Премини към съдържание

Електрическа драма


messat

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

рядко пиша във форума, защото обикновено успявам да намеря нужната информация в по стари теми.

Имам следния проблем. Изгоря ми едната крушка на късите и реших да си взема две нови и да ги сменя.Междувременно всичко останало по колата си работеше нормално.Смених двете крушки и се оказа, че предните фарове за мъгла вече не светят както и подсветката на копчетата на климатроника(подсветката на дисплея си работи).Задните фарове за мъгла, късите и дългите светлини и задните габарити си работят нормално (предните габарити никога не са работили-може би крушките са заминали), а тази вечер ми направи впечатление,че като пусна фаровете вече не потъмнява дисплея на климатроника и часовника.Останалите светлини в купето си работиат нормално.Проверих бушона на фаровете за мъгла (No4)-здрав е.Проверих и да не съм скъсал някое кабелче покрай фасунгите на късите светлини-всичко изглежда ОК.Има ли реле което да включва предните фарове за мъгла, както е при задните-чува се характерно цъкване когата натисна копчето.

Някакви идеи за разрешение на проблема?

Редактирано от messat
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало реле за фаровете за мъгла да има.

На десния фар за мъгла на моя автомобил (който е същата модификация) се беше загубила масата. Извадих крушката, видях я че е здрава, но за всеки случай я пробвах на акумулатора. Светна, сложих я и от тогава свети и тя.

Може да включиш на габарит, да пуснеш фаровете за мъгла и с контролна лампа да провериш дали идва ток. Ако нямаш широк канал, може да спреш колата така, че предницата да се надвеси над земята (например с предните колела на бордюр, на "естакада" за вкарване в гараж и др.) и да легнеш под колата.

Не съм наясно каква връзка има между кабелите на фаровете за къси и тези за мъгла. Освен като си махал акумулатора да си закачил някой кабел и да се е прекъснал. Не знам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

рядко пиша във форума, защото обикновено успявам да намеря нужната информация в по стари теми.

Имам следния проблем. Изгоря ми едната крушка на късите и реших да си взема две нови и да ги сменя.Междувременно всичко останало по колата си работеше нормално.Смених двете крушки и се оказа, че предните фарове за мъгла вече не светят както и подсветката на копчетата на климатроника(подсветката на дисплея си работи).Задните фарове за мъгла, късите и дългите светлини и задните габарити си работят нормално (предните габарити никога не са работили-може би крушките са заминали), а тази вечер ми направи впечатление,че като пусна фаровете вече не потъмнява дисплея на климатроника и часовника.Останалите светлини в купето си работиат нормално.Проверих бушона на фаровете за мъгла (No4)-здрав е.Проверих и да не съм скъсал някое кабелче покрай фасунгите на късите светлини-всичко изглежда ОК.Има ли реле което да включва предните фарове за мъгла, както е при задните-чува се характерно цъкване когата натисна копчето.

Някакви идеи за разрешение на проблема?

Има реле за тези фарове, намира се в кутията черната отпред в моторния отсег..........релето е ОМРОН -40А и е най обикновенно едноконтактно за силовата верига.............но самото упрашление е малко по сложно и минава през габаритите на фаровете............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм разбутал нещо там.Предполагам, че не регистрира, че са включени габаритите и затова не пуска халогените и подсветката на копчетата на климатроника, а самия дисплей си свети винаги.Осветлението на поставката за чаши и пепелника свети когато пусна късите.Защо обаче задните фарове за мъгла работят? Не сам обръщал внимание дали когато колата е само на габарити могат да се пуснат задните фарове за мъгла или трябва да са включени късите светлини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз не съм обръщал внимание. Логично за да ги ползваш когато наистина видимостта е слаба, няма да караш на габарит, нали? Мисля че светят и само на габарит, защото те "искат" да са светнати фаровете за мъгла, а последните се пускат и при габарит.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

на моят автомобил ЕА5А - 98г задните фарове за мъгла работят само при включени къси светлини, докато предните халогенни работят и на габарити и на къси светлини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

на моят автомобил ЕА5А - 98г задните фарове за мъгла работят само при включени къси светлини, докато предните халогенни работят и на габарити и на къси светлини.

