Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

За бъдещите собственици!


Препоръчано мнение

Здравейте

Много съм харесал един Спейс Рънър 4х4 и работата отива на сватба :)

Интересува ме дали могат да влязат гуми и джанти с размер 205/70 R15

Колата е 96-та година

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • Отговори 96
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Така, дойде време и аз да изкажа впечатления след като вече 23 дни съм собственик на Спейс Вагон.

Тези дни навъртях около 2000 км. и се опитах да си засека разхода на газ. Поне 10 пълнения направих с различно натоварване и скорост и не получих 2 еднакви резултата. Деля литрите на километрите и се блъскам по главата, колко аджеба харчи тази кола!

 

Експеримент "Семейна ваканция": 3-ма души и багаж, климатик и каране "по табели" Пловдив-Варна ми даде 12/100. В обратната посока 15/100 :icon_hmm:

Експеримент "Мешана скара": Каране в Пловдив градско, по околните села, до Асеновград и обратно. 3-ма души и клима през повечето време на икономичен режим ми даде веднъж 14, веднъж 16.

Екперимент "40 км по светофарите": Във варна след 40 км. градско събра 3,7 л. това е под 10/100

Най-фрапиращият експеримент "Летящият холандец": с пълна бутилка (~21л.) на магистралата с почти постоянна скорост от над 150 км/ч, на 4500+ оборота, включен климатик и над 200 кг товар в багажника минах 90 км. което е разход от над 23/100. Ужас!!! Единствената ми утеха бяха физиономиите в аудитата и беемветата, които се чудеха какъв беше този голям сив буреносен облак, който мина покрай тях :icon_box:

 

Не вярвайте много на тези цифри, защото другото което установих е, че по газстанциите си въртят номера както им падне. Бутилката ми събира 21+ литра. Един успя да вкара 23,5, а на Пертол в Шумен изтрака на пълно на 13,5. И в двата случая бях я изпразнил до последно, дори карах на бензин докато стигна до газстанцията. На ОМВ пък ми напълниха 17 литра. :icon_hmm: Псувам и си викам "що не си тръгнах с Мегана на метан" К'во му плащаш, 9 лева/100! Ама пусти багаж - не се събира в реното.

Утре заминавам пак на същия преход и ще си правя експерименти докато получа два еднакви резултата. То бива климатик, бива 2 тона купе, бива 4х4, бива 15-ки всесезонни гуми, ама 14 литра газ са си колкото 7 литра дизел и май един бус на нафта щеше да ми излезе по-на кирия...

 

Иначе съм много доволен. Не ме кефи само, че бавно ускорява от място и че като правиш обратен завой ти трябват 3 платна и за всеки случай бордюрът да не е много висок :D Иначе широка, висока, 6 човека могат белот да играят върте, един да кара и един да пише. Баири, изпреварвания, тирове, пернишки голфове - няма грешка. 170 ги минава на газ с климатик, за повече не я мъчих. За около 15 км. на село се наложи да кача 500+ килограма товар - не ги усети, само малко приклекна. Газя където си искам - излиза без да забуксува даже. И кафето даже не ми се разлива на ония поставки до лоста - толкова е стабилна. Днес за награда я заведох на козметика. Изкъпаха я срещу 10 кинта, свети като 100-ватова крушка. Малко си е грозничка ей така - заводско, ама то в това и е чарът сякаш. :)

 

Карам такова нещо от 3,5 г., 4х4 с обикновена газова. Разход градско 13-15/100, разход навън около 12/100, като се настъпва. Тромава е да, но докато набере, после върви добре. Празна не съм я карал, винаги е натоварена с цялата къща плюс жената и двете деца. Зимата е като танк. Единственият недостатък, който аз откривам е, че не може да върви като Галант с такъв двигател, но това е ван все пак и тежи 1,5 т /с всичкото багаж 2 т./. Купих я от Добрич между другото :-)

Айде със здраве да си я караш и в сервиз да не влизаш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

тежи 1,5 т /с всичкото багаж 2 т./

Вагона е 2050 по талон. С газовата бутилка, оборудването и шофьора - пиши ги 2,2 тона. От тук нататък започваш да товариш - жената, децата, кучето, куфарите, колелетата и евентуално тъщата вързана на релсите на тавана...

