Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

IOS или Android ?


Препоръчано мнение

Съвсем скоро ще трябва да избера някакъв девайс , най-вероятно смартфон, но има дилема между ОС. Въпроса е с коя да е от двете ? Коя според вас дава повече възможности и е по- юзър френдли ? Давайте идеи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си фен на Андроида,а и доста по добре се справя от ИОС на ябълката.Като смарт телефон,ти препоръчвам Галакситаб с2 на Самсунг.Корейците са номер 1 в момента с този телефон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз ползвам и двете системи, ако имаш възможност си вземи iphone 4 или 4s, мисля, че ще ти е по-лесно и по удобно, но крайното решение е твое, довери се на себе си и вземи това, което ти допада!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро ще трябва да избера някакъв девайс , най-вероятно смартфон, но има дилема между ОС. Въпроса е с коя да е от двете ? Коя според вас дава повече възможности и е по- юзър френдли ? Давайте идеи...

 

 

АНДРОИД :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.Като смарт телефон,ти препоръчвам Галакси с2 на Самсунг.

Да, от август още го гледам и определено ако е Андроид ще е СГС2 или ако не АЙ4...При 4$ не намирам голямо предимство пред останалите и СИРИ не е особено полезно...

Друго което не харесвам при ИОС е, че за всичко трябва програма за конвертиране. Иначе дизайна ми допада и има доста апликации. Всъщност като девайси съм наясно, просто разликите между двете ОС ми убягват и затова е чуденката...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И аз ползвам и двете, говоря конкретно за iPhone и Xperia X10i . Към IOS нямам забележки,пъргава и надеждна система,която работи добре и с по-слаб хардуер. Това е голямо предимство,защото на Експирията процесора е дооста по -бърз но като цяло телефона е тромав... засича и тъча му е малко смотан.Често се случва да забие приложение. Тъч скрийна на Iphone е просто перфектен и най-добрия според мен. Екраните им са страхотни (говорим за 4 ,4S с ретина дисплей) .. Какво ли не човърках ,не забива и това е ! Много стабилен телефон с подредени функции ... Докато android е шарена работа малко. И все пак зависи за какво смяташ да го ползваш.Ако си ентусиаст и обичаш да човъркаш - IOS е твоята система.Доста възможности има ,един приятел е квартален доставчик на нет и си управлява мрежата от IPhone. Аз на моя си бях сложил windows 95 ,както андроид,ама стара версия.Аз обожавам да човъркам и да се гавря с устройствата :icon_clap: Сигурно говоря като пристрастен, да така е :icon_clap: Ползвал съм и N97 на нокия и още 2-3 телефона на андроид ... е няма такива дървета! Приятелката ми сега между другото продава Xperia X10i ,който е още в гаранция и ще минава на IPhone 4S,въпреки ,че не го харесваше....

 

Но бащата си взе HTC HD с 4,3 инча дисплей ... Много добър телефон и нищо общо с андроида на Xperiata...

 

 

Но не приемай толкова моето мнение за вярно ,най -добре се поразтършувай из форумите на андроид и ios ,след това разгледай телефоните и който ти пасва най-добре ,него вземи! Все пак всеки има различни потребности и изисквания към телефона .Успех и после сподели.

Редактирано от didotoo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

АНДРОИД :icon_thumbup:

Аз също ползвам Андроид и съм много доволен. Програми, игри, и по-голямата част съвсем безплатни от Андроид Маркета си ги свалям за секунди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И аз ползвам и двете, говоря конкретно за iPhone и Xperia X10i . Към IOS нямам забележки,пъргава и надеждна система,която работи добре и с по-слаб хардуер. Това е голямо предимство,защото на Експирията процесора е дооста по -бърз но като цяло телефона е тромав... засича и тъча му е малко смотан.Често се случва да забие приложение. Тъч скрийна на Iphone е просто перфектен и най-добрия според мен. Екраните им са страхотни (говорим за 4 ,4S с ретина дисплей) .. Какво ли не човърках ,не забива и това е ! Много стабилен телефон с подредени функции ... Докато android е шарена работа малко. И все пак зависи за какво смяташ да го ползваш.Ако си ентусиаст и обичаш да човъркаш - IOS е твоята система...