И точно така трябва да бъде... :good:

Явно при колегата има някакъв проблем в ключето за усилване на задните допълнителни светлини, или някой кабел е зъкъсил някъде по трасето...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако са ти изгорели габаритите-смени ги, не вярвам да е от това проблема, но го направи и виж дали има промяна в ситуацията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

на моят автомобил ЕА5А - 98г задните фарове за мъгла работят само при включени къси светлини, докато предните халогенни работят и на габарити и на къси светлини.

 

И задните работят на габарит, но само ако преди това са включени и фаровете за мъгла. Ако искаш да пуснеш само задните, то тогава трябва да си на къси светлини.

На колегата му се губят габаритните светлини. Точно с тях е свързано осветлението на бутоните в купето.

Въпрос: Километража свети ли при включване на габарити?

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги драмата се разреши.Докато се чудих какво да правя усетих, че и единия заден габарит е заминал. Днес сутринта размених бушоните на работещия и неработещия габарит и вече имах цели два неработещи габарита!!.Отидох до един магазин на горубляне(работя наблизо) и взех 2 крушки за задните габарити и два комплекта бушони (да има) и с един колега от работа запретнахме ръкави да сменяме крушките отзад. Само, че преди да разкостим задните фарове смених бушоните и гледай ти. Проработи осветлението на климатроника, предните халогени задните габарите-всичко. Сякаш нищо не е било.

Голям кеф.

Е останах с две крушки за заден габарит ама то не пречи да има.

Благодаря за съпричастността към проблема ми. Хубаво е да знаш, че можеш да разчиташ в нужда.

Редактирано от messat
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A как разбра какви крушки да купиш за задни габарити, без да си свалиш старите?

Питам, защото точно тези крушки на Галанта са доста странни и рядко се срещат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A как разбра какви крушки да купиш за задни габарити, без да си свалиш старите?

 

Още не е разбрал, че си е купил крушки за друга кола... :D
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма да се учудя и тъй да съм направил.Ще ги снимам и постна.Крушките са безцокълни и са за габарит и стоп 25/5W ако не се лъжа. Четох в по стара тема че се продавали в ратола и в някакъв магазин по самоковско шосе преди околовръстното.Нямах време да пътувам то Ратола (на диаметрално противоположната страна на София е от мястото където работя) и взех тези, който ми дадоха във въпросния магазин с уговорката да ги върна ако не станат. Тъй и не разбрах дали са същите тъй като не разглобих задните фарове.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така колега. Крушките са безцокълни, с две светлини. Другата която също е безцокълна е на подобрената светлина за мъгла, но тя е с една светлина.

А що се отнася до това дали са рядко срещани или не ... има ги на много автомобили, но все японски: Хонда XР-В, Мазда 6, Тойотa Лендкрузер

и др.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Точно така колега. Крушките са безцокълни, с две светлини. Другата която също е безцокълна е на подобрената светлина за мъгла, но тя е с една светлина.

А що се отнася до това дали са рядко срещани или не ... има ги на много автомобили, но все японски: Хонда XР-В, Мазда 6, Тойотa Лендкрузер

и др.

Има ги на много коли по SAE стандарт като Неона, например.

Колеги, моля ви не купувайте предпазители на опаковки!!!!! Те обичат да си стопяват пластмасата, но не и стопяемата жичка. В резултат на това съсипват бушонното гнездо и убиват колегите жичкаджии.

Изгорелия предпазител не е проблем. Той си е свършил задачката в живота и е спасил нещо.

Желателно е да се отстрани причината за изгарянето му и тогава да се подмени с нов.

Редактирано от Dieus
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Здравейте, искам да питам нещо за управлението на Галантните габарити.

Моите габарити не светят като завъртя "пръчката" до геврека... разглобих пластмасите около волана, извадих лостчето и мерих мултицет.. писка като включа на габарит... викам си Жалко! няма да мина със смяна или контактен спрей. Оказа се че проблема е в управляващата верига на габаритите, на която са накачени 1000 други неща- подсветките на почти всичко в купето.