 

Между другото държи доста високи обороти и моторът е по-шумен отколкото се очаква. На светофарите реве и заглушава всички останали, а при по-висока скорост единственото спасение е копчето на "волумето" два оборота надясно... :icon_rock:

Това по default ли си е на този модел (за сплашване на пишлеметата с пистовите мотори :D ) или нещо не му е в час на моя екземпляр? :icon_hmm:

Редактирано от IvanS
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вагона е 2050 по талон. С газовата бутилка, оборудването и шофьора - пиши ги 2,2 тона. От тук нататък започваш да товариш - жената, децата, кучето, куфарите, колелетата и евентуално тъщата вързана на релсите на тавана...

 

Между другото държи доста високи обороти и моторът е по-шумен отколкото се очаква. На светофарите реве и заглушава всички останали, а при по-висока скорост единственото спасение е копчето на "волумето" два оборота надясно... :icon_rock:

Това по default ли си е на този модел (за сплашване на пишлеметата с пистовите мотори :D ) или нещо не му е в час на моя екземпляр? :icon_hmm:

Може и 2 тона да е, някъде бях гледал, че е 1,5, но може и да греша. Това дето е тромава си мисля, че е от зацепването 4х4, щото колегите саомо с предно предаване не се оплакват. Моторът е шумен над 3000 об., но пък озвучаването е добро :-). Общо взето като я покараш по-дълго време се влюбваш и всичките и кусури остават на заден план. Пък и коя кола е безпроблемна?

А, и не съм съгласен, че е грозна, особено отпред!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вагонче карам от около 1 година. Разхода ми на газ е 11л. извънградско и вероятно между 13 и 15л. в града. От 2 седмици съм със сменен дросел и в града ми държи мин. обороти 800-900, а извън града 1000-1200. Сранно ми е това, но още по странно е, че не се отрази на разхода. Всъщото време върви почти без да я натискам, а при ускоряване изтегля по-бързо от преди. След като я бях карал 3-4мес. осъзнах, че при изпреварване най-добре е на 2 скорост до червения сектор (120км) и след това директно на 5ск. Варянтите една скорост на доло и изпреварване не са за нея. На равно номера минава и с понижаване от 5 на 3.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мен Space Star е малко шумна кола, що се касае за звука от гумите при движение, примерно, по грапав асфалт. В сравнение с Galant, обаче, що се отнася за стабилност, е по-добра въпреки привидната си по-голяма височина на центъра на тежестта. По-комфортно се чувствам, разбира се, в стария си Galant, но определено ми е по-сигурно в Space Star'a ! При дълъг път (примерно 500 км. с едно спиране за зареждане) звездичката съвсем малко отстъпва - отнесено до умората на водача. Силно ме впечатлява и чувството за голям обем и пространство в купето. Както аз, така и жена ми сме много доволни от избора си !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моторът е шумен над 3000 об... Колега, ами тя колата тогава започва да върви! На колко да я карам, на 800 ли? Т'ва да не дизелов мерцедес с 60 км/ч по надолнище :drive:

Базата ми за сравнение е другата ми кола, която е отново на газ и отново с 2-литров мотор. Като пътувах и с двете по един и същи маршрут разликата е осезаема и в шума и в разхода, та за това питам да не би на моето вагонче да му има нещо, че да държи такива високи обороти. Някой, който е с обикновено газово да каже колко оборота държи на място, с 50, със 100 и със 150 км/ч съответно на газ и на бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вагонче карам от около 1 година. Разхода ми на газ е 11л. извънградско и вероятно между 13 и 15л. в града. От 2 седмици съм със сменен дросел и в града ми държи мин. обороти 800-900, а извън града 1000-1200. Сранно ми е това, но още по странно е, че не се отрази на разхода. Всъщото време върви почти без да я натискам, а при ускоряване изтегля по-бързо от преди. След като я бях карал 3-4мес. осъзнах, че при изпреварване най-добре е на 2 скорост до червения сектор (120км) и след това директно на 5ск. Варянтите една скорост на доло и изпреварване не са за нея. На равно номера минава и с понижаване от 5 на 3.