 

Колега, за съжаление не си случил на телефон. Xperia X10i не е добър и проблема не е в Андроида. Следващия опит на Сони - Play, който е като PSP е класи над X10i и от към бързина и от към чувство за ползване (как ли се превежда user experience ;) ). Не съм съгласен, че ако искаш да човъркаш iOS е системата - точно обратното. Андроидът предлага безкрайни възможности за кустомизация, дори когато не е root-нат. A като го root-неш предлага всичко което един линукс може да ти предложи + още много неща отгоре. На iOS идеята му е да е дуракоустойчив. Да, може да се jailbrake-не, но пак не получаваш тази пълна свобода, която имаш с Андроид. Аз съм мобилен програмист - тва ми е работата, занимавам се и с двете системи и Андроид по ми пасва. Проблема там е че както казваш е "шарен" и много зависи кой точно телелфон на коя компания ще вземеш, защото всички са вадили и вадят боклуци. Със сигурност няма да сгрешиш с Galaxy Nexus - новия GooglePhone, но и galaxy S 2 e ok. В никакъв случай Моторола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към хората по в час.Какво ще кажете за новият Куадкор на Асус Трансформър Прайм с 3.2 Хъникоб с упгрейд към 4 Айскрийм сандвич?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към хората по в час.Какво ще кажете за новият Куадкор на Асус Трансформър Прайм с 3.2 Хъникоб с упгрейд към 4 Айскрийм сандвич?

 

Изглежда доста стабилен. Принципно съм фен на Асус при компютрите и този таблет специално са го направили по спецификации и цена доста конкурентно способен. Но за съжаление без да съм го пипнал не мога да кажа повече, защото има бая телефони (на моторола особено), които по спецификации са върха, а иначе са дървета. Ако Айскриймът ти е важен бих изчакал официално да пуснат ъпгейда на таблета, защото повечето производители на андроид телелфони доста лъжат за ъпдейтите си и ги пускат след много време - НТС са царе в това, въпреки че правят едни от най-готините телефони.

 

Иначе съм си играл с iPad 1 и 2, Xoom, Kindle Fire и Samsung Galaxy Tab и Galaxy Tab 10.1.

От тях, като се има предвид, че принципно не понасям Епъл, iPad-ите са най стабилни и приятни за употреба. Опитах се да им намеря кусур, но не мога - дори не са скъпи на фона на другите.

Kindle Fire е много приятен, евтин (200$), но колонките са му само от едната страна и това наистина прецаква усещането. Също операционата му система е модифициран амазонски андроид, но може да се смени с повече човъркане

Xoom и Galaxy Tab 10.1 са горе долу на едно ниво, като Самсунга ми харесва повече. Моторолата пак е прекалила с кустомизации и никому ненужни фиичъри. Отделно Xoom-а ми е малко по-дървен.

Оригиналния Samsung Galaxy Tab дето излезе преди година е под всякаква критика и никога не си го купувайте. Адски е бъгъв.

 

ПС: ще не извинявате за множеството чуждици, които пиша на български. Просто така ги ползвам в ежедневието и българските им еквиваленти не ми идват на ум или ми звучат тромаво

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм с Iphone 4 и нямам абсолютно никакви проблеми... всичко върви гладко както лодка по вода ;) не се занимавай с разни самсунг галаксите и темподобни... марката е Apple няма да сбъркаш ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

:mitsu-smiley: Всеки би предложил Iphone АЗ Бих ти предложил Sony ericsson Experia Arc, много добър телефон, вече няколко месеца ползвам такъв и съм много доволен, за цената си е супер и андроид е хубава програма с много приложения, игри всичко. I phone е също много добър избор но е малко по ангажиращ което на мен лично не ми харесва. Гледах една класация за смарт телефони на Острова за 2011та и бяха ги подредили така:

1.I phone4

2.HTC

3.Samsung Galaxy S2

4.Experia Arc

 

:drinks:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

На въпроса ти не може да се отговори еднозначно. Зависи какво очакваш от телефона и за какво ще го ползваш.

Като си изясниш това след това прочети за двете операционни системи и прецени коя ще ти допадне повече.

