Премини към съдържание

Мултимедийна система - направи си сам


Препоръчано мнение

Ми като не слушаш Вальо да си сложиш фритюрник, който да те постопля с пържени картофки - те така се получава :-)

.........по скоро един казан с греана 70 градусова ракия.......... :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер!

Браво, Пламене! :) Много хубаво си се сетил и с изпълнението вървиш прекрасно.

Аз обаче да попитам, че от опит знам - на такава система - САМО SSD диск! Няма такъв филм, че 2.5 инчовите HDD държат повече на вибрации. За пример - един приятел го беше монтирал вертикално със "система от ластици" за да можело вибрациите да местели главата по треакторията на диска, а не да "отлепва" от него :D Другото, което ми е интересно е захранването. При запалване напрежението пада и т.н......има специални захранвания за PC за кола които в БГ на 99% знам, че ги няма - само в чужбина. При теб как стоят нещата? Предполагам не си сложил 2-ри акумолатор за поддържащ :)Иначе изгори две дъна с двуядрени Intel Atom на тях и лошото е че не горят веднага....

 

Успех с проекта! Ще дойда да видя крайния резултат на живо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер!

Браво, Пламене! :) Много хубаво си се сетил и с изпълнението вървиш прекрасно.

Аз обаче да попитам, че от опит знам - на такава система - САМО SSD диск! Няма такъв филм, че 2.5 инчовите HDD държат повече на вибрации. За пример - един приятел го беше монтирал вертикално със "система от ластици" за да можело вибрациите да местели главата по треакторията на диска, а не да "отлепва" от него :D Другото, което ми е интересно е захранването. При запалване напрежението пада и т.н......има специални захранвания за PC за кола които в БГ на 99% знам, че ги няма - само в чужбина. При теб как стоят нещата? Предполагам не си сложил 2-ри акумолатор за поддържащ :)Иначе изгори две дъна с двуядрени Intel Atom на тях и лошото е че не горят веднага....

 

Успех с проекта! Ще дойда да видя крайния резултат на живо :)

Мерси колега, теб кога ще те видим............ :drinks:

За проекта ,който го разработвам има доста спънки, които трябва да се решат и никак не е лесно.........По въпроса за хард диска,той си е за ноубук 2.5 инчов:

http://media.snimka.bg/7825/021905452.jpg

И аз в началото мислех че е по добре SSD диск, но в крайна сметка ще рискувам ........пък като се строши , ще турим един SSD...........Мислех в началото да сложа един малък SSD диск ( и по евтин ) от типа на 32 Гб,с цел да кача ОС-а и приложенията му и малко от музиката и филмите,а всичко друго на флашки, но се отказах.......

Сега имам и нова играчка: външна уерлес мрежова карта и приемник за антена с 1 ват мощност ............ :icon_thumbup: Хващала на 2 км. разтояния секви мрежи.......до там обаче не съм стигнал, първо навигацията, после камерата за задно веиждане и парктроника, тъй като това е по важно....... :rolleyes:

По въпроса с захранванията ,няма проблем с тях ,тъй като са доста добре реализирани.......има доста добро компенсиране на падовете и преходните процеси в ел. напрежението,и няма и нужда от 2 акумулатор........За сега обаче не мога да кажа колко е стабилна системата ,дали има и ще има отклонения някакви, но през тези 20 дневни тестове до сега се справя добре, и то при минусови температури :D по цял ден........... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер!

Браво, Пламене! :) Много хубаво си се сетил и с изпълнението вървиш прекрасно.

Аз обаче да попитам, че от опит знам - на такава система - САМО SSD диск! Няма такъв филм, че 2.5 инчовите HDD държат повече на вибрации. За пример - един приятел го беше монтирал вертикално със "система от ластици" за да можело вибрациите да местели главата по треакторията на диска, а не да "отлепва" от него :D Другото, което ми е интересно е захранването. При запалване напрежението пада и т.н......има специални захранвания за PC за кола които в БГ на 99% знам, че ги няма - само в чужбина. При теб как стоят нещата? Предполагам не си сложил 2-ри акумолатор за поддържащ :)Иначе изгори две дъна с двуядрени Intel Atom на тях и лошото е че не горят веднага....

