Премини към съдържание

Подготовка за зимата


BAlexandrov

Препоръчано мнение

Дойде време да се готвим за зимата :D

Освен гуми, преглед на акумулатор, антифриз...дайте идеи какво има да се погледне.

 

Аз взех един препарат за подхранване и възтановяване на гума и почнах навсякъде уплътнения на врати, тръби на кабели, маркучи по двигателя...

Взех и друг нещо като течен антикор на спрей за закърпване положението тук там където има изгледи за ръжда.

 

Кажете по шасито някъде за смазване трябва ли?

 

Главината на колелата могат ли да се смазват, защото няколко пъти я чувам за по минута явно влиза мръсотия...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 195
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Не е ли малко рано още за тези приготовления? Предстои "циганско лято" и тогава зимата... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз проверих нещата за да си направя сметка за следващия месец за бюджета :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дойде време да се готвим за зимата :D

Освен гуми, преглед на акумулатор, антифриз...дайте идеи какво има да се погледне.

 

Аз взех един препарат за подхранване и възтановяване на гума и почнах навсякъде уплътнения на врати, тръби на кабели, маркучи по двигателя...

Взех и друг нещо като течен антикор на спрей за закърпване положението тук там където има изгледи за ръжда.

 

Кажете по шасито някъде за смазване трябва ли?

 

Главината на колелата могат ли да се смазват, защото няколко пъти я чувам за по минута явно влиза мръсотия...

 

 

Американците препоръчват зимно време в колата да има лопата, торба с пясък, фенерче, въже, брадвичка, одеала и суха храна. При теб има ли?

 

:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Американците препоръчват зимно време в колата да има лопата, торба с пясък, фенерче, въже, брадвичка, одеала и суха храна. При теб има ли?

 

:D

 

Шегата настрана, това което аз мисля да направя като екстра е слагане на защитно покритие отдолу.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Американците препоръчват зимно време в колата да има лопата, торба с пясък, фенерче, въже, брадвичка, одеала и суха храна. При теб има ли?

 

:D

Ами те на американците са им такива колите и за това ............ :D Виж ,това не се отнася за японските коли, защото те и със счупени бутала пак ще ви закарат до крайната точка ............ :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами те на американците са им такива колите и за това ............ :D Виж ,това не се отнася за японските коли, защото те и със счупени бутала пак ще ви закарат до крайната точка ............ :D

Какво общо имат счупените бутала ако затънеш в снега? Поправи ме ако греша, но брадвата, пясъка и одеалата не са инструменти за поправка на двигателя, или? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо имат счупените бутала ако затънеш в снега? Поправи ме ако греша, но брадвата, пясъка и одеалата не са инструменти за поправка на двигателя, или? :icon_hmm:

:mitsu-smiley: DJ-я просто се шегуваше. :D :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо имат счупените бутала ако затънеш в снега? Поправи ме ако греша, но брадвата, пясъка и одеалата не са инструменти за поправка на двигателя, или? :icon_hmm:

:hysterical: :hysterical: Споко колега, шегувам се .............просто японските коли нямат закъсване , па ако ще и да работи на 2 цилиндъра , пак ще те докара до крайната точка /цел............ :D Докато американските толкова са зле ,че се чупят или отказват в най неподходящия момент........съответно препоръчват на собствениците им да си носят суха храна, термосче с чай :D лопати и т.н. за да прекарат ноща в полеви условия............ :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много взехме да разводняваме темите, колеги, и падна КПД-то :icon_blush:

Има ли по темата мнения?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Божо........какви мнения искаш още като всичко е казано вече.......... :icon_hmm: Слагаш зимните гуми, проверка на антифриза, маслата,може и някоя добавка за бензина да си купиш или дизела, набавяш си комплект зимни атрибути каквито ги продават във Метро и си готов.........не си тръгнал на северния полюс за да има специална подготовка............а що се отнася до колата ти, това по скоро не се отнася до подготовката ,а до ремонтна дейност............там като проверка на окачване, мотор, течове, зпръскване на пода с антикор или сукобит или Аутофит и т.н., стартер, акумулатор и т.н. :) така че............ :) B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: DJ-я просто се шегуваше. :D :mitsu-smiley:

Аз пък реших, че постилаш одеалото под мотора, за да събереш в него изпадалите чаркове и почваш да блъскаш с брадвата, барем нещо се оправи. А после като видиш ефекта си посипваш главата с пясъка :secret:

 

Шегата настрана, ама имах един съсед дето поправяше колите пред блока с един чук. Какво намираше за чукане вътре и как така минаваше без гаечни ключове така и не успях да разбера. Но хайде да не разводняваме темата :icon_n_whistling:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Исках да чуя опит кой какво мисли да прави или е правил и как го е направил във връзка с идващата зима :D

Както Aga сподели за защитното покритие - какво точно мислиш да ползваш, защо?

Аз миналата година минах на някой места с Гръцкия Body и мисля че добре стана.

Препарата за гумени уплътнения, който взех - някакъв немски мисля че има добър ефект - гумата става еластична, мека и хлъзгава ама отиде цяла опаковка за доста малък ефект - подобни ползвали ли сте?

 

За смазването нещо - възможно ли е, как?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Исках да чуя опит кой какво мисли да прави или е правил и как го е направил във връзка с идващата зима :D

Както Aga сподели за защитното покритие - какво точно мислиш да ползваш, защо?

Аз миналата година минах на някой места с Гръцкия Body и мисля че добре стана.

