Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Автоматична антена


Препоръчано мнение

Колеги, измъкна ми се антената, заедно с жилото. Остана само най-долното звено. Опитах се да я сваля, но не успях. Тъй като не можах да я снимам ще сложа една снимка от една друга тема. Дано колегата не се сърди, но антената отгоре е същата. Та дайте идея как се сваля това чудо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, автоматичната антена на Галант се сваля като се развие гайката, която се вижда на снимката и още 2 или 3 болтчета, които държат антената за ламарините в багажника. За целта трябва да свалиш кората в багажника и ще разбереш как се вади.

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Антената излиза надолу, откъм багажника. Отначало развиваш тази хромираната гайка, която се вижда и на снимката отгоре, после откъм багажника трябва да запретнеш плата, зад който е цялата антена. Следва да развиеш 2 или 3 гайги 10мм и една видиика, която е за замасяването на няколко кабелчета. След това антената излиза и ти остава да откачиш кабелите й (буксата с захранването й + антенния кабел).

 

 

Изпревари ме.... Ама така е като имаш ВР4 :good:

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Гледам, че моята снимка си сложил (няма ядове за което :) ) - наистина монтажа и демонтажа е доста лесен, просто е малко по-трудно ако антената не е сменяна и ако болта е клеясал ако така мога да кажа. Аз след 2-3 напъна накрая успях така че просто трябва да захванеш с нещо здраво и лека по лека да понапънеш.

Ето малко за помощ :

http://vipervl.snimka.bg/automobiles/mitshubishi-antena.480779

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много - наистина снимковия материал е уникален, мисля, че много ще ми помогне :icon_clap: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много - наистина снимковия материал е уникален, мисля, че много ще ми помогне :icon_clap: :icon_thumbup:

 

А защо не кажеш, какво точно искаш да направиш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами искам да я разглобя и да видя дали ще мога да я ремонтирам. Предполагам, че ще успея да я смажа и раздвижа, тъй като според мен жилото е здраво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами искам да я разглобя и да видя дали ще мога да я ремонтирам. Предполагам, че ще успея да я смажа и раздвижа, тъй като според мен жилото е здраво.

 

Че ще я разглобиш спор няма ама за ремонтирането се откажи още от сега :icon_dance:

 

п.с. Жилото не е здраво :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че ще я разглобиш спор няма ама за ремонтирането се откажи още от сега :icon_dance:

 

п.с. Жилото не е здраво :icon_crying:

 

На 100% подкрепям мнението на Alex2511. Щом антената се движи на ръка, значи жилото е счупено. Това не подлежи на ремонт. Но явно ти сам ще се убедиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Как да разбера дали жилото на моята антена е здраво?

Преди няколко месеца я закачих в едно отчупено от буря клонче и от тогава моторчето се мъчи да я изкара и прибере, през което време смущава радиото (~20 сек.) и след това моторчето се изключва. Прибрал съм горното звено на ръка за да може колата да влезе в гаража. То лесно се движи, но останалите не съм ги пипал защото знам че може да я повредя. Самото звено се прибра навътре без усилие, но когато натиснах леко долното то не мърда, т.е. иска усилие, което аз не приложих поради горната причина. Стеблата не са идеално прави - резултат от едно вкарване в гаража при пуснато радио :icon_doh: . Чух как се удари антената и от тогава е малко крива, но работеше близо година по този начин, докато не я приключих с онзи клон. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Аз имах такива проблеми с антената и по-точно казано ми се случи проблема на колегата Анди/закачиха я в един клон/ не и обърнах внимание и след това стигнах до проблема на колегата Митовбиши - леко я изкривих и може би от напрежението ми се скъса жилото в антената. Та съвета ми е Анди все още има шанса да си изправи антената и тя да започне да си работи нормално, а колегата Митовбиши може само да си я разгледа от любопитство, но ще се оправи с нова, трудно се намират работещи втора употреба.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Техномаркет съм виждал да се продават чисто нови при това електрически телескопични. Но ми се върти в главата цена от към 100лв, освен ако не е намалена, защото я виждах преди 3 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята я оправих с 4 капчици лепило "Капчица" за да не се прибира и извадих захранващия кабел на моторчето. Тези пари по-добре да се дадат за нещо друго.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята автоматична антена беше на Бош, работи безупречно няколко години и накрая сдаде багажа... В един готин сервиз за кар-аудио със звучното име Тояга (хората са точни), ми предложиха два варианта: автоматична за 130, или ръчна телескопична за 30 лв., и двете цени включват смяната.

