Премини към съдържание

Дилема относно избор на 1-ва кола


Препоръчано мнение

Извинете не се справям с кирилицата добре...

Здравейте, аз съм момче на 19 години, досега съм карал само пасата на баща ми 1.9 дизел . Ще си купя моя си кола имам бюджет от 4000 - 4500 държа на дизела и съм се спрял на ... Audi А3 1.9 тди; Peugeot 2.0 хди; Mitsubishi galant 2.0 тди моля за мнения относно возията поддръжката и най важното за новите шофьори .... Искам когато настъпя да усещам колата как ме изстрелва, смисъл корема да и се вдигне като я вкарам в червено ....

Мерси предварително

Редактирано от mario64
Следващия такъв пост, ще ти го трия веднага!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ИЗВИНЕТЕ НЕ СЕ СПРАВЯМ С КИРИЛИЦАТА ДОБРЕ...

ЗДРАВЕЙТЕ АЗ СЪМ МОМчЕ НА 19 ГОДИНИ ДОСЕГА СЪМ КАРАЛ САМО ПАСАТА НА БАщА МИ 1.9 ДИЗЕЛ . ще си купя моя си кола имам бужет от 4000 - 4500 държа на дизела и съм се спрял на ... AUDI А3 1.9 ТДИ PEUGEOT 2.0 ХДИ MITSUBISHI GALANT 2.0 ТДИ МОЯ ЗА МНЕНИЯ ОТНОСНО ВОЗИЯТА ПОДДРЪЖКАТА И НАЙ ВАЖНОТО ЗА НОВИТЕ шОФЬОРИ .... ИСКАМ НА КОГАТО НАСТЪПЯ ДА УСЕщАМ КОЛАТА КАК МЕ ИЗТРЕЛВА СМИСЪЛ КОРЕМА ДА И СЕ ВДИГНЕ КАТОА Я ВКАРАМ В чЕВЕНО ....

МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

А защо не си вземеш и ти един пасат? В тоя бюджет може и да намериш нещо с 1,9 мотора. По-добре е от галанта, определено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ИЗВИНЕТЕ НЕ СЕ СПРАВЯМ С КИРИЛИЦАТА ДОБРЕ...

ЗДРАВЕЙТЕ АЗ СЪМ МОМчЕ НА 19 ГОДИНИ ДОСЕГА СЪМ КАРАЛ САМО ПАСАТА НА БАщА МИ 1.9 ДИЗЕЛ . ще си купя моя си кола имам бужет от 4000 - 4500 държа на дизела и съм се спрял на ... AUDI А3 1.9 ТДИ PEUGEOT 2.0 ХДИ MITSUBISHI GALANT 2.0 ТДИ МОЯ ЗА МНЕНИЯ ОТНОСНО ВОЗИЯТА ПОДДРЪЖКАТА И НАЙ ВАЖНОТО ЗА НОВИТЕ шОФЬОРИ .... ИСКАМ НА КОГАТО НАСТЪПЯ ДА УСЕщАМ КОЛАТА КАК МЕ ИЗТРЕЛВА СМИСЪЛ КОРЕМА ДА И СЕ ВДИГНЕ КАТОА Я ВКАРАМ В чЕВЕНО ....

МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

 

Колега,

с тези мераци: "КОГАТО НАСТЪПЯ ДА УСЕщАМ КОЛАТА КАК МЕ ИЗТРЕЛВА СМИСЪЛ КОРЕМА ДА И СЕ ВДИГНЕ КАТОА Я ВКАРАМ В чЕВЕНО ...." малко ме притесняваш. Галанта определено не е автомобил за подобно шофиране. Не че моя не го настъпвам понякога ама трябва сериозно да се замислиш защото дизелите по принцип са малко по-нежни автомобили и подобен тип каране не им се отразява добре. Иначе относно подръжката по мое мнение на галанта, пасата и аудито горе долу е на кантар работата. Пежото ще ти е по-евтино като подръжка но пък се троши по-често. Возията за мене на галант е най добрата след това са пежото и пасата, аудито не го броя защото А3 е друг клас автомобил.

Това е от мен, успех при избора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей...