Хахахахха,колега уби ме с това от 2ра на 5та! Но иаче си прав, като изпреварваш натискаш здраво, макар че чак на 2ра не съм слизал. Я разцъкай за дросела - лесно ли се сменя, какви пари чини, че моята от време на време като че ли се запушва /карана е 12 г. на газ/, та може да е от дросела. Като се отпуши /като покараш повече на дълъг път/ върви много добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моторът е шумен над 3000 об... Колега, ами тя колата тогава започва да върви! На колко да я карам, на 800 ли? Т'ва да не дизелов мерцедес с 60 км/ч по надолнище :drive:

Базата ми за сравнение е другата ми кола, която е отново на газ и отново с 2-литров мотор. Като пътувах и с двете по един и същи маршрут разликата е осезаема и в шума и в разхода, та за това питам да не би на моето вагонче да му има нещо, че да държи такива високи обороти. Някой, който е с обикновено газово да каже колко оборота държи на място, с 50, със 100 и със 150 км/ч съответно на газ и на бензин.

Така си е - започва да върви от 3000 об. нагоре. Шума дразни жена ми, мен не. Пускам музика и няма проблеми.

Аз съм с обикновена газова, но няма разлика в оборотите на газ и на бензин. Не че я карам на бензин де.

При 100 км/ч оборотите са около 3000 и малко отгоре, при 150 може би около 4500, но аз рядко вдигам над 130, така че не съм сигурен.

Какви обороти държи при 50 км/ч никога не ми е хрумвало да проверявам. На място държи около 700 об.

Общо взето така като те "слушам" Вагончето ти си е наред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хахахахха,колега уби ме с това от 2ра на 5та! Но иаче си прав, като изпреварваш натискаш здраво, макар че чак на 2ра не съм слизал. Я разцъкай за дросела - лесно ли се сменя, какви пари чини, че моята от време на време като че ли се запушва /карана е 12 г. на газ/, та може да е от дросела. Като се отпуши /като покараш повече на дълъг път/ върви много добре.

Явно не си го правил :-) Когато трябва да изпревариш ТИР за 100м,а после идва завой, само това е начина с Вагона. Иначе караш по 20км зад него с 60-70км. Звука над 3000 оборота си е прекрасен, а и си върви подобаващо за 136к. Дросела ми в момента е почистен като нов, но работата на моторчето за празен ход и термо-патрона са нещо неизвестно. Аз ням оплаквания от колата на дълъг път, а само от паленето при ниски температури.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При 100 км/ч оборотите са около 3000 и малко отгоре, при 150 може би около 4500, но аз рядко вдигам над 130, така че не съм сигурен.

Какви обороти държи при 50 км/ч никога не ми е хрумвало да проверявам. На място държи около 700 об.

Общо взето така като те "слушам" Вагончето ти си е наред.

Благодаря, колега, и при мен цифрите са сходни. Значи да си пълня флашката с хубава музика и бутилката с фалшива газ и да си карам спокойно :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега, и при мен цифрите са сходни. Значи да си пълня флашката с хубава музика и бутилката с фалшива газ и да си карам спокойно :drive:

Пълен напред и да не ти пука.

Вчера направих засечка: 50 км/ч на 4та - 1750-1800 об., 100 км/ч - 3000 об.р 140 км/ч - 4200 об.

Всичко това на газ.

Повече не успях да вдигна, щото пътя не разрешаваше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колега, и при мен цифрите са сходни. Значи да си пълня флашката с хубава музика и бутилката с фалшива газ и да си карам спокойно :drive:

Радвам се между другото, за този "разговор", и на мен отдавна ми се искаше да разбера как се държи вагонче, като моето.

Ако искаш като ходя до Добрич /че жената е от там/ мое да си ги менкаме да добием реална представа :-).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моторът е шумен над 3000 об... Колега, ами тя колата тогава започва да върви! На колко да я карам, на 800 ли? Т'ва да не дизелов мерцедес с 60 км/ч по надолнище :drive:

Базата ми за сравнение е другата ми кола, която е отново на газ и отново с 2-литров мотор. Като пътувах и с двете по един и същи маршрут разликата е осезаема и в шума и в разхода, та за това питам да не би на моето вагонче да му има нещо, че да държи такива високи обороти. Някой, който е с обикновено газово да каже колко оборота държи на място, с 50, със 100 и със 150 км/ч съответно на газ и на бензин.

