Премини към съдържание

Мултимедийна система - направи си сам


Препоръчано мнение

Аре и Igo подкарах ............

http://media.snimka.bg/7889/022032575.jpg?r=0

 

http://media.snimka.bg/7889/022032570.jpg?r=0

Макар и не с браузъра на Центрафюза, но и така става временно, после ще умувам и в/у това как да го накарам да плейва и Айгоу карти..........

Вече почти съм готов, остана само камерата за задно виждане и парктроника да ги инсталирам ,хардуерно и софтуерно, тъй като имам идея да вкарам в/у изображението от камерата, и изображението от парктроника.........както и един контролер за управление на огледалата за задно виждане да се накланят надолу ( с около 20-30 % ) когато вкл. задна, с цел да се виждат и гумите и бордюра и др. предмети, които при нормално положение не се виждат..........

Другото което е, да вкарам и сигналите от CAN интерфейса в компютъра и с тях мога да правя каквото си поискам ,главно да гледам и мониторинг на сигналите от различните параметри на мотора, ск. кутия и т.н. ..всички системи по колата.........

Вече имам и интернет, с който да следя какво става по форума........... :hysterical: :lol: и да баннвам който не слуша.......... :lol:

 

За колегата, който е тръгнал по моя път - трябва ти ето това:

http://media.snimka.bg/7889/022032573.jpg?r=0

 

Следващия етап е да инсталирам някаква по качествена свирня, тонколони, стъпала, филтри лоу и хай, изолация на купето и т.н. ...............

Това обаче не знам кога ще стане ,но ще документирам пак ..........

М/у другото , отхърлих някои решения които в началото взех,защото са неправилни.............като пример: използването на обикновен хард диск, който работи, но под 0 градуса не ще да буутва .............

Смятах да ползвам прехходници от SATA към CF карти, тъй като те са по подходящи,но като направих сметка, то излиза горе долу колкото един SSD 32Gb или 40Gb диск..........в.у който се качва само приложния софт ,а останалото ( филми,музика и т.н.) ще се слага във външен диск ,който вече няма значение колко е голям ,може и 1 терабайт да е............ :rolleyes:

Другото е използването на Уиндоус ХР като платформа , среда ......тъй като е тромава системата и изисква повечко време да се стартира ( около 1 минута )въпреки че го накарах днес да хибернизира софта .........Ще се опитам да подкарам някой Линукс или Умумбро или нещо такова беше ............лошото при тях е,че нямат достатъчно драйвери, както и софт писан за тях за работа на ГПС-а и т.н. програми...........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.........както и един контролер за управление на огледалата за задно виждане да се накланят надолу ( с около 20-30 % ) когато вкл. задна, с цел да се виждат и гумите и бордюра и др. предмети, които при нормално положение не се виждат..........

Ето точно това съм си мислил да си направя, наистина е много полезно, но още не ми идва идея как да го направя, ще бъде сигурно с PIC-че ама още ми е студено да се "гъзурчя" по колата. Вчера монтирах тъчскриина на централната конзола...и умраях от студ, въпреки, че беше топло времето. Само се чудя как да си направя "volume"-то (искам да си е хардуерно), а няма много място за потенциометри :( (в смисъл подходящо място де) ...утре ще го мисля ...

Иначе за центрафюза - търсих 3.1, ама нещо никакъв го няма...след работа продължавам с търсенето :)

 

Лек ден на всички :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...има само 2.0.806.1 ...пробвах с него (все пак е по-нова версия) и успях да накарам телефона да набира, но нещо се бъгва и няма звук (чуват ме но аз не - само в началото се чува "свободно" преди да вдигнат отсреща) ако пък ме набират и вдигна ... end program ..don't sent :throw:

Иначе съм почти на финиша и аз със системката...само трябва да си направя едно аудио контролерче за volume, subwoofer и input selector (in/car pc)

Дисплея се оказа малко нестандартен (по висок е от 2din стандарт) и имаше силова намеса с флекса :maistor:

...малко стърчи от долу ама ще му свикна ....

http://img814.imageshack.us/img814/2456/touchscreen.jpg

Редактирано от bace
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...има само 2.0.806.1 ...пробвах с него (все пак е по-нова версия) .......

