Премини към съдържание

Рамена на чистачки


Препоръчано мнение

Колги някой може ли да ми каже дали може да се обере луфтът на рамената на чистачките.Купих нови безшарнирни чистачки и като ги сложих видях, че рамената не натискат в средата. След това забелязах, че машинките мърдат. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Проблемът е в основата на чистачката, която е разбита и се движи ексцентрично, затова и чистачката не притиска стъклото. Аз също не знаех как да отстраня проблема, сложих обикновенна скоба, понатегнах я, но резултата не е решение на проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах/имам същия проблем, и с шарнирни и с безшарнирни. На 90 % беше отстранен, когато понатиснах със сила надолу основата на рамото, точно преди сгъвката с пружините. Може би с времето, вдигането и свалянето се поизкривява. При мен поне подейства.

Редактирано от Dell
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колги някой може ли да ми каже дали може да се обере луфтът на рамената на чистачките.Купих нови безшарнирни чистачки и като ги сложих видях, че рамената не натискат в средата. След това забелязах, че машинките мърдат. :icon_hmm:

Виж дали раменете не се клатят от основата, т.е. от към гайката, която ги притиска към оста на чистачките..........под нея има конусовидна ос със шлици, които като стегнеш кайката и се впиват шлиците в рамото на чистачката...........ако се клати там ,значи там ти е проблема и трябва да го оправиш..........аз съм правил по много начини този проблем ,но най добрия е да се сложи м/у тях латунг и тогава стягаш гайката и вече няма мърдане.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Слагайте си обикновени чистачки.Явно нещо не са изчислили късите рамена на чистачките.На самата връзка между късото и дългото рамо(кадето е пружината)има ограничител, колко да слезе към стъклото чистачката,и когато се изправят вертикално чистачките се отлепят от стъклото.Аз изпилих издатините от късото рамо и за сега нямам проблем(с обикновени чистачки,другите самото рамо не може да ги натисне достатачно)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не бива да опира, но тук е момента да кажеме - Не пускайте чистачките, когато капака ви е отворен, става грозна гледка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен се навдига дясната чистачка в края на хода, като почнат да се застъпват. Имам чувството, че е нарочно направено, за да не мята вода пред шофьора. Някъде на около 1 см от стъклото стоят рамената без чистчки. Стъклото е доста извито и трябва да се винмава с височината и качеството на чистачките, за да могат да следват формата на стъклото. Същото го има и със задната чистачка - ако се сложи неподходяща почваше да прескача...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен закача рамото на лявата чистачка,като отварям капака.

 

Като вдигате предния капак опира ли края на капака в чистачката?

 

При мен същия проблем :/

Ако някой има идея,освен да се смени системата да сподели :)

Този проблем е 99 % при всички :/

Трябва да се измисли нещо :icon_hmm:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен нищо никъде не опира.....А относно тези чистачки, проблема при тях е че от центъра им до стъклото , височината е по-малка отколкото на обикновенната чистачка, това променя натиска на пружината........Просто трябва малко да се изкривят рамената на чистачките, за да се уцели момента на най-силен натиск и залепват перфектно.....Аз съм много доволен от такива чистачки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Аз имах сходен на вашия проблем. При мен обаче един ден лявата чистачка просто спря да се движи. От там следаше едно разглабяне, на пластмасовия панел под челното стъкло. Стигнах до ябълката която придава ход на чистачките. Преди това да се случи имах кофти луфт на въпросната чистачка. Останових, че ябълката с времето се е изхабила и колкото и да се мъчих да го обера и да поставя основата към ябълката, усилията ми бяха напразни. Тогава ми предложиха да ми ги заварят, което на този етап ми се стори най приемливо. Сега луфт нямам, но не мога да кажа дали е от това, което ремонтирахме с мой познат. Само мога да ви посъветвам ако правите подобна манипулация много да внимавате със челното стъкло. Защото може да се случи много кофти случка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре и това, което сте го заваряли няма ли го като резервна част?

 

 

Колеги,какви са размерите на чистачките за Каризма ГДИ?

 

Мисля, че 51 и 53см. Ако сложиш такива от по 5лв няма да изкарат дълго, защото не могат да следват формата на стъклото и не натискат навсякъде. Аз имах такива, издържаха 2 месеца и почнаха да оставят черти. После ги подарих на един колега с БМВ и при него чистят идеално, но стъклото е почти право. Най-добре ако може първо да се пробва, преди да се купят. В един магазин ме зарибяваха за тези "модерните" чистачки аз им казах че няма да стане и в крайна сметка по целия ход по средата не опираха, сигурно имаше 2-3мм, не бяха виждали такова нещо...

Хубави чистачки има на BOSH, които със сигурност стават и са качествени. Струват 30лв комплекта имат такива в Ауто Плюс и сервизите на бош. Има два вида - при по-старите държача на перото е пласмасов и ако са замръзнали могат да се счупят. При по-новите ме увериха че всичко е метално, но още се съм купувал такива.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...