Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Има ли Kаризма поленов филтър на климатика?


Препоръчано мнение

Колеги, предстои ми операция по смяна/ почистване на филтъра на купето. От прочетеното до тук виждам , че и аз съм с йонизатор (и няма как ,като съм с климатроник) - както се вижда на третата снимка: http://ivocarisma.snimka.bg/automobiles/klimatronik.472623

Въпроса ми е има ли нещо да се купува(филтър) за смяна или само се почиства тази спираловидна,елипсовидна решетка?

 

И ако може колегите , които са правили тази операция да споделят как са го почистили - само с вода ли,с някакъв препарат ли(и какъв ако да)? Ще ми е от полза. Благодаря предварително.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, предстои ми операция по смяна/ почистване на филтъра на купето. От прочетеното до тук виждам , че и аз съм с йонизатор (и няма как ,като съм с климатроник) - както се вижда на третата снимка: http://ivocarisma.snimka.bg/automobiles/klimatronik.472623

Въпроса ми е има ли нещо да се купува(филтър) за смяна или само се почиства тази спираловидна,елипсовидна решетка?

 

И ако може колегите , които са правили тази операция да споделят как са го почистили - само с вода ли,с някакъв препарат ли(и какъв ако да)? Ще ми е от полза. Благодаря предварително.

 

Колега, прочетете внимателно цялата тема, интересуващата Ви информация е налична.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами само може да се почисти с четка от праха и боклуците, ако си падаш по чистотата може да се разглоби по-основно и със четка, течен сапун и топла вода. Това ако го правиш трябва да свалиш обезателно инвертора на високото напрежение и регулиращия транзистор. Всичко го има как се прави на предишната страница, по-горе има и пресни снимки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте.Аз съм поредния човек със тоя проблем.Искам само да попитам по-знещите от мен дали изобщо имам въпросния филтър и после вече ще питам ако нещо не ми е ясно.Изчетох доста по тая тема и затова не искам да задавам въпроси(според мен нямам място за филтъра)

 

XMCLNDA4AY0(O)29675- не съм сигурен "О" или нула е затова така го написах.

 

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откачи си жабката и снимай това, което е зад нея. Така най-лесно ще се познае какъв филтър имаш.

 

Трябва да се вижда нещо подобно на това: http://www.carisma-club.ru/forum/uploads/post-1444-1167917295_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Снимката е едно към едно с моята,проблем е че нямам капак който да сваля следователно нямам филтър.

Един въпрос към колегата Владимиров:Всички Каризми ли са с еднакъв по размер филтър.И друго-ако изрежа дупка за филтър,как да го затворя после.

И трето -гредата която се вижда от снимката на Dark не пречи ли при монтаж-демонтаж на филтъра,как се минава по край нея(Сигурно големи глупости те питам но нямам към кого друг да се обърна)

 

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако филтъра е от електрическите пречи. Ако е обикновен филтър, на предишните страници мисля, че имаше снимка на такъв който се разделя. За филтъра, ако имаш мерак да слагаш: отиваш купуваш един, би трябвало да са еднакъв размер. После се въоръжаваш с нерви и търпение и разглобяваш по някакъв начин или сваляш кутията и си правиш сметката къде ще се реже и къде ще ляга въпросния филтър. Трябва и да видиш как ще се уплътни цялото това нещо, защото ако въздуха заобикаля филтъра ползата ти е нулева. В зависимост от филтъра би трябвало да се захваща или с болтчета, или на нещо като щипки:

 

http://www.carisma-club.ru/forum/uploads/post-1444-1167917322_thumb.jpg

 

Тук е обяснено как се прави:

http://www.carisma-club.ru/forum/index.php?showtopic=1861&hl=

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единственето което ме притеснява е липсата на капак с които да го затворя,дали се продава към филтъра(съмнявам се) или допълнително трябва да си го намеря.Между другото обикновен ми е филтъра,същия като на твоята снимка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам снимките в онзи сайт филтъра с посочения номер си върви с пластмасовата рамка и уплътненията даже. Виж в някой магазин какво имат и дали е като на снимките. Ако нямат, поръчваш оригиналния XZ311916.

 

Този който се разделя, до колкото разбрах е MR262791

 

http://img684.imageshack.us/img684/8094/indexbg.jpg

 

/на снимката не е оригинален/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз стигнах до тука.В магазина(Евро 07,Nipparts не ми се ровеше повече) продават само филтри,капачката я няма.

Вече водих разговор с Мирослав,там е истината :good: .Почти съм сигурен че ще стане само да го взема и правя дупката.

Поздрави на всички :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Благодаря на всички.Вече съм с филтър на купето,много съм радостен че си направих всичко сам.

Поздрави на всички(колко проблеми ми спестявате,не е истина).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С риск да бъда обвинен в невежество искам да ви задам един въпрос колеги. Мицубиши Каризма 96г. 1.8 без клима, има ли изобщо филтър на купето ? Защото е нещо страшно докато се движа из София, само някой да бръмне пред мен и всичката гнусот е в купето. Карам често на затворен кръг, но това честно казано силно ме изнервя. Това беше първото, което ме издразни в колата ми, но така и не стигнах до разясняване на този въпрос. Благодаря предварително !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...
Колеги,според вас къде е филтъра/ако има/ и как може да се почисти? http://kachi-snimka.info/thumbs/bfi1282413125u.JPG Редактирано от kireto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Онова капаче там ти е филтъра, има едно пласмасово напреки което го държи, вероятно ще трябва да махнеш и металната шина ако не излиза. Явно не си чел хубаво. Почиства се с нов в твоя случай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как бре,"онова капаче там"му е филтъра. :lol:

Дано Кирето да не го е прочел още, иначе сигурно е вече в гаража и кърти капачето..:D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дано Кирето да не го е прочел още, иначе сигурно е вече в гаража и кърти капачето..:D

Четох,Владимиров,четооох...!Ама филтър няма.Няма и напречно капаче.Прави сте момчета/Milen i Mario 64/- филтър няма. :icon_clap: Редактирано от kireto
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с климатик и също няма филтър на 100%

Малко остана да свалим цялото табло :D

Единственото решение за мен е да се намери кутия с място за филтър от някоя морга...

тва е !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На предишните страници беше коментирано, че пак може да се сложи, ама трябва да се намери хубав филтър.

 

Ето една тема със снимки от руския форум: http://www.carisma-club.ru/forum/index.php?showtopic=1861

 

Излиза, че най-лесно се слага на кутията с очертаното място за филтър.

 

 

 

 

@ kireto - Извинявам се, трябваше да увелича снимката и да гледам по-хубаво.  Стори ми се, че това правоъгълното е филтъра, като увеличих снимката виждам, че не продължава надолу.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата че при мен няма такова място да се сложи...

Гледахме как руснака реже и слага :D но моята кутия е по друга :unsure:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да си стоя без филтър на купето. Мисля, че е време да се помоля вече за помощ! Скоро почвам пак университета и си ме чака отново яздене на каляската по цял ден. Моля, някой колега, който има желанието да ми помогне за разрешаването на моя казус. Не ми се иска да се правя на майстор върху колата си, предпочитам някой по можещ и знаещ от мен да подаде едно рамо. Ако някой има желанието да ми помогне нека ми пише лично съобщение! Надявам се да не съм нахален и благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналния филтър не е ли съвсем обикновен текстилен? Мисълта ми е че е само за прах.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...