Премини към съдържание

Мултимедийна система - направи си сам


Препоръчано мнение

Всичко свърши, плеъра днес е капариран, нов - JVC. Впечатления и сравнение с бившето ми пионерче - малко по - нататък :icon_thumbup:

 

Кой модел е бре,я покажи веднага :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да ви напомня, че преди няколко години се подлъгах по една китайска DD навигация. :) GPS модула й изгоря на втората седмица, звукът беше просто ужасен и накрая ми разбиха колата заради нея. Имайте го предвид - наркоманите видят ли DD екранче в стара кола разбиват моментално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да ви напомня, че преди няколко години се подлъгах по една китайска DD навигация. :) GPS модула й изгоря на втората седмица, звукът беше просто ужасен и накрая ми разбиха колата заради нея. Имайте го предвид - наркоманите видят ли DD екранче в стара кола разбиват моментално.

Точно туй, което си написал, Гриша ме накара да избера въпросното JVC :rulez:

Kak ме сърбят ръчичките да си поиграя с него и да видя дали ще стане с шейната и рамката...пък и с камерка се обзаведох, та всичко да е комплект... :icon_blush:

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно туй, което си написал, Гриша ме накара да избера въпросното JVC :rulez:

Kak ме сърбят ръчичките да си поиграя с него и да видя дали ще стане с шейната и рамката...пък и с камерка се обзаведох, та всичко да е комплект... :icon_blush:

 

Ами не виждам причина да не стане. Единственият проблем (както беше в моя случай) може да се окаже рамката и да се наложи да се откажеш от нея.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не виждам причина да не стане. Единственият проблем (както беше в моя случай) може да се окаже рамката и да се наложи да се откажеш от нея.

Абе тия рамки са някви мега идиотски. По-точно размера на отвора на централната конзола. Моята е от конвенционален двоен дин, но е голяма спрямо отвора и е прикрепена по доста смотан и не особено красив начин. Не че имам време да търся, но май не се намира лесно точно такава рамчица.

 

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

JVC-KW-AV61BT от технополис.

 

 

Добре изглежда, ще го видим като го монтираш, :yes3: а между другото,всички дин-ове еднакви ли са по размер отзад(кутията) дето влиза в шейната, щото гледам този е 6.1 инча дисплей, а моя е 6.5? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еднакви са, просто някои плеъри са с по - малки обкантвания на дисплея, с по - малки копчета.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Готово, JVC-то е захванато за металната конструкция(оригиналната), сложена рамка(изглежда супер)! Свирна - звука е по - хубав от на пионерчето, когато се настроят всички ръчни честоти!

Мнооого съм доволен, кат стадо африкански слонове на водопой!!! :icon_thumbup:

Позаиграх се с рамката и конзолата, имам снимки, ще направя още и ще метна. :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Кажи как го направи, че аз се измъчих.

Черпенето - осигурено! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единственият начин е да се захване за металната шина, която се намира отзад навътре към двигателя. Трябва дълга кръстата отверка с магнитен накрайник и нещо за осветяване, че е тъмница. Шейната от "обикновеното" CD се изважда и остава металния корпус. Само така влизат двойни динове. Сваля се централната конзола и се отмества настрани без да се разкачват букси. Единствено гофрирания маркуч от пулта на климатроника трябва да се извади. Или ако падне, после да се пъхне обратно на мястото си. Като свирнат всички говорители плюс субуферите, се връща центр. конзола, тази около лоста за скорости и т.н.

 

За 600 лева няма как да не свири, да не изглежда добре и да няма много функции, повечето от които няма да се ползват.

Напролет може да намина към Габрово да ме убиеш със свирня и да демпваме малко врати че да се видим в още по-качествена музика. Да живее хард рока и само :icon_rock:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много повече заигравка трябва, за да стане хубаво. Довечера ще сложа снимки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много повече заигравка трябва, за да стане хубаво. Довечера ще сложа снимки.

 

Моят като го слагах, му съвпаднаха дупките с оригинално оставените на ламаринката на колата и само им сложих болтчетата,като преди това се накачат всички кабели,защото после няма как да пъхнеш нещо, заради задната планка. Рамката ми е оригинална за модела,с две крачета отгоре и две отдолу,щрак,щрак и си готов.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да влезе рамката трябва да се отреже 5мм от конзолата, което и направих:

http://prikachi.com/images/553/7090553U.jpg

Избрах да изрежа долната част, тъй като в горната, откъм климатроника има профил от външната страна, в който в последствие влиза рамката на плеъра.

 

http://prikachi.com/images/574/7090574F.jpg

Изрязах го с много тънък диамантен диск с дремел.

 

С така направената вече конзола рамката заспива.

Остана да захвана плеъра за оригиналната метална шина на подходящото място, за да не стърчи твърде много и за да не е твърде навътре(при което положение рамката не може да се захване).

