Премини към съдържание

Гордост!


starshinata

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, от вчера съм много горд собственик на Галант (на Ники Мизов). Днес се прибрах със нея до Търговище и се влюбих в тази кола.Бях се наплашил дали ще ми стигне една минимална заплата за бензин, но се оказа че освен хубавата возия колата е даже икономична( 7.5 на 100). Вярно, че не съм карал с повече от 140км/ч., но все пак мисля, че това е един чудесен разход. Искрено благодаря на Ники за страхотния автомобил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, от вчера съм много горд собственик на Галант (на Ники Мизов). Днес се прибрах със нея до Търговище и се влюбих в тази кола.Бях се наплашил дали ще ми стигне една минимална заплата за бензин, но се оказа че освен хубавата возия колата е даже икономична( 7.5 на 100). Вярно, че не съм карал с повече от 140км/ч., но все пак мисля, че това е един чудесен разход. Искрено благодаря на Ники за страхотния автомобил.

Мартич, със здраве да си я караш. Пожелавам ти, да ти е по-лек крака от моя. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честита нова придобивка. Пожелавам ти много безаварийни километри и хубави моменти. Тази кола е удоволствие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито , колата си заслужава . Само немога да разбера как го правите всички това с разхода ... Както каза Ники май всичко е до крачето :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито , колата си заслужава . Само немога да разбера как го правите всички това с разхода ... Както каза Ники май всичко е до крачето :icon_blush:

 

Типтроника е доста по умна ск. кутия и наистина разхода извънградско при 130-140 е 7-8 л. :drive: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за поздравите, но ми светна "чек енджин" лампичката. Имате ли някакви предположения каква може да е причината?

post-7043-1258477592_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за поздравите, но ми светна "чек енджин" лампичката. Имате ли някакви предположения каква може да е причината?

Ами може да са поне 10 причините за светкането на тази лампичка, Николай трябва да знае нещо повече по въпроса............иначе честито колега, да си я караш безаварийно.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях на гости и на връщане (не повече от 5км.) посредата на разстоянието ми светна лампичката. Нито съм карал бързо, нито нищо.

 

Кога и ей така от нищото ли се получи ?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен,увеличават се галантите в региона :) .Ако мога да ти помогна с нещо-само питай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само с диагностика ли може да се провери? Някакви грешки ли е натрупала според тебе?

 

Ами може да са поне 10 причините за светкането на тази лампичка, Николай трябва да знае нещо повече по въпроса............иначе честито колега, да си я караш безаварийно.........
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, може да е някоя ламбда сонда, някаква грешка или датчик. Хубаво е да се направи диагностика. Освен жълта светва и червена мисля, тогава е страшно . На мен на джага , заради датчик на ABS първо ми светна чека енджина и после ABSa. На Галанта след някаква смяна на нещо в сервиз почна да ми свети същата лампа, понеже бяха държали ключа на контакт дълго време . Има много фактори. А промяна в поведението на автомобила предполагам няма.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти казал същото, което и DJ Tymbi, прочети още веднъж поста му.

Причините може да са няколко, затова е добре да я види специалист или още по-добре - да се закачи на компютър, който ще ти каже причината.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за поздравите, но ми светна "чек енджин" лампичката. Имате ли някакви предположения каква може да е причината?

Честито и от мен "старши"! Една бензиностанция бензин да изгориш с таз пущина и все така да ти е кеф!

За "чек енджина" и аз да кажа. На моя бордолет също понякога светва тази лампичка и съответно минава в "авариен режим". Това ми го направи още първия ден като си я докарах колата. Намерих му цаката - изключвам от контакт и след 10-15 секунди паля и всичко си е ОК. Вероятно някоя сонда или датчик подава "аларма". Забелязах, че през тези 15 секунди се чува едно прецъкване от долу (някъде от към генерацията), след което нещата са наред. Иначе ми я замерваха на компютър колата - не откриха никакъв проблем. Е тука разбира се има баш-разбирачи и те ще кажат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам от какво може да е. Последно като светна тази лампа беше соленоида на ЕГР систимата, но и двата соленоида ги смених с нови. Наистина може да са сондите. Марто, дал съм ти три резервни сонди, смени ги да видим дали ще спре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито за галанта и много безавариини километри :icon_rock:

Аз съм виждал продобно светване само че на кола с газ и една откачена ситуация :). Пускаш на бензин и почти моментално изгасва.. даваш и малко газ понеже било се натрупвало конденз при някоя от сондите и тя се "побърквала" и си минаваш пак на газ и си пей сърце. Ама не съм сигурен при негазифицирана кола дали може да стане това или просто сондата си е за смята. Най-добре да се види на комп щото може и нещо друго да е :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Типтроника е доста по умна ск. кутия и наистина разхода извънградско при 130-140 е 7-8 л. :drive: :rulez:

 

 

Mоят е с ръчна кутия и най-отговорно мога да заявя същият разход при плътно 140 км/ч скорост извънградско! :)

 

 

Сега към колегата. Честит придобивка. Колата съм я виждал и изглеждаше доста пазена и гледана кола. Надявам се проблема с чек-а да е "малкия дявол", защото знам какво е тъкмо да си купиш нещо и то да се развали непосредствено след покупката. Пожелавам ти късмет, много отговорност и хиляди безаварийни километри на пътя. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Mоят е с ръчна кутия и най-отговорно мога да заявя същият разход при плътно 140 км/ч скорост извънградско! :)

 

 

Сега към колегата. Честит придобивка. Колата съм я виждал и изглеждаше доста пазена и гледана кола. Надявам се проблема с чек-а да е "малкия дявол", защото знам какво е тъкмо да си купиш нещо и то да се развали непосредствено след покупката. Пожелавам ти късмет, много отговорност и хиляди безаварийни километри на пътя. :)

Развали е силно казано... Ламбдите са в багажника, просто му трябва едно камъче с дупка и малко спрей, 20 минути и газ... Тая кола ламбдите са и болка отпреди една година... Естествено, трябва да се закачи на компютъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Развали е силно казано... Ламбдите са в багажника, просто му трябва едно камъче с дупка и малко спрей, 20 минути и газ... Тая кола ламбдите са и болка отпреди една година... Естествено, трябва да се закачи на компютъра.

 

 

Да...развали беше първата дума, която ми дойде, но нямах предвид, че колата се е счупила. :) Но наистина е хубавo да се направи според мен диагностика и за това казах дано е "малкия дявол". Росене, на теб чек-а светвал ли ти е? Просто информативно питам...... :D

Редактирано от GeorgieV
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да...развали беше първата дума, която ми дойде, но нямах предвид, че колата се е счупила. :) Но наистина е хубавo да се направи според мен диагностика и за това казах дано е "малкия дявол". Росене, на теб чек-а светвал ли ти е? Просто информативно питам...... :D

 

Не, не ми е светвал....Светвал ми е АБС в комбинация с тракшъна, когато правих неволен дрифт в снега миналата година, докато се катерех на един кишав път. Угасна на другия ден следобед.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...