Премини към съдържание

Подготовка за зимата


BAlexandrov

Препоръчано мнение

Сложи си от тоя антифриз, и догодина по това време ще отворим капачките, да видим как ти е защитил двигателя от корозия..... :lol: ....Аз съм от две години с Немски I.G.A.T.- и още си е зелен....... :P

Бъркаш и то много......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 195
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Ама няма защо да се приема лично спора. Истината не е една за всички :)

От повече информация лошо няма.

 

Аз лично съм с червен, защото съм с алуминиев двигател, но не е дълготраен, вечен и т.н. а прост Мотул :)

Така или иначе знам че трябва да го сменя след 2-3 години :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А синьо-зеления антифриз на какъв пробег или период от време се сменя? Моята кола е на една година и дойде от германия с антифриз който го мериха -50 градуса (явно чист концентрат)...Седи идеално чист в казанчето, но не знам немеца сменял ли го е и ако е, кога...Т.е. какво ще ме посъветвате?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички производители на антифризи дават срок на годност до 2 години или пробег до 125 хил. км. За пробега не съм съвсем сигурен. Виждал съм антифризи на Кастрол и Тексако с удължени срокове - до 5 години или 250 хил. км. Обикновено са около 2 пъти по-скъпи от останалите. За срока на експлоатация антифриза променя антикорозионните, миещи и смазващи функции. Затова, независимо че няма да замръзне и е чист най-много на 2 години трябва да се смени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Тъй тъй тъй... малко връщам темата на дневен ред. Преди два дни реших, че е време да сменям антифриза, но сякаш вътрешния глас ми проговори и ми каза: "Стиляне, я първо провери сегашния антифриз как е!".

 

Взех си аз една 20 кубикова спринцовка, взех една игла и изтеглих малко антифриз от системата. Сложих спринцовката във фризер на -45 градуса и го оставих да пренощува 24 часа! Изненада - като го извадих, не само, че не беше замръзнал, но беше течен - обикновено при тази температура стават като гел...

 

Тоест - антифризът си е повече от перфектен. Системата беше пълна до капачката на радиатора, при студен двигател... значи и количествено е добре... Зимата е подсигурена ;)

 

Явно Швейцарците купуват качествени течности ;) Единственото странно беше цветът - нещо средно между тъмно зелено и кафяво... за първи път виждам такъв!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоест - антифризът си е повече от перфектен.

...

Единственото странно беше цветът - нещо средно между тъмно зелено и кафяво...

 

Ти как мислиш, дали само това, че не замръзва прави антифриза?

 

Кафяв антифриз няма - има бистър, прозрачен и яркооцветен - зелен, жълт, червен...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, така е. Явно корозийките и пр. са го помътнили! По-добре си го смени, хем ще промиеш системата!

Четох по-горе за джажджите, които продават по бензиностанциите за мерене. Имайте нещо много важно предвид - те са относително точни при температура 20 С. Ако мерите с тях по-добре го направете на студен двигател, отколкото на топъл, ще ви излъже и повече, и в по-гадната посока! Иначе моят е от миналата година, сега покрай ремонта сипвах и вода, та с малко концентрат го оставих на -30С. Не е необходимо повече, според мен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взех си аз една 20 кубикова спринцовка, взех една игла и изтеглих малко антифриз от системата. Сложих спринцовката във фризер на -45 градуса и го оставих да пренощува 24 часа! Изненада - като го извадих, не само, че не беше замръзнал, но беше течен - обикновено при тази температура стават като гел...

 

Битов фризер, който да достига температура, по-ниска от -22 градуса НЯМА. Внимавай това да не те подведе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко ще поспорим тук.............

LONG LIFE антифриза е само за коли, чийто мотори са с алуминиев блок............обикновено той е червен на цвят.За коли с нормални блокове на моторите им , каквито са повечето :mitsu-smiley: се използва или син или зеленикаво-жълт антифриз...........проблема е че при едните няма проблем с корозията и съответно с запушването им, докато при другите има голям проблем ,тъй като чугуна ръждясва ако се кара само с вода и водната помпа отива на кино..........в синия антифриз има както антифрикционни добавки ,така и добавки против ръжда и корозия........поради това не може да бъде с дълъг живот .............

Аз лично ползвам концентратите на FUCSH немски ...........като казвам концентрат значи наистина е такъв тъй като имам и тестер за замерване на антифриз........

 

 

 

http://www.prista-oil.com/technical/pdf/bg...FREEZE-LONG.pdf

 

Този антифриз се препоръчва за товарни автомобили с период на смяна 650 000км или 8000 р.ч. - а товарни автомобили с алуминиеви блокове са голяма рядкост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето няколко снимки на спинцовката, в която беше антифризът. На втората се вижда утайка, която се получи за около 48 часа...