Сега го няма, преди го имаше ,не знам защо така ........ако искаш, дай мейл да ти го пратя( дали по мейл ще стане де)........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Айде и аз да се отбележа в темата! :)

 

http://forum.pccar.ru/ - тук, братушките бая са се поразвили!

 

http://pdaplus.hu/content/view/1143/2 - това е за любителите на Линукс! :)

Изглежда ми много интересно - а ако може да се подкара на HP Jornada 720 !:)

 

http://www.mp3car.com/blogs/138021_Linux-Based-Front-End-Platform-LinuxIce-v20-Released.html - това също!

Редактирано от s01o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Пламене защо не смениш и ГУИ-то на климатрона отпред най вече и отзад. Тоя отпред с тия копчета за градусите прилича на врътката на стария Мерцедес на дядо :) Тъй и тъй си се "вкарал в джаза" пробвай го и това - не е чак такава голяма играчка. Може дори ако ти се поиграва да "елиминираш" вю-то с копчетата и показанията да са директно на големия дисплей. Иначе браво за проекта - много добре ти се получава, направо е супер :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене защо не смениш и ГУИ-то на климатрона отпред най вече и отзад. Тоя отпред с тия копчета за градусите прилича на врътката на стария Мерцедес на дядо :) Тъй и тъй си се "вкарал в джаза" пробвай го и това - не е чак такава голяма играчка. Може дори ако ти се поиграва да "елиминираш" вю-то с копчетата и показанията да са директно на големия дисплей. Иначе браво за проекта - много добре ти се получава, направо е супер :)

Не разбрах какво имаш предвид под " ГУИ-то".........??

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така :) Пък може и да боднеш един Линукс отдолу за операционна - Убунту например, обаче не е ясно как е откъм софтуер за рисуване, как ще е с Центрафюз съпорта етц (ако няма ще накараме някой от Лирекс да ги напише :) ) ... единствено дето Линукс-а ще е по-бърз. Имаше едно момче от Хонда форума на неговия си Прелюд беше направил климатрона с дигитален дисплей вместо копчената система и беше станало много яко ... Ето я и темата от техния форум : http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=16672&st=0. При теб според мен може да стане много много по-красиво и добре въпроса е дали ти се занимава :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така :) Пък може и да боднеш един Линукс отдолу за операционна - Убунту например, обаче не е ясно как е откъм софтуер за рисуване, как ще е с Центрафюз съпорта етц (ако няма ще накараме някой от Лирекс да ги напише :) ) ... единствено дето Линукс-а ще е по-бърз. Имаше едно момче от Хонда форума на неговия си Прелюд беше направил климатрона с дигитален дисплей вместо копчената система и беше станало много яко ... Ето я и темата от техния форум : http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=16672&st=0. При теб според мен може да стане много много по-красиво и добре въпроса е дали ти се занимава :good:

Не става с Убунту ,или поне без да се пише софт и драйвери...........пробвано е вече .........Освен Центрафюза, има още много софт ,който трябва да върви на Линукса, което не може ,защото няма драйвери за тях.........в момента софта се стартира за около 40 сек. което ме устройва мен ...........

За климатроника, мислел съм го преди време, но .............................немам нерви вече ...........някой ден ако ме прасне сопата по главата и превключа и това ще стане ........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

Вчера подкарах Garmin Mobile PC Version 5.00.70 на Centrafuse-a (3.1).

Плъгина е GMPC Beta 1.2

Всичко е супер, само онскриин клавиатурата е на латиница, а картата на гармина е на кирилица и не мога да търся локации. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем?