 

Колеги, не знам защо се заблуждавате и свързвате предавателното число на скоростната кутия при различните предавки с това на какво гориво карате в момента ?!

Няма начин две едни и същи коли ( модели и мотори) при еднаква скорост да имат различни обороти. Разбира се изключвам преплъзване на съединител и драстично различен размер гуми. Горивото въобще 'не пее в хора' в случая.

А че нашите коли се справят зле при ниски обороти е факт. На жена ми Space Star'a, макар и с обикновенно газово, не се наблюдава разлика в мощността на газ и на бензин, но забележете, че по сервизно за модела максималната мощност мотора достига при 5000 оборота, а максимален въртящ момент - пак някъде там по спомени. Това е тенденция за автомобилостроенето. Все по-малки кубатури, все по големи обявени конски сили и мощности за единица обем и все повече обороти на мотора, при които те се достигат !!!!!!!!!

Кривите на мощността в случая са силно експоненциални спрямо оборотите, докато в по-старите модели (визирам моя Галант 91г.) са по-скоро линейни. Затова аз карам и на 5-та предавка с 40км/H без никакъв проблем и придърпване, а със звездата ми трябва 3-та. Оттам - разход, шум и т.н.

Редактирано от MitakaNadeto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не знам защо се заблуждавате и свързвате предавателното число на скоростната кутия при различните предавки с това на какво гориво карате в момента ?!

Няма начин две едни и същи коли ( модели и мотори) при еднаква скорост да имат различни обороти. Разбира се изключвам преплъзване на съединител и драстично различен размер гуми. Горивото въобще 'не пее в хора' в случая.

А че нашите коли се справят зле при ниски обороти е факт. На жена ми Space Star'a, макар и с обикновенно газово, не се наблюдава разлика в мощността на газ и на бензин, но забележете, че по сервизно за модела максималната мощност мотора достига при 5000 оборота, а максимален въртящ момент - пак някъде там по спомени. Това е тенденция за автомобилостроенето. Все по-малки кубатури, все по големи обявени конски сили и мощности за единица обем и все повече обороти на мотора, при които те се достигат !!!!!!!!!

Кривите на мощността в случая са силно експоненциални спрямо оборотите, докато в по-старите модели (визирам моя Галант 91г.) са по-скоро линейни. Затова аз карам и на 5-та предавка с 40км/H без никакъв проблем и придърпване, а със звездата ми трябва 3-та. Оттам - разход, шум и т.н.

Аз нали затова казах, че при екстремни ситуации смъкваш предавките до 2 или 3 с цел да влезе двигателя на поне 2500 оборота. Просто Вагоните тръгват над 3000 оборота, а върхът им е между 4000 и 5500. След това си включвайте каквато предавка искате. При мен махсималната скорост с която карам е 120км, но понякога я стигам и на 3 скорост. Рядко, но се случва. В повечето случаи пътувам и с багаж в купето до плафоните и лодка на тавана, а това са си поне 150-200кг. допълнително. Трябва да снимам как се товари Спейс Вагон, а вече имам и катамаран с тегло 80кг, така стигам до максимума на товароподемност и товаро носимост :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз нали затова казах, че при екстремни ситуации смъкваш предавките до 2 или 3 с цел да влезе двигателя на поне 2500 оборота. Просто Вагоните тръгват над 3000 оборота, а върхът им е между 4000 и 5500. След това си включвайте каквато предавка искате. При мен махсималната скорост с която карам е 120км, но понякога я стигам и на 3 скорост. Рядко, но се случва. В повечето случаи пътувам и с багаж в купето до плафоните и лодка на тавана, а това са си поне 150-200кг. допълнително. Трябва да снимам как се товари Спейс Вагон, а вече имам и катамаран с тегло 80кг, така стигам до максимума на товароподемност и товаро носимост :-)

А каква е максималната товароносимост?

Аз съм товарил мойта с 300 кг. грозде /зимата трябва да има с какво да се сгрееш:-)/ плюс 2ма души по 100 кг=500 кг. и колата се справи отлично.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А каква е максималната товароносимост?

Аз съм товарил мойта с 300 кг. грозде /зимата трябва да има с какво да се сгрееш:-)/ плюс 2ма души по 100 кг=500 кг. и колата се справи отлично.