От тези работи които си изброил .../ изтрелване,корема да и се вдигне и т.н..../ тва е супер....Но май ти трябва турбо кола....ето например това е един ЕКЛИПС който на мен лично много ми харесва,и ще ти пасне на бюджета http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11303138964948270&f1=details ...

Аз си продавам Галанта,но няма да ти кажа нищо за нея за да не ми се скарат колегите че те одумвам за моята кола.

И другото е че,поддръжката /СКЪПА,ИЛИ ЕФТИНА/ зависи единствено от твоето шофиране и стопанисване на бъдещата ти кола.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С тези 90 коня направо ще отлетиш.....

Ама какво говоря пък аз, като за 19 годишен, който освен с кирилицата - не се правя и с правописа - е направо супер - действай смело!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като ще я вкарваш "в червено" защо ще тормозиш дизелчето тои и без това в червеното се чуди к'во става :) като ще караш екстремно вземи бензин повече ще издържи на юркането. Другото което е галанта си е големичък доста. За първа кола си вземи нещо по-малко особено като се има на предвид по писането ти, че сигурно ще се пробваш да издевателстваш над колата в завойте с ръчни и така нататък... поне да не те е яд за колата после хаха :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да звънна. Младо момче си, иска ти се бърза кола, бясно ускорение, свирещи гуми, разбираемо е. Доста хора тук караме V6 галант със 163 коня и не усещаме такива чувства, каквито ти искаш. От всички изброени най-върви аудито А3. Взимай едно 110 коня и го чипни на 140. Дано да изкара.

Понеже гледам не изключваш френските, а и ако нямаш против бензиновите двигатели, погледни Ситрен Саксо 1.6 в най-наточената му версия. 125 коня са и вървят повече от галант V6 в дисциплината 0-100. Ако искаш японска, виж Колт или Хонда Прелюд. Нисан Алмера също имат 2.0 16V.

В момента един познат си слага 2.5 двигател на БМВ в компакта си 1.8is (вентилирания). Чип си е поръчал и ме тормози със стартове. Само че ще откажа. Нека си чупи диференциала, съединителя ... и главата сам. Това също е вариант и стават перфектни изпълнения с такива коли. Голфовете 2.0 16V също много вървят.

А галант наистина не е за тази работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен си вземи някаква кола не много мощна и я покарай няколко години, докато се научиш да караш. И да е такава, че да не те е яд като я удариш. После като искаш си вземи мощна кола с турбо над 200 коня (като чета ти май такова нещо искаш), но вече да можеш да караш и шанса да се претрепеш ще е по-малък, отколкото ако я вземеш сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, първо здравей и добре дошъл в нашия прекрасен форум. Като за начало ще те помоля да пишеш грамотно и не само с големи букви. Това не е заяждане, просто такива са правилата тук. Виждам, че колегите са ти дали доста идеи. Аз ще ти кажа също няколко неща, защото макар и да съм улегнал доста (тук не се смейте), все още ми лопа дъската. Първо, колкото и да те напъват хормоните и адреналина, не зависимо каква и чия кола караш, трябва добре да разбереш, че улиците не са писта. Предполагам знаеш какво се случи в Симеоново, и как младо момче си съсипа живота заради адреналина. Вярно няма писта в България където човек да отиде и да "поизпуши", но такъв е живота... По добре отивай по-често на картинг пистата и наблягай на секса. Иначе, аз също правя келешлъци (не се гордея), именно за въпросния адреналин, но се старая да не застрашавам други освен себе си. Когато искаш да настъпиш, гледай да е извън града и да няма трафик. Ние не сме клуб на Пенсионера, и тук има доста привърженици на високите скорости, но сам виждаш какви кръвопролития стават по улиците... Казвам ти тези неща, защото знам какво представлявах на твоите години...

Относно избора на автомобил, според мен първо си направи преценка не само с колко разполагаш сега, а какви са ти доходите и как ще го обслужваш. После продължавам да стоя зад тезата си, че е безумие сам човек да кара голяма кола и то особено само градско. Тук също идва и предимството на малкия автомобил, че е пъргав, защото е лек. Изключвам едро-габаритните колеги за които би било трудно натикването в малка градска кола. Също така по-добре е да имаш по-нисък клас кола, която да е с нови гуми, читави спирачки и т.н., от колкото да се гордееш с голямата лимузина с която да си камикадзе на пътя... А относно агрегата, също смятам, че турбо-дизел не е твоя ДВГ на този етап, макар и да са прекрасни мотори. Бих те посъветвал за един японски атмосферен бензинов двигател който ще понесе доста каране в "червеното". И каквато и кола да си вземеш, не пропускай да ни се похвалиш. Поздрави и успех в бъдещите километри зад волана. И ако дори малко съм те накарал да помислиш, ще се радвам много.

