Премини към съдържание

Kрушка за отворена врата


spirtakis

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

имам следния проблем, крушката за отворена врата на таблото постоянно свети.

Всички бутончета по вратите отворих, но не видях някакви дефекти.

Много ли ток харчи тая крушка? Някоя сутрин може да не запали.

Ще Ви помоля за съвети и мнения!

Предварително Ви благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

имам следния проблем, крушката за отворена врата на таблото постоянно свети.

Всички бутончета по вратите отворих, но не видях някакви дефекти.

Много ли ток харчи тая крушка? Някоя сутрин може да не запали.

Ще Ви помоля за съвети и мнения!

Предварително Ви благодаря!

 

Здравей,

Имах подобне проблем, но на мен не ми светваше идикацията за отворена врата.Пак провери и почисти всички бутони.При мен така се орпави временно пропблема,докато не смених бутона с друг.Аз си мисля, че от там идва цялата работа, от някой от бутоните.Иначе си харчи ток крушката,по-добре я свали поне да не свети и да източи акомулатора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така е при всички мицубишита! Провери поотделно всеки един бутон на 4те врати! Като отвориш вратата трябва да светне лампата. На шофьорската врата има и втора индикация за фаровете която е свързана с бъзер да ти цирика! Бутоните се разглобяват лесно с малка отверка! Вътре има медни пластини и понякога се окисляват и общо взето с финна шкурка или нещо подобно и си готов. Най-лесно окисленото се маха с вода. Поздрави и успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така е при всички мицубишита! Провери поотделно всеки един бутон на 4те врати! Като отвориш вратата трябва да светне лампата. На шофьорската врата има и втора индикация за фаровете която е свързана с бъзер да ти цирика! Бутоните се разглобяват лесно с малка отверка! Вътре има медни пластини и понякога се окисляват и общо взето с финна шкурка или нещо подобно и си готов. Най-лесно окисленото се маха с вода. Поздрави и успех

 

И как, кат се окислят пластините на ключа, лампата на таблото светва постоянно :icon_hmm: :icon_hmm: :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Христос Возкресе!По въпроса:имаш луфт между бутона и вратата,за целта отваряш една по една вратите и натискаш бутона с ръка,като гледаш индикацията на таблото.Като откриеш на коя врата е луфта лепиш един тампон на самия бутон или срещу него.Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Христос Воскресе !!! Колеги

 

Имам един въпрос и не искам да права нова тема.

 

Някой има ли престава къде се намира пищялката за когато забравиш фаровете и отвориш вратата.

 

Защото моята ту свирка ту не и не знам къде е проблема

 

Иначе на таблото си свети лампата в купето също но тая пуста свирка нещо се прецапа ако някой може да ми помогне ;) МЕРСИ предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Христос Воскресе !!! Колеги

 

Имам един въпрос и не искам да права нова тема.

 

Някой има ли престава къде се намира пищялката за когато забравиш фаровете и отвориш вратата.

 

Защото моята ту свирка ту не и не знам къде е проблема

 

Иначе на таблото си свети лампата в купето също но тая пуста свирка нещо се прецапа ако някой може да ми помогне ;) МЕРСИ предварително.

 

 

Поблемът не е в свирката, а в бутона на шофьорската врата. Най-вероятно същият бутон е причината на колегата да му свети постоянно лампата, макар, че при него може и да е някой от другите бутони.

Отвори бутона и го почисти или поне напрскай с контактен спрей.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

да не отварям нова тема, ще помоля за помощ в тази.

И на мен бутона на шофьорската врата не правеше контакт и нищо не индицира когато отворя вратата. Почистих го, но сега работи само зумера и то ако има някаква друга отворена врата. Осветлението в купето не се управлява от този бутон (както и лампичката за отворена врата на таблото). Според мен някъде не е свързана, незнам. Ако някой може да помогне .... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш два проводника и маса на този бутон. На клемата за осветлението не прави контакт, работи ти само тази за зумера или имаш разкачен/повреден проводник. Зумера трябва да работи само на отворена шофьорска врата, но не и при другите. Да няма нещо разменено?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш два проводника и маса на този бутон. На клемата за осветлението не прави контакт, работи ти само тази за зумера или имаш разкачен/повреден проводник. Зумера трябва да работи само на отворена шофьорска врата, но не и при другите. Да няма нещо разменено?

 

А не може ли да няма "маса" или минус към бутона на шофьорската врата /лош контакт към корпус на бутона/ и когато шоф. врата е отворена да получи минус от друга отворена врата. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, може и така да стане, ако не е сложен болта или ако е подложена някаква изолация и отвори поне още една врата. Ако го е сложил и е добре стегнат трябва да има маса. Виждал съм такъв бутон, който е износен/нагорял вътре и не сработва, дори и да е почистено. По-вероятно е проблема да е вътре в самия бутон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, може и така да стане, ако не е сложен болта или ако е подложена някаква изолация и отвори поне още една врата. Ако го е сложил и е добре стегнат трябва да има маса. Виждал съм такъв бутон, който е износен/нагорял вътре и не сработва, дори и да е почистено. По-вероятно е проблема да е вътре в самия бутон.

 

Тц, не позна. И как тогава зумера ще получи минус само при две отворени врати, ако бутона при отворена шоф.врата не съедини двете вериги и без да има маса?

 

jaja_vor, почисти добре корпуса под бутона на шоф.врата и добре го стегни.