 

Вариант е да сменя картата със същата но на латиница (това е краен вариант тъй като тази в момента ми е доста подробна и не искам да я махам)

 

Имате ли някакви други идей колеги?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

Вчера подкарах Garmin Mobile PC Version 5.00.70 на Centrafuse-a (3.1).

Плъгина е GMPC Beta 1.2

Всичко е супер, само онскриин клавиатурата е на латиница, а картата на гармина е на кирилица и не мога да търся локации. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем?

 

Вариант е да сменя картата със същата но на латиница (това е краен вариант тъй като тази в момента ми е доста подробна и не искам да я махам)

 

Имате ли някакви други идей колеги?

Ние с Божо го решихме обратното , картата да е на латиница и готово.............. :icon_rock: :D Не ми пречи това да е на латиница...... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро!

 

Ние с Божо го решихме обратното , картата да е на латиница и готово.............. Не ми пречи това да е на

латиница......

 

На мен също не ми пречи картата да е на латиница. Най вероятно и при мен ще стане така :yes3:

 

Този плъгин уж има многоезични клавиатури ама дали и българска... и е платен.

http://www.tempgp.co...um/centrafuse3/

http://forums.fluxme...ce-prompts.html

 

Дамм ...платени са ...доста се рових из форумите им ...намерих от един руски сайт някакъв плъгин който е със съветска клавиатура :D ама нещо не тръгва....по-лошото е, че не си направивх шорткът към руския сайт :icon_doh: и днес наново ще търся (дано да не са ми изтрили хисторито на служебния).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Хайде още малко подобрения и екстри...........

Както по нагоре споделих, имах малко проблеми с звука или аудиосигнала от ПЦ-то........то трябваше да се усили и да се въпроизведе от тон колоните,реших че това е дребен проблем, но се оказа че не е , а и доста коварен проблем..........на оригиналната музика има вход за ЦД-чейнджър, но не може да се вкара така просто аудиото , тъй като те си говорят помежду си по някакъв протокол............за това до днес бях с ФМ трансмитър, стана ,но кофти звук........

Преди около 10-тина дни реших че трябва да го реша този проблем и се взех в ръце, след внимателно проучване от моя страна и на един колега ,стигнахме до извода че не е невъзможно и от микроконтролера за управление на функциите ( общо 4 функции има ) взехме сигнала...........реализирахме го ,като ползваме бутончето за преминаване на ЦД-чейнджър ,чрез микроконтролера , един ПИК процесор и едно реленце.......Проблема е,че като изгася от контакт, състоянието се нулира и отново преминава в функция Радио, освен това има има и проблем с тази функция на ЦД-то да заглушава сигнала в паузите ,т.е. м/у песните сигнала се заглушава ........

http://media.snimka.bg/8440/023135904.jpg?r=0

 

http://media.snimka.bg/8440/023135899.jpg?r=0

 

http://media.snimka.bg/8440/023135911.jpg?r=0

 

Още в началото се появяви един шум, който вероятно е от или звуковата карта ( кофти е ) или от захранването на ПЦ-то..........След умуване ,сложих ето това:

http://media.snimka.bg/8440/023135907.jpg?r=0

 

С това нещо шумовете просто изчезнаха, но пък забелязах друго, май реже честотната лента на аудио сигнала и така малко го деформира, сега обаче не съм сигурен дали е от него или не ............

ЗА сега ме устройва това решение, тъй като е почти като оригинално.......... :)

 

 

Ааа, имам едно питане, някой да знае как да си конфигурирам Центрафюза да не ми подбира песничките в Рандом режим ,а в последователен.........??Да не се мъча аз ............

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламка, дай малко инфо за този isolator който виждам на картинката...

Ако го добавяш върху кабела само, тоест около кабела..... няма как да реже честоти, ама ако си е елемент вход / изход може и да има нещо вътре което да реже високите честоти, където е и самият ШУМ ... :) сиреч бледо подобие на DOLBY :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламка, дай малко инфо за този isolator който виждам на картинката...

