Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Масло над максимума


dark

Препоръчано мнение

Вчера ми смениха маслото. Днес реших да проверя нивото на маслото и пръчката изглеждаше така. Проблем ли е е, че е толкова много над максимума?

 

П.С. Замерването е след 20 км каране и след това 2-3 минути чакане на изключен двигател да се стече на сравнително хоризонтално място.

http://img259.imageshack.us/img259/5100/oilkx.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:guns: за майстора :D

По добре да не е над мах.

Това масло ще излезе от някъде я го изгорило я го изхвърлило през гарнитурата ако го набута в свещите там ремонта на гди е скъпа работа.

Колко са 4 или 5 литра :icon14: -4G93 (3,8 литър)

Редактирано от lancer4x4
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова сам си го сменям :icon_doh:

Поне по това, което виждам на снимката май доста е налял, затова трябва да източиш ненужното за да няма други проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4-5 мм над максимума не е проблем, но при теб е мноого повече... източи това което е в повече...като гледам може и да излезе към литър горница....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

4-5 мм над максимума не е проблем, но при теб е мноого повече... източи това което е в повече...като гледам може и да излезе към литър горница....

 

Там някъде ... 0,8 до литър отгоре

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кумът ми работеше в сервиз, в който докарали с репатрак колата на една мадама.

Двигателят бил пълен с масло до капачката !!!

Някой и бил казал да долива. И тя долива...

Извинявам се за спама.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кумът ми работеше в сервиз, в който докарали с репатрак колата на една мадама.

Двигателят бил пълен с масло до капачката !!!

Някой и бил казал да долива. И тя долива...

Извинявам се за спама.

 

Мадамата от рус модел ли е била? :D

 

По темата: Колега, отиди в някой сервиз, да ти дръпнат излишъка през отвора за щеката! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше същата работа ама за 2к. нивото почти дойде до максимума. Сега ще видим дали ще пада още надолу :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и на мен така преди години ми сменяха маслото и бях 5-6мм над максимума.... отидох до аптеката, една 50cc спринцовка и маркученца за система и през щеката изсмуках нужното количество. От тогава - сам си меням маслото - на равно.... полек-полек с тубичката и до 1/5 (приблизително) под максимума и готоо!

Редактирано от javor_vd
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

На моята като и сменях маслото и като долях към половин литър отгоре, почна да пуши. Отлях малко - колкото да стигне до между минимума и максимума, мисля, че така е най-добре.

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

на моята коти си сменях маслото и като долях към половин литър отгоре и почна да пуши отлях малко колкото да стигне до между минимума и максимума мисля че така е най добре

 

Между минимума и максимума е относително понятие. На моя колт каталожно му дават 3,8 литра масло. Като налея точно толкова и маслото ми застава на максимума на щеката. Винаги така съм си слагал масло и мотора не ми го е пипал. Той като си го пипа, все тая до къде ще налееш. А и като караш дълго време в обороти е хубаво да има масло в тоя картер, да не се окаже всичко разплицикано по мотора :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...