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бутона си взима маса през самия болт, не чрез директен контакт с купето. Може да пробва да го почисти от външната страна, където ляга главата на болта и самия болт, ако е много ръждясал. Би трябвало ръждясалото или окисленото да се махне при затягането на болта. Вътре има една сгъната ламаринка, която осъществява контакта. Или тя не винаги прави контакт или не прави контакт към масата, но вътре в самия ключ. Може и да са правени някакви други интервенции (по окабеляването), поради които да не сработва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Здравейте!

И аз имам същия проблем с лампата и на моята каризма. Отворих почистих и напръсках с контактен спрей и четирите бутончета, но ефект никакъв. По скоро мисля че моя проблем е, че някъде окъсява защото лампата на таблото и светлините на плафона светят слабо. Някакви предложения?

 

П.С. Проблема се появи след като махнах пластмасовата кора на багажника, защото имам проблем със заключването на багажника(не се откл./закл. от шофиорската врата)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

И аз имам същия проблем с лампата и на моята каризма. Отворих почистих и напръсках с контактен спрей и четирите бутончета, но ефект никакъв. По скоро мисля че моя проблем е, че някъде окъсява защото лампата на таблото и светлините на плафона светят слабо. Някакви предложения?

 

П.С. Проблема се появи след като махнах пластмасовата кора на багажника, защото имам проблем със заключването на багажника(не се откл./закл. от шофиорската врата)

Как точно се реши проблема с отключването на багажника?По принцип предният капак и капака на багажника има по един гумен тампон във всеки край,на резба е.Този тампон служи за наместване позицията на капак/багажник в затворено положение.Виж дали не са ти много издадени навънка и да не затваря хубаво багажника.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как точно се реши проблема с отключването на багажника?По принцип предният капак и капака на багажника има по един гумен тампон във всеки край,на резба е.Този тампон служи за наместване позицията на капак/багажник в затворено положение.Виж дали не са ти много издадени навънка и да не затваря хубаво багажника.

 

Колега проблема не е във тампоните, а в машинката. Проблема е, както споменах по горе, че при откл./закл. от шофиорската врата ключалката на багажника не реагира, но когато откл./закл. от багажника всичко е 6. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега проблема не е във тампоните, а в машинката. Проблема е, както споменах по горе, че при откл./закл. от шофиорската врата ключалката на багажника не реагира, но когато откл./закл. от багажника всичко е 6. :)

От там се командва с жило, доколкото си спомням.Трябва да видиш къде е откачено, дали в купето се е откачило или в багажника трябва да провериш.Имах подобен проблем с жилото на колата на майка ми, но за предният капак.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте отново. :) Проблема със светещата лампа за отворена врата се оказа от фабричната аларма (по скоро не аларма а Remote key acces модул) който съм имал :) Тъй като си слагах аларма и след като го махнах всичко се оправи(затова смятам че е било от него). За съжаление обаче едното ключе(задейства отключването) което се намира до ключалката на багажника издаде богодух и търся съвет как се маха и къде мога да намеря ново. Също така ще се радвам и на съвет как да махна машинката на централното за багажника защото като го гледах ми се струва направо невъзможно. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. :) Проблема със светещата лампа за отворена врата се оказа от фабричната аларма (по скоро не аларма а Remote key acces модул) който съм имал :) Тъй като си слагах аларма и след като го махнах всичко се оправи(затова смятам че е било от него). За съжаление обаче едното ключе(задейства отключването) което се намира до ключалката на багажника издаде богодух и търся съвет как се маха и къде мога да намеря ново. Също така ще се радвам и на съвет как да махна машинката на централното за багажника защото като го гледах ми се струва направо невъзможно. :mitsu-smiley:

 

Здр, колега.Имах същия проблем с отключването на багажника.Моята е седан.

Свалих машинка от хеч,и я сложих на моита.Даже не помня как я свалях,но не изпитах затруднение.

Кое те притеснява по точно?

А старата машинка се оказа от БМВ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Тц, не позна. И как тогава зумера ще получи минус само при две отворени врати, ако бутона при отворена шоф.врата не съедини двете вериги и без да има маса?

 

jaja_vor, почисти добре корпуса под бутона на шоф.врата и добре го стегни.

И 3умера и лампата в3имат маса от бутона, ако тои не контактува с купето, масата ше идва от другите бутони (врати).

Редактирано от Go_go
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И 3умера и лампата в3имат маса от бутона, ако тои не контактува с купето, масата ше идва от другите бутони (врати).

 

И ако са включени фаровете и е отворена пасажерска врата свири ли зумера :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ако са включени фаровете и е отворена пасажерска врата свири ли зумера :icon_hmm:

Ако бутона не успява да вземе масата от купето, а я взима от останалите врати, значи бутона работи, но винта не прави контакт с купето. Тоест ако зумера се включва от другите врати би трябвало да свалиш бутона и да почистиш както винта така и леглото на винта, а и отвора в купето е добре да се зачисти. Отдавна съм го разглобявал и не помня точно как беше, но мисля че при затворена шофьорска врата няма връзка между 2-та кабела и мисля, че зумера трябва да работи само при отворена шофьорска и още 1 врата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми тогава, като ти е ясно, че бутона за зумера взима сигнал само от шофьорската врата, що пишеш глупости

И 3умера и лампата в3имат маса от бутона, ако тои не контактува с купето, масата ше идва от другите бутони (врати).ако

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми тогава, като ти е ясно, че бутона за зумера взима сигнал само от шофьорската врата, що пишеш глупости

При отваряне на вратата бутона освен, че прави контакт с купето, дава на късо двете кабелчета и по този начин затваря веригата към другите врати. Ако в този момент се отвори и друга врата, зумера и осветлението ще се задействат, при положение че няма маса на този бутон.

Редактирано от Go_go
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...