Ако го добавяш върху кабела само, тоест около кабела..... няма как да реже честоти, ама ако си е елемент вход / изход може и да има нещо вътре което да реже високите честоти, където е и самият ШУМ ... :) сиреч бледо подобие на DOLBY :D

Ами вход-изход си е,но не знам точно какво има вътре ,предполагам че е L-C елемент.............реже ги някак странно, честотите с около 10kHz май ги реже, тъй като оставят много ниските.........музиката вътре е "басова" а средни и високи няма и съм принуден всички еквалайзери ,които има ,да намалям ниските ,и да вдигна високите........

Може би този филтър не е подходящ ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами вход-изход си е,но не знам точно какво има вътре ,предполагам че е L-C елемент.............реже ги някак странно, честотите с около 10kHz май ги реже, тъй като оставят много ниските.........музиката вътре е "басова" а средни и високи няма и съм принуден всички еквалайзери ,които има ,да намалям ниските ,и да вдигна високите........

Може би този филтър не е подходящ ли?

ТЦ, не е RC има по 1 разделителен траф вътре, основната му функция е да раздели галванично входа и изхода. И естествено ДА - внася честотни и фазови изкривявания, но не са толкова големи, че чак да му се обръща толкова внимание (разбира се ако крайното стъпало не е някакъв HI-END, или не си някакъв строг аудиофил :) )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде още малко подобрения и екстри...........

Както по нагоре споделих, имах малко проблеми с звука или аудиосигнала от ПЦ-то........то трябваше да се усили и да се въпроизведе от тон колоните,реших че това е дребен проблем, но се оказа че не е , а и доста коварен проблем..........на оригиналната музика има вход за ЦД-чейнджър, но не може да се вкара така просто аудиото , тъй като те си говорят помежду си по някакъв протокол............

Добре, колега една идейка от мен. Не познавам добре схемата на тоя плеар (дето ползваш), но съм сигурен че в него има аудио контролер (в него са и EQ и Volume-то). Защо не "боднете" сигнала пт пц-то там ...или още по-лесно направо преди крайното стъпало (ако не искаш да ползваш EQ и Volume-то на плеара, "+" на това връзване е, че ще имаш по-малко шумове от аудио контролера). Най-просто (и добре работещо - пробвал съм го) е с едно реленце което като е включено пц-то, контактите му са превключили входа на усилвателя към пц-то, когато не е - към плеара. ....егати обяснението ...дано да разбереш какво се опитвам да ти кажа :)

п.с. реленцето трябва да е с метален корпус свързан към маса (за екраниране)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-просто (и добре работещо - пробвал съм го) е с едно реленце което като е включено пц-то, контактите му са превключили входа на усилвателя към пц-то, когато не е - към плеара. ....егати обяснението ...дано да разбереш какво се опитвам да ти кажа :)

п.с. реленцето трябва да е с метален корпус свързан към маса (за екраниране)

 

Еми това беше първоначалната идея, не знам що в крайна сметка е решил толко сложно да го прави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би е искал да запази управлението (next track, previous track), което ще е удобно предполагам...или той май ги няма вече тия бутони след като е монтирал LCD-то.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още в началото се появяви един шум, който вероятно е от или звуковата карта ( кофти е ) или от захранването на ПЦ-то..........След умуване ,сложих ето това...

Шума от звуковата карта е малък, предполагам се е появил друг шум (свързан с консуматорите от пц-то ...хард...цд ако имаш и т.н.) той се получава от галванична връзка между масите на изхода на звуковата карта и на захранването (тая връзка си я направил през плеара ;) на него масата на входа сигурно е една и съща за захранването ) понякога има и фойерверки, така, че карай си със "изолатора" :) (на него нали пише - "Ground loop isolator" :) )

Има и друг начин да избегнеш тоя шум - с подходяща схема, като се прибера довечера ще потърся нещо поне за идея.

Редактирано от bace
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...