Не забравяй че iOS имаш само на IPhone докато при Андроид имаш много голям избор от устройства.

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам доста интересни мнения има в тази тема. Съветвам Тодор да си набележи няколко конкретни машинки и да ги пробва и ще разбере коя е за него. Аз като програмистче се спрях на дребно телефонче с андроид, един приятел си беше взел HTC Wildfire и ми хареса как се държи. След това прегледах цените и си взех Wildfire S, за сега нямам оплакване.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено ще е Андроид...Обичам свободата ! Ай-Фон, Ай-софтуер , Ай-джелбрейквай......Ай-сиктир :D

Каква слушалка конкретно не мисля, че е важно, понеже при тях има значение дисплея и процесора и някои субективни фактори като външен вид и т.н., които са определящи индивидуално, както и $$$. СГС2 според мен е много приличен и за цената си предлага много. Ако някой се сеща за нещо по-добро да казва... :good:

Ще се търси нещо с icecream или поне , девайс който се очаква , скоро да получи ъпдейт на "джинджифиловия хляб" с новата ОС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Има ли някой колега във форума със Samsung Galaxy S II ?

Интересува ме има ли светодиод или някакво звуково известяване, за пропуснати повиквания?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече си струва човек да се огледа и в Windows Phone 7.5 - върви точно толкова мазно колкото iOS, но е доста по-модерна операционна система, с много смислен интерфейс. Сравнена с Android, разбира се не е толкова отворена, но е несравнимо по-бърза - директно сравнение между моя LG Optimus 7 и Samsung Galaxy S II показва, че LG-то почти навсякъде е видимо по-бързо, а хардуера е несравним - 1GHz едноядрен срещу 1.2 двуядрен, рам, видео - всичко е по-по на SGS2, обаче видимо е по-тромав. Просто Android е много тромав, дори на як хардуер. Така че съветвам всеки да пробва на живо и WP7, току виж му харесало. Хубаво е че има 3 работещи операционни системи в момента, които са с различна функционалност, съвсем различен интерфейс и различен user experience - за всеки има по нещо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено съм за Андроид. Ползвам HTC с Android и съм много доволен. Това е една от най-популярните операционни системи за мобилни телефони и е безплатна, което е много добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... и е безплатна, което е много добре.

 

Малко корекцийка - Android се разработва от Google и използва за база модули с GPL лиценз, което задължава Google да пускат свободно source кода. Обаче това че е open source не означава безплатна - системата използва много патентовани технологии, за които Google не плаща лицензи, защото не взима пари за продажба на разработения софтуер, но това не освобождава производителите на крайните мобилни устройства от заплащане на съответните лицензни такси. От там са и всички съдебни дела последната година, водени не срещу Google, а срещу производителите на хардуер. С две думи Google се*ат а другите метат...

Така или иначе, обаче, потребителите не ги засяга това дали операционната система е open source или не, защото ги интересува цената на крайното устройство - ако телефон с Android, 4" дисплей, 16GB storage и 5 Mpix камера струва X пари, докато телефон с WP7 с 4" дисплей, 16GB storage и 5 Mpix камера струва X пари, какво като Microsoft получават 7-8$ лицензна такса за операционната система? Това не се отразява на потребителя при пазарните цени - ако телефона не е по-евтин като е open source операционната система, какво ни грее?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Колеги, интересувам се има ли някой от форума със Samsung Galaxy S II и при инсталацията на някой от тези програми дали реагира със звуков сигнал

за не отговорени повиквания, SMS-и или някакъв вид светлинна индикация.

 

https://market.andro...Wlzc2VkY2FsbCJd

 

https://market.andro...GxSZW1pbmRlciJd

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колега, аз имам Samsung galaxy s 2, на мен нещо не ми тръгват. Ти с каква версия си на Андроид?

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега аз имам Samsung galaxy s 2 на мен нещо не ми трагват ти с каква версия си на Андроит.

 

 

Ако питаш мен, с тая съм. :icon_rock:

http://img585.imageshack.us/img585/8514/screenshot2012012718511.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2.3.6. Доволен ли си от тази, има ли някакви бъгове, защото и аз се чудя дали да не си я кача?

Редактирано от somalietsa
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...