Премини към съдържание

Масло над максимума


dark

Препоръчано мнение

Вчера ми смениха маслото. Днес реших да проверя нивото на маслото и пръчката изглеждаше така. Проблем ли е е, че е толкова много над максимума?

 

П.С. Замерването е след 20 км каране и след това 2-3 минути чакане на изключен двигател да се стече на сравнително хоризонтално място.

http://img259.imageshack.us/img259/5100/oilkx.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:guns: за майстора :D

По добре да не е над мах.

Това масло ще излезе от някъде я го изгорило я го изхвърлило през гарнитурата ако го набута в свещите там ремонта на гди е скъпа работа.

Колко са 4 или 5 литра :icon14: -4G93 (3,8 литър)

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова сам си го сменям :icon_doh:

Поне по това, което виждам на снимката май доста е налял, затова трябва да източиш ненужното за да няма други проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4-5 мм над максимума не е проблем, но при теб е мноого повече... източи това което е в повече...като гледам може и да излезе към литър горница....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4-5 мм над максимума не е проблем, но при теб е мноого повече... източи това което е в повече...като гледам може и да излезе към литър горница....

 

Там някъде ... 0,8 до литър отгоре

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кумът ми работеше в сервиз, в който докарали с репатрак колата на една мадама.

Двигателят бил пълен с масло до капачката !!!

Някой и бил казал да долива. И тя долива...

Извинявам се за спама.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кумът ми работеше в сервиз, в който докарали с репатрак колата на една мадама.

Двигателят бил пълен с масло до капачката !!!

Някой и бил казал да долива. И тя долива...

Извинявам се за спама.

 

Мадамата от рус модел ли е била? :D

 

По темата: Колега, отиди в някой сервиз, да ти дръпнат излишъка през отвора за щеката! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше същата работа ама за 2к. нивото почти дойде до максимума. Сега ще видим дали ще пада още надолу :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и на мен така преди години ми сменяха маслото и бях 5-6мм над максимума.... отидох до аптеката, една 50cc спринцовка и маркученца за система и през щеката изсмуках нужното количество. От тогава - сам си меням маслото - на равно.... полек-полек с тубичката и до 1/5 (приблизително) под максимума и готоо!

Редактирано от javor_vd
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

На моята като и сменях маслото и като долях към половин литър отгоре, почна да пуши. Отлях малко - колкото да стигне до между минимума и максимума, мисля, че така е най-добре.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на моята коти си сменях маслото и като долях към половин литър отгоре и почна да пуши отлях малко колкото да стигне до между минимума и максимума мисля че така е най добре

 

Между минимума и максимума е относително понятие. На моя колт каталожно му дават 3,8 литра масло. Като налея точно толкова и маслото ми застава на максимума на щеката. Винаги така съм си слагал масло и мотора не ми го е пипал. Той като си го пипа, все тая до къде ще налееш. А и като караш дълго време в обороти е хубаво да има масло в тоя картер, да не се окаже всичко разплицикано по мотора :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...