 

Стана много здраво. Според мен изглежда добре.

http://prikachi.com/images/627/7090627L.jpg

http://prikachi.com/images/630/7090630r.jpg

http://prikachi.com/images/634/7090634N.jpg

http://prikachi.com/images/636/7090636B.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

За да влезе рамката трябва да се отреже 5мм от конзолата, което и направих:

 

Браво! Страхотно! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Екстра е, Илия!

 

Някой има ли впечатления от двоен дин с андроид? С разнообразните приложения ще е много яко. Ако има 3G, гъзарията ще е пълна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ц, никой няма впечатления, съдейки по мойте запитвания. Но четох ревюта в китайските сайтове на потребители, които споделят, че все има нещо недонаправено и дразнещо...Нормално за китаИц :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ц, никой няма впечатления, съдейки по мойте запитвания. Но четох ревюта в китайските сайтове на потребители, които споделят, че все има нещо недонаправено и дразнещо...Нормално за китаИц :icon_blush:

 

Хе, бастиса конзолата :icon_thumbup: Изглежда супер, а сваляемия панел е наистина ценен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Мислех какви ли не варианти да запазя конзолата, ходих при какви ли не майстори...

Даже имаше вариант някакъв си да направи рамка и да я реже с лазер, за да пасне.

Но на този етап не виждам нещо по-добро от варианта на Илийката. :icon_thumbup:

Ще батисам и аз конзолата днес.

Илю ще я резне и айде в кюпа. :concert:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мислех какви ли не варианти да запазя конзолата, ходих при какви ли не майстори...

Даже имаше вариант някакъв си да направи рамка и да я реже с лазер, за да пасне.

Но на този етап не виждам нещо по-добро от варианта на Илийката. :icon_thumbup:

Ще батисам и аз конзолата днес.

Илю ще я резне и айде в кюпа. :concert:

 

Купувам централна конзола. :icon_thumbup: Сигурно някой ще ми я продаде за 20 лв. и ще си имам отрязана и здрава отделно. Хем може да си я пръсна с черен мат. Тъкмо ми спря напрежението към усилвателя за предната линия, ще поразглобя да го видя, може и задната камера да свържа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Купувам централна конзола. :icon_thumbup: Сигурно някой ще ми я продаде за 20 лв. и ще си имам отрязана и здрава отделно. Хем може да си я пръсна с черен мат. Тъкмо ми спря напрежението към усилвателя за предната линия, ще поразглобя да го видя, може и задната камера да свържа.

 

Абсолютно.

Така мисля да направя и аз.

Обаче като я пръснат цялата конзола мат, горе на духалките ще заличат значетата с вълничките и квадратчето с хиксчетата, което мене лично не ми се нрави.

Ходих до шарк фолио и те казаха, че ще ми залепят без проблем значетата на същите места, като преди това ги снимаха. Нямало даже да намеря разлика от оригиналните, пък да видим. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ся, не знам как е при други мултимедии, но на JVC за да върви клип от флашката и да е с ХУБАВО качество, трябва да се съобрази с разделителната способност на екрана на плеъра! :rulez:

Благодарение на приятели изтеглих програмата Format Factory, която предлага много видове настройки за конвертиране на видео и аудио клипове. След доста експерименти стигнах до вариант с разд. способност 720х480 пиксела с максимално висок битрейт(kbit/sec),(екрана е с разд. способност 800х480). Така конвертираните клипчета се виждат супер на мултимедията в колата :good:

Не съм пробвал с DVD диск как ще стоят нещата, дали ще се наложи да се конвертира качеството и на него :icon_hmm:

 

 

П.П. Относно цвета, не ми харесва и на мен кой знаеколко този шарения цвят на авансовия галант,но пък е направено страхотно като качество на изработка и изключително устойчиво на надиране...

Предложете вариант за цвят и за начин на обработка, че сега с този плеър ич не си ходи черното и шареното :icon_hmm:

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ся, не знам как е при други мултимедии, но на JVC за да върви клип от флашката и да е с ХУБАВО качество, трябва да се съобрази с разделителната способност на екрана на плеъра! :rulez:

Благодарение на приятели изтеглих програмата Format Factory, която предлага много видове настройки за конвертиране на видео и аудио клипове. След доста експерименти стигнах до вариант с разд. способност 720х480 пиксела с максимално висок битрейт(kbit/sec),(екрана е с разд. способност 800х480). Така конвертираните клипчета се виждат супер на мултимедията в колата :good:

Не съм пробвал с DVD диск как ще стоят нещата, дали ще се наложи да се конвертира качеството и на него :icon_hmm:

 

 

П.П. Относно цвета, не ми харесва и на мен кой знаеколко този шарения цвят на авансовия галант,но пък е направено страхотно като качество на изработка и изключително устойчиво на надиране...

Предложете вариант за цвят и за начин на обработка, че сега с този плеър ич не си ходи черното и шареното :icon_hmm:

 

База и лак, но от по-издръжливия и гъвкав лак. Може и фолио, освен кичозните карбони, има и нелоши едноцветни фолиа на 3М.

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...