 

P.S> Фризерът е за дълбоко замразено месо и е с дисплей за температура :) Пък така или иначе в България под -20 не помня никога да е било, или поне не за повече от 12 часа.

post-1850-1226514268_thumb.jpg

post-1850-1226514275_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти си за промиване на охл. система и нов антифриз задължително :icon_bye:
Даже е трябвало, още миналата година да го направи......... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ето няколко снимки на спинцовката, в която беше антифризът. На втората се вижда утайка, която се получи за около 48 часа...

 

P.S> Фризерът е за дълбоко замразено месо и е с дисплей за температура :) Пък така или иначе в България под -20 не помня никога да е било, или поне не за повече от 12 часа.

Първо, Стиляне не се чуди а веднага сменяй антифриза, като преди това задължително промивка.Второ, може и даняма -20 градуса но в движение като удари студенат струя радиатора при вънашна температура-20 ще се получи -35 да не и нагоре.Силно съветвам хората които ще си сменят антифриза да не експерементират а да го правят стандартно -36-40 градуса.

Още един съвет слагайте червенантифриз, предпазва алуминиевите детайли и се сменя на 2 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Битов фризер, който да достига температура, по-ниска от -22 градуса НЯМА. Внимавай това да не те подведе.

Индезит, с отделна камера, с три звезди,прави -28 на средно положение на терморегулатора... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Второ, може и да няма -20 градуса но в движение като удари студенат струя радиатора при вънашна температура-20 ще се получи -35 да не и нагоре.Силно съветвам хората които ще си сменят антифриза да не експерементират а да го правят стандартно -36-40 градуса.

 

Много интересна теория, но просто не е вярна.

Има такова понятие индекс на студа, ето ти и табличка http://weather.bg/bg/indnew1.php?glaven=za...vtori=coldindex

Но то отразява как ти го чувстваш студа. Например ако тялото ти е 30 градуса и седиш на 0 градуса температура ще се охладиш примерно за 5 часа, ако духа силен вятър - за 2 часа, но като се охладиш до 0 градуса няма как да паднеш под тази температура независимо дали духа вятър или не. Брауновото движение не зависи от вятъра, а дори ако е доста силен ще има триене от което може да се повиши температурата ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Индезит, с отделна камера, с три звезди,прави -28 на средно положение на терморегулатора... :)

 

Не ми се влиза в безсмислен спор, но теоретично фризера може да достигне -26 градуса. Това зависи и се ограничава от типа използван фреон. Просто по-ниски температури не са и необходими. И аз имам едно касетофонче, на което пише 200W, ама знам колко свири. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна теория, но просто не е вярна.

Има такова понятие индекс на студа, ето ти и табличка http://weather.bg/bg/indnew1.php?glaven=za...vtori=coldindex

Но то отразява как ти го чувстваш студа. Например ако тялото ти е 30 градуса и седиш на 0 градуса температура ще се охладиш примерно за 5 часа, ако духа силен вятър - за 2 часа, но като се охладиш до 0 градуса няма как да паднеш под тази температура независимо дали духа вятър или не. Брауновото движение не зависи от вятъра, а дори ако е доста силен ще има триене от което може да се повиши температурата ;)

Не знам теории, но по миналата година в Кнежа в движение замръзна(в радиатора) буса, с антифриз -36 градуса/мерен с "профисионален уред"/.Оная сутрин е било -27 градуса

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се влиза в безмислен спор, но ТЕОРЕТИЧНО фризера може да достигне -26 градуса. Това зависи и се ограничава от типа използван фреон. Просто по-ниски температури не са и необходими. И аз имам едно касетофонче, на което пише 200W, ама знам колко свири. :rolleyes:

Прав си - теоретично, може би- не може..

Но на практика..... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам теории, но по миналата година в Кнежа в движение замръзна(в радиатора) буса, с антифриз -36 градуса/мерен с "профисионален уред"/.Оная сутрин е било -27 градуса
Професионалният уред, да не е бил Български, от една фирма дето все хвалиш...???....Ако е такъв-нормално е да дава отклонение +/- 20 градуса...... :icon_tongue:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прав си - теоретично, може би- не може.. Но на практика.....
Колегата имаше предвид, че е технологично (обусловено от физичните свойства на фреона) невъзможно за домашен фризер да свали температурата под -26°C - това е температурата на кипене на най-разпространения хладилен агент R134a
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата имаше предвид, че е технологично (обусловено от физичните свойства на фреона) невъзможно за домашен фризер да свали температурата под -26°C - това е температурата на кипене на най-разпространения хладилен агент R134a

 

 

:good: :good: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:bang: Виновен...

Сигурно, живачните ми термометри са боклук...

:sorry:

Проблема ви на Плевенчани е , че много вярвате, на това което пише, на опаковката на продуктите....... :P ....Сигурно са ти казали, че има и три години гаранция тоя фризер........ :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей Маринчо, драка такава... :guns:

Извиних се на колегата и честно си признах, че може би съм сбъркал... :icon_crying:

Термометъра който ползвам, е немски - FISCHER. Разграфен е от -50 до +120 градуса. Води се професионален. :dntknw:

Досега го имах за свестен.

А хладилника ми не знам на колко години е - взех го уж временно, втора употреба, през 1994 г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...