Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Съвет при смяна на масло


rusli

Препоръчано мнение

Колеги мисля да сменям двигателното масло от 10w40 на 5w40, трябва ли да промивам двигателя с добавка или нещо друго?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Колеги мисля да сменям двигателното масло от 10w40 на 5w40, трябва ли да промивам двигателя с добавка или нещо друго?

До колкото разбрах не е задължителна промивката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги мисля да сменям двигателното масло от 10w40 на 5w40, трябва ли да промивам двигателя с добавка или нещо друго?

По закон трябва да се прави по-скоро обратното - от 5w-40, да се мине на 10w-40. А и вече доста е изписано във форума, че подходящото масло за модела е полусинтетика 10w-40.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом си го купил наливай защо питаш............Ако те интересува с какво масло се кара ГДИ-то разрови се и прочети малко за ILSAC GF2, GF3 и GF4, разучи как седят нещата с HTHS за твоя двигател и наливай смело......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом си го купил наливай защо питаш............Ако те интересува с какво масло се кара ГДИ-то разрови се и прочети малко за ILSAC GF2, GF3 и GF4, разучи как седят нещата с HTHS за твоя двигател и наливай смело......

Питах за компетентен отговор, за което благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами това казвам........Масла с вискозитети 10W40 и 5W40 не са подходящи за GDI. Но щом сте видели и мненията на Мирослав в други теми значи сте наясно с това. Маслото за GDI трябва да отговаря на по-горе посочените от мен спецификации по ILSAC. Казах да прочетете защото докато не го прочетох и аз се опитвах да карам с други масла.......Разликата е очевадна. Аз няма да кажа с какво карам понеже много хора четат форума и после казват......"ами защото еди кой си каза". Моя автомобил е на 190 000, вече не тракат повдигачи, не гори масло и какво ли още не.........

Избора си е личен, пробвай с това масло което си взел пък на следващата смяна пиши тук дали си доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами това казвам........Масла с вискозитети 10W40 и 5W40 не са подходящи за GDI. Но щом сте видели и мненията на Мирослав в други теми значи сте наясно с това. Маслото за GDI трябва да отговаря на по-горе посочените от мен спецификации по ILSAC. Казах да прочетете защото докато не го прочетох и аз се опитвах да карам с други масла.......Разликата е очевадна. Аз няма да кажа с какво карам понеже много хора четат форума и после казват......"ами защото еди кой си каза". Моя автомобил е на 190 000, вече не тракат повдигачи, не гори масло и какво ли още не.........

Избора си е личен, пробвай с това масло което си взел пък на следващата смяна пиши тук дали си доволен.

Ще пиша, поне не ми струваше много ако не съм сполучил с маслото. Един колега със същата кола като моята и двигател кара с 0w30 и е много доволен, но ми е малко скъпо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли, за 4G63 на 100 000км кое е най-подходящото масло, 10W40 ли? :icon_hmm:
Това което е препоръчал производителя на автомобила..

А никой производител, не препоръчва след 100000 да се минава на друго масло...Това са приказки от народната митология...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля за извинение! Въобще не обърнах внимание, че мотора е GDI - явно вече съм бил готов за сън...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги здравейте, вече два дена карам с новото масло и определено двигателя утихна, вече работи по друг начин и за сега съм много доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз смених маслото.....Motul 4000 15W40 motion.

Резултат:

1. мотора не се чува.

2 .160+ на газ.

3 .по нисък разход.

Звучи като реклама , ама е истина.....За 20 годишен Лансер ............ :drag: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених маслото с 5W-30 и повдигачите започнаха да се чуват по-отчетливо и за по-дълго време. Преди бях с 10W-40. Очаквам мнения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених маслото с 5W-30 и повдигачите започнаха да се чуват по-отчетливо и за по-дълго време. Преди бях с 10W-40. Очаквам мнения.

Ами ако сипеш 20W50 ще млъкнат ............ :D Ама не ти е работа после.........

Шегувам се , по принцип твоя мотор е за 5В40,...........30 му идва малко по тънко и може би затова потропват, ако преди смяната не са тропали, тогава се върни на старото масло по бързо...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако сипеш 20W50 ще млъкнат ............ :D Ама не ти е работа после.........

Шегувам се , по принцип твоя мотор е за 5В40,...........30 му идва малко по тънко и може би затова потропват, ако преди смяната не са тропали, тогава се върни на старото масло по бързо...........

 

 

Шефе, а на моята маторетка какво да наливам? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако сипеш 20W50 ще млъкнат ............ :D Ама не ти е работа после.........

Шегувам се , по принцип твоя мотор е за 5В40,...........30 му идва малко по тънко и може би затова потропват, ако преди смяната не са тропали, тогава се върни на старото масло по бързо...........

 

 

Карал съм с 5W-40, 10W-40, 5W-30. Най-добре беше с 10-40.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера смених маслото с 5W-30 и повдигачите започнаха да се чуват по-отчетливо и за по-дълго време. Преди бях с 10W-40. Очаквам мнения.

 

 

И си убеден че се чуват повдигачите. Много ми е интересно защо хората са нарочили тези повдигачи за калпави, и си мислят че този двигател има проблем с тях. :icon_hmm:

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И си убеден че се чуват повдигачите. Много ми е интересно защо хората са нарочили тези повдигачи за калпави, и си мислят че този двигател има проблем с тях. :icon_hmm:

Е,това вече е другия въпрос, по принцип се допуска че са от тях,но дали е така, не е ясно и затова се кара колата на сервиз.......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И може ли шума да е от нещо друго? Понякога се чува отчетливо слаб единичен звук, като от повдигач, интересното е че го има само при малко натоварване на двигателя. В този случай има ли смисъл да се налива синтетика или да се кара на доизживяване с 10/40 докато се разхлопа като трактор и после в сервиза с комплект повдигачи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...