Премини към съдържание

Съвет при смяна на масло


rusli

Препоръчано мнение

Колеги мисля да сменям двигателното масло от 10w40 на 5w40, трябва ли да промивам двигателя с добавка или нещо друго?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Колеги мисля да сменям двигателното масло от 10w40 на 5w40, трябва ли да промивам двигателя с добавка или нещо друго?

До колкото разбрах не е задължителна промивката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мисля да сменям двигателното масло от 10w40 на 5w40, трябва ли да промивам двигателя с добавка или нещо друго?

По закон трябва да се прави по-скоро обратното - от 5w-40, да се мине на 10w-40. А и вече доста е изписано във форума, че подходящото масло за модела е полусинтетика 10w-40.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом си го купил наливай защо питаш............Ако те интересува с какво масло се кара ГДИ-то разрови се и прочети малко за ILSAC GF2, GF3 и GF4, разучи как седят нещата с HTHS за твоя двигател и наливай смело......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом си го купил наливай защо питаш............Ако те интересува с какво масло се кара ГДИ-то разрови се и прочети малко за ILSAC GF2, GF3 и GF4, разучи как седят нещата с HTHS за твоя двигател и наливай смело......

Питах за компетентен отговор, за което благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами това казвам........Масла с вискозитети 10W40 и 5W40 не са подходящи за GDI. Но щом сте видели и мненията на Мирослав в други теми значи сте наясно с това. Маслото за GDI трябва да отговаря на по-горе посочените от мен спецификации по ILSAC. Казах да прочетете защото докато не го прочетох и аз се опитвах да карам с други масла.......Разликата е очевадна. Аз няма да кажа с какво карам понеже много хора четат форума и после казват......"ами защото еди кой си каза". Моя автомобил е на 190 000, вече не тракат повдигачи, не гори масло и какво ли още не.........

Избора си е личен, пробвай с това масло което си взел пък на следващата смяна пиши тук дали си доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами това казвам........Масла с вискозитети 10W40 и 5W40 не са подходящи за GDI. Но щом сте видели и мненията на Мирослав в други теми значи сте наясно с това. Маслото за GDI трябва да отговаря на по-горе посочените от мен спецификации по ILSAC. Казах да прочетете защото докато не го прочетох и аз се опитвах да карам с други масла.......Разликата е очевадна. Аз няма да кажа с какво карам понеже много хора четат форума и после казват......"ами защото еди кой си каза". Моя автомобил е на 190 000, вече не тракат повдигачи, не гори масло и какво ли още не.........

Избора си е личен, пробвай с това масло което си взел пък на следващата смяна пиши тук дали си доволен.

Ще пиша, поне не ми струваше много ако не съм сполучил с маслото. Един колега със същата кола като моята и двигател кара с 0w30 и е много доволен, но ми е малко скъпо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, за 4G63 на 100 000км кое е най-подходящото масло, 10W40 ли? :icon_hmm:
Това което е препоръчал производителя на автомобила..

А никой производител, не препоръчва след 100000 да се минава на друго масло...Това са приказки от народната митология...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля за извинение! Въобще не обърнах внимание, че мотора е GDI - явно вече съм бил готов за сън...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте, вече два дена карам с новото масло и определено двигателя утихна, вече работи по друг начин и за сега съм много доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз смених маслото.....Motul 4000 15W40 motion.

Резултат:

1. мотора не се чува.

2 .160+ на газ.

3 .по нисък разход.

Звучи като реклама , ама е истина.....За 20 годишен Лансер ............ :drag: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених маслото с 5W-30 и повдигачите започнаха да се чуват по-отчетливо и за по-дълго време. Преди бях с 10W-40. Очаквам мнения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених маслото с 5W-30 и повдигачите започнаха да се чуват по-отчетливо и за по-дълго време. Преди бях с 10W-40. Очаквам мнения.

Ами ако сипеш 20W50 ще млъкнат ............ :D Ама не ти е работа после.........

Шегувам се , по принцип твоя мотор е за 5В40,...........30 му идва малко по тънко и може би затова потропват, ако преди смяната не са тропали, тогава се върни на старото масло по бързо...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако сипеш 20W50 ще млъкнат ............ :D Ама не ти е работа после.........

Шегувам се , по принцип твоя мотор е за 5В40,...........30 му идва малко по тънко и може би затова потропват, ако преди смяната не са тропали, тогава се върни на старото масло по бързо...........

 

 

Шефе, а на моята маторетка какво да наливам? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако сипеш 20W50 ще млъкнат ............ :D Ама не ти е работа после.........

Шегувам се , по принцип твоя мотор е за 5В40,...........30 му идва малко по тънко и може би затова потропват, ако преди смяната не са тропали, тогава се върни на старото масло по бързо...........

 

 

Карал съм с 5W-40, 10W-40, 5W-30. Най-добре беше с 10-40.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених маслото с 5W-30 и повдигачите започнаха да се чуват по-отчетливо и за по-дълго време. Преди бях с 10W-40. Очаквам мнения.

 

 

И си убеден че се чуват повдигачите. Много ми е интересно защо хората са нарочили тези повдигачи за калпави, и си мислят че този двигател има проблем с тях. :icon_hmm:

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И си убеден че се чуват повдигачите. Много ми е интересно защо хората са нарочили тези повдигачи за калпави, и си мислят че този двигател има проблем с тях. :icon_hmm:

Е,това вече е другия въпрос, по принцип се допуска че са от тях,но дали е така, не е ясно и затова се кара колата на сервиз.......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И може ли шума да е от нещо друго? Понякога се чува отчетливо слаб единичен звук, като от повдигач, интересното е че го има само при малко натоварване на двигателя. В този случай има ли смисъл да се налива синтетика или да се кара на доизживяване с 10/40 докато се разхлопа като трактор и после в сервиза с комплект повдигачи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...