Редактирано от Emil Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо,здравей и добре дошъл във форума.Млад си,ентузиазиран за адрелин и емоций.Колегата "Emil Dimitrov" го каза най-точно,че с адреналина идва и опасността.Дизела не е за яко юркане според мен и може да стане някоя доста голяма беля в следствие на това.Сичко се случва на този свят.

Според мен една малка кола за първо време ще ти е тамън.Все пак крайния избор е твоя и ти решаваш какво ще караш.

 

П.С. Относно поста на колегата " Andy Van Der Drift " за саксото.В момента има една доста изгодна оферта за саксо ако си заинтересован можеш да пишеш на лично.

Поздрави!:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега, до тук всичко написано от колегите може да ти е само от полза. Възползвай се от това, защото както виждаш всички ние от клуба сме загрижени за мадите си колеги и искаме само едно. Вие младите да трупате опит зад волана, като владете адреналина си в граници и да не преминавате прага на разумния риск. Дизела ако се кара в червения сектор няма да изкара дълго, по добре е бензиновия вариант. Съвета ми е вземи си една кола за 1000-1500 лв. Например "Фиат", а останалото от това, което си събрал като финанси го използвай за гориво и консунативи, за да возиш гаджето.

Ще се радвам да съм ти бил от полза, сега и за напред.

Успех при избора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие го утрепахте човека бе :) Приготвил е 4500лв първо голф2 му давате сега Фиат да си вземе :icon_doh: то вярно цялата тема е малко майтап ама айде по-сериозно :) Регнал се е днес да пише в форума и то не много успешно... дано въобще се върне да изчете съветите и най-вече да прецени дали наистина е добре да взима дизел при положение, че не смята да го кара много ... спокойно :) и колко пари ще отделя за поддръжка на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колага, и аз съм на 19 години. Преди шеската карах 1.9 тди Фабия - демек мощен дизел на леко купе ( само 1000 кг) и мога да ти кажа, че дизела за спортно каране не става. Виж, да се придвижиш бързо от точка до точка е идеален, ама не и да го караш като EVO. Минал съм вече над 20 000 км и си отдавна съм на мнение, че кому е нужно спортни изпълнения. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А и галанта, както казаха колегите вече, се сърди на спортни изпълнения с ръчни. Ударих една ръчна преди 2 месеца, още се е нацупил :D

Редактирано от naso
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за първа кола, задължително не се изхвърляй на нещо скъпо.......първо навърти 20-30 хил на някоя по евтинка и после скачай на по висок клас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали ще прочетеш тези редове но от мен да знаеш ,че онова което се произвежда в страната на изгряващото слънце е по-различно някой по-горе беше написал Прелюд, Еклипс също е много добре!Глант е страхотен автомобил него може даси го заплюеш за после, когато искаш да издухаш от пътя някоя западняшка щайга!Карай внимателно и се пази!Виж забравих остави дизела!Успех!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... то вярно цялата тема е малко майтап ама айде по-сериозно :)

:tooth: :dance:

 

Ееех младост и гореща кръв.

 

 

Каквато и кола да вземеш гледай да ти е кеф да я караш и да я гледаш.

 

Това правило е желязно за почти всичко в живота!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво си приготвил тези пари за колата, а после с какво ще я обслужиш? Ще ти трябват в най-лекият случай едни 500лв.

Да не говорим за разни други неща, които евентуално ще изскочат за подмяна.

Отделно, че Галанта е голяма кола, разхода му не е малък, и не виждам за какъв дявол ти е на 19г, при положение че си сам. Е, освен ако не караш една тумба приятели отзад, можеш да си ги наблъскаш и 4-5човека като сардини.

И със сигурност...няма да те изстрелва така че да се залепиш на седалката. )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...