Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

За бъдещите собственици!


Препоръчано мнение

........в този случай си вземи Грандис........тогава не супер, ми хипер ще е думата ти навсякъде...... :D :icon_dance:

 

Мицубиши Грандис не ми е по силите. Но бих я сменил за един Вагон почти веднага само да не е дизел или GDI :icon_bye:

Редактирано от ribarshe
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 96
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Аз само да посоча, че колата - 1,3 се газифицира доста успешно и разхода извънградско е под 7/100. Моята уредба е Тамона+оборудване на Ловато. Мощността е същата като на бензин. Сложих и система за смазване на клапаните, макар да не съм сигурен, че има смисъл от това.

Така, че всеки може да си изчисли, дали има смисъл от газов инжекцион.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече стана една година откакто заприходих моята звездичка. Впечатленията ми от колата за това време - това е най-икономичната и безгрижна кола , която съм имал. Отказах се да слагам газово - разхода извън града е 5-6л на 100км, напълно ме устройва . Зимата изкарахме без проблеми студовете , през пролетта се чудих какво да направя по нея - полирах й фаровете / благодарение на съотв.теми във форума / , през лятото климатика правеше пътуването на семейството ми много приятно.Колата се оказа много добра , нищо друго не съм правил по нея , единствено ако беше една идея по-голяма щеше да е супер. :icon_bye:

Колега от 3 месеца карам 1.3 :mitsu-smiley: и съм много доволен(дано така продължи)също като теб нямам намерение да слагам ГИ или АГУ ,разхода не ме бърка (стига да не прескочи 10),аз си я карам с 98 и нямам оплакване от сорта,че се замлисля по баири или при пускането на климатика.На всички които им предстои да си търсят кола ще кажа,НЕ СЕ ЧУДЕТЕ,вземаите :mitsu-smiley:а на тези които вече са направили правилнят избор с :mitsu-smiley: да незабравят,че Мицку е като жената иска ВНИМАНИЕ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колега от 3 месеца карам 1.3 :mitsu-smiley: и съм много доволен(дано така продължи)също като теб нямам намерение да слагам ГИ или АГУ ,разхода не ме бърка (стига да не прескочи 10),аз си я карам с 98 и нямам оплакване от сорта,че се замлисля по баири или при пускането на климатика.На всички които им предстои да си търсят кола ще кажа,НЕ СЕ ЧУДЕТЕ,вземаите :mitsu-smiley:а на тези които вече са направили правилнят избор с :mitsu-smiley: да незабравят,че Мицку е като жената иска ВНИМАНИЕ.

И аз като колегата бих казал, че тия дето 1,3 им се вижда слабо не бива да се учудват все пак това са 82 коня! Един приятел има Волво 200 коня, предполагам, че с него няма да усеща проблеми по баирите, а мисля, че е ясно защо! Карам моята кола вече близо 9 месеца, това лято ходих до Родопите / Пампорово, Смолян, Девин, Триград и др./ за 1200км., средния разход на газ с климатик 7,5! Няма какво друго да се иска от тази кола!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да хубава кола,ама четвърто със сигурност няма да взема...защо ли,вози твърдо френската намеса не ми е по-сърце.:):):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Мисля, че за тази тема "За бъдещите собственици" , ще е от полза информация от колеги, които притежават SpaceStar да споделят

дали са доволни, недоволни и т.н ! Споделете, моля! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че за тази тема "За бъдещите собственици" , ще е от полза информация от колеги, които притежават SpaceStar да споделят

дали са доволни, недоволни и т.н ! Споделете, моля! :)

Притежавам колата /1,3-1999г/ от 6 месеца, навъртени близо 10 хил.км.. Закупена за 3300лв. от автокъща. До момента не е ремонтирано нищо, освен регулиране на лоста на скоростите-10 лева за втулки, просто колата се оказа здрава. Разхода на бензин не е голям, но съм монтирал и газов инжекцион - Тамона, до момента съм много довволен, в града разхода е 8,5 /зимата/, извън града 7 на газ. На бензин лятото 5,5/7,5. Според мен за парите си, колата се явява доста удачен вариант за семеен автомобил или малък бизнес.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

:mitsu-smiley: Space star е много приятно автомобилче. Компактно и маневрено, а същевременно предлага доста вътрешно пространство. Позицията на седене е малко по висока, което е много удобно и дава добра видимост. Двигателите 1.3 и 1.6 са японска "класика" здрави,икономични и елементарни за обслужване. Резервните части за Space star-а са на съвсем достъпни цени.

Но нека обърна внимание на някои специфични за модела неща на които е добре да се обърне внимание при покупка.

След стандартните неща при оглед- купе, ходова част, салон.... Покарайте колата и обърнете внимание на скоростната кутия, трябва да превключва перфектно, без никакво усилие, шумове или каквито и да било странности.. Добра идея е след покупка да и смените маслото, но с ТОЧНОТО! масло, кутията е френска от "Ренде" и трябва малко повече отношение за да няма проблеми.

Ел.стъклата. тук явно също са се изявявали производители "не японци", което води до два неприятни проблема: Огледайте бутоните за сваляне/вдигане на стъклата, често се чупят. Ако има някакъв проблем по тях пазарете се за отстъпка от около 100-тина лв . Свалте до край всичси прозорци, често при слизане в най долно положение отказват да се вдигнат, чува се само щракане. Каквото и да ви обяснява търговеца, решението е нови механизми т.е около 100 лв.на стъкло.