 

Успех с проекта! Ще дойда да видя крайния резултат на живо :)

 

SSD-то е бавно, скъпо и изобщо не е толкова издържливо, колкото всички си мислят. ;) На мен само музиката ми е над 50 GB и супер много мразя да отбирам само това което ми се слуша в момента, за да се събере на флашката/ммц картата и т.н. Много по-приятно би било всчико да е качено на един диск и да не се занимавам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес подкарах мрежата.......

http://media.snimka.bg/7828/021911686.jpg

http://media.snimka.bg/7828/021911685.jpg

Не съм вярвал че ще има толкова безплатни мрежи в София........... :icon_thumbup: Най много са май в района на 4-7км по Цариградско шосе, но пък и там има най много административни сгради М-Тел,Глобул,Виваком и т.н. :rolleyes:

Спрях на Макдоналс-а срещу МОЛ-а на Цариградско ,там вкл. мрежата, открих една безплатна и тръгнах да пробвам докаде ще е активна ...........тръгнах по посока Метро и гледах какво става с пинговете, подминах Метро, стигнах светофара на Горубляне, подминах и него, стигнах до Врана, подминах го и него, и чак на караулката за магистралата се разпадна.......това са около 7-8 км. разтояние......... :icon_thumbup: :icon_thumbup: За съжаление не ми остана време да конфигурирам Центрафуза и неговото уеб браузърче да ходя по различните сайтове, но и това ще стане....... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Днес подкарах мрежата.......

 

Идеално! Което означава, че скоро ще си подкарам Грандис-а! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Идеално! Което означава, че скоро ще си подкарам Грандис-а! :icon_clap:

Ти па къде се редиш?? :lol: Опашката е до Хемус........... :D :P :lol:

Е ,айде ,понеже си мой човек , ти ще получиш първото кръгче с "мобилния форум" на Мицубиши........ :icon_thumbup: :worthy: :giggle:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега като го хакнат и някой подкара Грандиса дистанционно ще видиш :icon_bye:

ААаахахахахахаа.......... :hysterical:

Нема бре , ще инсталираме Чек пойнт............ :specool: :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ти па къде се редиш?? :lol: Опашката е до Хемус........... :D :P

Е ,айде ,понеже си мой човек , ти ще получиш първото кръгче с "мобилния форум" на Мицубиши........ :icon_thumbup: :worthy:

 

Е браво бре! Кой е пред мене?! :shock:

Ще бъдат баннати форевър, ако ми пипнат Грандис-а! :ban1: :lol:

 

Сега като го хакнат и някой подкара Грандиса дистанционно ще видиш :icon_bye:

 

Няма, няма, ще му инсталираме аваст хоум едишън да го пази! :post:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега поздравления за търпението, много интересен проект и ще се получи много ефикасно.Я да вметна една идея няма ли да е по-добре ако се изплзва ТАБЛЕТ в смисъл малкък на размери компютър от тези новите и даже има и 7 инча с размера на двоен дин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега поздравления за търпението, много интересен проект и ще се получи много ефикасно.Я да вметна една идея няма ли да е по-добре ако се изплзва ТАБЛЕТ в смисъл малкък на размери компютър от тези новите и даже има и 7 инча с размера на двоен дин.

Звучи ми не професионално,аз искам както си трябва да стане,то това вече е свяършено де, сега оставя само на софтуерно ниво да конфигурирам системата и готово.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми не професионално,аз искам както си трябва да стане,то това вече е свяършено де, сега оставя само на софтуерно ниво да конфигурирам системата и готово.......

 

Eй така да го направиш, Пламчо.

post-1199-016671600 1294001651_thumb.jpeg

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Eй така да го направиш, Пламчо.

Ми то си е така вече , да не говорим,че може да стане както си поискам...........просто сменям скина и готово....... :icon_thumbup:

Утре може би ще слагам картата на Европа и като цяло да подкарам ГПС-а.......спец. за БГ картата, има нанесени последните актуални точки за евентуално намираща се КАТ камера или радар .......... :icon_thumbup: Не че карам бързо ,но все пак да има..........ще снимам как е станало, но пусто му фото ,не знам как се снима в тъмното,така се придобива по добре за какво иде реч.......... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми то си е така вече , да не говорим,че може да стане както си поискам...........просто сменям скина и готово....... :icon_thumbup:

Утре може би ще слагам картата на Европа и като цяло да подкарам ГПС-а.......спец. за БГ картата, има нанесени последните актуални точки за евентуално намираща се КАТ камера или радар .......... :icon_thumbup: Не че карам бързо ,но все пак да има..........ще снимам как е станало, но пусто му фото ,не знам как се снима в тъмното,така се придобива по добре за какво иде реч.......... :icon_doh:

 

Ааа това е много досадно. И аз направих грешката преди няколко месеца да кача всички точки. Проблемът е, че навсякъде, където има онези табели на ОСРАМ с предупреждение за радар, навигацията квичи. ТОва ми се струва ненужно, а и тези знаци са доста. Иначе е полезно да предупреждава за местоположението на стационарните камери. А при мен се оказа, че ГПС антената пречи на работата на радардетектора и го кара да пищи постоянно... Кофти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, да използвам темата тъй като и аз съм почнал да се занимавам с такива "простотии" :icon_dance:

имам проблем с Centrafuse-а, не мога да подкарам блутута (искам да ползвам Car PC-то като handsfree на мобилния). Разни плъгини слагах ...пробвах разни настройки ....може и да изпускам нещо (не съм "хакер" все пак) но не се получава, ако може малко помощ? При вас как е положението?

