не са добър избор за време като в България. Иначе НОКИАН-а ми беше на 3тата или 4тата година когато беше голямата зима безобразно добър, през другото време изобщо не го харесвах, чудесен за киша и вода, но за сняг не ставаше, паднаха някви темп до -22 и всичко заспа, станаха страхотни гуми, а вече бяха на години.

Май точно такава е истината и според мен.Колегата е много прав и много точно го е анализирал според мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да можеш да я пипнеш гумата, преди да купуваш. Самите ламели и борда. Иначе по шарката може да съдим, че ще се гони поведение и при зимни условия и при мокро време. Излезе нов модел на good year и това е ултра грип 9. Някой ако монтира такива тази зима, може да сподели впечатленията си с останалите. Аз от 10 години карам с клебер в зимни условия, които като цена - поведение са много добре. За тази година реших да разнообразя с по-висок клас и взех ултра грип 7 с пресен дот (не купувайте залежали гуми), но впечатленията ми ще ги кажа след края на сезона. Ламелите са по-меки от всички гуми които пипнах, включително и по-скъпия мишлен алпин. Поздрави!

Аз монтирах такива гуми и съм очарован, особенно след като през Търново мина много хубав (мокър) сняг :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих да видя Викингите само информационно - 80 лв на бр с включен монтаж . Още не съм решил какви да сложа .......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо което доста хора пропускат, СКАНДИНАВСКИТЕ ГУМИ от която и да е държава имат едно много малко уточнение, за да работят дорбе... това са едни -15 градуса поне! Това вече съм го тествал с НОКИАН, много е важно - да е много студено! За мен не са добър избор за време като в България.

Другото което пропускат доста хора е, че Нокиан не правят само един модел зимна гума ..;)

Имат такива за -15, имат за много сняг, за лед, за киша и т.н.... важното е да подбереш правилния модел за твоите пътни и климатични условия .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...