Централният дисплей. Ако някой пиксели не светят, проблемът се решава с презапояване, но си е играчка, а и демонтажът е малко кофти- така че ако не работи идеално резонно е да си иска отбив от около 50 лв. Същият този дисплей върши работа на 100% само с оригинално радио. Ако го няма и слагате друго то трудно ще ползвате функциите като оставащ пробег с наличното гориво и средна скорост на движение.

 

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодариме, An4 за изчерпателния отговор!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същият този дисплей върши работа на 100% само с оригинално радио. Ако го няма и слагате друго то трудно ще ползвате функциите като оставащ пробег с наличното гориво и средна скорост на движение.

 

Е чак пък трудно! Може да си сложиш бутон докато си свалил за презапояване дисплея (колегите са спретнали чудесна тема от важните в раздела). Или пък да ползваш комбинацията от бутони и пак да си гледаш останалите стойности, които са доста излишни с течение на времето ще го разбереш. (стойността за налично гориво като си газифицираш колата е напълно излишна, а тази за средната скорост на движение няма нужда да коментирам)

За радиото човек може да предпочита по-качествен звук и да си смени плеъра и/или колонките. Така че това е нещо което няма абсолютно никакво значение за покупката на автомобил.

За бутоните също има тема от важните в раздел "Каризма".

Общото взето това са елементарни неща лесно поправими. И това са коли на 10-15 години, не може да очакваме да са като нови!

 

А двигателя 1.8 ГДИ също е японски и е може би най-хубавия, само че не се газифицира (трудно е, но не невъзможно). Но за всеки влак си има пътници!

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как може такава хубава кола с френски скорости:)Аз вече го имам проблема със скоростната кутия.....чува се някакъв шум при пуснат педал,най-вероятно някъв лагер в ск.кутия......така че наистина обръщайте внимание при покупка..

Редактирано от Ilko77
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как може такава хубава кола с френски скорости:)Аз вече го имам проблема със скоростната кутия.....чува се някакъв шум при пуснат педал,най-вероятно някъв лагер в ск.кутия......така че наистина обръщайте внимание при покупка..

Ако шумът спира при натиснат педал на съединителя , имаш износен аксиален лагер на съединителя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как може такава хубава кола с френски скорости:)Аз вече го имам проблема със скоростната кутия.....чува се някакъв шум при пуснат педал,най-вероятно някъв лагер в ск.кутия......така че наистина обръщайте внимание при покупка..

 

Уфф, кат земете да пишете глупости - спиране нямате. Колко френски скоростни кутии си обслужвал досега?Защото скоростните кутии на Галантите, независимо че са японски, също често дефектират. Особено автоматичните.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

много точно. аз карам 1,9 DID от един месец и съм супер доволен.Искам да споделя на всички, които им предстои да си закупят space star, да се вслушват в мненията във форума за да не им излезе скъпо като на мен - по габровски реших да не я водя в сервиз преди да я купя и това ми струва около 1000лв, но няма нищо да сме живи и здрави колата сега е пушка и всичко й е наред. среден разход комбинирано с климатик и яко настъпване 6/100. много добро поведение на пътя, лесно се изпреварва на къси разстояния, абе много съм доволен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте от днес съм собственик на Space Runner 97. 1.8-122 k.c.. Приятна кола, с нормалните екстри. Досега не съм карал японска кола. Имам едно питане обаче. :)

Нещо тези 122 коня при мен хич ги няма. Има газ, но някак си не е това което очаквах. Дали само при мен може да е така? Не съм тръгнал да се състезавам, но очаквах повече.

Да споделите мнения?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Колеги, тази тема има над 12 000 прегледа и е на трета страница. Колеги , се интересуват от неща които ги има написани в тази тема. Няма ли начин да я "pin"-нем по-напред за да бъде полезна на новите колеги във форума? Малко офтопик, ама...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Имам Каризма,но я блъснах и искам да си купя Спейс стар 1,9did!Само не разбрах с какъв двигател са?Колата е 2001г!Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Някой ще даде ли мнение за тая кола, заслужава ли си, какво да се гледа, и дали не е надценена?

 

 

 

http://www.cars.bg/c1265621

 

 

 

А тази?

 

 

 

 

http://www.cars.bg/c1243025

Редактирано от bahamonde
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте. Искам да се конслултирам относно един Space Star 1.9 DID 2003, който ще карам на сервиз в понеделник, за по-обстоен оглед. Става въпрос за http://www.cars.bg/c1220328 . Знам, че така по снимки е трудно да се каже, но все пак, моля за мнение. Миналия ден ходих да един бърз тест драйв и ми направи доста добро впечетление колата. Има съвсем леки външни забележки, а вътре на места по дръжките на вратите е паднал горния слой черен лак, но мисля, че е нормално. Нямаше тропане и странни звуци в движение, пъргава е, но тези неща по колата ще остава майстора да ги прецени. Предния ден ходих да гледам една Астра G http://www.cars.bg/c1163036 , която също ми хареса, запазена доста, но и иска много пари, като се инати да свали цената. Мислех да му поставя ултиматум за максимум 3500лв., но на другия ден, като видях Спейса и Астрата я оставих на заден план за сега. Ще съм ви благодарен за мнения по въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

След 5год. молби ако някой модератор чета тази тема да вземе да я закачи към важните теми, за да не се пускат едни и същи теми през 3 месеца за едно и също мнение!!!

:mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...