Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Разход на гориво


graf_vlad

Препоръчано мнение

Хора, аз ли се сдухвам нещо или тоз малкия бензинов двигател 1.3 много гълта? Значи до преди месец не бях занулявал бордовия комп и си държеше показания от 6.8/100 за последните 1400км. Дотук добре ама 1000 от тези 1400км са извънградско...Преди три седмици налях 20 литра и реших и да зануля компа и БАМ! за последните 150км 11.5/100 ми дава :icon_hmm: (най много пада до 11.2/100). Тук вече говоря за изцяло градско шофиране само... ама все пак двойно повече е това ?!?

Ще се радвам ако споделите вашия опит тук...Най-вече естествено ме интересуват колегите с 1.3 двигател

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега от мен едно голямо СПОКО! :) Мойто дизелче макар ,че е комънреал ми дава градско 8/100 като имаме изпредвид винаги тръгвам първи на светофарите и съм винаги 150 метъра пред другите. :rulez: За бензинките това е нормално провери германските сайтове за норми да ти се изплаши окото за бензинките.

Бях се нахвърлел на форд Ка 1.4 60 коня ,но като видях колко ми дават германците градски разход 10,5/100 се претесних и реших да е дизел :mitsu-smiley: хем здраво,икономично и сигурно. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега от мен едно голямо СПОКО! :) Мойто дизелче макар ,че е комънреал ми дава градско 8/100 като имаме изпредвид винаги тръгвам първи на светофарите и съм винаги 150 метъра пред другите. :rulez: За бензинките това е нормално провери германските сайтове за норми да ти се изплаши окото за бензинките.

Бях се нахвърлел на форд Ка 1.4 60 коня ,но като видях колко ми дават германците градски разход 10,5/100 се претесних и реших да е дизел :mitsu-smiley: хем здраво,икономично и сигурно. :good:

Дизел ама с двигател на рено-сори за спама :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Габи, незнам дали си запознат ,но кой е най-добрият дизел по народност след Мерцедес и всички взаимстват от него Моля,моля :icon_thumbup: .Японеца каква е неговата идея, да граде идеи и да ги усъваршенства то макар и да е на Рено :icon_rock: ,а за дасме по точни двигателят е на Г-н Пежо и всички после си слагат техните емблеми Приятелио. :mitsu-smiley: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм бил фен на дизела,но знае ли се той е за човек спокоен и улегнал да гали педала,няма ли тръпката от рева на двигателя за какво говорим-ако не вярваш ела да ти направя едно кръкче и може да не се качиш на дизел повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Габиии.... Винаги съм карал дизел и обичам сигурноста,при големите наводнения от не далечното минало бензинките ме гледаха с недоумения как се решавам да преплувам моретата който се бяха образували и съм сигурен ,че моето дизелче по малко шуми от твоят двигател, а за педала дали го галя мисля ,че съм писал по на горе за цетките :icon_box: какво ги правя.Сигурен съм за твоята бензинка,че е бързак ,но ако ги срещнем с моето дизелче какво ли ще стане :icon_hmm:

ясно е ,не желая да ви засрамвам все пак сме КЛУБ :mitsu-smiley: Поздрави! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден го дърпах с бмв-двигател шестак,150 коня 900кг-резултата може да го познаеш какъв беше само задния номер ми гледаше,още не се давам на никой,само дано не изправя някой завой че тая кола към това ме подтиква,пък иза това я карам да и се кефя и тя не усеща тормоза.Разхода е приличен,дори малък за тия цедки на който я подлагам,така че съм доволен,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А БМВ-то знаеше ли че се опитваш да се гониш с него......Айде стига сте се превъзнасяли с тези куци коне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Та...по темата....колега.Ако е вярно това което казваш,много е голям разхода.За сравнение...аз съм с 1.3 двигател и разхода ми е:5-5.5л извънградско,и до 8 градско в София....така че ..отиди на майстор... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А БМВ-то знаеше ли че се опитваш да се гониш с него......Айде стига сте се превъзнасяли с тези куци коне.

Много обичам пуканки ..http://forums.hondabg.com/style_emoticons/default/eat.gif .....:giggle:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така по темата като колегата mit_slx. Колега и аз съм с 1.3 двигател разхода ми е 7.5-8 градско и около 5 извънградско 11 е много според мен. Направи една диагностика

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми кара такова изделие с такъв ДВГ само,че е с ГИ и ТАП,та разхода с климатик беше 8 л./100 км. извънградско и около 10 л./100 км. в голямото село.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм двигател 1.3.За София градско 9.5-10.5 газ.На бензин не съм засичал.Но ми прави впечатление че показанието на компютъра е с 1 литър по-малко от действителното .Може да е затова че е на газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм двигател 1.3.За София градско 9.5-10.5 газ.На бензин не съм засичал.Но ми прави впечатление че показанието на компютъра е с 1 литър по-малко от действителното .Може да е затова че е на газ.

nanotrino.com

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А БМВ-то знаеше ли че се опитваш да се гониш с него......Айде стига сте се превъзнасяли с тези куци коне.

Сигурно е знаело,нали по светофарите се гледаме шофьорите един другиго и със знаци си показваме GO............. :icon_box: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо 1.3 гори толкова много,отговора е прост-защото ако вдигнете и вие торба с цимент ще се озорите-така 1.3 компенсира теглото на колата и съответно гори повече бензинец.Като гледам колкото моя рънър,да не кажа и повече.А Милене относно БМВ то водача му е мой приятел,та така че знаеше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и аз изядох едно BMW 525 tds от старт и му гледам физиономията на водача на BMW-то че се чуди и мае кво става, макар че съм с автомат. При мен градско/газ 12л. извън 8-9-10 л./газ според ...

Редактирано от rousefff
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо 1.3 гори толкова много,отговора е прост-защото ако вдигнете и вие торба с цимент ще се озорите-така 1.3 компенсира теглото на колата и съответно гори повече бензинец.Като гледам колкото моя рънър,да не кажа и повече.А Милене относно БМВ то водача му е мой приятел,та така че знаеше.

 

 

Колегите 2-3 поста по-нагоре добре са написали какъв разход дава 1,3, аз съм със същия мотор и разхода е такъв какъвто са написали те , а не колегата със завишения разход. 1,3 гори по - малко от другите мотори (бензинови) на Спейса, така че колега не мисля че си прав в случея. С твоя рънар едва ли ще постигнеш разход на бензин 8-8,5 в градско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако помислим логично на празен ход малкия двигател харчи по-малко от големия. Тогава на градско, където голяма част от времето двигателя работи на място, като прибавим и случаите, при които се кара по инерция до следващия светофар който вече светва червено ... логично е по-малкия двигател да дава по малък разход, разбира се при нормално каране! Виж, на извън градско би трябвало нещата да се обръщат, но все пак зависи и какви двигатели се сравняват.

Редактирано от Joro_67
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз житкам Спейс стар 1.3, 2000г само градско. Лете с климатик - 8.3. Сега - 8.0. Като сложа зимните гуми и светна фаровете, пак качва малко. Карам в малък град, и 20-30% от километрите са с недобре загрял двигател.

Впрочем, откога трябва да караме на светнати фарове?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз житкам Спейс стар 1.3, 2000г само градско. Лете с климатик - 8.3. Сега - 8.0. Като сложа зимните гуми и светна фаровете, пак качва малко. Карам в малък град, и 20-30% от километрите са с недобре загрял двигател.

Впрочем, откога трябва да караме на светнати фарове?

От 1ноември е задължително.Иначе препоръчително -целегодишно :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...