 

Гледах схемите на ЕЛ инсталацията:

 

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Mitsubishi/Galant/Manuals/1997-2001%20Galant%20Wiring%20Diagrams/PHDE9608-B_GALANT_99_ELECTRICAL_WIRING.pdf

 

И да си кажа честно.. нищо не разбрах- то едно ли е. :icon_doh: мисля че е на страница 3-202 и 3-203 ама така и не ми стана ясно, ако пусна един кабел от пина на лостчето, който не затваря управляващата верига на релето за габаритите дали ще стане :tok: :icon_n_blowup:

 

 

P.S. Всички крушки и бушони са ми в ред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли 12V на пиновете за габаритите в черната кутия с бушоните в двиг. отсек? Би трябвало да има постоянни 12V без значение АСС, контакт, Off и пр.

Според мен ако няма, значи аварията е от там до ключа, а ако има - от кутията до предните габарити. Нали си погледнал бушоните? Мерил си на фасунгите на габаритите?

Това е само предположение обаче. Аз не разбирам нищо от токове. Ще погледна схемите, но не разчитай много на мен да ги разчета...

 

Мисля че имаше едно общо реле за предните и задните габаритни светлини. Та понеже реленцата в тази кутия са еднакви, изскуби това за габаритите и сложи друго на негово място да видим дали ще дойдат тези габарити.

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ли 12V на пиновете за габаритите в черната кутия с бушоните в двиг. отсек? Би трябвало да има постоянни 12V без значение АСС, контакт, Off и пр.

.

.

.

Мисля че имаше едно общо реле за предните и задните габаритни светлини. Та понеже реленцата в тази кутия са еднакви, изскуби това за габаритите и сложи друго на негово място да видим дали ще дойдат тези габарити.

 

Eто снимково матрял:

1239738_10201096947840205_1045887995_n.jpg

1235489_10201096873278341_683923324_n.jpg

 

На тези 3 пина,дето са с червено има 12в, мултицета пищи за контакт между тях и има по 12в разлика в потенциала към "-" на акумулатора.

Откачих съседното реле - за прозорците, видях че не работят и ги смених- габаритното реле вдига прозореца,но прозоръчното не пуска фаровете :icon_hmm: (серийните им номера са еднакви... някой да не ме упрекне нещо :icon_thumbup: ).

 

Когато дам на късо двата контакта оградени в оранжево габаритите светват,както и подсветки,Модсветки... Стоповете ми отзад светят при натиснат педал запирачка, днес бях на реглаж и ги гледах как светят с един бастун на спирачката :rolleyes: ... За габаритите при набучен кабел.. не погледнах :icon_doh:

 

Според мен остава проблема да е в кабелака от релето до лостчето но ако се пак някой се е сблъсквал с подобен проблем или има нещо,което да проверя още ще съм благодарен.

Редактирано от Large
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да не пускам и аз нова тема не ми работи ел. регулирането на фаровете. Някаква идея? Търсил съм отделен бушон но не намерих?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да не пускам и аз нова тема не ми работи ел. регулирането на фаровете. Някаква идея? Търсил съм отделен бушон но не намерих?

Гледал съм такива теми и преди - първо виж дали фаровете ти имат моторчета, да не са сменяни с "евтин афтърмаркет". после дали като въртиш копчетата има някакъв ток на буксите и дали тия букси влизат във фаровете, съпротивления на клемите на моторчетата, ако ги стигаш.... такива работи... Някои се оплакват че и ръмжат, други не... :mitsu-smiley:

 

Тая тема стана.... ама то заглавието е доста примамливо :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

За да не отварям нова тема, тъй като имам същия проблем (не ми светят габаритите и халогените), някой знае ли кой бушон да сменя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, тъй като имам същия проблем (не ми светят габаритите и халогените), някой знае ли кой бушон да сменя?

post-16723-081917600 1450754226_thumb.jpg

post-16723-009181500 1450754227_thumb.jpg

post-16723-082733200 1450754227_thumb.jpg

post-16723-004411700 1450754228_thumb.jpg

post-16723-026797500 1450754228_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...