В големия талон си пише: маса на автомобила 1500кг

Максимално допустима маса 2070кг

значи товар с хората 570кг

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Актуална информация за SpaceStar. 5 човека (средно тегло) + пълен багажник на пробег 410км, показа разход 5,2 бензин А95, понякога и с включено климатиче! Колата е уникално икономична! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А каква е максималната товароносимост?

Аз съм товарил мойта с 300 кг. грозде /зимата трябва да има с какво да се сгрееш:-)/ плюс 2ма души по 100 кг=500 кг. и колата се справи отлично.

Все пак вагона е 6+1 места и се предполага, че 7 души по 80 кг трябва да влязат + някакъв багаж евентуално.

Аз на село качих 420 кг. жито + мен и майка ми ~570кг. общо. Така карах около 12 км. и не усетих да се мъчи. Като добавим газовата бутилка и останалото оборудване дето си го нося винаги в колата, излиза че 700 кила си ги поема без голям зор...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вагона е 2050 по талон. С газовата бутилка, оборудването и шофьора - пиши ги 2,2 тона. От тук нататък започваш да товариш - жената, децата, кучето, куфарите, колелетата и евентуално тъщата вързана на релсите на тавана...

 

Между другото държи доста високи обороти и моторът е по-шумен отколкото се очаква. На светофарите реве и заглушава всички останали, а при по-висока скорост единственото спасение е копчето на "волумето" два оборота надясно... :icon_rock:

Това по default ли си е на този модел (за сплашване на пишлеметата с пистовите мотори :D ) или нещо не му е в час на моя екземпляр? :icon_hmm:

 

 

Последно засичане - Габрово-Пловдив-Габрово, 6 човека, никакъв багаж, обикновена газова, заредих до горе сутринта в Габрово, на излизане от Пловдив пак до горе на същата верига бензиностанции - 149 км с 14,5л. Моят вагон също е шумен, но проблема е от некадърното изпълнение на някого в газоотвеждащата система. Ако мина покрай автомобил с по-чувствителна аларма, определено я включвам. Иначе никъде не усетих липса на тяга, ако вляза предварително в обороти.

Като цяло по равното 3 000 об/мин - 120 км/час. Иначе/по спомен/ теглото ми празен е 1885 кг. На връщане, по малката Шипка с газ до дупка /и тук-там връщане на педала, че иначе пищят гумите/, на трета от долу до горе с 80 км/час. Климатик нямам, но не съм се отказал да имам. Между другото на газ ми е малко муден, но както каза един колега - не може да се очаква от обикновена газова да е като на бензин.

Иначе оборотите на газ ми ги "кове" на 1000 об/мин, докато на бензин от както я имам все "играят" около 1000-та....

Между другото, миналата есен, в първите студени и мокри дни, возих от Лясковец-София-Лясковец пълна кола /аз и шест пасажерки/ - изгори ми един резервоар, като съм натискал където може и до 120 км/час.

Редактирано от sturm44
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Лекичък "ъп" на темата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Колеги, моля с всеобщи усилия да вдигнем темата отново нагоре! Има доста преглеждания и полезна информация, както беше преди известно време. Целта й беше да не се пълни разделът с ненужни теми от сорта "ще си купувам спейс стар...". Тук има достатъчно информация и мнения. Надявам се да помогнете да я качим! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

За новите собственици. Мнения от човек който използва автомобилът от 5 години- пет години минали само в подмяна на консумативи и удоволствие от карането!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Вече стана една година откакто заприходих моята звездичка. Впечатленията ми от колата за това време - това е най-икономичната и безгрижна кола , която съм имал. Отказах се да слагам газово - разхода извън града е 5-6л на 100км, напълно ме устройва . Зимата изкарахме без проблеми студовете , през пролетта се чудих какво да направя по нея - полирах й фаровете / благодарение на съотв.теми във форума / , през лятото климатика правеше пътуването на семейството ми много приятно.Колата се оказа много добра , нищо друго не съм правил по нея , единствено ако беше една идея по-голяма щеше да е супер. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

единствено ако беше една идея по-голяма щеше да е супер. :icon_bye:

........в този случай си вземи Грандис........тогава не супер, ми хипер ще е думата ти навсякъде...... :D :icon_dance:

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...