Премини към съдържание

Бензин 95 или 100 октана


  

29 гласа

  1. 1. ???????

    • ?95
      15
    • 100 ??????
      14


Препоръчано мнение

Имам Lancer X 1,8 бензин автоматик и на скоро се замислих, че вече го карам доста рядко и малки разлики в цената на горивото като 20 ст на литър няма да ги усещам. Обаче чета някакви теми в нета с 2 позиции по въпроса. Някои са много ЗА това да се зарежда с 100 октана други пък казват, че това дори вредяло на колата. Специално за тази кола какво мислите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам аз на същата кола и сипвам 95, защото по никакъв начин не могат да ме убедят от бензиностанциите, че наистина ми сипват по-хубаво гориво, а не пак 95 ама за 20 стотинки отгоре. Сипвал съм премиум бензин на всички бензиностанции и винаги ми е бил черен ауспуха после, значи смятай колко е премиум.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос на късмет, ама все няма да е стока. Заслужава си да се зареди такъв, ако се кара извънградско и то по-спокойно, за да може да си проличи икономията, ако я има.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
98 не е EFIX, а е препродажба на (предполагам) ЛУКОИЛ.


Не го знам какъв е, но не можеш си позна колата как върви с него
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е читав има лека разлика в "ряза" на колата , ама чак пък в икономията това от Еко , в крайна сметка минах на 95 от лукойла . За 98 на Ромпетрола ще го пробвам , като си взема мици , че в момента е в почивка и съм с един паркетник .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами още не мога да направя голямо сравнение, но сега пътувах към морето. Колата с 5 човека вътре натъпкана до горе с багаж направи разход 8,5 смесен при положение, че докато бях на морето в селото я ръчках до червените обороти, на магистралата съм я силил до 180 на няколко места. Като цяло накрая километража показваше 1024 км и бяхме заредили 85литра гориво 100 октана в ЕКО. Според мен това е много много прилично.

 

А да и на връщане през цялото време работеше климатика на 20 градуса пуснат да духа.

Редактирано от YoYoBulgaria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е читаво горивото, колата с 95 си върви и гори как си трябва. Ама в БГ и 105 октана да пише пак е ЛЕШ.

Аз лично съм за 95, поради причината че самият производител е изпитал, произвел и настроил колата за работа с такъв вид гориво.

Преди време се свързах с човек, който имаше доста гориво от преди 1989г. От онова служебното А86. Няколко пъти копувах по 50л от там и да Ви кажа, че поведението на колата се промени забележимо. В пъти по-добра работа на двигателя. И като диманика и като звук на самия мотор, така че смятайте за какви горива е ставало дума тогава и за какви лайна и по колко плащаме сега. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бензина е един: 98 октана на Ромпетрол

 

Вече съм напълно съгласен с колегата! :good: ! Но, уважавам и А-96 на Петрол! Някакси, не мога да повярвам, че в мрежата има А-100. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мене само от ЕКО 100-така не ми почернява ауспуха, успявам по разни пътища да го сваля с около 15 стотинки на литър, и така разликата не е огромна с 95 като цена...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм за 95, поради причината че самият производител е изпитал, произвел и настроил колата за работа с такъв вид гориво

На наще кат пише че е за над 95, пък ний си ги караме с 95, кво?! Ако имам леф наливам 98 ромАнски, мнооого голяма разлика във вървенето има, кат нямам леф съм на 95, баба знае 2 и 200 :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

95 бензина е на която и бензиностанцията да идете е на Лукойл, а този който го водят 100 и 98 октана се внася от чужбина, а Rompetrol и OMW ползват един и същ бензин който е 100 октана но с различна добавка не се заблуждавайте че са различни бензините :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ежедневна употреба А95Н от Ромпетрол. Просто няма смисъл да се хвърлят пари на вятъра.

За дълъг път А98Н до горе и то пак от Ромпетрол! Тогава вече има смисъл, а и сам съм се убедил, че въпреки по-високата цена, разхода на километър във финикийски знаци е по-малък.

Отделен е въпросът дали 95 е 95 или 98 е 95 и колата си върви нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте. Аз съм доволен от MaxxMotion 100. Определено колата има страхотен ряз с него. Цяла зима карах с такъв. Мисля си обаче, че не е добре само със 100 да се кара. Възможно ли е от 100 дюзите да страдат - повече нагар и т.н. Също така ламбда сондата? Някой да има впечатление по въпроса. В момента тествам Shell VPower уж за прочистване на системата - мисля, че сякаш има ефект (разбира, се може да си втълпявам:).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Втълпяваш си по-скоро. По мои наблюдения на тукашния Шел V-Power-а е по-добър от MaxxMotion 100 Само че и колата трябва да може да работи със 100 октанов (до колко е 100 е друг въпрос) иначе почти няма да има икономия.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А Ромпетрол отдавна не е нито Румънска, нито зареждат с горива от Румъния повече от 10% от бензиностанциите си :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах доста икономично каране и София(Младост 1А) - Витиня това са 40-50 км му направих разход 8 на 100 с бензин 100 октана на Еко. Това е на нагорнище. На връщане направих 6,7 ... което според мен си е адски нисък разход за Lancer 1,8 бензин автоматик. Като цяло съм свикнал на 8 разход с бавно каране примерно София-Варна. Май май има разлика по-икономичен ми се струва

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пълня 95 от ОМВ. В един момент - реших да пробвам как ще е със 100 и 2 последователни пъти пълних с него (пак на ОМВ) и случайно или не тогава ми светна лампичката check engine (единствено светване досега) ...

Водих колата в БС - гледаха - казаха че всичко е ок и изчистиха грешката.

2 години вече - тази лампичка не е светвала - но и вече пълня само 95.

 

btw: в София пълня изключително само от едно OMV.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А Ромпетрол отдавна не е нито Румънска, нито зареждат с горива от Румъния повече от 10% от бензиностанциите си :icon_bye:

Гледах документите на една ромпетрол, та по тях дизела и 95 са докарани от Румъния, "98" октановия, който се оказа 100 октана е гръцки. С този 100 октанов ромпетролски бензин на 2,63лв след отстъпката галанта ми даде 7,8/100 разход, върви доволно ето

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да направя сравнение на 95 и 98 на Ромпетрол при 50, 60 и 90 км/ч и да го заснема на клип. Мисля че ще ви е интересно да видите това, което аз съм видял. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...