Редактирано от bace
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, да използвам темата тъй като и аз съм почнал да се занимавам с такива "простотии" :icon_dance:

имам проблем с Centrafuse-а, не мога да подкарам блутута (искам да ползвам Car PC-то като handsfree на мобилния). Разни плъгини слагах ...пробвах разни настройки ....може и да изпускам нещо (не съм "хакер" все пак) но не се получава, ако може малко помощ? При вас как е положението?

 

Колега, не е зле да се посъветваш със списъка с подържан хардуер. Не че е сигурно, че ако твоя блутут адаптор не е в списъка, няма да работи, но все пак се консултирай:

http://centrafuse.com/SupportedHardware.aspx

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...ами моя е в списъка (IVT (BlueSoleil) Recommended Bluetooth Adapters) но нещо не ми се получава връзката ...ще го мъча още...не се отказвам лесно :)

П.С. Трябваше да започна с "За много години!!!" (първи пост за 2011 ми е ама кат съм толкоз прост :( ) вие ще ме извините де :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...ами моя е в списъка (IVT (BlueSoleil) Recommended Bluetooth Adapters) но нещо не ми се получава връзката ...ще го мъча още...не се отказвам лесно :)

П.С. Трябваше да започна с "За много години!!!" (първи пост за 2011 ми е ама кат съм толкоз прост :( ) вие ще ме извините де :icon_blush:

 

Така, има и още нещо:

 

NOTE: Do not install drivers that came with your Bluetooth adapter. Centrafuse will install it's own Bluetooth stack.

 

Ако си инсталирал драйверите на производителя на блутута, махни ги и пробвай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, да използвам темата тъй като и аз съм почнал да се занимавам с такива "простотии" :icon_dance:

имам проблем с Centrafuse-а, не мога да подкарам блутута (искам да ползвам Car PC-то като handsfree на мобилния). Разни плъгини слагах ...пробвах разни настройки ....може и да изпускам нещо (не съм "хакер" все пак) но не се получава, ако може малко помощ? При вас как е положението?

1.С коя версия си на центрафуза?

2.С кава ОС си?

3. Ако си с Уиндоус,то махни оригиналните драйвери на блуутута и опитай пак,

4. Ако не стане, то опитай да сесвържеш първо чрез Уиндоуса, т.е. да го подкараш с уиндоса и тогава го пробвай пак.....

При мен не тръгна ,но това е защото самия блуутут беше скапан.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.Centrafuse XLE 1.2

2. Windows XP professional

3. Пробвах - не стана - забива центрафюса - ще пробвам с някоя друга версия, ама по-късно че май ми сдаде багажа видокартата :(

4. Ще пробвам!

 

Мерси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ааа това е много досадно. И аз направих грешката преди няколко месеца да кача всички точки. Проблемът е, че навсякъде, където има онези табели на ОСРАМ с предупреждение за радар, навигацията квичи. ТОва ми се струва ненужно, а и тези знаци са доста. Иначе е полезно да предупреждава за местоположението на стационарните камери. А при мен се оказа, че ГПС антената пречи на работата на радардетектора и го кара да пищи постоянно... Кофти.

 

Роска,в последната версия на камерите може да си избереш как да те известява-постоянно или само веднъж,ето го и линка камери .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1.Centrafuse XLE 1.2

2. Windows XP professional

3. Пробвах - не стана - забива центрафюса - ще пробвам с някоя друга версия, ама по-късно че май ми сдаде багажа видокартата :(

4. Ще пробвам!

 

Мерси!

Определено ти е стара версията на Центрафюза........аз ползвам 3.0.....днес почти окончателно завърших системата........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Определено ти е стара версията на Центрафюза........аз ползвам 3.0.....днес почти окончателно завърших системата........

Даам...така е, ще я потърся 3.0-та

Честито за мултимедията :good:

Като завърша моята и аз ще се похваля :icon_dance: само дето може да не е скоро :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...