Познайте кое избрах, при положение, че докато карам в София (90% от случаите)въобще не ми е необходима антена. Изваждам я само на дълъг път.

Иначе е тарикатско, не мога да отрека, но 100 лв. са си 100 лв. :):):)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Че ще я разглобиш спор няма ама за ремонтирането се откажи още от сега :icon_dance:

 

п.с. Жилото не е здраво :icon_crying:

Не сте ме разбрали - антената не се движеше на ръка, просто излезе барабар с жилото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом е излязла барабар със жилото значи самите метални тръби през които минава жилото са заминали - просто се е разширила някоя от дупките, аз имам малко резервни части останали от старите антени и ако имаш път през София може да я погледнем набързо :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом е излязла барабар със жилото значи самите метални тръби през които минава жилото са заминали - просто се е разширила някоя от дупките, аз имам малко резервни части останали от старите антени и ако имаш път през София може да я погледнем набързо :)

Мерси - дано имам скоро път към София - ще се обадя да я погледнем ако не съм я оправил дотогава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да попитам само.Моята машинка работи ,но когато я купих антена нямаше и сложих някаква заблудена там.Мисълта ми е дали е възможно нещо да направя след като все още ми работи моторчето?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да попитам само.Моята машинка работи ,но когато я купих антена нямаше и сложих някаква заблудена там.Мисълта ми е дали е възможно нещо да направя след като все още ми работи моторчето?

 

Можеш да си купиш само антената(пръчката), без моторчето и електрониката, но трябва да е същата като оригиналната. Такива се продават от "Ратола" , а цената мисля че беше над 100лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доста солидна сума за една пръчка :) Ми така който иска авт. антена, ще плаща :)

Мерси за отговора.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стеблото на антената е 70лв, до колкото съм чел от други теми. Вътре в оригиналната би трябвало да има осилвател ако не се лъжа, така че си заслужава да се направи.

 

Самото звено се прибра навътре без усилие, но когато натиснах леко долното то не мърда, т.е. иска усилие, което аз не приложих поради горната причина.

 

Щом най-горното се движи лесно антената е заминала. Долните не се движат защото са се заклинили едно в друго - разширява се горната част на звеното и следващото звено се знаклинва в него - от там вече се затормозява цялата система при работеща антена, даже може да е причината да се се прибира до край (ако не е кривена); При здрава антена, ако е върната малко или не е изкарана напълно най-горната част трябва да е неподвижна, останалите да се движат леко и свободно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

Преди няколко седмици при тръгване пуснах радиото и докато гледах в лявото огледало за идващи МПС отзад, ми се видя, че антената излиза, т.е. че се движи нагоре. Не беше мърдала дълго време докато сега я гледам през прозореца - прибрала се е и са останали две звена да стърчат, а беше почти цялата навън.

Дали да не я дам на някой да ми я изправи и смаже? С какво се мажеха стъблата и с какво се мият? Може пък да е жива :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях си купил една ръчно разпъваща се, и на кутията и пишеше от време на време да се мие със спирт и после да се смазва с фино машинно масло. Предполагам че спрей от сорта на WD40 ще свърши и двете работи. Просто я разпъни нацяло и с едно парцалче и wd40 я мини и виж какво ще стане ... ако се съживи, прави го след всяка автомивка и ще изкара доста, ако няма мръсотия и по моторизацията де...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С такова я измих. Пуснах СД-то и й помогнах да излезе цялата. Малко й трябваше. Доста мръсотия падна. На места се беше "глечосало" и там се заклещваше. Обаче рекох да видя дали ще се прибере, спрях радиото и нищо. Завъртях ключа - нищо, извадих го - пак нищо. Сложих го, завъртях, контакт, пуснах радиото, но моторчето се оказа че не върти. Или поне не винаги върти. Направи ми впечатление че не винаги го чувам да бръмчи. Май само понякога сработва :icon_hmm:

Може би от толкова напъване да я изкара и прибере се е повредило.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свали я и я разглоби има тема с снимки не е трудно. И на място свалена може да и подаваш с 12v от някой акумулатор да видиш работи ли и ако не защо :) Ем ще я почистиш като хората цялата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...