Препарата за гумени уплътнения, който взех - някакъв немски мисля че има добър ефект - гумата става еластична, мека и хлъзгава ама отиде цяла опаковка за доста малък ефект - подобни ползвали ли сте?

 

За смазването нещо - възможно ли е, как?

Ами защо не си беше задал въпросът така подробно още в началото :icon_n_dunno:

 

Митсубиши препоръчват за гумените уплътнения силиконови спрейове. Аз ползвам един от Метро - немски, доста голям флакон е и струва 5-6 лева. Като напръскаш с него гумата става черна и мазна. Но не държи особено дълго. Но може да нанасяш по-често и си готов. Все пак цената му е не е висока.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами защо не си беше задал въпросът така подробно още в началото :icon_n_dunno:

 

Митсубиши препоръчват за гумените уплътнения силиконови спрейове. Аз ползвам един от Метро - немски, доста голям флакон е и струва 5-6 лева. Като напръскаш с него гумата става черна и мазна. Но не държи особено дълго. Но може да нанасяш по-често и си готов. Все пак цената му е не е висока.

 

Просто перефразирах първоначалния ми въпрос.

 

Ти имаш друг подход за подхранване на гумените съединения по двигателя - с отработено двигателно масло :hysterical: :hysterical: :bowi:

 

Това, което аз ползвах е също голям флакон и немско и за 5-6 лв от OPET, но гумата не става черена, а става суха, равномерна и гладка...ще видя колко ще изтрае.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Просто перефразирах първоначалния ми въпрос.

 

Ти имаш друг подход за подхранване на гумените съединения по двигателя - с отработено двигателно масло :hysterical: :hysterical: :bowi:

 

Това, което аз ползвах е също голям флакон и немско и за 5-6 лв от OPET, но гумата не става черена, а става суха, равномерна и гладка...ще видя колко ще изтрае.

 

Това с отработеното масло наистина ли работи? Евтинджос ще излезе, особено като си изстискам старите гащи с които ръчкам по двигателя. :rolleyes:

 

Всъщност аз писах за Гумените уплътненията по вратите. За съществуването на такива по двигателя дори и не подозирах. Светни ме къде са и какво да ги правя.

Иначе спреят е на Motip Dupli, ако ти говори нещо. 400 ml. Съдържа нафта (така пише) и възстановява цвета на черните части. 5 лв е.

Каквото и да пръснеш с него стои перфектно известно време. Веднъж даже изпръсках цялата кола с него и беше като нова :good: Но се отми :search: по-бързо от ония неща, дето мажеш лака с тях, за да бяга водата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За теб няма нужда - ти вече си ги подхранил с плътен слой масло :D Имам в предвид случката със забравената капачка на двигателя :icon_doh: Имах в предвид разни съединения и маркучи - да не вземеш да пръскаш ремъци!

 

Моя беше друг някакъв...хмм хвърлих опаковката...пише си че не е за боя /остават гадни петна/, а е само за гума - от бензиностанция Опет го взех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За теб няма нужда - ти вече си ги подхранил с плътен слой масло :D Имам в предвид случката със забравената капачка на двигателя :icon_doh:

 

хахахахахах. :icon_thumbup: уби ме от смях. ама аз я пароструйнах и то така, че после как запали не ме питай.

 

А защо да не напръскам ремъка на алтернатора - няма ли да спре тоя гаден звук? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо имат счупените бутала ако затънеш в снега? Поправи ме ако греша, но брадвата, пясъка и одеалата не са инструменти за поправка на двигателя, или? :icon_hmm:

 

Ама вярно си трябва лопата брадва и т.н.Миналата година ходих на Витоша с на приятелката Паджерото и затънахме в една преспа на края на платното,а надолу пропаст!!!Джипа се наклони на една страна и а-а-а-а да падне.Казвам ви такова бутане на -10-15С 3 аса направо ми се ......майката!Затова съм за "КАКТО АМЕРИКАНЦИТЕ"другото вече са козметики! :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама вярно си трябва лопата брадва и т.н.Миналата година ходих на Витоша с на приятелката Паджерото и затънахме в една преспа на края на платното,а надолу пропаст!!!Джипа се наклони на една страна и а-а-а-а да падне.Казвам ви такова бутане на -10-15С 3 аса направо ми се ......майката!Затова съм за "КАКТО АМЕРИКАНЦИТЕ"другото вече са козметики! :drinks:

И от чисто любопитство - с какво щеше да ти помогне брадвата? Иначе и аз съм за лопата. Преди време носех, но сега съм я забутал някъде. Трябва да я открия, че то нашите пътища са едни такива почистени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък реших, че постилаш одеалото под мотора, за да събереш в него изпадалите чаркове и почваш да блъскаш с брадвата, барем нещо се оправи. А после като видиш ефекта си посипваш главата с пясъка :secret:

 

Шегата настрана, ама имах един съсед дето поправяше колите пред блока с един чук. Какво намираше за чукане вътре и как така минаваше без гаечни ключове така и не успях да разбера. Но хайде да не разводняваме темата :icon_n_whistling:

 

Брадвата става и за бръснене, ако закъсаш 1-2 седмици в пустинята с Форда :D

 

И аз имах съсед, работеше само с чук, беше изтъкнат специалист по Москвичи. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Една брадвичка на никои няма да му е излишна и то не само през зимата, а по всяко време. Ако на някои му се случи да забуксува някъде - я на сняг или на разкалян път, то няколко отсякани клонки и пъхнати под гумите могат да спасят положението. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Също така ако на пътя има паднало дърво бързо може да се поокастри и премахне с брадвичка! :good:

 

Случвало се е!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...