Премини към съдържание

Мултимедийна система - направи си сам


Препоръчано мнение

Аз опитно го видях, че излъчва бре - писа по-горе.

Хмм,

това е възможно наистина но ако го навре в арматурното табло едва ли ще хванат сигнала все пак той е твърде слаб, но за по сигурно варианта е допълнително да го изключва. Тогава няма как без захранване на лъчи какъвто и да е сигнал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмм,

това е възможно наистина но ако го навре в арматурното табло едва ли ще хванат сигнала все пак той е твърде слаб, но за по сигурно варианта е допълнително да го изключва. Тогава няма как без захранване на лъчи какъвто и да е сигнал.

 

Хващат ги независимо къде са завряни :) но техниката се движи с високи темпове и скъпи модели остаряват морално за има няма няколко години. За момента се твърди че БЕЛ СТИ е достатъчно тих, че да не го хващат на спектъра.

 

Редакция: Отнася се за държавите в които е забранено използването на радар детектори. За момента тук (БГ) не е забранено.

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега няма да правя радар детектори и т,н, ами ще продължа нататък - камера за задно виждане,парктроник,КАН2 бус интерфейс(диагностика на мотора,ск. кутия,ЕСП,Тракшън,АБС и т.н.),блуутуд( ГСМ,ГПС и т.н.)и т.н....... :D

Днес си поиграх с тъчскриина, който е по УСБ интерфейс, оказа се че наистина УСБ-то не може да се удължи повече от 5м. тъй като екрана ми е отпред, а компа ми е отзад ........та се наложи да слагам активен УСБ хъб някъде по средата но за това пък от там взех и за флашката удължител....... :rolleyes:Обаче не успях да го калибровам,утре ще си поиграя още малко, колкото имам време свободно.........

Следващия ход е да си сложа навигацията като софтуер и да го конфигурирам с графичния интерфейс на Центрафуза.........

А сега правя и контролера,който ще управлява всичко хардуерно.......в този ред на мисли, някой случайно да знае какво прекъсване се генерира при гасене на компа,т.е. шът даун...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.............Следващия ход е да си сложа ..............

 

Аз викам, нейде отзад, у багажника да наместиш и един фритюрник.

Не че нали, ма като спреш за почивка - що да не си пръжнеш картофки и некви хапки от чикен или домус....:D

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Командата за шът даун е shutdown - виж през cmd какви параметри има.

Е да де ,ма тя генерира хардуерно прекъсване ..................какво е то?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това най-вероятно стига до някоя функция от ACPI на BIOS-а, когато става въпрос за APM PC :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това най-вероятно стига до някоя функция от ACPI на BIOS-а, когато става въпрос за APM PC :icon_thumbup:

 

Захранването на тия PC-та по традиция не е ACPI, т.е. трябва да се гаси физически.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя графичен интерфейс какъв е? Някъде готов ли го дават? Очаквах да виждам някаква OS.

 

Centrafuse. Има го в замундата. :) Но за да стане както трябва, т.е. готино, е нужен бая тунинг и плъгини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тоя графичен интерфейс какъв е? Някъде готов ли го дават? Очаквах да виждам някаква OS.

Очаквай да видиш как се "вдигат" кончетата с 35 и става 200.......... :D И задължително трябва да има надпис на задния капак Мултимедия,така ги вдигат тез кончета........... :hysterical: :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Очаквай да видиш как се "вдигат" кончетата с 35 и става 200.......... :D И задължително трябва да има надпис на задния капак Мултимедия,така ги вдигат тез кончета........... :hysterical: :lol:

Айде, следващият пост да ти е написан от мултимедията в колата...:icon_thumbup: Като си завършиш твоя проект, ще пусна и аз снимки на моята скромна мултимедия с вградена навигация, блутут, цветна камера за задно виждане и ъпгрейдната изцяло аудио система. Само да маркирам, че фабричната свирня на галанта е добра, но с качествени компоненти става.... страшно.:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде, следващият пост да ти е написан от мултимедията в колата...:icon_thumbup: Като си завършиш твоя проект, ще пусна и аз снимки на моята скромна мултимедия с вградена навигация, блутут, цветна камера за задно виждане и ъпгрейдната изцяло аудио система. Само да маркирам, че фабричната свирня на галанта е добра, но с качествени компоненти става.... страшно.:icon_thumbup:

Еми пускай го де, да видим и твоя проект...........

То аз до качествена свирня още не съм стигнал ,но тожва ще е втори етап............за сега става много добре при мен нещата, ще видим как и до колко ще мога да конфигурирам различните системи,че те станаха много........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А има ли такива, че нещо не виждам.........

 

Има колко искаш.

http://forums.fluxmedia.net/dlcat-centrafuse-3-0-plug-apps-8/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще пускам подобна тема скоро ;) моя ще е бая upgrade ама да не казвам много ;)

 

Тема се пуска, когато няма "ще", отпред.... Сиреч като свири, прожектира и прочее...:icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тема се пуска, когато няма "ще", отпред.... Сиреч като свири, прожектира и прочее...:icon_thumbup:

Това да не е сякаш свързваш касетофона на колата ти и готово.................

То си е е....о м...........а. :icon_blush:

1. асемблираш стемата, после инсталираш софта ,а пък там има 10000 проблема ,които трябва да отстраниш......после инсталираш системата в колата, после ел. свързваш всичко и т,.н. и т.н. ..............Накрая откриваш ,че с този софт и тази версия не става, айде инсталирай нова версия или направо сменяш продукта .......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ще пускам подобна тема скоро ;) моя ще е бая upgrade ама да не казвам много ;)

 

Между другото, имам свободен котролер. Въпросния, който пуска/спира PC-то. Ако някой реши да си прави такава система, да свирка. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, имам свободен котролер. Въпросния, който пуска/спира PC-то. Ако някой реши да си прави такава система, да свирка. :)

Ооо,недей, твоите мноу гърмят :D :lol: :tok:

Ето един перфектно направен контролер.......

http://media.snimka.bg/7819/021892778.jpg

http://media.snimka.bg/7819/021892779.jpg

Можеш да си го програмираш както си искаш , благодарение на колегата Nikky...... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кеф ми прави да чета такива постове много е интересно , Поздравления за DJ Tymbi , най-вече за неговата креативност и уменията , които споделя. Още веднъж успех !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кеф ми прави да чета такива постове много е интересно , Поздравления за DJ Tymbi , най-вече за неговата креативност и уменията , които споделя. Още веднъж успех !

Кеф не кеф, на мен никак не ми е кеф......... :icon_blush: Много неща са и много трябва да знаеш,както по ел. вериги на автомобила, така и по управлението на ел. вериги на ПЦ-то ,хардуерно и софтуерно какво трябва и не трябва и т.н. и т.н. ........ :icon_blush: а още повече да имаш нерви............а, и последно , да си дуракоустойчив на минусови температури от сутрин до вечер ......... :cold: :cold: :cold:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми като не слушаш Вальо да си сложиш фритюрник, който да те постопля с пържени картофки - те така се получава :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...