Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Избор на газов инжекцион


Nickky

Препоръчано мнение

Здравейте, реших да сложа газ пропан ботан на моя Галант, който е с мотор 4G63. Знам, че LPI е най-добре, ама е прекалено много пари и отпада като вариант.

Във форума, четох за Fobos, BRC, но така и не останах с конкретно впечатление, за някой от двата. Какво мислите за Lovato газ инж, и също бихте ли ми препоръчали добри газаджии, защото старата ми кола е с обикновенна газова с изпарител Lovato, която си настройвах и ремонтирах сам и никога не съм стъпвал в газаджийски сервиз.

Благодаря ви за вниманието.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да предложа ето това....... http://www.stefanelli-bg.com/index.php

Случвало ми се е в свободното време и аз да монтирам такива(вносителя ми е познат). Последно за 4 цилиндров двигател цената беше 1300лв(но зависи от бутилката). За София добри отзиви има за сервиза в Павлово (Ансико газ).

Аз лично като монтажник съм доволен от тези газови.....на които съм сложил повече за проблем и за настроики не ме е потърсил. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От известно време се внасят и доста качествени полски инжекциони на поносими цени. Моето мнение е, че монтажа е по-важната част от една газова уредба. Прекалено сложен инжекцион изисква MAPване (настройки), което изисква квалификация на газаджиите. В общия случай те не са достатъчно наясно и стават недоглеждания.

Мисля, че една средно качествена системка с един компетентен монтажник е прекрасния вариант.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти Иво до мотоцентър "Шкода" в кв. "Надежда". Аз си сложих при него ГИ (газов инжекцион) на ГАЛАНТ 2000 куб.см/V6 (6А12) и вече 10000 км никакъв проблем. Телефона му е 0888 45 05 01. Первектен монтаж и много добра настройка на инжекциона. При здраво каране на магистралата (средна скорост 150 км/ч) ми дава разход 10-11л/100км, градско 13-14 л/100 км (все пак софийско градско и шестак мотор).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти Иво до мотоцентър "Шкода" в кв. "Надежда".

Точно и аз щях да ви го препоръчам..................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Случвало ми се е в свободното време и аз да монтирам такива

Че намира ли ти се свободно време бре ?.. :icon_hmm:

Ако ти се намира, да ти докарам бенца да му монтираш един Стар-газ ... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз съм с Фобус газ и съм доволен- мисля че си заслужава.... Все пак колите ще ги караме 4-5 години и ще ги сменяме с по-нови....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията, колеги. Май се ориентерах към Армянови, иначе сега като ми казахте се сещам от приятели и за Ансико газ в Павлово (това ми е втория роден квартал) и за Иво до Skoda в надежда и отзивите са добри. Колегата Vetov е напълно прав, че тия кол няма да ги караме повече от 5 години, обаче аз искам да има ламбда контрол, тайминг компютър, клапани за защита от пре-налягане и т.н. които екстри вдигат цената с около 4-500 лева, което за мен си заслужава. Имам поглед по въпроса за ламбда контрола (който представляваше едно стъпково моторче на мястото на крана и управлявщ го комп) от предишната ми кола, която не беше с инж, а с обикновенна газова, но заводска слагана в Холандия. Та въпросната колица я купих на 150000 карах я 10 години в бг, а сега е на малко повече от 700К и за този период както казах по горе не съм ходил на газаджия, всичко сам си правих. Та както прочетох в други теми, където е коментирал DJ-я (благодарение на линка от Andy Van Der Drift) според мен определено си заслужава инвестицията за ламбда контрол и тайминг компютър за предварението.

Много ви благодаря за ценната информация. Форума е N.1

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 7 години ...

Здравейте, може ли други отзива за този - Иво , при Мотоцентър Шкода в Надежда,искам да си сложа газов инжекцион. Той сам ли работи или са в сервиз с повече хора,ако е така, как се казва сервиза?

Благодаря з аинфото..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иво Ленков, Каравел газ, след Шкода, точно след една малка бензиностанция/газстанция с 1-2 колонки. Аз съм слагал там преди повече от 150 хил.км. и нямам проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иво Ленков, Каравел газ, след Шкода, точно след една малка бензиностанция/газстанция с 1-2 колонки. Аз съм слагал там преди повече от 150 хил.км. и нямам проблеми.

 

И аз съм слагал там и имах/м проблеми. Разбрах и за други хора (извън форума) с подобни случки... Доста време и нерви си загубих покрай това - още в самото начало след монтажа 15-20 000 км карах с разбъркани дюзи... и си плащах за диагностиката сумати пъти... ами загубеното време и лашкане по светофарите?! Дълго време бях доверчив, допусках, че му има нещо на Галанта и че е в него проблема (нали е стара кола), но уви. Чашата за мен преля след посещение в продължителност от 1:30 - 2 ч. за смяна на скоби на маркучите за газта към дюзите (че изпускаха и не се дишаше в колата). Дълго, щото сме много клиентите, а иначе в уговорено време... Уж готова, скобите смемени, колата работеше неравномерно с прекъсвания и въпреки молбата ми да я погледнат пак бях отпратен да си вървя и да гледам двигателя на диагностика на бензиновата система и да се върна пак. Платих си, разбира се. След това пред блока сам си наредих правилно дюзите и воала - изчезна проблема с бензиновата система! Галанта си е машина от всякъде, стига да се пипа с разбиране и то от човечни, отговорни, морални и лоялни хора. Писал съм във форума преди за мистериозните проблеми с газовата, които имах - нито един технически проблем, само "майсторски". Иначе човекът си разбира от газовите, в това съм наистина уверен, обаче друг е проблемът - много сме клиентите. Сефте... Натъжавам се, но това са фактите.

 

Просто имайте не 1, а 100 наум като сте при майстори, особено в големите градове като София и бъдете по-недоверчиви. Аз си изпих попарата, и то няколко пъти, и то при различни "майстори" и сервизи, и за съжаление накрая често аз трябва да съм там и да гледам какво се случва и до колкото мога да контролирам... и въпреки това понякога да съм пак прецакан заради умишлено или неумишлено недоглеждане. И не говоря за парите, майната им, а времето и разправиите за неколкократно "решаване" на един и същи проблем. Абе попара има още и не свършва...

 

П.П. Вече и врътнах над 100 000 км на газовата - Романо.

Редактирано от manol
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята газ е Заволи, слагах я преди 100 000км в Севлиево, проблеми нямам, един път се запушиха серпентините в изпарителя от лошото качество на газта, няколко пъти съм сменял филтърчета. Проблеми с дюзи, софтуер и пр. никога не съм имал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След това пред блока сам си наредих правилно дюзите и воала - изчезна проблема с бензиновата система!

 

А, те как бяха наредени преди това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А, те как бяха наредени преди това?

 

С една дума - погрешно, затова и двигателя притрисаше и клатеше :icon_censored: . Така че си снимайте от време на време двигателя и маркирайте кой елемент къде се намира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

С една дума - погрешно, затова и двигателя притрисаше и клатеше :icon_censored: . Така че си снимайте от време на време двигателя и маркирайте кой елемент къде се намира.

Скъпи колеги за района на София ви препоръчвам сервиза на ул.Първа българска армия №5 Военна рампа.Момчето си разбира от работата,до сега когато имам проблем с газовата уредба винаги ми е помагал и никога и никой не връща,просто по някога се налага да почакаш да ти дойде реда или ако нети се чака просто оставяш колата с телефон и в същия ден ще си я вземеш готова.Както правя аз

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...